Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το έχω ακριβώς 5 εβδομάδες και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος . Ούτε σε μένα εχει κολλήσει ποτέ . Καμία φορά . Το ΜΟΝΟ μειονέκτημα που του βρίσκω , είναι η μπαταρία , η οποία ήθελα να διαρκεί κάπως έως και αρκετά περισσότερο . Όχι ότι με ΠΛΗΡΗ φόρτιση διαρκεί λίγο , απλά η οθόνη του των 720 p και ΕΙΔΙΚΑ αν έχουμε την φωτεινότητα πάνω από την μέση , καταναλώνει ΠΟΛΥ μπαταρία .

 

Προσωπικά , έχω ρυθμίσει την φωτεινότητα της οθόνης στο 15% ΜΟΝΟ , για να κρατάει περισσότερο η μπαταρία και ας ΜΗΝ βλέπω την οθόνη καλά στον ήλιο . Αν και η αυτόματη λειτουργία μου αρέσει πιο πολύ. Το προτιμώ έτσι . Και εμένα με πλήρη φόρτιση και με ΜΕΓΑΛΗ χρήση , μου κρατάει 8-10 ώρες .

 

Τα εργοστασιακά του χαρακτηριστικά λένε πως η μπαταρία του είναι 3000 mAh . Κατέβασα από το play store την ΚΑΛΥΤΕΡΗ (λένε) εφαρμογή στον κόσμο για την μπαταρία ενός κινητού , το "battery doctor" . Όταν το max είναι 100% φορτισμένο , η εφαρμογή μου λέει οτι η ΜΕΓΙΣΤΗ χωρητικότητα της μπαταρίας είναι 1880 mAh . Αυτό , το ξανά έγραψα εδώ σε άλλο ποστ στο θέμα του max , και κάποιος φίλος μου είπε πως η εφαρμογή ΔΕΝ λέει το σωστό . Παρόλα αυτά εγώ πιστεύω πως λέει το σωστό , και ότι μπορεί τα 3000 mAh να είναι fake και εικονικά από την κατασκευάστρια εταιρία . Δεν ξέρω πραγματικά τι να πιστέψω , πόσα mah έχει η μπαταρία . Λογικά αν είχε 3000 mΑh , δεν έπρεπε να κρατάει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ? ? Μπορεί και η εφαρμογή να κάνει λάθος , τι να πω ......... Αν θέλετε πείτε μου και εσείς την γνώμη σας γι ' αυτό .

8-10 ώρες οθόνης είναι φοβερό νούμερο για 3000mah. Δεν θα έπιανε παραπάνω και δεν υπάρχει σωστός τρόπος μέτρησης της μπαταρίας από το software. Αν είχε 1800 mah το πολύ ένα δίωρο θα έβλεπες.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.καποιες αποριες...Α)Ξέρετε αν υπαρχει τροπος όταν κατεβαζω τη μπάρα ειδοποιησεων να εμφανίζονται κατευθείαν οι συντομεύσεις κι όχι να πρεπει να παταω και το κουμπί πανω δεξια? Β)Και κάτι άλλο...το gps ενεργοποιείται απ την τοποθεσία? Γ)Γίνεται να βάλω αλλη εφαρμογή κάμερας με πιο πολλές λειτουργίες? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.καποιες αποριες...Α)Ξέρετε αν υπαρχει τροπος όταν κατεβαζω τη μπάρα ειδοποιησεων να εμφανίζονται κατευθείαν οι συντομεύσεις κι όχι να πρεπει να παταω και το κουμπί πανω δεξια? Β)Και κάτι άλλο...το gps ενεργοποιείται απ την τοποθεσία?

Γ)Γίνεται να βάλω αλλη εφαρμογή κάμερας με πιο πολλές λειτουργίες? Ευχαριστώ!

 

A) Κατέβασε τη μπάρα με δύο δάχτυλα.

Γ) Ναι, βάζεις ότι θέλεις. Ιδέες θα πάρεις από εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

 

Στο Vodafone max υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς των apps στην SD?

 

Ευχαριστώ

 

Ναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Και όχι μόνο γράφουν κανονικά, ακόμα και ο es file explorer για παράδειγμα βλέπει τη κάρτα μνήμης και μπορείς να κάνεις copy paste move κανονικά :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

A) Κατέβασε τη μπάρα με δύο δάχτυλα.

Γ) Ναι, βάζεις ότι θέλεις. Ιδέες θα πάρεις από εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Ευχαριστώ! Λίγες μέρες μετά, οι εντυπώσεις μου είναι ακόμα πάρα πολύ καλές γι'αυτό το τηλέφωνο! Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή, φωτεινότητα εξαιρετική κι έξω με φως, μπαταρία άνετα 1+ ημέρα με αρκετή χρήση, ποιότητα ήχου συνομιλίας μια χαρά, κάμερα ικανοποιητική! όλα οκ!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Λίγες μέρες μετά, οι εντυπώσεις μου είναι ακόμα πάρα πολύ καλές γι'αυτό το τηλέφωνο! Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή, φωτεινότητα εξαιρετική κι έξω με φως, μπαταρία άνετα 1+ ημέρα με αρκετή χρήση, ποιότητα ήχου συνομιλίας μια χαρά, κάμερα ικανοποιητική! όλα οκ!

Έτσι είναι και άλλο ένα ωραίο που ξέχασα να πω είναι ότι η οθόνη δεν είναι πρόσωπο με τα bezels,έχει μια μικρή προεξοχή,οπότε δε φοβάσαι να το αφήνεις σε τραπέζι ή σε επίπεδη επιφάνεια.

Γενικα είναι αρκετά μελετημένη συσκευή πράγμα που δε το περίμενα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι για τον στοκ Browser που έχει... Μερικές φορες όταν ειμαι σε μια σελιδα και παταω στους σελιδοδείκτες μια αλλη,μου επαναφορτωνει την ίδια που ήμουν! Κι έτσι πρεπει να κλείσω τη σελιδα και να ανοιξω καινούρια για να φορτωσει την σωστή σελιδα.Το κανει και σε σας αυτό?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα

το τηλέφωνο ειναι απλά εξαιρετικό και πόσο μάλλον για τα 129 ευρώ του.

 

Εντυπωσιακή μπαταρία (αυτόματη φωτεινότητα που ναι και υψηλή), η οθόνη πολύ ευκρινής βλέπεις ολοκληρη τη σελίδα κανονικου web άνετα, και οι 6 ίντσες συνηθίζονται και δεν μπορείς χωρίς. Η κάμερα είναι καλή, ίσως θα θελε περισσότερη οξύτητα. Βέβαια για όποιον δουλεύει προγραμματάκια επεξεργασίας μπορεί να βγάλει δυνατά αποτελέσματα και μ' αυτή τη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχει κανεις ιδέα που μπορώ να το βρώ

γιατί στη βοντα της περιοχής μου εχει εξαντληθεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβασεις παραπανω , πολλα ποστ φιλων αναφερουν πως και μεχρι το τελος των εκπτωσεων στις 28-02-15 , ΔΕΝ θα υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ , γιατι εχει εξαντληθει εδω και αρκετες μερες , απο ΟΛΗ την Ελλαδα . Πουλησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ , ειναι η αληθεια . Ουτε η κεντρικη αποθηκη της Vodafone στην Αθηνα , ΔΕΝ εχει κανενα κομματι .

 

Κανε λιγη υπομονη και ΔΕΝ θα βγεις χαμενος , σιγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβασεις παραπανω , πολλα ποστ φιλων αναφερουν πως και μεχρι το τελος των εκπτωσεων στις 28-02-15 , ΔΕΝ θα υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ , γιατι εχει εξαντληθει εδω και αρκετες μερες , απο ΟΛΗ την Ελλαδα . Πουλησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ , ειναι η αληθεια . Ουτε η κεντρικη αποθηκη της Vodafone στην Αθηνα , ΔΕΝ εχει κανενα κομματι .

 

Κανε λιγη υπομονη και ΔΕΝ θα βγεις χαμενος , σιγουρα ;)

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου,

αλλα ειχα μια ελπιδα μηπως...

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Aν διαβασεις παραπανω , πολλα ποστ φιλων αναφερουν πως και μεχρι το τελος των εκπτωσεων στις 28-02-15 , ΔΕΝ θα υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ , γιατι εχει εξαντληθει εδω και αρκετες μερες , απο ΟΛΗ την Ελλαδα . Πουλησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ , ειναι η αληθεια . Ουτε η κεντρικη αποθηκη της Vodafone στην Αθηνα , ΔΕΝ εχει κανενα κομματι .

 

Κανε λιγη υπομονη και ΔΕΝ θα βγεις χαμενος , σιγουρα ;)

 

έχεις ακούσει ότι θα το ξαναφέρουν δηλαδή στην τιμή που το είχαν ; ή δύσκολο;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα προσωπικά , ΔΕΝ κολλάει καθόλου .

 

Έχω ακούσει πως μετά το τέλος των εκπτώσεων στις 28 Φεβρουαρίου , η τιμή του κατά 99% , θα ξαναπάει στα 259 ευρώ . Όχι 100% όμως .

Edited by SUMMER_2000
Link to comment
Share on other sites

Κανει σε κανεναν αλλο κολληματα οταν βλεπετε βιντεο ,παιζετε παιχνιδια η σε live wallpaper?

Κανει ενα μικρό κόλλημα ανα 4-5 δευτερόλεπτα στο βίντεο. Εγώ αυτό έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα προσωπικά , ΔΕΝ κολλάει καθόλου .

 

Έχω ακούσει πως μετά το τέλος των εκπτώσεων στις 28 Φεβρουαρίου , η τιμή του κατά 99% , θα ξαναπάει στα 259 ευρώ . Όχι 100% όμως .

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε αυτή την τιμή δεν θα το αγοράσει κανείς πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι κριμα,γιατι δεν κανουν ενα update να το φτιαξουν,ειναι κουραστικο και δεν θα πρεπε να το κανει.Λετε να ναι θεμα Hardware?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε μένα προσωπικά , ΔΕΝ κολλάει καθόλου .

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θέλεις να το δεις ή όχι, αλλά τα σκαλώματα του τα κάνει εδώ κι εκεί. Αυτό είναι δεδομένο αλλά και αποδεκτό για τα χρήματα που έδωσε ο κόσμος για να το αποκτήσει (με την έκπτωση φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, σε αυτή την τιμή δεν θα το αγοράσει κανείς πιστεύω

 

259 ευρώ , ΔΕΝ είναι και 800 ή 1000 που κάνουν τα galaxy note και iphone 6 . Kαι πάλι 259 ευρώ , είναι μια χαρά τιμή , για κινητό 6 ιντσών .

 

Πόσο ήθελες να κάνει , 50 ευρώ ? ! ? !

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θέλεις να το δεις ή όχι, αλλά τα σκαλώματα του τα κάνει εδώ κι εκεί. Αυτό είναι δεδομένο αλλά και αποδεκτό για τα χρήματα που έδωσε ο κόσμος για να το αποκτήσει (με την έκπτωση φυσικά).

 

Γιατί να σου πω ψέμματα ? Έχω κανένα συμφέρον ? Είτε το max κάνει 129 ή 259 ή 1029 ευρώ , ΔΕΝ σημαίνει ότι πρέπει αναγκαστικά να κάνει κάποια σκαλώματα , επειδή ΔΕΝ είναι samsung galaxy ή iphone .

 

Και πάλι σου λέω ότι (προς το παρών τουλάχιστον) , ΔΕΝ έχει κάνει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ σκάλωμα/κόλλημα , το δικό μου , ειλικρινά .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί να σου πω ψέμματα ? Έχω κανένα συμφέρον ? Είτε το max κάνει 129 ή 259 ή 1029 ευρώ , ΔΕΝ σημαίνει ότι πρέπει αναγκαστικά να κάνει κάποια σκαλώματα , επειδή ΔΕΝ είναι samsung galaxy ή iphone .

 

Δεν είπα ότι λες ψέματα, είπα ότι έχω πιάσει τη συσκευή στα χέρια μου (όχι μόνο μία) και ξέρω τις δυνατότητές της. Είναι αξιοπρεπέστατη για τα χρήματά της αλλά μέχρι εκεί. Τώρα αν ο κόσμος διαβάζει από πολλούς ότι κάνει σκαλώματα και από έναν ότι δεν κάνει... ας αφήσουμε τον κόσμο να κρίνει. Διαβάζει και κρίνει... Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...