Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς δεν δουλεύει ; Μόλις πέρασα μια λίστα ....(kodi 17 σε Android 5.1.1)

Δεν μου εμφανιζει το κουμπι TV οπως εχεις στην πρωτη εικονα, ουτε η δευτερη υπαρχει αλλα και ουτε με πλαγιο τροπο με αφηνει να ενεργοποιησω το PVR IPTV simple client καθως γραφει οτι δεν μπορει να λειτουργησει με αυτο το kodi!

Εχω το kodi 17.0:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν μου εμφανιζει το κουμπι TV οπως εχεις στην πρωτη εικονα, ουτε η δευτερη υπαρχει αλλα και ουτε με πλαγιο τροπο με αφηνει να ενεργοποιησω το PVR IPTV simple client καθως γραφει οτι δεν μπορει να λειτουργησει με αυτο το kodi!

Εχω το kodi 17.0:(

Δεν ξέρω για raspberry Αλλά το kodi 17 φυσικά και υποστηρίζει iptv !! όπως και το PVR IPTV simple client ενεργοποιείται κανονικα

για ενεργοποίηση δες τα φωτο

Screenshot_2017_03_08_15_38_32.jpg

Screenshot_2017_03_08_15_39_38.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα δεν γινεται!

Δεν πειραζει μη σε πρηζω:)

Θα διαγραψω το build που εχω και θα βαλω απλο και ισως πιασει

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

sorry που μπαινω εκτος θεματος.ξερει κανεις αν το popcorntime γινετε εγκατασταση σε smart tv;

αν ναι ποια εκδοση;ευχαριστω .δεν ξερω αν χω θεματα με vpn

Εάν είναι με Android Ναι! Με οτιδήποτε Αλλο ΌΧΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Για να ελαττωθει το πολυ buffering εχουμε καμια λυση;

Βλεπω διαφορα στο google, αλλα δε ξερω τι να εμπιστευτώ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για να ελαττωθει το πολυ buffering εχουμε καμια λυση;

Βλεπω διαφορα στο google, αλλα δε ξερω τι να εμπιστευτώ...

Αν το buffering οφείλεται στην πηγή, δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά. Για να βρεις λύσεις θα πρέπει να βρεις την πηγή του προβλήματος πχ χαμηλή ταχύτητα internet, απόσταση από το wifi, τι μηχάνημα δουλεύεις κλπ.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες, για δώστε λίγο τα φώτα σας. Με έκανε τις προάλλες αναβάθμιση στο Crypton η ταμπλέτα μου και πλέον το opensubtitles μου κατεβάζει υπότιτλους μόνο στα αγγλικά. Που είναι η ρύθμιση γιατί στο καινούργιο το μενού δε μπορώ να βρω τίποτα Edited by cmak
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος πως θα ενεργοποιήσω την trakt υπηρεσία,ωστε να βλέπω ποια επεισόδια έχω δει απο μία σειρά και ποια όχι;;

Μιλάω για κατεβασμένα αρχεία απο τον υπολογιστή μου!

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από μένα .....

1. Στα favorites έχω κάποιες σειρές που παρακολουθώ μέσω spectro , δεν έχω βάλει τις seazon αλλά όλη την σειρά, πως θα μπορέσω να έχω τσεκαρισμένα αυτόματα τα επεισόδια που έχω δει ώστε να μην ψάχνομαι μετά από καιρό σε ποιο επεισόδιο έχω μείνει ?

2. Σε συνέχεια του 1, βλέποντας τα details του κάθε επεισοδίου διαπίστωσα ότι την ημερομηνία που παίχτηκε την αναφέρει σωστά, αλλά δεν έχει σωστά την χρονολογία, πχ στο suits μου αναφέρει 2011 για τον τελευταίο κύκλο , μπορώ να το διορθώσω αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος πως θα ενεργοποιήσω την trakt υπηρεσία,ωστε να βλέπω ποια επεισόδια έχω δει απο μία σειρά και ποια όχι;;

Μιλάω για κατεβασμένα αρχεία απο τον υπολογιστή μου!

 

 

 

Μέσα από το repo που χρησιμοποιείς, πας στα settings, βρίσκεις που αναφέρει trakt account και κάνεις ενεργοποίηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο pc το kodi 17 ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα τώρα δεν μπορώ να δω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους .

 

Μου έκανε ένα update χθες και κάτι πρεπει να άλλαξε στις ρυθμίσεις γλώσσας. Για κοίτα μήπως δεν ψάχνει ελληνικά και αν είναι η κωδικοποίση σωστή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:

Ότι ο αρχικός owner Exodus αποτραβήχτηκε είναι γνωστό.

TVaddons.ag ομάδα ανέλαβε την μετέπειτα εξέλιξη πρόσφατα.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο addon για σειρές και ταινίες που να είναι αξιόπιστο;

Το EXODUS μου βγάζει πότε λίγα και πότε καθόλου providers.

Το ZEN και το SALTS συνήθως πιο πολλά... αν δουλέψουν.

Εχθές δηλαδή έψαχνα σαν τρελός κάτι και τελικά το βρήκα με BOB.

ZEN & SALTS "No provider accessible"

Μήπως υπάρχει κάποιο περίεργο update μέσω ZIP και δεν το ξέρω;

Έχω Android TV BOX KitKat 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Το Specto ειναι πολυ καλο,δεν το δουλευεις;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Specto fork... δεν το είχα υπόψιν να πω την αμαρτία μου.

Είναι σχετικά πλήρες όπως ήταν το EXODUS ή είναι θέμα τύχης να βρεις σειρά που θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε και εσείς το πρόβλημα με exodus όταν πατάτε σε κάποια σειρά και να μην εμφανίζει τους κύκλους;και να σε πετάει ξανά στην οθόνη να επιλεξεις την σειρά;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε και εσείς το πρόβλημα με exodus όταν πατάτε σε κάποια σειρά και να μην εμφανίζει τους κύκλους;και να σε πετάει ξανά στην οθόνη να επιλεξεις την σειρά;

 

Ναι. Γι` αυτό ψάχνω άλλο addon. Κάνει συνέχεια κάτι κουλά. Και ξαφνικά όλα μια χαρά....μέχρι την επόμενη φορά.

Η σε πατάει έξω, ή βρίσκει μόνο 2-3 providers, η, η, η,.....:(

Link to comment
Share on other sites

Specto fork... δεν το είχα υπόψιν να πω την αμαρτία μου.

Είναι σχετικά πλήρες όπως ήταν το EXODUS ή είναι θέμα τύχης να βρεις σειρά που θέλεις;

Το specto είναι συνέχεια του πρώην genesis. Δηλαδή σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε και εσείς το πρόβλημα με exodus όταν πατάτε σε κάποια σειρά και να μην εμφανίζει τους κύκλους;και να σε πετάει ξανά στην οθόνη να επιλεξεις την σειρά;

Για την ώρα πρόβλημα με το exodus δεν έχω ,το τέσταρα και σήμερα ότι ταινία του ζήτησα στη λίστα την είχα κανονικά! Μόνο το μεσημέρι δεν είχα υπότιτλους έκλεισα το pc το έβαλα τώρα ..και όλα οκ!Αυτό που θέλω ρωτήσω επειδή είμαι νεος χρήστης το exodus δεν θα ανανεώνει το περιεχόμενο του με ταινίες;;

Link to comment
Share on other sites

Specto fork... δεν το είχα υπόψιν να πω την αμαρτία μου.

 

Είναι σχετικά πλήρες όπως ήταν το EXODUS ή είναι θέμα τύχης να βρεις σειρά που θέλεις;

 

 

Οτι εχει το exodus εχει τα ιδια και το specto,απο αλλους providers

Ειναι must addon

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση .Το diamond Greek kodi forum build είχε μια σελίδα στο φατσομπουκ την οποία δεν βρίσκω ,ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν το βρισκεις, έκλεισε το φόρουμ. Το Diamond Build συνεχίζει και λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ομως. Μπορείς να ενημερωνεσαι από το φόρουμ Ελληνικό Greek Kodi Forum για ότι θες/χρειάζεσαι και μέσω του build, "πεταει" popup παράθυρο σε κάθε νέο update.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν το βρισκεις, έκλεισε το φόρουμ. Το Diamond Build συνεχίζει και λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ομως. Μπορείς να ενημερωνεσαι από το φόρουμ Ελληνικό Greek Kodi Forum για ότι θες/χρειάζεσαι και μέσω του build, "πεταει" popup παράθυρο σε κάθε νέο update.

 

 

Ευχαριστώ Παναγιώτη .Ετοιμάζεις κάτι άλλο τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Specto fork σε ποιο plugin ειναι;

 

επισης υπαρχει καποιο plugin για καναλια απ ολο τον κοσμο;

 

 

 

Έτσι το περνάς

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-specto-kodi/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...