Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ότι σε εγγραφή βίντεο σε κλειστό χώρο η φωτεινότητα τρεμοπαιζει. Αυτό δεν το θεωρώ φυσιολογικό. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα καποιας ρύθμισης?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το Ιντερνετ στο κινητό με δεδομένα...Εχω 2 κάρτες στο κινητό...στο SUB1 εχω την Cosmote στο SUB2 Εχω την Wind.... Πηγαίνω στο μενού - Χρήση δεδομένων - δεξί κλίκ..- Δίκτυα κινητής τηλεφων..- Μετά μου έχει επιλογή SUB1 και SUB2...Στην Sub2 εχω την WIND....Πως γίνεται να επιλέξω οταν ενεργοποιώ τα δεδομένα να έχω ιντερνετ απο την Wind??? Μου χρεώνει την Cosmote....Προσπάθησα να κάνω διάφορα αλλά δεν τα κατάφερα...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση, Γιατί δεν βάζεις στην πρώτη θέση την wind?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και γω να κάνω....Ναι αλλά δεν είναι λύση ομως...Διότι αν ας πούμε οτι δουλέυει είναι εντάξει στην πρώτη με την Wind...Αν θέλω κάποια στιγμή τα δεδομένα απο την Cosmote που θα είναι στην SUB 2???? Ακόμα και σε ενα απλό Lenovo που είχα ....αυτό γινόταν...Οταν ενεργοποιούσα τα δεδομένα....πάντα με ρωτούσε απο ποιά SIM θέλω.... Νομίζω είναι λογικό να πρέπει να σε ρωτάει....Πάντως αν δεν γίνεται....είναι σημαντικό μειονέκτημα.... Αν ξέρει κάποιος κάτι να μας πεί....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το Ιντερνετ στο κινητό με δεδομένα...Εχω 2 κάρτες στο κινητό...στο SUB1 εχω την Cosmote στο SUB2 Εχω την Wind.... Πηγαίνω στο μενού - Χρήση δεδομένων - δεξί κλίκ..- Δίκτυα κινητής τηλεφων..- Μετά μου έχει επιλογή SUB1 και SUB2...Στην Sub2 εχω την WIND....Πως γίνεται να επιλέξω οταν ενεργοποιώ τα δεδομένα να έχω ιντερνετ απο την Wind??? Μου χρεώνει την Cosmote....Προσπάθησα να κάνω διάφορα αλλά δεν τα κατάφερα...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

 

 

Βάλε την Wind στη θέση 1. Εκεί ειναι και το 4/3G

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά απο αναβαθμίσεις τι λέει το κινητό; Έχει τόσο καλα τεχνικά χαρακτηριστικά που είναι κρίμα να μη πάρει το 5.1 ή και το 6 σαν αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και γω να κάνω....Ναι αλλά δεν είναι λύση ομως...Διότι αν ας πούμε οτι δουλέυει είναι εντάξει στην πρώτη με την Wind...Αν θέλω κάποια στιγμή τα δεδομένα απο την Cosmote που θα είναι στην SUB 2???? Ακόμα και σε ενα απλό Lenovo που είχα ....αυτό γινόταν...Οταν ενεργοποιούσα τα δεδομένα....πάντα με ρωτούσε απο ποιά SIM θέλω.... Νομίζω είναι λογικό να πρέπει να σε ρωτάει....Πάντως αν δεν γίνεται....είναι σημαντικό μειονέκτημα.... Αν ξέρει κάποιος κάτι να μας πεί....

 

Και γω δεν το έχω βρει. Νομίζω πως δε γίνεται. Πάντως και να γινόταν, από τη στιγμή που η 2η SIM δίνει μόνο 2G, δεν θα ήταν και πολύ χρήσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Wind στο SUB 1 ...Τώρα όμως οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις δεδομένων...μου βγάζει μόνο για την SUB 2...δεν υπάρχει κάν η SUB1....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Wind στο SUB 1 ...Τώρα όμως οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις δεδομένων...μου βγάζει μόνο για την SUB 2...δεν υπάρχει κάν η SUB1....

 

Έχει ξαναγραφτεί εδώ: βάλε στο 1 μόνο την κάρτα της wind. Άνοιξέ το και τσέκαρε ότι δουλεύει σωστά. Μετά βάλε την άλλη SIM στη θέση 2.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Wind στο SUB 1 ...Τώρα όμως οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις δεδομένων...μου βγάζει μόνο για την SUB 2...δεν υπάρχει κάν η SUB1....

Γνωστό θέμα με λύση, βάζεις την wind στο 1ο slot, ανοίγεις την συσκευή, παίρνει apn κλείνεις, βάζεις και την δεύτερη κάρτα και είσαι οκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο αναβαθμίσεις τι λέει το κινητό βγάζουν; Έχει τόσο καλα τεχνικά χαρακτηριστικά που είναι κρίμα να μη πάρει το 5.1 ή και το 6 σαν αναβάθμιση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο αναβαθμίσεις τι λέει το κινητό βγάζουν; Έχει τόσο καλα τεχνικά χαρακτηριστικά που είναι κρίμα να μη πάρει το 5.1 ή και το 6 σαν αναβάθμιση!

Δυστυχώς έχει να πάρει πολύ καιρό, από Ιούνιο νομίζω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα οπως μου είπατε μόνο την μια κάρτα στο SUB1 και δουλεύει κανονικά....εκτός του ότι σέρνεται....(WIND) τουλάχιστον δουλεύουν τα δεδομένα.... Σχετικά με τις αναβαθμίσεις....κανονικά θα έπρεπε να ήμαστε ήδη στην 5.1 ...
Link to comment
Share on other sites

καποιο GPS δωρεαν για offline πλοηγηση δοκιμασε κανεις?

Sygic Εγώ ,όλα οκ (το ξέρω ότι δεν είναι offline)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Sygic Εγώ ,όλα οκ (το ξέρω ότι δεν είναι offline)

Ειναι.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι.....

Sorry, δωρεάν ήθελα να γράψω....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καποιο GPS δωρεαν για offline πλοηγηση δοκιμασε κανεις?

Εγώ χρησιμοποιώ το Here maps. Νομίζω από τα καλύτερα δωρεάν.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιο GPS δωρεαν για offline πλοηγηση δοκιμασε κανεις?

 

Αυτό που προτάθηκε είναι όντως ότι καλύτερο για δωρεάν αλλά να έχεις υπόψιν ότι αυτά τα θέματα τα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Το zte blade αξιζει να το αγοράσω?

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Το zte blade αξιζει να το αγοράσω?

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

 

Φίλε μου θεωρώ ότι έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία με τα smartphones και μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω ακριβώς τις ανησυχίες σου καθώς είναι και δικές μου. Έχω αλλάξει πολλές συσκευές με IOS με ANDROID me WINDOWS 10 από ακριβές από φθηνές από μεγάλες (iPhone 6 plus) κλπ. Έψαχνα ένα κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις για δεύτερο καθώς εδώ και χρόνια πάντα έχω και δεύτερη συσκευή μόνιμα. Ένα θα σου πω λοιπόν είναι ίσως το μοναδικό κινητό που πήρα σαν δεύτερο που δεν μου λείπει το iPhone 6s μου όταν το επισημοποιώ. Λειτουργεί απροβλημάτιστα και μπορώ να πω ότι με καλύπτει πλήρως. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να πάρει το 6 λογισμικό android αλλά δουλεύει τόσο καλά με το 5.0.2 που δεν με πειράζει και να μη το πάρει ποτέ. Κλείνοντας να σου πω ότι και μόνο που το συγκρίνω με κινητά αξίας 800-1000 ευρώ καταλαβαίνεις γιατί σχέση τιμής απόδοσης μιλάμε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις πολυ χρησιμες πληροφορίες σου. ..!!!

Και για του λόγου το αληθές διάβασε και το hands on.

http://www.myphone.gr/d/zte/blade-s6.457/hands-on/

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι σε εγγραφή βίντεο σε κλειστό χώρο η φωτεινότητα τρεμοπαιζει. Αυτό δεν το θεωρώ φυσιολογικό. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα καποιας ρύθμισης?

Παιδιά μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι δεν έχει ή ότι έχει παρατηρήσει παρόμοιο πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια μεγαλύτερη μπαταρία να μπορούσε να έχει. Εκεί γύρω στα 3000mAh θα ήταν τέλεια!

Εγώ πάντως είδα αρκετή διαφορά με το που απεγκατέστησα το facebook.

Παιδιά μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι δεν έχει ή ότι έχει παρατηρήσει παρόμοιο πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο?

Και σε μένα ισχύει.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για τον παραπάνω οδηγό. Τον ακολουθώ τώρα.

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού μετά την προσφορά που έπεξε πρόσφατα. Έχω "rootαρει" το κινητο με το kingroot. Το γραφω με "" διοτι στην ουσια το κινητο δεν ειναι ρουταρισμενο. Το μονο που επετρεψε ειναι η εγκατασταση του ad away. Ουτε διαγραφη των google bloatware αφήνει, ουτε δινει root access σε αλλα apps οπως το cleanmaster ή link2sd, titanium backup κτλ παρολο που το root checker το δειχνει οτι λειτουργει. Και το χειροτερο ψεμα ειναι οτι το kingroot uninstaller σου δειχνει οτι τα bloatware διαγραφηκαν ενω στην ουσια εχουν "παγωσει", αλλα ουτε αυτο κανει με επιτυχια αφου στο επομενο reboot ειναι παλι ενεργα.

 

Anyway, εχω αλλο θεματακι, σοβαρο με το play store. Εχω το προβλημα οτι κατεβαζει μια εφαρμογη μεχρι το 90-95% και σταματαει. Εχω διαβασει οδηγους, ξερω οτι κανοντας το force stop απο τις ρυθμισεις και τρεχοντας το ξανα οτι κατεβαζει και το υπολοιπο, αλλα ειναι εκνευριστικο. Επιπλεον κανω καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων, λειτουργει για 1-2 download και μετα τιποτα. Υπαρχει μονιμη λυση;

 

Υ.Γ στο προηγουμενο blade που ειχα, το οποιο αλλαξα λογο καμενου pixel, δεν ειχε προβλημα. Σε αυτο υπαρχει. Με βαζει επισης σε υποψιες το γεγονος οτι ηταν προεγκατεστημενα τα αγγλικα και τα τουρκικα σαν γλωσσες οταν το πρωτοανοιξα.

 

 

Edit: Τον ακολουθησα, δεν ετρεχε μονο του το superSu οποτε το ετρεξα εγω, εκανα update με normal mode, εβγαλε μηνυμα να κανει unistall καποια αλλη εφαρμογη που δινει root access, πατησα "ναι" και περιμενω κανενα 5 λεπτο. Ειναι φυσιολογικο;

Edited by thrylos_gate7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...