Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίστα με τις roms για ΤΟ COOLPAD 8890U της vodafone, έχει και την ελληνική για φλασάρισμα

 

http://ftp.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=8890U#downListUL

 

Πολυ χρησιμο αυτο. Υπαρχει και κανας οδηγος για το πως θα το φλασαρουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την stock rom ρουτ φυσικα αλλα απο οτι εχω δει το κινητο μου δεν υποστιριζει otg...τελικα μπορω να εχω αυτην την λειτουργια η οχι?Και αν ναι πως?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι κάτοχος 1 χρόνο και 3 μήνες, κολλάει αρκετά πλέον χωρίς να το έχω φορτώσει αρκετά, πολλές φώτο, μερικές εφαρμογές (οι περισσότερες στην sd) σκέφτομαι οτι είναι η ώρα για ένα format. Καθώς και η μπαταρία έχει μειωθεί αρκετά -πολύ- αισθητά.

 

Κάποια ιδεα για format? (Αξίζει να το κάνω; Εχει δοκιμάσει κανείς;)

:protest:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οποιος δεν εχει δει ποτε στο smart 4 max το 4G στην ενδειξη δικτυου , ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΟ.

μετα απο ενα χρονο χρησης μου εδειχνε εως Η+, οσπου μια μερα επεσε στο Ε.

ευτυχως ειχε ακομα εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, SOS

Το κντ μου ενώ δούλευε, το άφησα στην πρίζα το βράδυ κ το πρωί δεν ανταποκρινόταν. Ενώ φώτιζε το πράσινο λαμπάκι όπως όταν έχω ειδοποιήσεις, πατούσα να ξεκλειδώσει κ δεν άνοιγε καν η οθόνη, ούτε δεχόταν κλήσεις σε viber/ messanger κτλ.

Προσπάθησα να κάνω επανεκκίνηση με τα κουμπιά, με αγνοούσε για αρκετή ώρα, έκανε τελικα με power+volume down αλλά μου δείχνει το πρώτο logo του Android, δείχνει αμέσως μετά το σήμα της Vodafone κ έως εκεί. Το σήμα μετατρέπεται σε κυκλάκι που γυρνάει-φορτώνει κ αυτό είναι όλο!! Έχει τύχει σε κάποιον;;; Μόνο στη Vf μπορώ να το πάω; Θα το πάω προφανώς, εντός εγγύησης είναι κ δεν έχω κάνει καν root κτλ, αλλά φοβάμαι θα χάσω όλα τα μνμτ κ αρχεία που είχα μέσα.. Κ είναι πολλά κ σημαντικά.. Δύσκολο κάπως να τα σώσω, ε; Αν έχει οποιοσδήποτε κάποια ιδέα, pls βοηθήστε! :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Επειδή του έκανα πρόσφατα reset η εφαρμογή Smart Dayview; ουσιαστικά ο καιρός που βγάζει

κάτω από το widget του ρολογιού/ημερολογίου στη κεντρική οθόνη, δε βρίσκει πια τοποθεσία.

Την οποία την έχω ενεργοποιημένη σε Υψηλή και οι χάρτες (Here maps και Google maps) βρίσκουν

τη τοποθεσία μου.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει ένας φίλος και με ρώτησε το εξής:

 

1. Έχει 4.4. Root γίνεται, και αν ναι, πώς;

2. Έχει βγει lollipop ή marshmallow γι' αυτό;

 

Ευχαριστώ

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ροοτ γινεται με prg

 

μονο4,4

prg ? Υπάρχει κάποιο link ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όντως δώσε κανά link γιατί δεν βρήκα τίποτα στο Google. Αν αργότερα θέλω να το κάνω unroot για να μην χάσω την εγγύηση , πώς το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το ρουτ με το towel root, εγώ έτσι το έκανα

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Συγγενικό πρόσωπο έχει το εν λόγο κινητό περίπου 1 χρόνο. Ξαφνικά άρχισε να μην δουλεύει το πάνω μέρος της οθόνης, αλλά συνέχισε να λειτουργεί το κινητό παρά αυτό το πρόβλημα. Πλέον ή οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε κανένα σημείο. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα software ή πάει για αλλαγή hardware;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

έχει εδώ και δυο τρεις εβδοαμάδες δεν μου δουλεύει το smart day view 2.1.9.0 για τον καιρό,ημερολόγιο και ώρα είναι ok με το που πάω να βάλω Τοποθεσία δεν την βρίσκει αλλα ούτε και στην επιλογή αυτόματη τοποθεσία

 

μήπως ξέρει κανένας που είναι το πρόβλημα ;

 

ευχαριστώ εκ τον προτερων

Γιώργος

Edited by Giorgos56
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

έχει εδώ και δυο τρεις εβδοαμάδες δεν μου δουλεύει το smart day view 2.1.9.0 για τον καιρό,ημερολόγιο και ώρα είναι ok με το που πάω να βάλω Τοποθεσία δεν την βρίσκει αλλα ούτε και στην επιλογή αυτόματη τοποθεσία

 

μήπως ξέρει κανένας που είναι το πρόβλημα ;

 

ευχαριστώ εκ τον προτερων

Γιώργος

 

Το ίδιο έχω αναφέρει κι εγώ 5-6 ποστ πιο πίσω. Λογικά θα θέλει update ή εφαρμογή, αλλά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρα δυστυχώς δεν υπάρχει μέλλον για Lollipop στο συγκεκριμένο μοντέλο?

 

Παίδες εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι κάθε χρόνο βγάζει μια σειρά με νέα μοντέλα που φορούν την πιο πρόσφατη έκδοση android και καμία αναβάθμιση σε παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

έχετε μιλήσει με την Vodafone ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια δυστυχως εσπασε η οθονη του

 

αν εχει καποιος χαλασμενο τηλεφωνο με καλη οθονη

η

 

αν γνωριζεται γιατι εγω δεν βρηκα οθονη αντικαταστασης

 

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν εχει δει ποτε στο smart 4 max το 4G στην ενδειξη δικτυου , ΕΛΕΓΞΤΕ ΤΟ.

μετα απο ενα χρονο χρησης μου εδειχνε εως Η+, οσπου μια μερα επεσε στο Ε.

ευτυχως ειχε ακομα εγγυηση...

 

τα ίδια και στο δικό μου, δεν συνδέεται 3g ή 4g μετά από 1,5 χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του εν λόγο κινητού ενάμιση χρόνο τώρα.Η εφαρμογή smart view δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα.Το κινητό για πρώτη φορά δεν άνοιγε καθόλου την περασμένη εβδομάδα και το έστειλα vodafone athens το έφτιαξαν αρκετά γρήγορα και το έχω τώρα κανονικά.Μόνο η εφαρμογή αυτή δεν λειτουργεί καλά.Όσο για το πρόβλημα μου είπαν ότι του έκαναν μία αναβάθμιση και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του εν λόγο κινητού ενάμιση χρόνο τώρα.Η εφαρμογή smart view δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα.Το κινητό για πρώτη φορά δεν άνοιγε καθόλου την περασμένη εβδομάδα και το έστειλα vodafone athens το έφτιαξαν αρκετά γρήγορα και το έχω τώρα κανονικά.Μόνο η εφαρμογή αυτή δεν λειτουργεί καλά.Όσο για το πρόβλημα μου είπαν ότι του έκαναν μία αναβάθμιση και όλα καλά.

 

Όσο αφορά την εφαρμογή smart view, αυτό είναι θέμα της εφαρμογής και μόνο που δεν βλέπω να αναβαθμίζεται παρά

μόνο αν την φτιάξουν σε κάποιο update του τηλ/νου το οποίο βλέπω να το έχουν ξεχάσει. Τώρα το "του κάναμε αναβάθμιση"

είναι το γνωστό γλυφιτζούρι που λένε ακόμα κι αν έχουν απλά περάσει την πιο πρόσφατη έκδοση που είχαμε ήδη όλοι.

Άλλωστε θα είχαμε δει αναβάμηση όλοι πια. Χώρια που μπορεί εύκολα να διαπιστωθεί αν έχουν περάσει μια "μεγαλύτερη" εκδοση

στο τηλ/νο τελικά. Αφού δουλεύει πάντως όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...