Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με τους τριγμούς το έλυσα , ανοίγωτας το κινητό και τοποθετώντας επιπλέον μονωτική ταινία στο καπάκι ώστε να μην ύπατχουν κενά... Επείδη όμως ο Θόρυβος επέμενε στο σημείο δίπλα στα κουμπιά, εκέι τοποθέτησα αυτοκόλητη ταινία 2mm. Τώρα ούτεε κενά υπαρχουν όυτε τριγμοί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με γεια και καλοδούλευτο.Nano sims παίρνει...

επίσης! αναβάθμισες? ναι έφαγα κι εγώ τη κρυάδα με τις σιμς αλλά το είχα διαβάσει και το είχα ξεχάσει!

όσοι αναβάθμισαν έχω ερώτηση. ενώ έβαλα το update στη κάρτα και το βλέπει το file manager (update.zip) όταν το πάω για αναβάθμιση δεν το βλέπει (στην οθόνη update με το android). όταν πάω update from sd card από αυτό το menu, επίσης δεν βλέπει μέσα το update.zp. αντιμετώπισε κανείς άλλος το πρόβλημα αυτό?

 

UPDATE: οκ παίζει να έφταιγε η sd που ήταν 8gb. Έβαλα μια 4άρα και από ότι φάινεται γίνεται:P να 'ναι καλά το παιδί που παρέθεσε το λινκ!

Edited by ChrisRdf
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα παιδιά πρέπει να είναι άδεια για να κάνεις το, update?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τους τριγμούς το έλυσα , ανοίγωτας το κινητό και τοποθετώντας επιπλέον μονωτική ταινία στο καπάκι ώστε να μην ύπατχουν κενά... Επείδη όμως ο Θόρυβος επέμενε στο σημείο δίπλα στα κουμπιά, εκέι τοποθέτησα αυτοκόλητη ταινία 2mm. Τώρα ούτεε κενά υπαρχουν όυτε τριγμοί

Χαρά στο θάρρος σου.Καμιά φωτογραφία με τη διαδικασία έβγαλες;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι άριστες!

Δεν τρίζει τίποτα, εξαιρετικά γρήγορο, ωραία κάμερα.Λόγω nano Δεν έχω βάλει ακόμα sim για να τσεκάρω σήμα κλπ.

Τώρα κατεβάζω την αναβάθμιση για να την περάσω Και μετά προσπάθεια για ρουτ

 

Edit 1

 

Root δεν βρίσκω πουθενά,ουτε στα xda, ρωσικά και γερμανικά φορουμ ::(

Το GPS του με κλειστά δεδομένα και WiFi κλείδωσε σε 10 " 12 δορυφόρους από τους 24 που έβλεπε.

Την αναβάθμιση την πέρασα με την μια χωρίς κανένα θέμα και νομίζω ότι αυξήθηκε η ένταση του ήχου.

Φωτεινότητα στο μισό και είναι σούπερ αν και βράδυ.

Φλας πολύ καλό και δυνατό.

Ποιοτητα κατασκευής Πολύ καλή, λεπτό, κομψο, προσεγμένο σε όλα του τα σημεία.

Αφή Πολύ καλή.

Γενικά μπορώ να πω ότι μάλλον είναι άριστη επιλογή για κάποιον που ψάχνει κάτι στις 5 ίντσες, χωρίς να μειώσει τα standards του.

Περισσότερα από αύριο πάλι....νυσταξα :)

 

edit 2

3g πολύ καλό, γενικά σήμα και στις 2 κάρτες super, ακουστικότητα στις κλήσεις επίσης super , πολύ καθαρό.

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι άριστες!

Δεν τρίζει τίποτα, εξαιρετικά γρήγορο, ωραία κάμερα.Λόγω nano Δεν έχω βάλει ακόμα sim για να τσεκάρω σήμα κλπ.

Τώρα κατεβάζω την αναβάθμιση για να την περάσω Και μετά προσπάθεια για ρουτ

 

Edit 1

 

Root δεν βρίσκω πουθενά,ουτε στα xda, ρωσικά και γερμανικά φορουμ ::(

Το GPS του με κλειστά δεδομένα και WiFi κλείδωσε σε 10 " 12 δορυφόρους από τους 24 που έβλεπε.

Την αναβάθμιση την πέρασα με την μια χωρίς κανένα θέμα και νομίζω ότι αυξήθηκε η ένταση του ήχου.

Φωτεινότητα στο μισό και είναι σούπερ αν και βράδυ.

Φλας πολύ καλό και δυνατό.

Ποιοτητα κατασκευής Πολύ καλή, λεπτό, κομψο, προσεγμένο σε όλα του τα σημεία.

Αφή Πολύ καλή.

Γενικά μπορώ να πω ότι μάλλον είναι άριστη επιλογή για κάποιον που ψάχνει κάτι στις 5 ίντσες, χωρίς να μειώσει τα standards του.

Περισσότερα από αύριο πάλι....νυσταξα :)

 

edit 2

3g πολύ καλό, γενικά σήμα και στις 2 κάρτες super, ακουστικότητα στις κλήσεις επίσης super , πολύ καθαρό.

 

καλά ομαδική αποστολή έκανε χτες το gearbest? :p :lol: Κι εμένα χτες μου ήρθε... αποκόμισα τις ίδιες εντυπώσεις, μόνο η μπαταρία είναι λίγο "μην με αγγίζεται" πέφτει γρήγορα.. :( Θα μπορούσαν να βάλουν καμία μεγαλύτερη μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο θάρρος σου.Καμιά φωτογραφία με τη διαδικασία έβγαλες;

Όχι , δεν εβγαλα δυστυχώς.. μετά το σκέφτηκα.. ανόιγει ευκολα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=60135931

Post 374,

Για να δούμε τι θα δούμε.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Data Usage --> click πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις --> Mobile Networks. Και εκεί διαλέγεις.

 

 

Στη δεύτερη sim δεν μου εμφανίζει μενού. Δεν μπορείς να επιλέξεις data plan απο τη δεύτερη sim? Σε ολους έτσι είναι;

 

[ATTACH]59634[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη sim δεν μου εμφανίζει μενού. Δεν μπορείς να επιλέξεις data plan απο τη δεύτερη sim? Σε ολους έτσι είναι;

 

[ATTACH]59634[/ATTACH]

 

Ναι έτσι είναι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορω να εχω ιντερνετ απο τη δευτερη sim? Ειναι δυνατον? Αν βαλω μονο στη sim 2 γιατι εχει? Αλλα και ετσι να ειναι γιατι εφαγε μια δεκαευρη καρτα? :down:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορω να εχω ιντερνετ απο τη δευτερη sim? Ειναι δυνατον? Αν βαλω μονο στη sim 2 γιατι εχει? Αλλα και ετσι να ειναι γιατι εφαγε μια δεκαευρη καρτα? :down:

 

Απ' ότι έχω καταλάβει μετά από 1 εβδομάδα χρήσης είναι τα εξής:

1. Το λογισμικό είναι beta και θέλει πολλές βελτιώσεις όπως και ο πυρήνας (kernel). Ακόμα και σε standy οι πυρήνες δεν κλείνουν ποτέ και ενώ ο επεξεργαστής χρονίζετε από τα 200*Mhz, η ZTE ξεκινάει τους πυρήνες από τα 960, τους πρώτους 4 και από τα 800 τους υπόλοιπους. Αποτέλεσμα τεράστια κατανάλωση μπαταρίας, που εμένα δεν μου κρατάει ούτε μισή μέρα (με λογική χρήση και ανοιχτά bluetooth-wifi-location).

2. Επειδή έχω 2 κάρτες με data. ΠΑΝΤΑ "τραβάει" δεδομένα από την πρώτη, στην οποία από το menu έχεις διάφορες επιλογές. Αν για κάποιον λόγο η πρώτη σου κάρτα βγει εκτός (ή δεν έχει data;), αρχίζει αυτόματα και τραβάει από την 2η την οποία δεν μπορείς να ελέγξεις από το menu. Εγώ π.χ. για να έχω μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας προσπάθησα να κατεβάσω την 1η μόνο σε 2G. Αμέσως μου έκανε την 2η 3G και για να ξαναλλάξω την 1η έπρεπε να απενεργοποιήσω την 2η, ειδάλλως δεν με άφηνε.

 

Συμπέρασμα δικό μου, πολύ καλά specs για τα λεφτά του και ωραίο design, ΑΛΛΑ πολύ προχειροδουλειά στο θέμα του software. Το τηλ. δεν είναι ακόμα έτοιμο για κύρια συσκευή και κακώς το έχουν βγάλει για πώληση. Περιμένω βελτιώσεις από την ZTE, ενώ πήρα ένα Z3 δίκαρτο να κάνω την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω καταλάβει μετά από 1 εβδομάδα χρήσης είναι τα εξής:

1. Το λογισμικό είναι beta και θέλει πολλές βελτιώσεις όπως και ο πυρήνας (kernel). Ακόμα και σε standy οι πυρήνες δεν κλείνουν ποτέ και ενώ ο επεξεργαστής χρονίζετε από τα 200*Mhz, η ZTE ξεκινάει τους πυρήνες από τα 960, τους πρώτους 4 και από τα 800 τους υπόλοιπους. Αποτέλεσμα τεράστια κατανάλωση μπαταρίας, που εμένα δεν μου κρατάει ούτε μισή μέρα (με λογική χρήση και ανοιχτά bluetooth-wifi-location).

2. Επειδή έχω 2 κάρτες με data. ΠΑΝΤΑ "τραβάει" δεδομένα από την πρώτη, στην οποία από το menu έχεις διάφορες επιλογές. Αν για κάποιον λόγο η πρώτη σου κάρτα βγει εκτός (ή δεν έχει data;), αρχίζει αυτόματα και τραβάει από την 2η την οποία δεν μπορείς να ελέγξεις από το menu. Εγώ π.χ. για να έχω μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας προσπάθησα να κατεβάσω την 1η μόνο σε 2G. Αμέσως μου έκανε την 2η 3G και για να ξαναλλάξω την 1η έπρεπε να απενεργοποιήσω την 2η, ειδάλλως δεν με άφηνε.

 

Συμπέρασμα δικό μου, πολύ καλά specs για τα λεφτά του και ωραίο design, ΑΛΛΑ πολύ προχειροδουλειά στο θέμα του software. Το τηλ. δεν είναι ακόμα έτοιμο για κύρια συσκευή και κακώς το έχουν βγάλει για πώληση. Περιμένω βελτιώσεις από την ZTE, ενώ πήρα ένα Z3 δίκαρτο να κάνω την δουλειά μου.

 

σε φιλο που εχει παντα 4g ανοιχτο(facebook-viber) κραταει η μπαταρια 2 μερες...οποτε καλο θα ειναι να μην κανουμε γενικευσεις.

αν θελεις μπορεις να μας βαλεις αναλυτικα screenshots της καταναλωσης και φυσικα sot

Link to comment
Share on other sites

σε φιλο που εχει παντα 4g ανοιχτο(facebook-viber) κραταει η μπαταρια 2 μερες...οποτε καλο θα ειναι να μην κανουμε γενικευσεις.

αν θελεις μπορεις να μας βαλεις αναλυτικα screenshots της καταναλωσης και φυσικα sot

 

Αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία... αλλά 2 μέρες με μπαταρία 2400 μου φαίνεται περίεργο... ούτε sony με stamina, ούτε το lg g2 δεν το "κατάφερναν".

Δεν έχω κάτι με την ZTE για να την κακολογώ, απλά θεωρώ το προϊόν "ατελές". Όταν το Z3 dual σου δίνει την δυνατότητα να ελέγχεις τα data στις 2 κάρτες να επιλέγεις κλπ κλπ ε τότε νομίζω έχει γίνει προχειροδουλειά.

Ας αναφέρουν και οι υπόλοιποι την εμπειρία τους σε καθημερινή χρήση (με wifi -location - bluetooth ανοιχτά) γιατί μπορεί να έχει και πρόβλημα η συσκευή μου...

Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου βγάζει 2 μέρες χρήση μικτή 3g λίγο και wifi και 3,5 ώρες οθόνη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο απο μπαταρία είναι καλό, αλλά το θέμα με τα δεδομένα στη δεύτερη σιμ είναι "αβλεψία" μεγάλη γιατί δεν μπορείς καν να τα κόψεις τελείως. Εμένα έφαγε δέκα ευρώ τσαμπα γιατί προφανώς συνδεόταν σποραδικά και έτρωγε το ενα ευρώ τη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

της γυναικας μου βγάζει 2 μέρες χρήση μικτή 3g λίγο και wifi και 3,5 ώρες οθόνη

Το ίδιο και σε μένα.Για τη δεύτερη sim δε μπορώ να πω γιατί δεν έχω.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί μέχρι τώρα τη Β10 βλέπω όχι τη Β11. Την πήραν πίσω;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί μέχρι τώρα τη Β10 βλέπω όχι τη Β11. Την πήραν πίσω;

Πατώντας στο link που έβαλα την 11 δίνει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας στο link που έβαλα την 11 δίνει

ξερουμε τι διορθωνει?

την εχει περασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.. σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τη συσκευή! Η δεύτερη κάρτα όμως πιάνει μόνο gprs δίκτυο... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.. σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από τη συσκευή! Η δεύτερη κάρτα όμως πιάνει μόνο gprs δίκτυο... :wacko:

 

Έτσι είναι τα περισσότερα dual sim κινητά.

Link to comment
Share on other sites

η μόνη διαφορά που έχει βρεθεί μέχρι στιγμής στην Β11 είναι ότι ''the audio messages in whatsapp'' δουλεύει εξαιρετικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την B11, Η διαφορά που καταλαβα μέχρι τώρα ειναι το lag με τo notification της τοπόθεσίας, που με τη B10 όταν ειχες ενεργοποιημενη τη τοποθεσία και ανοιγες το κινητό εμφανιζόταν το notification της τοποθεσίας. προφανώς θα εχουν διορθώσει και άλλα lag.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...