Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάς για τα repository εγώ μίλησα για το πρόσθετο.

 

 

 

Όταν υπάρχει συνεργασία,υπάρχουν και στους δυο και τα πρόσθετα,και τα repo

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όταν υπάρχει συνεργασία,υπάρχουν και στους δυο και τα πρόσθετα,και τα repo

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ας το αφήσουμε γιατί μάλλον αλλά λέει ο ένας και άλλα καταλαβαίνει ο άλλος και το ανάποδο....

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει smart tv αφου δεν μπαινει kodi εκει

πως βλεπει λιστα καναλιων m3u;

 

Σε lg που εχω , κατεβασα ενα iptv app απο το store, και εκει εβαλα μια λιστα m3u

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για το Covenant είναι η προσπάθεια? Υπάρχει στο repo του twilight μαζί με AliveGR κλπ.

 

Ναι, τωρα που μπηκα να δω εδω και παραλληλα μπηκα στο colossus install from zip, λειπει. Πρεπει να το κρασαραμε.

 

Το περασα απο το τουιλιτ. :Ρ

Ευχαριστω.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τωρα που μπηκα να δω εδω και παραλληλα μπηκα στο colossus install from zip, λειπει. Πρεπει να το κρασαραμε.

 

Το περασα απο το τουιλιτ. :Ρ

Ευχαριστω.

το twilight δεν έχει πλέον την ποιο πρόσφατη έκδοση του Covenant.

Κατεβάστε το colossus repository από το https://github.com/Colossal1/repository.colossus/raw/master/repository.colossus/repository.colossus-999.999.2.zip

και κάντε το εγκατάσταση στο kodi σας. Μετα από το colossus βάλτε το Covenant το οποίο είναι τώρα στην έκδοση 1.1.1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

εχθές έπιασα μετά από καιρό να δω καμιά ταινία, και είδα ότι δεν δουλεύει τίποτα από το fusion. Κατέβασα νέα έκδοση kodi αλλά δεν κατεβαίνει πια. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και βρήκα το elysioum αλλά τώρα δεν βρίσκω υπότιτλους. Υπάρχει κανείς ψαγμενος να μας πει τίποτα καινούριο να λειτουργεί και να μπορώ να βάλω και υπότιτλους. Πάντως κόντεψα να το σπασω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

εχθές έπιασα μετά από καιρό να δω καμιά ταινία, και είδα ότι δεν δουλεύει τίποτα από το fusion. Κατέβασα νέα έκδοση kodi αλλά δεν κατεβαίνει πια. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και βρήκα το elysioum αλλά τώρα δεν βρίσκω υπότιτλους. Υπάρχει κανείς ψαγμενος να μας πει τίποτα καινούριο να λειτουργεί και να μπορώ να βάλω και υπότιτλους. Πάντως κόντεψα να το σπασω

 

Διαβασε το πρωτο post και μερικες απο τις τελευταιες σελιδες εδω , διοτι εχουν αλλαξει πολλα και δεν μπορει να στα πει κανεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Ένα θέμα που έχω με το cemc είναι ότι αν κάνω pause δεν βλέπω πάνω από την κάτω μπάρα τον τύπο του video και ήχου. Έχει αλλάξει κάτι μεταξύ των εκδόσεων ή μου έχει ξεφύγει κάποια επιλογή

Αυτό είναι θέμα skin.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο aeon nox έβαλα από το kodi repo

 

Το default skin του cemc (Confluence) βγάζει την πληροφορία που θες. Αν δεν την βγάζει με το pause θα την βγάζει πατώντας είτε το κουμπί με τις τρεις γραμμές (menu) είτε το κεντρικό (ΟΚ). Αν είχες ποντίκι θα εμφανιζόταν οπότε κουνουσες το ποντίκι κατά την αναπαραγωγή ή κάνοντας tap στην οθόνη (σε tablet)

Link to comment
Share on other sites

Νέο τρόπος εγκατάστασης του Covenant repo

http://koditips.com/install-colossus-kodi-repo/amp/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

https://github.com/Colossal1/repository.colossus/tree/master/repository.colossus

Link to comment
Share on other sites

Ότι αποτελέσματα βγαίνουν από τα Elysium, Specto, Zen, Genesis reborn, Exodus, Flixnet, Showbox arize κλπ fork του Exodus που υπάρχουν ήδη στα διάφορα build, τα ιδια πάνω κάτω θα έχετε και με το Covenant. Θέλω να πω πως δεν κρίνεται η λειτουργικότητα ενός build από το Covenant.
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής: στο simplicity σε pc όταν το ρίχνω σε τηλεόραση μέσω hdmi το πρόγραμμα καταλαμβάνει όλη την τηλεόραση και στην επιφάνεια εργασίας της τηλεόρασης όλα είναι κανονικά αλλά η ταινία αναπαράγεται μόνο στο μισό παράθυρο της εφαρμογής (kodi) και το υπόλοιπο είναι μαύρο. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής: στο simplicity σε pc όταν το ρίχνω σε τηλεόραση μέσω hdmi το πρόγραμμα καταλαμβάνει όλη την τηλεόραση και στην επιφάνεια εργασίας της τηλεόρασης όλα είναι κανονικά αλλά η ταινία αναπαράγεται μόνο στο μισό παράθυρο της εφαρμογής (kodi) και το υπόλοιπο είναι μαύρο. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπω ταινια πχ απο covenant πως βλεπω πληροφοριες για την ταινια;

Εχει καποια ρυθμιση;

Δεξί κλικ σε πισί ή το κουμπί του μενού/παρατεταμένο ταπ σε αντροιντ και διαλέγεις πληροφορίες. Αυτά όταν είσαι στην λίστα.

Όταν βλέπεις της ταινία θα σου βγάζει στην μπάρα κάτω το "i".

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη ( και λοιποί αν γνωρίζετε .... )

Εχω εγκαταστημένο το diamond την 2.5 και πλέον εμφανιζεται το Covenant στην θέση του Exodus στις διαθέσιμες πηγές, όταν πάω στα ΄΄αγαπημένα΄΄ και σε μία σειρά πατάω σε επεισόδιο παρατεταμένα στις πηγές που εμφανίζονται δεν υπάρχει το Covenant παρά μόνο το exodus και μάλιστα 2 διαφορετικά exodus.Υπάρχει λύση για εξαφάνιση τους και εμφάνιση εκει του Covenant ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα φιλος αλλα το μονο που βγαινει ειναι ο τιτλος της ταινιας.

Παρατεταμενο ταπ θα κλεισει μονο αυτο που λεει εκτελειτε τωρα.

 

Ποιες πληροφορίες για την ταινία ψάχνεις? Το story, casting κλπ ή ανάλυση, ήχος κλπ?

Link to comment
Share on other sites

στο android mls tablet το εχω σε spmc .στο σταθερο pc το εχω στο greckotm.

Ανοίγεις το Covenant και βρίσκεις μια λίστα με ταινίες. Σην ταινία που θες να δεις το στορυ κάνεις παρατεταμενο πάτημα μέχρι να βγάλει ένα μενού. Στο menu που θα βγει υπάρχει η επιλογή Πληροφορίες. Την επιλέγεις και βλέπεις το στορυ. Διαφορετικά αλλάζεις την μέθοδο προβολής από Λιστα σε Πληροφορίες και βλέπεις για κάθε ταινία δεξιά το στορυ.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη ( και λοιποί αν γνωρίζετε .... )

Εχω εγκαταστημένο το diamond την 2.5 και πλέον εμφανιζεται το Covenant στην θέση του Exodus στις διαθέσιμες πηγές, όταν πάω στα ΄΄αγαπημένα΄΄ και σε μία σειρά πατάω σε επεισόδιο παρατεταμένα στις πηγές που εμφανίζονται δεν υπάρχει το Covenant παρά μόνο το exodus και μάλιστα 2 διαφορετικά exodus.Υπάρχει λύση για εξαφάνιση τους και εμφάνιση εκει του Covenant ?

Είναι θέμα σεταρισματος του metalliq. Προς το παρών δεν υπάρχει player του Covenant στην λίστα με τους players του metalliq. Αναμονή και θα βγει που θα πάει. Βέβαια αν ξέρεις δεν είναι δύσκολο να φτιάξεις έναν μόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα σεταρισματος του metalliq. Προς το παρών δεν υπάρχει player του Covenant στην λίστα με τους players του metalliq. Αναμονή και θα βγει που θα πάει. Βέβαια αν ξέρεις δεν είναι δύσκολο να φτιάξεις έναν μόνο σου.

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

Εχεις κάποιο link με οδηγίες μπας και κάνω την προσπάθεια ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!

Εχεις κάποιο link με οδηγίες μπας και κάνω την προσπάθεια ?

 

Δεν χρειάζεται κάποιο λινκ γιατί μολις είδα ότι έχει γίνει η ενημέρωση και για το Covenant και για κάποιους αλλους players ακόμα. Αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα για να παρεις τις αλλαγές είναι να πας στα πρόσθετα βίντεο, να βρεις το Metalliq και να ανοίξεις τις ρυθμίσεις του και στην καρτέλα ρυθμίσεων να πατήσεις κάτω δεξιά το "Προεπιλογες" και μετά αριστερά το "Εντάξει". Μετά κάνεις έξοδο από το kodi και μετά το ξανανοίγεις και περιμένεις να ολοκληρωθεί το script σεταρισματος του Metalliq (θα βγάλει κάποια μηνύματα). Κάποια στιγμή θα βγάλει ένα παράθυρο να σε ρωτάει (στα αγγλικά) αν θες να αφαιρεθούν οι υπάρχοντες players. Θα πατήσεις Ναι (Yes).

Αφού ολοκληρωθεί τι σεταρισμα (θα σταματήσει να βγάζει μύνηματα) είσαι έτοιμος να δοκιμάσεις αυτό που ζήτησες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάποιο λινκ γιατί μολις είδα ότι έχει γίνει η ενημέρωση και για το Covenant και για κάποιους αλλους players ακόμα. Αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα για να παρεις τις αλλαγές είναι να πας στα πρόσθετα βίντεο, να βρεις το Metalliq και να ανοίξεις τις ρυθμίσεις του και στην καρτέλα ρυθμίσεων να πατήσεις κάτω δεξιά το "Προεπιλογες" και μετά αριστερά το "Εντάξει". Μετά κάνεις έξοδο από το kodi και μετά το ξανανοίγεις και περιμένεις να ολοκληρωθεί το script σεταρισματος του Metalliq (θα βγάλει κάποια μηνύματα). Κάποια στιγμή θα βγάλει ένα παράθυρο να σε ρωτάει (στα αγγλικά) αν θες να αφαιρεθούν οι υπάρχοντες players. Θα πατήσεις Ναι (Yes).

Αφού ολοκληρωθεί τι σεταρισμα (θα σταματήσει να βγάζει μύνηματα) είσαι έτοιμος να δοκιμάσεις αυτό που ζήτησες.

 

Σωραίος και μετράς :)

Μπορεί να μην έφυγαν τα exodus αλλά εμφανίστηκε το Covenant !

Eυχαριστώ και πάλι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Να ρωτήσω κάτι; έχω kodi 17.3 σε android tv box. Έχω βάλει το simplicity κ παίζουν όλα τέλεια. Θέλω να ρωτήσω; μπορώ κάπως να βάλω μια διεύθυνση m3u που έχω που είναι για iptv live? Έχω το λινκ αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο. Στο YouTube έχει οδηγίες αλλά είναι σε καθαρό kodi που το μενού δεν έχει καμία σχέση. Άσε που νομίζω ότι λείπουν κάποιες επιλογές. Γνωρίζει μήπως κάποιος;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...