Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ γίνεται η εγκατάσταση των μυρίων (προσθέτων)

-Μετά πάμε στο αρχικό menu του xbmc πάμε Εφαρμογές - Confiq Wizard - και διαλέγουμε ανάλογα με το λογισμικό που

έχουμε(android,windows,linux,mac) θα μας πετάξει ένα παράθυρο TEAM TVADDONS και θα πατήσουμε ναι .. Ανάβουμε ένα τσιγάρο και περιμένουμε μέχρι να τελείωσει η αυτόματη διαδικασία των πρόσθετων.. Όταν τελειώσει κάνουμε έξοδο από το xbmc και το ξανά ανοίγουμε..

 

Μέσα στο xbmc repos δεν βρήκα το lambda...

Δεν μπορώ να σε πίσω ...όλα τα μπορείς και χωρίς TV addons....εύκολα (εάν ξέρεις να το δουλέψεις) .....το θέμα είναι να έχεις και να κάνεις εγκατάσταση τα σωστά...και τα ψαγμένα...Αυτά τα ολίγα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω πάντως δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να εγκαταστήσεις ολόκληρη τη "μαούνα" TV addons, που χαλάει και το appearance και κάνει update τα άλλα addons κάθε τρεις και λίγο, ενώ παλιά μπορούσαμε να εγκαταστήσουμε απλώς το lamba από τα repos :(

Καλημέρα ..δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό ..Άμα διαβάσεις το 2 μέρος ή το 3 μέρος , θα δεις πως γίνονται όλα να τα κανείς χειροκίνητα και να προσθέσεις τα addons της αρέσκεια σου .. Απλά στο πρώτο μέρος είναι ο αυτοματοποιημένος τρόπος (εύκολος) , αλλά και πάλι μπορείς να αφαιρέσεις ή να προσθέσεις όποιο addons θέλεις έπειτα ..

Μάγκες, έχω αυτό το τηλεχειριστήριο. Έχει σταματήσει πλέον να συνδέεται. Αναβοσβήνει το λαμπάκι πορτοκαλί αυτό της αναζήτησης. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το φτιάξω;

Βρε φίλε pakitis ακόμα να πάρεις άλλο tvbox εσύ ?:p

Δοκίμασες να δεις άμα λειτουργεί με το καλώδιο usb το χειριστήριο δυνδεμένο στο tvbox ?

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε pakitis ακόμα να πάρεις άλλο tvbox εσύ ?:p

Δοκίμασες να δεις άμα λειτουργεί με το καλώδιο usb το χειριστήριο δυνδεμένο στο tvbox ?

 

Ααχααχχχαααχαχ

Ρε συ, δεν το είχα σκεφτεί καν αυτό. Αν και δε βολεύει έτσι από απορία θα το βάλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα ένα MXiii και εχω μια απορία . Εγκατέστησα το hellenic tv αλλά σε σχέση με το kodi του laptop μου που δεν εχω προβλημα ορισμένες σειρές και κανάλια δεν τα παίζει . Επίσης παρατηρησα ότι καινούργια ταινία στο laptop μου την ειχε σε ποιότητα HD ενώ στο tv box μονο σε cam . Παίζει ρόλο η version του kodi ; Εχουν διαφορετική .

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα ένα MXiii και εχω μια απορία . Εγκατέστησα το hellenic tv αλλά σε σχέση με το kodi του laptop μου που δεν εχω προβλημα ορισμένες σειρές και κανάλια δεν τα παίζει . Επίσης παρατηρησα ότι καινούργια ταινία στο laptop μου την ειχε σε ποιότητα HD ενώ στο tv box μονο σε cam . Παίζει ρόλο η version του kodi ; Εχουν διαφορετική .

 

Ευχαριστώ

παίζουν ρόλο τα addon ...(να έχουν αναβαθμιστεί στην τελευταία έκδοση! Δες τι έκδοση έχεις στο pc και τι στο box ...) ..καλό είναι και το kodi να είναι στην τελευταία έκδοση ...

Link to comment
Share on other sites

παίζουν ρόλο τα addon ...(να έχουν αναβαθμιστεί στην τελευταία έκδοση! Δες τι έκδοση έχεις στο pc και τι στο box ...) ..καλό είναι και το kodi να είναι στην τελευταία έκδοση ...

 

Και πως γίνεται η αναβάθμιση ; Πρέπει να κάνω απ εγκατάσταση το kodi και τα addon ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται η αναβάθμιση ; Πρέπει να κάνω απ εγκατάσταση το kodi και τα addon ;

Όχι κατέβασε την τελευταία έκδοση και απλά κάνε εγκατάσταση ... θα κρατήσει τα παλιά addon που έχεις ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι κατέβασε την τελευταία έκδοση και απλά κάνε εγκατάσταση ... θα κρατήσει τα παλιά addon που έχεις ...

 

Σε ευχαριστώ για την προθυμία σου να βοηθήσεις αλλά απο Google play βλέπει ότι ήδη έχω μία έκδοση και δεν βλέπει καινούργια και όταν κατεβάζω νέα έκδοση kodi και πατάω εγκατάσταση με πάει σε ένα σημείο και μετά με πετάει εξω γράφοντας δεν έγινε εγκατάσταση .Παρολα αυτά κατάφερα να αναβαθμίσω τα addon genesis και hellenic tv και δείχνει ότι το πρόβλημα διορθώθηκε έστω και με παλιά έκδοση kodi . Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ διπλά . Αρχικά για την βοήθεια σου στο πρόβλημα μου και κατά δεύτερο για το mxiii που εμεσα μου το πρότεινες λέγοντας σε άλλον συμφορουμίτης και μου άρεσε και εμένα και δεν το μετάνιωσα .αρκεί να μην πάρει φωτιά γιατί ψηλο θερμαίνεται :p . Πάντως φαίνεται καή ποιότητα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάποιος κάποιο addon για onedrive και φωτογραφίες;

Δεν ξέρω για φωτογραφίες ..αλλά δες αυτά

http://kodicommunity.com/how-to-install-the-onedrive-cloud-storage-service-on-kodi/

https://github.com/ddurdle/OneDrive-for-KODI

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα ένα MXiii ........ώ

 

φίλος να ρωτήσω κάτι άσχετο από που το πήρες και ΠΩΣ πλήρωσες ??? paypal ,visa κάτι άλλο?

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μια ερωτηση μονο...Δουλευω εδω και λιγες μερες το kodi και σε δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλα εχω παρατηρησει οτι σχεδον ποτε δε βρισκει υποτιτλους απο το subtitles,gr παρα μονο απο το opensubtitles.Μηπως εχω κανει κατι λαθος?Σε υπολογιστη το δουλευω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μια ερωτηση μονο...Δουλευω εδω και λιγες μερες το kodi και σε δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα,απλα εχω παρατηρησει οτι σχεδον ποτε δε βρισκει υποτιτλους απο το subtitles,gr παρα μονο απο το opensubtitles.Μηπως εχω κανει κατι λαθος?Σε υπολογιστη το δουλευω...

1: δες εάν έχεις την τελευταία έκδοση του addon subtitles.gr (καλό είναι και το kodi να είναι στην τελευταία έκδοση)

2 : δες στα info του video που βλέπεις τι όνομα έχει....(πόλεις φορές το όνομα της ταινίας,σειράς έχει λάθη...ονομα ,γραμμένο όλο λάθος..και διάφορα άλλα ) ..τότε ψάχνεις χειροκίνητα...(γράφεις εσύ τον τίτλο του video που ψάχνεις...)

το subtitles.gr σαν addon δουλεύει μια χαρά πάντως..και σε pc,Android στις συσκευές που δουλεύω...

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε πρακαλω πως βλεπω αν εχω την τελευταια εκδοση του subtitles.gr και και πως το αναβαθμιζω καθως εποσης και για να αναβαθμισω το kodi απλα σβηνω αυτο που εχω και εγκαθιστω το καινουργιο;θελει παλι ολες αυτες τις ρυθμισεις απο την αρχη;

Τωρα για το χειροκινητο ψαξιμο θα το βρω πως γινεται φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Τo Kodi απλώς περνάς το νέο απο πάνω. Οι ρυθμίσεις κλπ θα μείνουν, δεν θα χρειαστεί να τις ξανακάνεις. Για τo subtitles.gr θα πας στο addon και θα πατήσεις πάνω του παρατεταμένα. Θα σου βγάλει μενού όπου θα επιλέξεις addon information και εκεί θα λέει την έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ όταν το ανοίγω μου τα κάνει αυτόματα update τα addon. Δεν ξέρω πως και γιατί σε άλλους δεν γίνεται πάντα έτσι, ίσως τρώει κόλλημα το kodi ή το εκάστοτε addon.Δοκίμασε να κάνεις uninstall το addon του subtitles.gr και μετά καπάκι ξανακάντο install. Ετσι είναι σίγουρο ότι θα έχεις την πιο πρόσφατη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ολα τα παραπανψ αλλα παλι απ subtitles.gr δεν ανοιγει κανεναν τποτιτλο.Απο opensubtitles μονο βρισκει...Δεν ξερω τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ολα τα παραπανψ αλλα παλι απ subtitles.gr δεν ανοιγει κανεναν τποτιτλο.Απο opensubtitles μονο βρισκει...Δεν ξερω τι μπορει να φταιει;

Το κάνει σε όλα η μόνο σε ένα συγκεκριμένο ; (η έκδοση που έχω είναι η 1.1.1 ....kodi 15.2 rc1)

εμένα μου δουλεύει κανονικά ....δοκίμασε να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση ..(όλα από την αρχή..)

μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Πως καθαρίζουμε ότι μαζεύει στην μνήμη το πρόγραμμά μας και αρχίσει και κολλάει;

 

Υπαρχουν add on για αυτη τη δουλεια.

Ψαξε για maintenance tool ή το Raw maintenance υπαρχει και το easy advanced settings αλλα εμενα μου φανηκε πολυπλοκο και το αφησα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλα η μόνο σε ένα συγκεκριμένο ; (η έκδοση που έχω είναι η 1.1.1 ....kodi 15.2 rc1)

εμένα μου δουλεύει κανονικά ....δοκίμασε να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση ..(όλα από την αρχή..)

μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα ;

 

Οχι σε ολα το κανει.Δε βρισκει υποτιτλους.Να απεγκαταστησω το kodi και να τοξαναπερασω ολο απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε ολα το κανει.Δε βρισκει υποτιτλους.Να απεγκαταστησω το kodi και να τοξαναπερασω ολο απο την αρχη;

Ναι .δοκίμασε μια ....κάνοντας απεγκατάσταση του addon και μετά ξανά εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κάνει κάνα 5λεπτο να βρει υπότιτλους το subtitles.gr αν πετύχεις πιο σύντομο χρόνο πες και σε εμάς τον τρόπο...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κάνει κάνα 5λεπτο να βρει υπότιτλους το subtitles.gr αν πετύχεις πιο σύντομο χρόνο πες και σε εμάς τον τρόπο...

νομίζω έχει να κάνει με addon(που περιέχει το video),τίτλο του βιντεο (εάν έχει γραφτεί σωστά ) ,και συσκευή,ίντερνετ σύνδεση (subtitles.gr ψάχνει σε 2 η 3 site για υπότιτλους ) προσωπικά max 1.5 λεπτά το πολύ ....και σε Android (ταβλετ) και σε pc....

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε ολα το κανει.Δε βρισκει υποτιτλους.Να απεγκαταστησω το kodi και να τοξαναπερασω ολο απο την αρχη;

 

μήπως το username του υπολογιστή είναι με ελληνικούς χαρακτήρες ή έχει κενά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...