Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άμα ξέρει κανείς; έχω μια φίλη που μένει πλέον μόνιμα Βερολίνο. Και θέλει να της βάλω στο MacBook το kodi. Διάβασα και δεν είδα πουθενά να λένε ότι είναι παράνομο να βλέπεις σειρές μέσω Streaming. Για να κατεβάσεις δεν το συζητώ. Απλά να το επιβεβαιώσω ήθελα αν ξέρει κανείς για το kodi και Γερμανία μεριά...

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έχουν πρόβλημα τα λινκ του exodus ή σε εμένα είναι το πρόβλημα ?

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άμα ξέρει κανείς; έχω μια φίλη που μένει πλέον μόνιμα Βερολίνο. Και θέλει να της βάλω στο MacBook το kodi. Διάβασα και δεν είδα πουθενά να λένε ότι είναι παράνομο να βλέπεις σειρές μέσω Streaming. Για να κατεβάσεις δεν το συζητώ. Απλά να το επιβεβαιώσω ήθελα αν ξέρει κανείς για το kodi και Γερμανία μεριά...

 

zaf_4 means Zafeira

ΘΈΛΕΙ ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ !!!!!!! ΜΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΈΧΕΙ p2p streaming !! πέφτουν τα πρόστιμα βροχή !! Σου συνιστώ να βάλει vpn !!!

Link to comment
Share on other sites

ΘΈΛΕΙ ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ !!!!!!! ΜΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΈΧΕΙ p2p streaming !! πέφτουν τα πρόστιμα βροχή !! Σου συνιστώ να βάλει vpn !!!

 

 

 

Αυτο μονο για Γερμανια ή και εδω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ΘΈΛΕΙ ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΉ !!!!!!! ΜΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΈΧΕΙ p2p streaming !! πέφτουν τα πρόστιμα βροχή !! Σου συνιστώ να βάλει vpn !!!

Οκ δεν το ήξερα αυτό. Σε ευχαριστώ. Νόμιζα με Streaming δεν θα υπήρχε θέμα. VPN επί πληρωμή φαντάζομαι ε; γιατί τα ελεύθερα έχουν περιορισμό.

 

zaf_4 means Zafeira

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γερμάνια και αγγλια

οσονούπω και εδω

Οσονούπω και εδώ; μου φαίνεται περίεργο να είμαστε η 3η χώρα που το κάνει αυτό. Αλλά άμα σκεφτείς το ποσοστό μας είναι απ τα μεγαλύτερα στην Ευρώπη με download, streaming.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν το ήξερα αυτό. Σε ευχαριστώ. Νόμιζα με Streaming δεν θα υπήρχε θέμα. VPN επί πληρωμή φαντάζομαι ε; γιατί τα ελεύθερα έχουν περιορισμό.

 

zaf_4 means Zafeira

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσονούπω και εδώ; μου φαίνεται περίεργο να είμαστε η 3η χώρα που το κάνει αυτό. Αλλά άμα σκεφτείς το ποσοστό μας είναι απ τα μεγαλύτερα στην Ευρώπη με download, streaming.

 

zaf_4 means Zafeira

Δεν ξέρω που την βρήκε την είδηση ,δεν υπάρχει η Ελλάδα στο κάδρο (τουλάχιστον πριν από κάνα εξάμηνο)

Το τοπίο στην Ελλάδα είναι θολό ,λίγο φλου ,τώρα για τώρα δεν υπάρχει κίνδυνος ..(ότι ισχύει για τα torrent ,p2p) ..Exoυν καταδικαστεί μόνο Διακινητές (αυτοί που λειτουργούν τις σελίδες ) ...ποτέ απλή χρήστες που κατεβάζουν από torrent, η βλέπουν online ...(Οι εταιρείες πιέζουν ...)

Vpn επί πληρωμή (να καλύπτει και το από κατέβασμα torrent,γενικά streaming από p2p )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές στο ZEM addon το "sport365.live" μόλις πατάω πάνω σε έναν αγώνα ξεκινάει κανονικά το stream και μετά από 2 λεπτά περίπου κλείνει το stream, σε οποία "πηγή" και αν πατήσω... το κάνει σε όλους τους αγώνες .Το κάνει και σε σας; μπορώ να βρω το "sport365.live" από άλλο addon; Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας με απαντήσει κάποιος.

Πως σβήνουμε κάποιον τίτλο αρχείου, μέσα στην διαχείριση αρχείων?

Έχω βάλει τρεις φορές το αρχείο ''Fusion'' , θέλω να σβήσω τα δύο από τα τρία που δεν μου χρειάζονται.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή (π.χ. File Explorer) που να έχει μέσα και το Delete , ή τέλος πάντων με οποιοδήποτε τρόπο να μπορώ να διαγράφω ότι δεν μου χρειάζεται.!!!

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ας με απαντήσει κάποιος.

 

Πως σβήνουμε κάποιον τίτλο αρχείου, μέσα στην διαχείριση αρχείων?

 

Έχω βάλει τρεις φορές το αρχείο ''Fusion'' , θέλω να σβήσω τα δύο από τα τρία που δεν μου χρειάζονται.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή (π.χ. File Explorer) που να έχει μέσα και το Delete , ή τέλος πάντων με οποιοδήποτε τρόπο να μπορώ να διαγράφω ότι δεν μου χρειάζεται.!!!

 

 

 

Ανοίγεις το file manager από το kodi,όπως πας δηλαδή να περάσεις πηγές,στα αριστερά βλέπεις αυτό που θες να στήσεις,αριστερό κρατημενο κλικ για λίγο,το αφήνεις,και σου βγάζει επιλογές,μεταξύ αυτών και το remove source

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και στο άλλο θέμα το γράφω και εδώ, σε GT1 όλα παίζουν μια χαρά, έκανα update στο τελευταίο fw.η συσκευή μου ξεκινάει με το Α912 , ελπίζω να μην μας έχουν ριγμένους από πλευράς Fw

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και στο άλλο θέμα το γράφω και εδώ, σε GT1 όλα παίζουν μια χαρά, έκανα update στο τελευταίο fw.η συσκευή μου ξεκινάει με το Α912 , ελπίζω να μην μας έχουν ριγμένους από πλευράς Fw

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

Και εγώ έχω το τελευταίο update. Είναι το 104;;

Το kodi σου δουλεύει καλά;;

Είσαι ευχαριστημένος;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις τα τσέκαρα, μια χαρά :) και εικόνα σούπερ.

Το μόνο θέμα είναι πως θα βρούμε το πρόγραμμα των καναλιών τουρς ημέρες των παιχνιδιών

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλησπέρα. τα κανάλια στο UTV παίζουν κανονικά; εμένα ανοίγουν για λίγα λεπτά και μετά κλείνουν. το έχω ξεχωριστή εφαρμογή έξω από το kodi.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το τελευταίο update. Είναι το 104;;

Το kodi σου δουλεύει καλά;;

Είσαι ευχαριστημένος;;

Έβγαλαν σήμερα νέο, είμαι υπέρ ευχαριστημένος.πάνω από 43°C δεν έχει ανεβάσει.Wi-Fi,bt μια χαρά και με το μαμά fw που ήρθε, έχω συνδέσει BT mouse/keyboard όλα τζιτζί, και σκληρό επίσης.άλλαξα καλώδιο HDMI για δω εάν έχω θέμα με πράσινες γραμμές όμως τίποτα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν σήμερα νέο, είμαι υπέρ ευχαριστημένος.πάνω από 43°C δεν έχει ανεβάσει.Wi-Fi,bt μια χαρά και με το μαμά fw που ήρθε, έχω συνδέσει BT mouse/keyboard όλα τζιτζί, και σκληρό επίσης.άλλαξα καλώδιο HDMI για δω εάν έχω θέμα με πράσινες γραμμές όμως τίποτα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

 

 

Με το θεμα του σκοτεινου kodi εγινε τιποτα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το specto, συγκεκριμένα δεν μου δουλεύει το import collection για τις ταινίες από το trakt.οι σειρές γίνονται κανονικά import με την επιλογή import tv collection. Εδώ δοκιμάσει και σε Windows αλλά και στο android tv box. Επίσης δοκίμασα Και με 2ο λογαριασμό trakt αλλά τζίφος... Έχει κάνεις το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν σήμερα νέο, είμαι υπέρ ευχαριστημένος.πάνω από 43°C δεν έχει ανεβάσει.Wi-Fi,bt μια χαρά και με το μαμά fw που ήρθε, έχω συνδέσει BT mouse/keyboard όλα τζιτζί, και σκληρό επίσης.άλλαξα καλώδιο HDMI για δω εάν έχω θέμα με πράσινες γραμμές όμως τίποτα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Ποια προβλήματα έλυσε αυτό το update? Είχες θέμα με σκοτεινή οθόνη και green flashes πριν?
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδιά αν επανέρχομαι.

Ποια θεωρείτε καλύτερα πρόσθετα για online ταινίες, σειρές και αθλητικούς αγώνες (ιδιαίτερα μπάσκετ);

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδιά αν επανέρχομαι.

Ποια θεωρείτε καλύτερα πρόσθετα για online ταινίες, σειρές και αθλητικούς αγώνες (ιδιαίτερα μπάσκετ);

 

Για online ταινίες και σειρές είναι το EXODUS (το καλύτερο απ'όλα με μεγάλη διαφορά!!!).

Για Ελληνικές ταινίες, σειρές, παιδικά, live tv, radio το ALIVEGR.

Για αθλητικά οπωσδήποτε το SportsDevil και σαν δεύτερη επιλογή το Zem μέσα στο οποίο θα βρεις το sport365.

Εγώ αυτά έχω και είμαι ΥΠΕΡ-καλυμένος!

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω:

Για ταινίες, σειρές τσέκαρε και το SPECTO που είναι ακριβώς ίδιο με το Exodus αλλά εμφανίζει περισσότερες πηγές 1080p (κάτι στο οποίο το Exodus δεν δίνει ιδιαίτερο βάρος).

Για αθλητικά τσεκαρε και το Castaway. Είναι κι αυτό ίδια φάση με το Sportsdevil και αποτελεί καλή εναλλακτική λύση. To καλό είναι ότι έχει μαζεμένα σε μια κατηγορία τα acestream/sopcast links (αυτά που είναι HD δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Ποια προβλήματα έλυσε αυτό το update? Είχες θέμα με σκοτεινή οθόνη και green flashes πριν?

Δοκίμασα το μαμά kodi, είδα το τελευταίο επεισόδιο του Dragon ball, δεν με φάνηκε σκοτεινή η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω:

Για ταινίες, σειρές τσέκαρε και το SPECTO που είναι ακριβώς ίδιο με το Exodus αλλά εμφανίζει περισσότερες πηγές 1080p (κάτι στο οποίο το Exodus δεν δίνει ιδιαίτερο βάρος).

Για αθλητικά τσεκαρε και το Castaway. Είναι κι αυτό ίδια φάση με το Sportsdevil και αποτελεί καλή εναλλακτική λύση. To καλό είναι ότι έχει μαζεμένα σε μια κατηγορία τα acestream/sopcast links (αυτά που είναι HD δηλαδή).

 

Πως βλεπεις με sopcast???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...