Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια! Εχω ζητησει και απαντηση απο τα ΕΛΤΑ, να μου βεβαιωσουν και αυτοι περι της τυχης του πακετου, οποτε και θα ειμαι πιο ενημερωμενος πριν προσφυγω στην ... διαιτησια.

 

Αν περιμενεις απαντηση απο τα ΕΛΤΑ θα ληξει το εξαμηνο εγγυησης του paypal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περιμενεις απαντηση απο τα ΕΛΤΑ θα ληξει το εξαμηνο εγγυησης του paypal

 

Κι ομως φιλε μου! πηρα ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ εγγραφη (μαιλ) απαντηση! :p

Ευγενεστατη η κυρια εκει και μπραβο της.!

Μου εδωσε μια σχετικη ιδεα αλλα (συμφωνα με την απαντηση) πρεπει να κανω αιτηση σε καταστημα για περισσοτερες λεπτομερειες περι της τυχης του πακετου.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε μου! πηρα ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ εγγραφη (μαιλ) απαντηση! :p

Ευγενεστατη η κυρια εκει και μπραβο της.!

Μου εδωσε μια σχετικη ιδεα αλλα (συμφωνα με την απαντηση) πρεπει να κανω αιτηση σε καταστημα για περισσοτερες λεπτομερειες περι της τυχης του πακετου.

 

αυτο δεν ειναι απαντηση,εννοω απαντηση για το τι εγινε το δεμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενεις απαντηση απο τα ΕΛΤΑ θα ληξει το εξαμηνο εγγυησης του paypal

Γιατί έχεις πάρει Εσύ ποτέ απάντηση από οποιαδήποτε ταχυδρομική εταιρία για το που βρίσκεται δέμα που αγνοείται?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις πάρει Εσύ ποτέ απάντηση από οποιαδήποτε ταχυδρομική εταιρία για το που βρίσκεται δέμα που αγνοείται?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

αυτο λεω..οτι δεν θα παρει,εσυ τσαντιστηκες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερες στο φορουμ

Εστειλα και γω επιστροφη στο geek εχει φτασει Κινα αλλα τι γινετε, αλλη διευθυνση μου ειχε δωσει το pp αλλη το geek, εγω επελεξα αυτην του pp στο οποιο μηνυμα μου εγραφε οτι επικοινωνησαν με το μαγαζι του εδωσε το τρακ για να παραλαβουν, τουλαχιστον εβαλα και ενα τηλεφωνο το οποιο ειναι οκ για το geek, Τωρα βαση tracking και διευθυνσεων το κινητο ειναι καπου στο Χονγκ Κογκ αντι για Ζεν Σεν που ειναι το geek, και βλεπω στο 17 track 3 χ καταχωροουν/ριχνουν στο ιδιο μερος (λογικα δεν βρισκουν την διευθυνση και πηγαινοερχετε)

Οποτε; Επικοινωνω με pp? Περιμενω; Εχει καποιος παρομοια εμπειρια με το geek? και τι εγινε τελικα; Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

καλημερες στο φορουμ

Εστειλα και γω επιστροφη στο geek εχει φτασει Κινα αλλα τι γινετε, αλλη διευθυνση μου ειχε δωσει το pp αλλη το geek, εγω επελεξα αυτην του pp στο οποιο μηνυμα μου εγραφε οτι επικοινωνησαν με το μαγαζι του εδωσε το τρακ για να παραλαβουν, τουλαχιστον εβαλα και ενα τηλεφωνο το οποιο ειναι οκ για το geek, Τωρα βαση tracking και διευθυνσεων το κινητο ειναι καπου στο Χονγκ Κογκ αντι για Ζεν Σεν που ειναι το geek, και βλεπω στο 17 track 3 χ καταχωροουν/ριχνουν στο ιδιο μερος (λογικα δεν βρισκουν την διευθυνση και πηγαινοερχετε)

Οποτε; Επικοινωνω με pp? Περιμενω; Εχει καποιος παρομοια εμπειρια με το geek? και τι εγινε τελικα; Ευχαριστω εκ των προτερων

Γιατι επελεξες λαθος διευθυνση;Το pp τι θα σου πει; οτι αλλη σου ειπαν το καταστημα και σε αλλη το εστειλες.

 

ΥΓ.. Εσυ ειχες θεμα με ενα Χιαομι με το δεμα που βρεθηκε ανοικτο; βρεθηκε ακρη; ( μην βαρας αν εκανα λαθος)

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Γιατι επελεξες λαθος διευθυνση;Το pp τι θα σου πει; οτι αλλη σου ειπαν το καταστημα και σε αλλη το εστειλες.

 

ΥΓ.. Εσυ ειχες θεμα με ενα Χιαομι με το δεμα που βρεθηκε ανοικτο; βρεθηκε ακρη; ( μην βαρας αν εκανα λαθος)

 

1.η περιπτωση της διευθυνσης ειναι ιδια με τα ποστ 526 και το κλεισιμο στο 533 σελιδα 36

 

κατι αλλο, αν γραφει πχ παρελφθει Πεκινο ανοιγμα, σημαινει οτι το ανοιξαν, οποτε φορολογηθηκε;

 

2.οχι καμια σχεση με το xiaomi

 

3.τωρα με ππ, περνω τηλ; η υπαρχει καποιο λινκ επικοινωνιας;

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει,επικοινωνησα τηλεφωνικα με το paypal,εξηγησα τι συμβαινει,τους εστειλα το τρακινγκ που εδειχνε οτι το κινητο ειχε φτασει στο ταχυδρομειο της περιοχης του κατ/τος αλλα δεν τους εβρισκαν να τους το παραδωσουν,με τα πολλα με αποζημιωσαν πληρως στο τελος

 

Καλησπέρα, φίλε μου ποιο κατάστημα ήταν; Αυτό μου το κάνει τώρα το MiniDeal, τους έδωσα μέσω mail προθεσμία μέχρι την Κυριακή αλλιώς θα κάνω dispute. Αν θες πες κάποιες λεπτομέρειες πως πήρες τα χρήματα πίσω; πόσο χρόνο πήρε η όλη υπόθεση για να σου επιστρέψουν τα χρήματα;

Ευχαριστώ

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φίλε μου ποιο κατάστημα ήταν; Αυτό μου το κάνει τώρα το MiniDeal, τους έδωσα μέσω mail προθεσμία μέχρι την Κυριακή αλλιώς θα κάνω dispute. Αν θες πες κάποιες λεπτομέρειες πως πήρες τα χρήματα πίσω; πόσο χρόνο πήρε η όλη υπόθεση για να σου επιστρέψουν τα χρήματα;

Ευχαριστώ

 

ηταν το pandawill,επικοινωνησα τηλεφωνιικα με το paypal,2-3 φορες,εξηγησα τι συνεβη,εστειλα λιμκ να δουν οτι το δεμα ειχε φτασει στην Κινα και δεν πηγαιναν να το παραλαβουν,τελικα αποφασισαν και με αποζημιωσαν,μια βδομαδα πηρε ολο το θεμα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλε κάνεις πρόσφατα δέμα Κίνα? Έχω στείλει ένα και έχει φτάσει Πεκίνο στις 2/12. Από τότε δεν κουνήθηκε καθόλου ενώ πρέπει να πάει Χονγκ Κονγκ. Παλαιότερα που είχα στείλει είχε κινηθεί μέσα σε μια μέρα από Πεκίνο και αρχίζω λίγο και ανησυχώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλε κάνεις πρόσφατα δέμα Κίνα? Έχω στείλει ένα και έχει φτάσει Πεκίνο στις 2/12. Από τότε δεν κουνήθηκε καθόλου ενώ πρέπει να πάει Χονγκ Κονγκ. Παλαιότερα που είχα στείλει είχε κινηθεί μέσα σε μια μέρα από Πεκίνο και αρχίζω λίγο και ανησυχώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Aν δεν κανω λαθος το δικο μου εκατσε 6 μερες και δεν ξερω αν ανοιχθηκε κιολας, αυτο βλεπω /καταλαβαινω τουλαχιστον στο 17tr, τουλαχιστον τωρα εχει φτασει στο σωστο μερος και μενει να παραλαβει το geek, εστειλα και ενα πμ στο @ask pp στο twiter σημερα και περιμενω, για να χαθει δεν φανταζομαι αλλα φοβασαι μην το πιασαν τελωνειο;

 

εδω το δικο μου

VR173841211GR

 

 

 

Ελπιζω να βοηθησα καπως αν και βιαστικη η απαντηση μου καθως απ οτι εχω συγκρατησει απαντω

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κανω λαθος το δικο μου εκατσε 6 μερες και δεν ξερω αν ανοιχθηκε κιολας, αυτο βλεπω /καταλαβαινω τουλαχιστον στο 17tr, τουλαχιστον τωρα εχει φτασει στο σωστο μερος και μενει να παραλαβει το geek, εστειλα και ενα πμ στο @ask pp στο twiter σημερα και περιμενω, για να χαθει δεν φανταζομαι αλλα φοβασαι μην το πιασαν τελωνειο;

 

εδω το δικο μου

VR173841211GR

 

 

 

Ελπιζω να βοηθησα καπως αν και βιαστικη η απαντηση μου καθως απ οτι εχω συγκρατησει απαντω

 

Thanks, οπότε με βάση το δικό σου δεν είναι και υπερβολικό που έχει κάτσει 7 μέρες αν σκεφτείς ότι είναι και περίοδος αιχμής. Αλλά κανονικά τις επόμενες ημέρες θα πρέπει να φανει κίνηση. Γενικά και τελωνείο φοβάμαι, αλλά πιο πολύ μήπως χαθεί, πχ να μην φαίνεται καθαρά η διεύθυνση κλπ.

 

Πάντως φίλος εσένα το παρέλαβαν το δέμα στις 6/12 από όσο είδα στο trackitonline.ru

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κινητο αξίας 30 ευρώ ,αν το στείλουν με PostNL International Mail περνάει τελωνείο? Το στέλνει γρήγορα. Εγώ τους είχα γράψει να το στείλουν με Singapore post.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κινητο (xiaomi redmi note 3 pro) απο fastcardtech το οποιο τελικα αποδειχθηκε οτι ειχε mi account που ουτε αυτοι γνώριζαν τον κωδικό .Σε επικοινωνια μαζι τους δέχθηκαν να το στειλω πισω και να μου επιστρέψουν τα χρηματα. Μου εδωσαν μια διευθυνση και μου ειπαν στείλτο εδω γραψε αυτα και τετοια. Κανω πρωτα dispute στο PayPal?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κινητο (xiaomi redmi note 3 pro) απο fastcardtech το οποιο τελικα αποδειχθηκε οτι ειχε mi account που ουτε αυτοι γνώριζαν τον κωδικό .Σε επικοινωνια μαζι τους δέχθηκαν να το στειλω πισω και να μου επιστρέψουν τα χρηματα. Μου εδωσαν μια διευθυνση και μου ειπαν στείλτο εδω γραψε αυτα και τετοια. Κανω πρωτα dispute στο PayPal?

Το μαγαζι ειναι για κλωτσιες. Κριμα που το εμαθες με αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πριν μια βδομάδα επικοινώνησα με το Vickmall για ένα χαλασμένο Redmi Note 3 pro. Αρχικά μου ζήτησαν να τους στείλω φωτογραφία από το κουτί που να δείχνει το ΙΜΕΙ και αφού τους την έστειλα έκτοτε καμία απάντηση.

Τι έχουν πάθει;

Είναι λόγο Χριστουγέννων ή χάλασαν και αυτοί;

Κρίμα γιατί τους είχα και σε μεγάλη εκτίμηση τουλάχιστον στο θέμα after sales support.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από έναμιση μήνα που είχα στείλει ένα Xiaomi mi4 στο coolicool για επισκευή μου απάντησαν ότι δεν φτιάχνεται. Μου προτείνουν να μου στείλουν άλλο μεταχειρισμένο. Εγώ το είχα το άλλο 6 μήνες κ δεν θέλω να μου στείλουν μεταχειρισμένο κ να χαλάσει ανα πάσα στιγμή. Τι να κάνω ? Να προτείνω refund ή αγορά άλλου καινουργιου πιστώνοντας μου το ποσό? Θα το δεχτούν ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από έναμιση μήνα που είχα στείλει ένα Xiaomi mi4 στο coolicool για επισκευή μου απάντησαν ότι δεν φτιάχνεται. Μου προτείνουν να μου στείλουν άλλο μεταχειρισμένο. Εγώ το είχα το άλλο 6 μήνες κ δεν θέλω να μου στείλουν μεταχειρισμένο κ να χαλάσει ανα πάσα στιγμή. Τι να κάνω ? Να προτείνω refund ή αγορά άλλου καινουργιου πιστώνοντας μου το ποσό? Θα το δεχτούν ?

 

Αν θελουν το φτιαχνουν, αλλα οπως εχει ειπωθει πολλακις το καταστημα δεν φημιζεται για το aftersales. Στην θεση σου θα ξεκινουσα την διαδικασια επιστροφης χρηματων, και να κοιταξεις να αγορασεις απο αλλου

Link to comment
Share on other sites

Αν θελουν το φτιαχνουν, αλλα οπως εχει ειπωθει πολλακις το καταστημα δεν φημιζεται για το aftersales. Στην θεση σου θα ξεκινουσα την διαδικασια επιστροφης χρηματων, και να κοιταξεις να αγορασεις απο αλλου

 

Αν δεν δεχτούν refund τι κάνω?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου θα επαιρνα το μεταχειρισμενο ,αρκει να σε διαβεβαιωσουν οτι δεν ειναι προβληματικο το κινητο.Μην κανεις καμια κινηση στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δεχτούν refund τι κάνω?:ninja:

Προστασία από PayPal έχεις ακόμα ή πέρασαν 180 μέρες από την αγορά? Αν όχι ελπίζεις στην Καλή διάθεση του μαγαζιού. Εφόσον δεν θες μεταχειρισμένο, ζητάς κάποιο καλό κουπόνι ή refund λέγοντας τους ότι θα αγοράσεις άλλο κινητό από αυτούς Μήπως και τους πείσεις. Αν έχεις προστασία του PayPal, χρησιμοποιείς και αυτό το χαρτί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο PayPal έκανα dispute γιατί λέγανε ότι δεν είχαν παραλάβει ενώ στο 17track φαινόταν ότι είχαν παραλάβει. Και το έκανα στην εκπνοή των 180 ημερών ,αλλά απορρίφθηκε από PayPal λέγοντας ότι δεν αναμιγνύονται σε θέματα εγγύησης !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...