Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο live sports έχεις κάποιες πηγές ίδιες με sportsdevil..επόμενος θα έχει ...

έχει live TV (αθλητικά ξένα κανάλια ..iptv ...)

Υπάρχει λύση για να βλέπουμε το full pack του otetv και της nova?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας έχω πρόβλημα με τα βιντεο κολανε συνέχεια,παγώνει η εικόνα και έχω μόνο ήχο κλπ...το αφήνω να Φόρτωση μπας και Αλλα Τπτ. Το μηχάνημα Μ είναι ένα top box v5 απ'το πλαίσιο. Κάποια συμβουλή κάτι έχουμε κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω πρόβλημα με τα βιντεο κολανε συνέχεια,παγώνει η εικόνα και έχω μόνο ήχο κλπ...το αφήνω να Φόρτωση μπας και Αλλα Τπτ. Το μηχάνημα Μ είναι ένα top box v5 απ'το πλαίσιο. Κάποια συμβουλή κάτι έχουμε κάτι παρόμοιο?

Δες τις αξιολογησεις στο πλαισιο : Τρισαθλιο και επιστροφη

Πως αγοραζετε χωρις να δειτε αξιολογησεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω πρόβλημα με τα βιντεο κολανε συνέχεια,παγώνει η εικόνα και έχω μόνο ήχο κλπ...το αφήνω να Φόρτωση μπας και Αλλα Τπτ. Το μηχάνημα Μ είναι ένα top box v5 απ'το πλαίσιο. Κάποια συμβουλή κάτι έχουμε κάτι παρόμοιο?

Παίξε με acceleration ..Δες το video

δοκίμασε και αυτήν την έκδοση (είναι μια ποιο ελαφρύ έκδοση )

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.semperpax.spmc

Εάν το έχεις αγοράσει ...έχεις κάνει έγκλημα ...89,90 € ...ΠΟΤΈ!! ...πεταμένα χρήματα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες τις αξιολογησεις στο πλαισιο : Τρισαθλιο και επιστροφη

Πως αγοραζετε χωρις να δειτε αξιολογησεις?

πρώτα βλέπουμε τι επεξεργαστή " φοράει " Cortex-A5....τριετίας....Μόνο με 89,90 € (Μετά λένε γιατί δεν προτιμάμε ελληνικές εταιρείες....Ποτε!)

Link to comment
Share on other sites

στο live sports έχεις κάποιες πηγές ίδιες με sportsdevil..επόμενος θα έχει ...

έχει live TV (αθλητικά ξένα κανάλια ..iptv ...)

Πολλοί σύνδεσμοι δεν παίζουν πάντως.. Δυστυχώς.. Άραγε θα έχει αυτόματο update?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αφου εγκαταστήσω το kodi σε android tv box μόλις το ανοίξω ,μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.

Would you like to disable it on your system?

 

Ανεξαρτήτως αν πατήσω ναι ή όχι, έπειτα όταν πάω να αποσυμπιεσω το φάκελο του fusion(αφού κάνω τη διαδικασία με το url) δεν συμβαίνει τίποτα (απλώς ξανανοίγει τον ίδιο φάκελο).

Το λειτουργικό σύστημα του tvbox είναι Android4.4.4.API level 19

Kodi15.2

 

Ευχαριστώ πολύ για οποία βοήθεια εκ των προτέρων.!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αφου εγκαταστήσω το kodi σε android tv box μόλις το ανοίξω ,μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.

Would you like to disable it on your system?

 

Ανεξαρτήτως αν πατήσω ναι ή όχι, έπειτα όταν πάω να αποσυμπιεσω το φάκελο του fusion(αφού κάνω τη διαδικασία με το url) δεν συμβαίνει τίποτα (απλώς ξανανοίγει τον ίδιο φάκελο).

Το λειτουργικό σύστημα του tvbox είναι Android4.4.4.API level 19

Kodi15.2

 

Ευχαριστώ πολύ για οποία βοήθεια εκ των προτέρων.!!

Είναι απλό ...κάποιο addon δεν είναι συμβατό με την έκδοση του kodi που έχεις ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αφου εγκαταστήσω το kodi σε android tv box μόλις το ανοίξω ,μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

Add-on is incompatible or has been marked broken in repository.

Would you like to disable it on your system?

 

Ανεξαρτήτως αν πατήσω ναι ή όχι, έπειτα όταν πάω να αποσυμπιεσω το φάκελο του fusion(αφού κάνω τη διαδικασία με το url) δεν συμβαίνει τίποτα (απλώς ξανανοίγει τον ίδιο φάκελο).

Το λειτουργικό σύστημα του tvbox είναι Android4.4.4.API level 19

Kodi15.2

 

Ευχαριστώ πολύ για οποία βοήθεια εκ των προτέρων.!!

Όπως λέει ο φίλος κάποιο add on δεν ειναι συμβατο. Όσον αφορά το fusion, εβαλεςβτο σωστό link? Γιατί το link που έχει στο πρώτο ποστ δεν ισχυει πλέον. Δες κάποια ποστ πιο πίσω αναφέρουν το νέο link.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το SALTS έχει ανέβει πολύ.

Ένα πράγμα δεν μου δουλεύει και είναι το subscription update στο media library για τις ταινίες.

Υποθέτω ότι δουλεύει παρόμοια με τις σειρές αλλά εμένα δεν βάζει κανένα αρχείο.

Εγώ δοκίμασα τρεις σειρές και δύο ταινίες (όλα τελευταία) και κανένα link δεν έπαιξε.. Κι επίσης είναι πολύ κουραστικό και χρονοβόρο να ψάχνει για links κάθε φορά που επιλέγεις μια ταινία ή σειρά ακόμα κι αν την έχεις επιλέξει ήδη άλλες τρεις φορές (με άλλα links)!

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous sas...parakalo tha ithela tis vooitheia sas sxetika me to kodi

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kai sygekrimena me to genesis.....to teleeyteo kairo de moy anoigei tainies kai sygekrimena 1080...gnorizete kati;;;;;

Καταρχην γράψε Ελληνικά οχι greeklish, απαγορεύεται σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ. Το genesis έχει πρόβλημα τον τελευταίο καιρό. Για να βλέπεις ταινίες σε 1080p βάλε το Phoenix.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Προσπαθουμε να δούμε μια ταινια ή σειρα με ελληνικούς υποτιτλους αλλα δυστυχώς μας βγάζει ότι δεν υπαρχουν αποτελέσματα στην εύρεση. τα πιο κάτω ειναι τα services subtitles που εχουμε ορίσει.

 

OPENSUBTITLES.ORG

SUBTITLES.GR

GREEKSUBTITLES

 

Μπορούμε να βρούμε κι άλλα sources για subtitles ή υπάρχει καμια ρύθμιση έξτρα που πρεπει να ενεργοποιήσουμε?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Demis_CY
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Προσπαθουμε να δούμε μια ταινια ή σειρα με ελληνικούς υποτιτλους αλλα δυστυχώς μας βγάζει ότι δεν υπαρχουν αποτελέσματα στην εύρεση. τα πιο κάτω ειναι τα services subtitles που εχουμε ορίσει.

OPENSUBTITLES.ORG

SUBTITLES.GR

GREEKSUBTITLES

Μπορούμε να βρούμε κι άλλα sources για subtitles ή υπάρχει καμια ρύθμιση έξτρα που πρεπει να ενεργοποιήσουμε?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από την 1η σελίδα σου αντιγράφω τις οδηγίες για να έχεις Ελληνικούς υπότιτλους. Το GreekSubtitles.eu δεν λειτουργεί, βγάλτο.

-Για Ελληνικούς υπότιλους πάμε Σύστημα-Ρυθμίσεις-Πρόσθετα-Λήψη πρόσθετων-Όλα τα πρόσθετα-Υπότιτλοι και κάνουμε εγκατάσταση από ποιες πηγές θέλουμε να μας βρίσκει υπότιτλους, εγώ χρησιμοποιω το Subtitles.gr , OpenSubtitles.org , GreekSubtitles.eu .. Μετά πάμε Σύστημα-Ρυθμίσεις-Εξατομίκευση-Διεθνοποίηση-Κωδικοποίηση χαραχτήρων και επιλέγουμε Greek(windows) Μετά πάμε πίσω Ρυθμίσεις(το επίπεδο των ρυθμίσεων το βάζουμε για προχωρημένους)-Βίντεο-Υπότιτλοι-Κωδικοποίηση χαραχτήρων και επιλέγουμε Greek(windows) παραμένουμε στις ρυθμίσεις των υποτίτλων και εκεί που γράφει γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη υποτίτλων έχει τα Αγγλικά , εμείς πατάμε να βάλουμε τα Ελληνικά η οποία γλώσσα ακόμα θέλουμε(μπορούμε να έχουμε πολλές επιλογές γλωσσών να μας βρίσκει υπότιτλους)..Εγώ ξεκλικάρα και τα Αγγλικά και άφησα μόνα στα Ελληνικά να μου βρίσκει υπότιτλους..

Τώρα είμαστε έτοιμοι να δούμε ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους..

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Προσπαθουμε να δούμε μια ταινια ή σειρα με ελληνικούς υποτιτλους αλλα δυστυχώς μας βγάζει ότι δεν υπαρχουν αποτελέσματα στην εύρεση. τα πιο κάτω ειναι τα services subtitles που εχουμε ορίσει.

 

OPENSUBTITLES.ORG

SUBTITLES.GR

GREEKSUBTITLES

 

Μπορούμε να βρούμε κι άλλα sources για subtitles ή υπάρχει καμια ρύθμιση έξτρα που πρεπει να ενεργοποιήσουμε?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το GREEKSUBTITLES δεν λειτουργεί .

Εχεις ορίσει ελληνική γλώσσα στο ..ρυθμίσεις ..video ...υπότιτλοι ; (σε ορισμένα addon μπορεί να μην βρίσκει υπότιτλους για πολλούς λόγους ..πχ το όνομα τις ταινίας να είναι λάθος.... τότε ψάχνουμε χειροκίνητα...)

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε χτες και μια ενοτητα που ειχε μεσα στο phoenix....σιγα σιγα σιρικνωνεται:cry:

http://koditips.com/featured-rockcrusher01-phoenix/

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το laptop με την τηλεόραση τότε στην τηλεόραση μετά από λίγο αρχίζει να παίζει σαν σπασμένο. .χωρίς ήχο κλπ.....Όταν το αποσυνδέω άπ ο την τηλεόραση και βλέπω στο λαό τοπ τότε όλα ειναι οκ. .Γνωρίζετε κάτι? Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το laptop με την τηλεόραση τότε στην τηλεόραση μετά από λίγο αρχίζει να παίζει σαν σπασμένο. .χωρίς ήχο κλπ.....Όταν το αποσυνδέω άπ ο την τηλεόραση και βλέπω στο λαό τοπ τότε όλα ειναι οκ. .Γνωρίζετε κάτι?

 

Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει το ίδιο αν το βάλεις στις "υψηλές επιδοσεις" απο τη "διαχείρηση ενέργειας"...

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το velocity δεν φτουραει τιποτα εχουμε θεμα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες ολα τα addons απο το TV addons σερνονται σημερα τι γινεται παει για φουντο

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει το ίδιο αν το βάλεις στις "υψηλές επιδοσεις" απο τη "διαχείρηση ενέργειας"...

 

Το έχω πάντα στο ρεύμα. Αλλά θα το δω και θα σου πω!!! Ευχαριστώ! !!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα έβλεπα το Apollo KODI Build v6. Το έχει κανείς σε android?

https://www.youtube.com/watch?v=V4z7Xj8ewNc

Είναι 1GB πλέον γιατί έχει όλα τα add-ons και φοβάμαι μην καταλήξει ασήκωτο για το zenfone (σε windows βέβαια στο βίντεο πάει σφαίρα, αλλά στο κινητό; )

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...