Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks !

Πάντως και με αυτές τις επιλογές αυτές , όπως οι δικές σου δεν τους βρίσκει αυτόματα και το τσέκαρα σε 4-5 διαφορετικές ταινίες και σειρές

Ναι το έχω διαπιστώσει κι εγώ αυτό που λες, μάλλον παίζει ρόλο και το addon απ' ότι έχω καταλάβει. Πχ στα exodus, specto στις ρυθμίσεις τους έχει επιλογή enable subtitles. Το έχω ενεργοποιήσει και από εκεί και όταν βλέπω από αυτά τα addons φορτώνουν πάντα οι υπότιτλοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι το έχω διαπιστώσει κι εγώ αυτό που λες, μάλλον παίζει ρόλο και το addon απ' ότι έχω καταλάβει. Πχ στα exodus, specto στις ρυθμίσεις τους έχει επιλογή enable subtitles. Το έχω ενεργοποιήσει και από εκεί και όταν βλέπω από αυτά τα addons φορτώνουν πάντα οι υπότιτλοι.

Σωραίος :)

Καλό θα ήταν αυτές οι ρυθμίσεις να μπουν στο 1ο ποστ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Υπάρχει κάποιο φρέσκο add on για streaming σε ταινίες και σειρές; Έχω καιρό να ασχοληθώ κι έχω χάσει επεισόδια.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Exodus (είναι η συνέχεια του παλιού Genesis).

Ευχαριστώ πολύ. Θα το εγκαταστήσω αυτό.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το library integration? Κάποια βοήθεια σε αυτο που ρώτησα πιο πανω;

Αν έχεις κάνει λογαριασμό trakt, βάλε τις σειρές-ταινιες που θες να δεις στο watchlist... Και πήγαινε στο exodus στην αντίστοιχη επιλογή... Θα στα έχει όλα σε λίγα δευτερόλεπτα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το acestream σας δουλευει αυτή την ώρα ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το acestream σας δουλευει αυτή την ώρα ????

Τα περισσότερα δεν δουλεύουν....δοκίμασε ArenaVision17 (εάν θέλεις για Manchester - City) δουλεύει !! αλλά δεν είναι η στάνταρ υψηλή ποιότητα....

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα δεν δουλεύουν....δοκίμασε ArenaVision17 (εάν θέλεις για Manchester - City) δουλεύει !! αλλά δεν είναι η στάνταρ υψηλή ποιότητα....

Ok Alex, θα το δοκιμάσω, thanks Για άλλη μια φορά

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ok Alex, θα το δοκιμάσω, thanks Για άλλη μια φορά

 

Sent from my 1+1

Από εκει βλέπω τώρα ....1-2 είναι ,ArenaVision17 (εικόνα από skySPORTS 1 στα αγγλικά)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα android tv box, και με ενδιαφέρει να βλέπω μέσω sopcast link αθλητικούς αγώνες. Διαβάζοντας το forum κατάλαβα οτι πρέπει να εγκαταστήσω το plexus, κάτι το οποίο και έκανα. Από 'κει και πέρα, δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω-παρόλο που είδα και διάφορους οδηγούς. Προσπάθησα να ανοίξω αρκετά λινκς, αλλά δεν ανοίγανε. Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για αρχάριους; Να πω εδώ οτι με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ το sopcast και όχι το acestream (το οποίο παρεπιπτόντως ούτε αυτό δουλεύει) και με ενδιαφέρει να ανοίγει μέσα στο kodi -οχι σε external players κ.τ.λ. Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων εάν έχει απαντηθεί ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε και βλέπετε κανονικά live αγώνες ποδοσφαίρου; εγώ είτε με castaway είτε sportsdevil με πολύ ψάξιμο και δοκιμές δεν έχω καταφέρει να δω ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για hd movies ποιο addon προτεινετε?Το exodus ειναι σε sd.

Κοίτα και το Phoenix, σταθερή αξία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν διατηρήσω αγγλικό μενού, ποια επιλογή βἀζω για να απεικονίζονται σωστά οι ελληνικοί υπότιτλοι;
Το μενού δεν έχει σχέση. Πήγαινε system->video->subtitles και όπου λέει subtitle language κλπ βάλε greek. Επίσης στο character encoding βάλε greek windows.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Να σας ρωτησω ξερει καποιος για ποιον λογο δεν μπορω να κατεβασω υποτιτλους απο το kodi μεσω του subtitles.gr addon και ενω τους βρισκει για να τους κατεβασει εχει error?
Link to comment
Share on other sites

Τι acestream τις τελευταίες ημέρες Είναι όντως τραγικό ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι acestream τις τελευταίες ημέρες Είναι όντως τραγικό ή μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

Sent from my 1+1

Τον βαζελο μια χαρά τον είδα

Link to comment
Share on other sites

Τον βαζελο μια χαρά τον είδα

Περίεργα πράγματα...φαντάζομαι με τον ace player ? Τι ταχύτητα έχεις;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ με 2 θεματάκια που έχω..το ένα είναι το buffering στα live ...όταν βλέπω Live κανάλια..με την μνήμη άν και το μηχάνημά μου είναι 2g..πάλι έχω θέμα με το cache της μνήμης αν και έκανα και κάποιες ρυθμίσεις απο ένα βίντεο στο youtube Που βρήκα..ειχα μια βελτίωση αλλα δεν έφτιαξε αρκετα..αν γνωρίζετε εσείς καμια λύση..2ο θέμα..όταν ορίζω απο τις ρυθμίσεις να βάζω συντομέυσεις προσθετων κάτω απο το μενου Βίντο π.χ. όταν μετα απο κλείσιμο του μηχανήματος (απενεργοποιηση εκτός ρεύματος), χάνονται..δεν αποθηκεύονται..γιατί;; τί κάνω λάθος;; σε android 5.1 έιμαι και σε kodi 16..καμιά ιδέα τι κανω λάθος;; Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...