Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το 1020 μου, καμουφλαρισμενο σε 950, βρηκε και κατεβαζει την 15213.0(feature 2) ακόμα και με ελληνικη γλωσσα όπου το έχω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το 930 μου είναι καλυμένο σαν 950. Αν κάνω hard reset θα γυρίσει κανονικά σε 930;

Αν όχι, ποιές τιμές πρέπει να βάλω για να το επαναφέρω;

 

 

Το έκανα hard reset και αποχώρησα από insider.

Φαίνεται κανονικά σαν πριν 930 και η έκδοση που έχω είναι η 10.0.15213.0

Ποια έκδοση είναι αυτή;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

σε slow ring ρε παιδια ποια ειναι η τελευταια??γτ εγω εχω την 138 και εχει φτιαξει τα παντα απο browser(ειχα μεγαλο προωλημα σε κανονικη εκδοση ,κολλουσε,ειχε τεραστια γραμματα κλπ..)ομως τωρα το μονο προβλημα ειναι οτι οταν παω να γραπσω το πληκτρολογιο δεν βγαινει παντα και ειναι σπαστικο.
Link to comment
Share on other sites

σε slow ring ρε παιδια ποια ειναι η τελευταια??γτ εγω εχω την 138 και εχει φτιαξει τα παντα απο browser(ειχα μεγαλο προωλημα σε κανονικη εκδοση ,κολλουσε,ειχε τεραστια γραμματα κλπ..)ομως τωρα το μονο προβλημα ειναι οτι οταν παω να γραπσω το πληκτρολογιο δεν βγαινει παντα και ειναι σπαστικο.

 

Παιδιά ενα πολύ καλό site για τις εκδόσεις που βγένουν απο την microsoft είναι αυτό> https://changewindows.org

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχει το 535, μαυριζει ξαφνικά η οθόνη;

ναι.μαυριζε ξαφνικα και δεν εδειχνε τιποτα.μολις του εκανα το rollback ατα 8αρια κατεβασα τον συμβουλο και θα το βαλω να κατεβασει τα 10αρια

Edited by astrea966
Link to comment
Share on other sites

ναι.μαυριζε ξαφνικα και δεν εδειχνε τιποτα.μολις του εκανα το rollback ατα 8αρια κατεβασα τον συμβουλο και θα το βαλω να κατεβασει τα 10αρια

 

Κλασσικό θέμα για την Creators Update, νομίζω πως ήταν ο βασικότερος λόγος για τον οποίο σταμάτησε η υποστήριξη στις παλιές συσκευές

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό θέμα για την Creators Update, νομίζω πως ήταν ο βασικότερος λόγος για τον οποίο σταμάτησε η υποστήριξη στις παλιές συσκευές

 

το 730 και το 532 δεν εχουν θεμα παντως

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό θέμα για την Creators Update, νομίζω πως ήταν ο βασικότερος λόγος για τον οποίο σταμάτησε η υποστήριξη στις παλιές συσκευές

 

αν πραγματι υσχυη αυτο ειναι απλες δικαιολογιες απο την MS ,ευκολα θα μπορουσε να λυσει το προβλημα ,απλα το εκανε για να βγαλει απλα εξω τις παλιες συσκευες και ειδικα το 930 και 830

 

στο τελος θα βγαζει νεες εκδοσεις του λετουργικου αλλα δεν θα υπαρχουν συσκευες

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους τους γενναίους που εχουμε μείνει...

 

μπορει κανεις να επιβεβαιωσει ότι οι παρακατω τιμές ειναι οι σωστες για "950" lumia ?

 

Registry Tree -> HKLM -> System -> Platform -> DeviceTargetingInfo and changed the values as following:

 

PhoneManufacturer value to “MicrosoftMDG”

PhoneManufacturerModelName to RM-1085_113025

PhoneHardwareVariant to RM-1085

PhoneModelName to Lumia 950

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε ανακοίνωση από την Dona Sarkar να μην πλησιάσουμε σε εκδόσεις insider είτε σε mobile είτε σε PC.

 

Κάτι χοντρό έγινε και υπάρχουν πολλά θέματα.

 

Πιθανότατα πήρε η μπάλα και αρκετές εκδόσεις εφαρμογών της ίδιας της MS.

 

Υπομονή.

 

https://www.windowscentral.com/windows-insiders-do-not-install-any-new-builds-being-offered-pc-or-mobile-right-now

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μόνο που κατέβασα από χθες ήταν μια ενημέρωση της εφαρμογής Επαφές και πλέον δεν ανοίγει. Ντροπή
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε και με την επίσημη creator! Μόνο οι επαφές ενημερώθηκαν και δεν ανοίγουν! Αρα το θέμα είναι γενικό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα την πάτησα και εγώ σε ένα Lumia 730 και δεν άνοιγαν οι επαφές αλλά μετά από επαναφορά ίσιωσε , με την ευκαιρία ωραίο το hack για το Led και το Continuum στο Lumia 730 το δε Continuum με άφησε με ανοικτό το στόμα σε μια LG WebOs τηλεόραση και το Led το ήθελα μιας και δεν ήξερα πότε είχα αναπάντητη πχ , στο δε Continuum εχεις σχεδόν ένα πλήρες mini Pc εγώ του σύνδεσα και ένα bluetooth ποντίκι και είναι κομπλέ αλλά και χωρίς ποντίκι μια χαρά ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Πως παιζει το Continuum στο Lumia 730 ? αφου δεν εχει USB type C

με Miracast?

 

 

έγραψα για Hack και ναι με Miracast έγινε γιατί μόνο ασύρματα παίζει σε μη συμβατές συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάποιο meeting θα έχουν εκεί στα δαιδαλωδη κεντρικά της Microsoft, όπου θα σπάνε το κεφάλι τους και θα προσπαθούν να κατανοήσουν με γραφηματα,πίτες και στατιστικές γιατί δε μπορούν να πιάσουν μεγαλύτερο μεριδιο αγοράς στα κινητά, ενώ η εφαρμογουλα των επαφών παραμένει στην τελευταία επιτυχημενη της εκδοση που δεν ανοιγει εδω και μια εβδομαδα.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές δες εδώ

Άρα αναμένεις αναβάθμιση της εφαρμογής η οποία πιθανόν να είναι διορθωτική.

 

Δεν εχει ερθει ακομη, ασφαλως και αυτη περιμενω, απλά λεω πως μια εβδομαδα είναι παρα πολυς χρονος για να διορθωθει μια καίρια εφαρμογη (για τηλεφωνα μιλαμε)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...