Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει τρόπος περνώντας ένα αρχείο από το κοντι να το βάλεις σε μια άλλη συσκευή με κοντι και να έχεις τα ίδια πράγματα χωρίς να κάθεσαι και να το ρυθμίζεις πάλι από την αρχή ξέρετε κάτι?

 

 

 

Ναι το χω κανει πολλες φορες

Δες απο εδω

https://seo-michael.co.uk/how-to-backup-and-restore-xbmc-kodi/

Και εδω βιντεο

https://m.youtube.com/watch?v=Oj30wlIkEJc

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει τρόπος περνώντας ένα αρχείο από το κοντι να το βάλεις σε μια άλλη συσκευή με κοντι και να έχεις τα ίδια πράγματα χωρίς να κάθεσαι και να το ρυθμίζεις πάλι από την αρχή ξέρετε κάτι?

 

 

https://www.tvaddons.ag/clone-configuration-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Μονο με kodi εχεις θεμα ή και αλλου;

Γιατι αν ειναι για kodi εχω μια ιδεα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Φίλε nik1975 , έχει παντού το πρόβλημα ''χωρίς ήχο'' , και μέσα και έξω από το kodi (έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο μηχάνημα).

Το αποδέχτηκε και το κατάστημα Gearbest, όπως έγραψα πιο πάνω, που μου έκανε και τρεις προτάσεις (χάνω 28€ και στις τρεις).

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nik1975 , έχει παντού το πρόβλημα ''χωρίς ήχο'' , και μέσα και έξω από το kodi (έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο μηχάνημα).

 

Το αποδέχτηκε και το κατάστημα Gearbest, όπως έγραψα πιο πάνω, που μου έκανε και τρεις προτάσεις (χάνω 28€ και στις τρεις).

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

 

 

 

Οκ,να σαι καλα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ. ''External Subtitle Supported: No '' Είναι σημαντικό εάν δεν υπάρχει ως προδιαγραφή σε ένα TV-Box

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_447781.html

 

Το βρήκα: Question: Hi What do you mean by "External Subtitle Supported: No"? Does it means not support SRT file?

Reply: The item does not support SRT file.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση παρακαλώ. ''External Subtitle Supported: No '' Είναι σημαντικό εάν δεν υπάρχει ως προδιαγραφή σε ένα TV-Box

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_447781.html

 

Το βρήκα: Question: Hi What do you mean by "External Subtitle Supported: No"? Does it means not support SRT file?

Reply: The item does not support SRT file.

Μην διαβάζεις μαλ....ς .Η εμφάνιση των υποτίτλων Πάντα εξαρτάται από τον εκάστοτε player .

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια σειρα οπου οι υποτιτλοι παρχουν μονο εδω.

http://www.tvsubtitles.net.

ομως το kodi δεν το εχει τι κανω σε αυτην την περιπτωση;

 

τους βάζεις χειροκίνητα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Όποιο build και αν εχω στο kodi, μου βγάζει σφάλμα κάποιες στιγμές όταν είμαι μέσα στο kodi (ποτέ όμως κατά την διάρκεια που παρακολουθώ κάτι αλλά όταν ας πούμε πάω να βρω μια σειρά η να αλαξω επεισόδιο) και με πετάει στην αρχική οθόνη. (δυστυχώς η εφαρμογή kodi σταμάτησε).

Αναφέρομαι στο tv box beelinq gt1.

Για κάποια περίοδο είπα να δοκιμάσω το εναλακτικο του kodi που είναι το spmc καθώς έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ελαφρύ για android αλλά και εκεί τα ίδια ακριβώς έκανε.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα. από καθαρές εγκαταστασεις κάνοντας clear data, απεγκατασταση, και μετά παλι εγκατάσταση το kodi απο apk (το 16.1 παντα) και περνώντας απο την αρχή τα build, μέχρι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, έχω πετάξει έξω τις περισσότερες προεγκαταστημμενες άχρηστες εφαρμογές μήπως αυτές φταίνε, αλλά τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω το airmouse μήπως φταίει αυτό αλλά τα ίδια κάνει.

Επίσης όσες φορές και αν βγάλω το kodi δε φεύγει η συντόμευση του που έχει στην αρχική οθόνη ο launcher απο την μαμα του. (μήπως με κάποιο τρόπο φταίει αυτό; όσοι έχουμε τα ίδια μηχανάκια καταλαβαινουν τι εννοώ.)

Συμβαίνει και σε κανένα άλλο αυτό; φταίει το μηχάνημα; μήπως υπερθερμαινεται; προς το παρόν καμιά άλλη εφαρμογή δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Συγνώμη αλλά επειδή δεν ξέρω αν είναι θέμα του box ή του kodi, tο αναφερω εδω μπας και βρεθεί καμιά λύση,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Όποιο build και αν εχω στο kodi, μου βγάζει σφάλμα κάποιες στιγμές όταν είμαι μέσα στο kodi (ποτέ όμως κατά την διάρκεια που παρακολουθώ κάτι αλλά όταν ας πούμε πάω να βρω μια σειρά η να αλαξω επεισόδιο) και με πετάει στην αρχική οθόνη. (δυστυχώς η εφαρμογή kodi σταμάτησε).

Αναφέρομαι στο tv box beelinq gt1.

Για κάποια περίοδο είπα να δοκιμάσω το εναλακτικο του kodi που είναι το spmc καθώς έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ελαφρύ για android αλλά και εκεί τα ίδια ακριβώς έκανε.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα. από καθαρές εγκαταστασεις κάνοντας clear data, απεγκατασταση, και μετά παλι εγκατάσταση το kodi απο apk (το 16.1 παντα) και περνώντας απο την αρχή τα build, μέχρι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, έχω πετάξει έξω τις περισσότερες προεγκαταστημμενες άχρηστες εφαρμογές μήπως αυτές φταίνε, αλλά τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω το airmouse μήπως φταίει αυτό αλλά τα ίδια κάνει.

Επίσης όσες φορές και αν βγάλω το kodi δε φεύγει η συντόμευση του που έχει στην αρχική οθόνη ο launcher απο την μαμα του. (μήπως με κάποιο τρόπο φταίει αυτό; όσοι έχουμε τα ίδια μηχανάκια καταλαβαινουν τι εννοώ.)

Συμβαίνει και σε κανένα άλλο αυτό; φταίει το μηχάνημα; μήπως υπερθερμαινεται; προς το παρόν καμιά άλλη εφαρμογή δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Συγνώμη αλλά επειδή δεν ξέρω αν είναι θέμα του box ή του kodi, tο αναφερω εδω μπας και βρεθεί καμιά λύση,

Απενεργοποιεί ς κάτι στις ρυθμίσεις, δεν με έχει πετάξει έξω ποτέ και δεν το έχω κάνει.Όταν έχω τέτοιο θέμα θα το κάνω.περίμενε θα σε πουν τα άλλα παιδιά.αν δεν βαριέσαι δες στις πίσω σελίδες

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πως τους βαζει χειροκινητα στο kodi;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

http://osarena.net/content/entopiste-ke-epilexte-ypotitlous-ke-exoterikous-se-kodi-xbmc προς το τέλος του άρθρου έχει αναφορά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω κανει πολλες φορες

Δες απο εδω

https://seo-michael.co.uk/how-to-backup-and-restore-xbmc-kodi/

Και εδω βιντεο

https://m.youtube.com/watch?v=Oj30wlIkEJc

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

:thanks: :):):):):):):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

http://osarena.net/content/entopiste-ke-epilexte-ypotitlous-ke-exoterikous-se-kodi-xbmc προς το τέλος του άρθρου έχει αναφορά

 

 

 

Ωραιοοοος!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Όποιο build και αν εχω στο kodi, μου βγάζει σφάλμα κάποιες στιγμές όταν είμαι μέσα στο kodi (ποτέ όμως κατά την διάρκεια που παρακολουθώ κάτι αλλά όταν ας πούμε πάω να βρω μια σειρά η να αλαξω επεισόδιο) και με πετάει στην αρχική οθόνη. (δυστυχώς η εφαρμογή kodi σταμάτησε).

Αναφέρομαι στο tv box beelinq gt1.

Για κάποια περίοδο είπα να δοκιμάσω το εναλακτικο του kodi που είναι το spmc καθώς έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ελαφρύ για android αλλά και εκεί τα ίδια ακριβώς έκανε.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα. από καθαρές εγκαταστασεις κάνοντας clear data, απεγκατασταση, και μετά παλι εγκατάσταση το kodi απο apk (το 16.1 παντα) και περνώντας απο την αρχή τα build, μέχρι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, έχω πετάξει έξω τις περισσότερες προεγκαταστημμενες άχρηστες εφαρμογές μήπως αυτές φταίνε, αλλά τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω το airmouse μήπως φταίει αυτό αλλά τα ίδια κάνει.

Επίσης όσες φορές και αν βγάλω το kodi δε φεύγει η συντόμευση του που έχει στην αρχική οθόνη ο launcher απο την μαμα του. (μήπως με κάποιο τρόπο φταίει αυτό; όσοι έχουμε τα ίδια μηχανάκια καταλαβαινουν τι εννοώ.)

Συμβαίνει και σε κανένα άλλο αυτό; φταίει το μηχάνημα; μήπως υπερθερμαινεται; προς το παρόν καμιά άλλη εφαρμογή δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Συγνώμη αλλά επειδή δεν ξέρω αν είναι θέμα του box ή του kodi, tο αναφερω εδω μπας και βρεθεί καμιά λύση,

 

Θα πας στις ρυθμισεις/βιντεο/επιταχυντες και κατω θα βαλεις ρυθμισεις για έμπειρους ή οπως αλλιως το λεει δε θυμάμαι και μετά θα απενεργοποισεις το amlogic. Κανε και μία επανεκκινηση το kodi κ εισαι έτοιμος. Το ιδιο ειχα παθει κ εγω αν διαβαζες λιγα ποστ πιο πισω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Το addon greeksubtitles.eu δε δουλευει στο kodi. Υπάρχει καποιος τροπος να το κανουμε να λειτουργήσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις/βιντεο/επιταχυντες και κατω θα βαλεις ρυθμισεις για έμπειρους ή οπως αλλιως το λεει δε θυμάμαι και μετά θα απενεργοποισεις το amlogic. Κανε και μία επανεκκινηση το kodi κ εισαι έτοιμος. Το ιδιο ειχα παθει κ εγω αν διαβαζες λιγα ποστ πιο πισω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Το addon greeksubtitles.eu δε δουλευει στο kodi. Υπάρχει καποιος τροπος να το κανουμε να λειτουργήσει;;;

Πώς να δουλέψει το greeksubtitles.eu αφού δεν υπάρχει σαν site; Έτσι και αλλιώς ο lamda (που έφτιαξε και το greeksubtitles.eu) έχει φτιάξει αλλα 2 + opensubtitles.org

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις/βιντεο/επιταχυντες και κατω θα βαλεις ρυθμισεις για έμπειρους ή οπως αλλιως το λεει δε θυμάμαι και μετά θα απενεργοποισεις το amlogic. Κανε και μία επανεκκινηση το kodi κ εισαι έτοιμος. Το ιδιο ειχα παθει κ εγω αν διαβαζες λιγα ποστ πιο πισω...

 

Καλημερα φιλε σε ευχαριστω για την βοηθεια! Θα το δοκιμασω και θα σου πω. Η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα να διαβαζω ολο το ποστ απο την αρχη χτες, φτανω στην 63 σελιδα και μεχρι εκει δεν ειχε αναφερθει κατι παρομοιο!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμισεις/βιντεο/επιταχυντες και κατω θα βαλεις ρυθμισεις για έμπειρους ή οπως αλλιως το λεει δε θυμάμαι και μετά θα απενεργοποισεις το amlogic. Κανε και μία επανεκκινηση το kodi κ εισαι έτοιμος. Το ιδιο ειχα παθει κ εγω αν διαβαζες λιγα ποστ πιο πισω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Το addon greeksubtitles.eu δε δουλευει στο kodi. Υπάρχει καποιος τροπος να το κανουμε να λειτουργήσει;;;

 

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα τι είναι αυτοι οι επιταγχυτες;

Αν τους απενεργοποιησω τι θα χάσω και τι θα κερδίσω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι είναι αυτοι οι επιταγχυτες;

Αν τους απενεργοποιησω τι θα χάσω και τι θα κερδίσω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το τι κάνει το software και το hardware acceleration είναι μεγάλη συζήτηση .Το καλύτερο είναι το hardware να είναι Ενεργοποιημένο (το decoding στα video να το κάνει η gpu ....) .Από τη στιγμή που το kodi έχει bug (μπορεί να μην φτιαχτεί ποτε) το software acceleration (χρησιμοποιεί περισσότερο cpu) απλά είναι μονόδρομος (απλά σε κάποια απαιτητικα αρχεία ,video μπορεί να ζοριστεί )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι αν υπάρχουν addons που ΔΕΝ έχουν ζωντανά κανάλια. Σχεδόν όλα έχουν. Θες γενικώς κανάλια χύμα ή ψάχνεις συγκεκριμένα κάποιο είδος? Δύο πολύ καλά είναι τα FilmOn και cCloud. Τα κατεβάζεις εύκολα μέσω addon installer. Έχουν χιλιάδες κανάλια για όλα τα γούστα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, υπάρχει τιποτά για μεταγλωτισμένα παιδικά..; ζωντανα καναλια Ελλάδας υπάρχουν; νικελοντεον; χαζες ερωτησεις..αλλα ειμαι ασχετος και προσπαθω να μαθω...ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκεις αυτο;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...