Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα πρέπει να έχει ένα ζιπ το οποίο έχει ονομασία update, αυτό ρίξε στην κάρτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το αρχειο που εκανα unzipp εχει ονομα update σκετο... χρειαζεται να το κανω μετανομασια σε update.zip ???

Όχι δεν το κάνεις μετονομασία.Αυτό το αρχείο που βγήκε μετά το ξεζιπάρισμα βάλτο μέσα στην microsd όπως είναι.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

ok τελικα το καταφερα... και εγινε ''ελληνικο'' το κινητο... σας ευχαριστω για την βοηθεια.. και θα ηθελα προταση για weather widget αφου δεν εχει απο μονο του να δειχνει κ τον καιρο
Link to comment
Share on other sites

ok τελικα το καταφερα... και εγινε ''ελληνικο'' το κινητο... σας ευχαριστω για την βοηθεια.. και θα ηθελα προταση για weather widget αφου δεν εχει απο μονο του να δειχνει κ τον καιρο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ok τελικα το καταφερα... και εγινε ''ελληνικο'' το κινητο... σας ευχαριστω για την βοηθεια.. και θα ηθελα προταση για weather widget αφου δεν εχει απο μονο του να δειχνει κ τον καιρο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

Μου άρεσε πιο πολύ από όσα δοκίμασα.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να στέλνουμε ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων με τη native εφαρμογή; Αν όχι, ξέρετε καμιά άλλη που να σου δίνει δυνατότητα να επιλέξεις από ποια SIM θα στείλεις; Μου φαίνεται πχ ότι το Handcent δεν σε αφήνει να επιλέξεις, στέλνει μόνο με την πρώτη.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα περάσω τώρα την αναβάθμιση και θα δώσω report. Το πρόβλημα με την sim card εξαφανίστηκε όταν άλλαξα θέση τις κάρτες - μάλλον είχε πρόβλημα η κάρτα.

 

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως κοντρολάρεις τα data από ποια κάρτα πάνε. Θα περάσω την τελευτία αναβάθμιση και θα ενημερώσω για τα bugs που παρατηρώ. Hardware προς το παρόν κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Χαιρετισμούς

Ν:)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Με τη Β11 αντιμετώπισε κανείς προβλήματα? Εγώ γύρισα σε Β10,λόγω του lag με την προεπισκόπηση των φωτογραφιών στην Κάμερα.

 

Πως γυρνάς σε προηγούμενη version;

Link to comment
Share on other sites

Εxω αποθηκευμενη την Β10 στο pc.

 

Όμως πριν από λίγο πατώντας το εικονιδιο αναβαθμιση μου έβγαλε ότι υπάρχει update, κατεβασε 10Mb, και με πέρασε έτσι στη Β11. το lagπου ανέφερα σε προηγουμενα ποστ τώρα δεν υπάρχει. Το σημαντικο ειναι όμως ότι γινεται οnline update και δε θα χρειαζεται να κανουμε πλεον ολη τη διαδκασια, με download, καρτες, buckup κλπ.

Edited by theozar
Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο θέμα....έβαλα στην πρώτη θέση Μια κάρτα wind και δεν στήνεται με data. Πάω στις ρυθμίσεις apn έχει ενεργό προφίλ αλλά δεν με αφήνει να μπω στις επιμέρους ρυθμίσεις.Φτιάχνω νέο προφίλ το επιλέγω και πάλι δεν έχω σύνδεση......

Τι μπορεί να συμβαίνει; Στο μεταξύ το πρώτο προφίλ δεν μου δίνει δυνατότητα να το σβήσω.

Η πλάκα είναι ότι με cosmote στην 1η θέση λειτουργεί κανονικά!

Edit1

Η cosmote δουλεύει κανονικά, βέβαια Τώρα παρατήρησα ότι δεν σε αφήνει να πειράξει το default apn που περνάει μόλις βάλεις κάρτα στην πρώτη θέση!

Edit2

Όποιος έχει wind παρακαλώ να τσεκάρει τις ρυθμίσεις του και να με ενημερώσει

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σίγουρα είναι wind και μάλιστα φοιτητικό :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χτες από geekbuying σε ρεκόρ χρόνου! Παραγγελία είχα βάλει στις 26/4 (Κυριακή), το έστειλαν στις 29/4 και ήρθε χθες 7/5. Εχω κάνει κι άλλες παραγγελίες από το ίδιο μαγαζί, πρώτη φορά ήρθε τόσο γρήγορα.

 

Σχετικά με το τηλέφωνο τώρα, είναι πανέμορφο και σφαιράτο. Καμία σχέση με MΤ6589 που είχα μέχρι τώρα. Το αναβάθμισα στην Β11 μέσω SD, όλα καλά. Εχει κανείς ιδέα πως να απενεργοποιήσουμε το παιδικό τραγουδάκι όταν bootάρει; Φοβάμαι οτι δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θαυμάστε παρακάτω παραγγελία που έκανα 31/3 απο Gearbest. Είμαι ήδη στις 39 ημέρες και τίποτα!

Τα ίδια μου λέει και ο ΕΛΤΑ στο site τους οποίους κάλεσα τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν έχει έρθει Ελλάδα.

Μαλλον βλακείες μου λένε. Δεν θα έχει βγει απο το σάκο.

Υπόψιν ότι στην διαφήμιση του έλεγε ότι θα είναι απο Europian warehouse!!

Τρίχες, όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν συγνώμη άλλα τελείωσε το stock

Σύμφωνα με Gearbest απο εκεί έφυγε 1/4 και μάλλον είναι στο Αεροδρόμιο εδώ.

Να ανυσηχώ ή λόγω αργιών να περιμένω στους 2 μήνες όπως μου είπαν απο Gearbest να κάνουν refund?

 

 

Destination Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-01 17:21

 

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Edited by johnyp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θαυμάστε παρακάτω παραγγελία που έκανα 31/3 απο Gearbest. Είμαι ήδη στις 39 ημέρες και τίποτα!

Τα ίδια μου λέει και ο ΕΛΤΑ στο site τους οποίους κάλεσα τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν έχει έρθει Ελλάδα.

Μαλλον βλακείες μου λένε. Δεν θα έχει βγει απο το σάκο.

Υπόψιν ότι στην διαφήμιση του έλεγε ότι θα είναι απο Europian warehouse!!

Τρίχες, όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν συγνώμη άλλα τελείωσε το stock

Σύμφωνα με Gearbest απο εκεί έφυγε 1/4 και μάλλον είναι στο Αεροδρόμιο εδώ.

Να ανυσηχώ ή λόγω αργιών να περιμένω στους 2 μήνες όπως μου είπαν απο Gearbest να κάνουν refund?

 

 

Destination Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-01 17:21

 

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Με paypal δεν πλήρωσες ?? Μην αφήσεις να περάσουν οι 45 μερες του paypal. Στις 43 μέρες κανε dispute. Όχι 2 μήνες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με paypal δεν πλήρωσες ?? Μην αφήσεις να περάσουν οι 45 μερες του paypal. Στις 43 μέρες κανε dispute. Όχι 2 μήνες.

 

το dispute Πλέον έχει δικαίωμα να το κάνει 180 ημέρες, όχι 45 .

Αλλά και να κάνει τι θα τους πει στο paypal? Οτι δεν έχει παραλάβει επειδή έχει αργήσει το ταχυδρομείο ? Και το κατάστημα που φταίει για αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με paypal δεν πλήρωσες ?? Μην αφήσεις να περάσουν οι 45 μερες του paypal. Στις 43 μέρες κανε dispute. Όχι 2 μήνες.

 

Thanks!! 12/5 θα κάνω dispute για σιγουριά. Αν και υποψιάζομαι ότι δεν φταίνε.

Αλλά φύλαγε τα ρούχα σου....

Κρίμα είχα διαβάσει καλές κριτικές για το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!! 12/5 θα κάνω dispute για σιγουριά. Αν και υποψιάζομαι ότι δεν φταίνε.

Αλλά φύλαγε τα ρούχα σου....

Κρίμα είχα διαβάσει καλές κριτικές για το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

φίλε μου δεν θα δικαιωθείς, δεν φταίει το κατάστημα για την καθυστέρηση , γράφεις ότι είναι Despatched το δέμα σου.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν θα δικαιωθείς, δεν φταίει το κατάστημα για την καθυστέρηση , γράφεις ότι είναι Despatched το δέμα σου.

Και τι σχέση έχει αυτό ? Αν του έχουν βάλει πέτρες μέσα αντί για κινητό ? Dispatched έγιναν και αυτές.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει αυτό ? Αν του έχουν βάλει πέτρες μέσα αντί για κινητό ? Dispatched έγιναν και αυτές.

 

οκ, ας επικοινωνήσει ο φίλος να δούμε τι θα του πούν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει αυτό ? Αν του έχουν βάλει πέτρες μέσα αντί για κινητό ? Dispatched έγιναν και αυτές.

 

Το απλο ταχυδρομειο παιρνει 15-60 μερες να φτασει.Το εκαστοτε καταστημα δεν φερει ευθυνη για το χρονο παραδοσης απο τη στιγμη που το παρεδωσε στην μεταφορικη και σκαναριστηκε οτι μπηκε αεροπλανο.Πλεον το Paypal εχει 180 μερες προστασιας.Το να κανεις dispute στις 40-45 ειναι ατοπο.

Καλο ειναι πριν γραψουμε κατι,να το γνωριζουμε για να μην μπερδευουμε τους αλλους.Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απ την αμαθεια.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

θαυμάστε παρακάτω παραγγελία που έκανα 31/3 απο Gearbest. Είμαι ήδη στις 39 ημέρες και τίποτα!

Τα ίδια μου λέει και ο ΕΛΤΑ στο site τους οποίους κάλεσα τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν έχει έρθει Ελλάδα.

Μαλλον βλακείες μου λένε. Δεν θα έχει βγει απο το σάκο.

Υπόψιν ότι στην διαφήμιση του έλεγε ότι θα είναι απο Europian warehouse!!

Τρίχες, όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν συγνώμη άλλα τελείωσε το stock

Σύμφωνα με Gearbest απο εκεί έφυγε 1/4 και μάλλον είναι στο Αεροδρόμιο εδώ.

Να ανυσηχώ ή λόγω αργιών να περιμένω στους 2 μήνες όπως μου είπαν απο Gearbest να κάνουν refund?

 

 

Destination Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Cache Time:2015-05-08 09:10 - Go to official website

2015-04-06 14:39

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-04-01 17:21

 

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Ακριβώς κι εγώ τις ίδιες ημερομηνίες και στάλθηκε από Κίνα. Στο tracking φαίνεται μόνο το dispatched. Τους έστειλα μήνυμα εδώ στο φόρουμ και με πμ κα μου απάντησαν:

 

Hi,

 

I just make sure that we dispatched the package from 31th, Mar. And I can promise you we would refund you or dispatch you again if you didn't receive the package over 45 days.

I am really very sorry for any inconvenient it might bring to you.

I suggest customers to use NL post, that's because it is safer and faster.

I would be very grateful for your understanding. Please tell me if it is near 45 days. Sorry again.

 

Best regards,

Lily

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου απάντησε η Perl

 

Dear Ioannis,

 

Thank you for your message.

 

In this case, could you wait a little time more for it?

 

There are some external factors which may cause some delay on delivery time,such as remote locations, peak shopping and shipping periods, Holidays and Festivals, weather, customs clearance.

 

Your order has been shipped out on March 31,therefore your delivery deadline will expire on May 31.

Please free to contact us on that date if you haven't received the package.

 

We can resend or refund to you based on our company policy.

We also stongly recommend going to your local post office in case they received it.

 

Thanks for your understanding and patience.Hope you will receive your package soon.

 

Best Regards

Pearl

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...