Jump to content

Microsoft Lumia 532


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο αυτο θα πάρει επίσημα τα 10ρια ή Όχι;

 

Και τα τρέχει μια χαρά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην τελευταία επίσημη έκδοση των 10 πάει πολύ καλά και η μπαταρία του κρατά αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το τηλέφωνο δεν έβλεπε την κάρτα sd ξαφνικά και χωρίς λόγο. Έβγαζε μήνυμα ότι αν θέλω μπορεί να μου την επισκευάσει. Πάτησα επισκευή "κάρτας sd" με αποτέλεσμα ότι εφαρμογές είχα περασμένες στην κάρτα αντιλήφθηκα ότι τις έσβησε και τις ξαναπέρασε. Όλη η διαδικασία κράτησε κανένα δίωρο. Μετά από αυτό σταμάτησε να βγάζει το μήνυμα για την προβληματική sd, οι εφαρμογές δουλεύουν ρολόι αλλά από εκείνη την ημέρα και μετά όταν πατάω το εικονίδιο του store δεν με συνδέει στο store και μάλιστα η εφαρμογή κάνει να ανοίξει και να συνδεθεί και μετά κλείνει αυτόματα από μόνη της και γυρίζει στην αρχική οθόνη. Κάνει δηλαδή respring αν γνωρίζεται τι είναι αυτό (όπως κάνουν τα iphone).

Έχετε καμιά ιδέα να λύσω το πρόβλημα μου?

Ευχαριστώ σε όλους που θα μου απαντήσουν εκ των προτέρων.

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα τις εφαρμογές που έχουν πρόβλημα, και καλλίτερα να τις αποθηκεύσεις στην εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή δεν έχει πρόβλημα. Όλες μα όλες ανοίγουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Η μόνη εφαρμογή που έχει πρόβλημα και φυσικά είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο και ούτες ή άλλως δεν σου επιτρέπει η Micro$oft να την αποθηκεύσεις στην κάρτα είναι το windows store. Αυτή η εφαρμογή ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΕΛΟΣ. ΜΟΥΛΑΡΩΣΕ.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς δεν μπορείς να την σβήσεις.

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ή περιμένεις να βγει νέα έκδοση. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο σόρρυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βγει η .351 πριβιού.

Είναι καλή και μπορείς να την βάλεις, αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα ρε ****το να γλιτώσω την επαναφορά διότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο μετά την επαναφορά και μέχρι να ξανά κατεβούν πάλι οι εφαρμογές θελει υπερβολικα πολύ χρόνο. Είναι το store πολυ αργο σε σερβερς. Κατεβαίνουν με ρυθμό χελώνας... An βαλω την preview θα μου καρτησεις τις εφαρμογες που εχω και θα την περασει από επάνω? Insiders δεν θελω για preview?
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλα πόσο να περιμενω? Ενα μηνα το εχω ετσι...
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα ρε ****το να γλιτώσω την επαναφορά διότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο μετά την επαναφορά και μέχρι να ξανά κατεβούν πάλι οι εφαρμογές θελει υπερβολικα πολύ χρόνο. Είναι το store πολυ αργο σε σερβερς. Κατεβαίνουν με ρυθμό χελώνας... An βαλω την preview θα μου καρτησεις τις εφαρμογες που εχω και θα την περασει από επάνω? Insiders δεν θελω για preview?

Από πάνω θα τα περάσει.

Εκεί που είναι ο έλεγχος για αναβάθμιση, από κάτω

Θα μπεις insider και θα περάσει αυτόματα release preview .

Link to comment
Share on other sites

ok thanks. Αυτο θα κανω γιατι βαριεμαι καθαρη εγκατασταση.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Και να αφήσεις με την ησυχία του μέχρι να τελειώσει, θα ενημερώσει καμιά 30αρια εφαρμογές . Βάλτο στο φορτιστή και άστο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @Theoprofil πριν κάνεις κάποια επαναφορά ή εγκατάσταση Preview έκδοσης, δοκίμασε μήπως ένα soft reset διορθώσει το πρόβλημά σου.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ- Επανεκκίνηση, soft & hard reset. .

Αλλίως μετά ότι σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Admin μιας και ασχολείσαι, ξέρεις τρόπο να πάρω κλόνο από το κινητό και να το ξαναπεράσω μετά; όπως το ffu που περνάμε με το thor2 ; Σορρυ για το οφτοπικ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα σας και καλα χριστουγεννα, το κινητο αξιζει να το παρει κανεις τωρα καινουριο? το εχει το e-shop 63euro. Εχω android κινητο και δεν μπορω να δώσω πολλα λεφτα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και καλα χριστουγεννα, το κινητο αξιζει να το παρει κανεις τωρα καινουριο? το εχει το e-shop 63euro. Εχω android κινητο και δεν μπορω να δώσω πολλα λεφτα!

Όντως συμφέρει καλύτερα από το skroutz.gr όπου το δικαρτο έχει 67€

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπήκε μέσα το κουμπί on/off. Φτιάχνει αυτό; Είναι εκτός εγγύησης ξέρετε περίπου πόσο θα μου κοστίσει; Θα το παραλάβω αυθημερόν;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει σε λιγη ωρα.

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν είναι κάτι δύσκολο, αλλά θέλει τον ειδικό που έχει τον τρόπο του.

Εσπασε κατι ή απλα κολλησε μεσα?

Δεν νομίζω να έσπασε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φίλη μου αναβάθμισε το τηλέφωνο της σε windows 10 για να της δουλεύει σωστά ο messenger ,αλλά μετά από αυτό δεν της δουλεύει η κάμερα. Καποια λύση; Έχει συμβεί σε άλλον;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου αναβάθμισε το τηλέφωνο της σε windows 10 για να της δουλεύει σωστά ο messenger ,αλλά μετά από αυτό δεν της δουλεύει η κάμερα. Καποια λύση; Έχει συμβεί σε άλλον;

 

Το πιθανότερο είναι ότι υπήρξε σφάλμα στην εγκατάσταση της αναβάθμισης. Να τσεκάρει πρώτα αν υπάρχει άλλη διαθέσιμη αναβάθμιση (αν δηλαδή είναι στην έκδοση 14393.1066 του λειτουργικού) και σε περίπτωση που συνεχίζει το πρόβλημα να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (Settings - System - About - Reset your phone) και να στήσει την συσκευή χωρίς επαναφορά back up.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου αναβάθμισε το τηλέφωνο της σε windows 10 για να της δουλεύει σωστά ο messenger ,αλλά μετά από αυτό δεν της δουλεύει η κάμερα. Καποια λύση; Έχει συμβεί σε άλλον;

Μηπως ανοιξε τη lumia camera γιατι δεν δουλευει στα 10 αν και την κατεβαζει σαν εφαρμογή.

Αν δεν είναι αυτό πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες παρασκηνιου-αλλες συσκευες-καμερα(ενεργο)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 532

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...