Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως και να έχει ότι έχουν δώσει μέχρι τώρα ειναι μισό πράγμα

 

αλλά νομίζω οτι εχουμε γίνει off topic και θα ακούσουμε

 

Δεν διαφωνώ,αλλά τα "επίσημα" με την redstone preview δεν έχουν πρακτικά καμία σχέση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο windows insider εκτος από το slow fast μου έχει βγάλει και το insider release preview να το πατήσω η να περιμένω την τελική έκδοση?

 

η τελική έκδοση έχει βγει επίσημα εδώ και πολύ καιρό.

Αυτή θα πάρεις αν μπεις στο release preview.ότι βγει αργότερα θα είναι ενημέρωση αυτής.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η τελική έκδοση έχει βγει επίσημα εδώ και πολύ καιρό.

Αυτή θα πάρεις αν μπεις στο release preview.ότι βγει αργότερα θα είναι ενημέρωση αυτής.

 

το πέρασε κανένας η μήπως κολλάει και θα έχουμε αλλα?

Link to comment
Share on other sites

το πέρασε κανένας η μήπως κολλάει και θα έχουμε αλλα?

 

Πόσες μέρες έχεις να μπεις στο φόρουμ;:wacko:

Ναι τα έχει βάλει πολύς κόσμος και πάνε καλά.

Τα έχουν βάλει όμως και άλλοι,πολλοί πάλι,που για χ,ψ λόγους δεν έκατσαν καλά,οπότε θα δεις και παράπονα.

εδώ θα βρεις τα πάντα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο εχθες που την περασα βλεπω οτι το WiFi επιτελους λειτουργει και παλι σωστα , η μπαταρια εγινε πολυ καλυτερη ,

η εικονα Bing δουλευει και παλι και οι ειδοποιησεις εγιναν πολυ ωραιες

Τα μονα θεματα για εμενα ειναι που δεν μπαινει στο Messenger οπως ειπε ο ktlk και μπαινουμε εκει μεσω της εφαρμογης Facebook

και οτι οι Ρυθμισεις ειναι ολα στα Αγγλικα

 

Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει technical preview, ένα χρόνο ήμουν και εγώ beta tester. Για το ραδιόφωνο που αφαιρέθηκε θα έπρεπε τουλάχιστον να αναφέρεται στα release notes ώστε να είναι ενημερωμένοι οι χρηστες. Τέλος πάντων, διάβασα χτες ότι για το FM αρκεί να περάσει κανεις την εφαρμογή ξανά από το store. Δεν ξέρω αν ισχύει, το έγραφαν στο φόρουμ του windows central.

Πάντως βλέπω ότι με την Redstone στα κινητά έχουν προστεθεί πολλά πολλά μικρά δεξιά και αριστερά που δεν είχαν φυσικά ανακοινωθεί στο build event και που σίγουρα θα μας κάνουν την ζωή πιο εύκολη. Παράδειγμα βάλανε, διάβασα χτες, την αναφορά στα sms ως ταμπελακι "delivered" πλέον κάτω από κάθε απεσταλμένο μηνυμα και αφαιρέθηκε το ενοχλητικό μηνυμα αναφοράς. Έτσι είναι; και βλέπω και πολλές προσθήκες στο notification center και πολλά αλλα.

Γίνεται σημαντική δουλεια και νομίζω ότι το λειτουργικό σίγουρα θα γίνει πολύ περισσότερο, όχι ότι και τώρα δεν είναι, πρακτικό και εύχρηστο στην καθημερινότητα.

Link to comment
Share on other sites

όσο έψαξα το radio fm δεν υπήρχε στο store μόνο apps άλλων dev να το πω έτσι

μετά από hard reset μου έδειχνε το radio fm αλλά αχνό στο start menu πατώντας επάνω με έστελνε στο store που και πάλι μου έλεγε ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή

 

και ναι έπρεπε να το αναφέρουν ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή για εμένα ειναι βασικό το τηλέφωνο να έχει και ραδιόφωνο

 

κρίμα γιατί μου άρεσε το νέο realese

Link to comment
Share on other sites

Η preview τώρα σε Redstone έχει αρκετά bugs.

 

Άλλα δείχνει ότι τα 10αρια μπορούν να γίνουν ένα αξιόλογο λειτουργικό.

 

Ο edge έχει πολλές βελτιώσεις.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Έχω εγκατεστημένη την τελευταία Redstone preview και έχω μια απορία!!!Οι φωνητικές οδηγίες (speech) έχουν προεγκατεστημένες τα πορτογαλικά και τα ισπανικά!!!Πως μπορώ να τις διαγράψω;Με παρατεταμένο πάτημα δεν βγάζει επιλογές!!Επίσης δεν με αφήνει να κατεβάζω τα αγγλικά.Μου βγάζει σφάλμα στη λήψη.Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!Έχω εγκατεστημένη την τελευταία Redstone preview και έχω μια απορία!!!Οι φωνητικές οδηγίες (speech) έχουν προεγκατεστημένες τα πορτογαλικά και τα ισπανικά!!!Πως μπορώ να τις διαγράψω;Με παρατεταμένο πάτημα δεν βγάζει επιλογές!!Επίσης δεν με αφήνει να κατεβάζω τα αγγλικά.Μου βγάζει σφάλμα στη λήψη.Τι μπορώ να κάνω;

 

Νομίζω ένα bug δεν επιτρέπει την λήψη νέου πακέτου γλώσσας σε αυτό το build.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται ένα bug.

Εφαρμογές που κάνουμε απεγκατασταση.

Να εμφανίζονται ημιδιαφανες και να γραφουνε pending, αλλα ευτυχώς να μην ξανακατεβαίνουν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτό για fm Radio

 

 

 

Edit

 

άκυρο δεν δουλευει

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δύο θετικά για μένα τουλάχιστον στην 14322 είναι τα εξής:Ότι εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος εμφανίζεται και στην οθόνη γρήγορης ματιάς π.χ καιρός,πληροφορίες για την μπαταρία κλπ και επίσης η πλοήγηση με τον edge είναι εμφανέστατα ταχύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δόθηκαν προ ημερών, που είχα βάλει μια προέκδοση της Redstone, που πραγματικά δεν κάνει ούτε για beta testers.

Έκανα επαναφορά στα 8.1, μετά έβαλα 1-2 αναβαθμίσεις μέσω Insider (slow φυσικά) και πλέον έχω τα 10.0.14295.1000.

Όχι τέλεια, όμως δουλεύουν ικανοποιητικά.

 

Για ένα θέμα,που δεν ανανεώνεται η εικόνα κλειδώματος με Bing ή δεν φαίνονται κάποιες πληροφορίες, πχ μπαταρία, έβαλα μια εφαρμογούλα πολύ καλή: Lockmix. Μεταμόρφωσε την οθόνη, όντας πολύ παραμετροποιήσιμο.

 

Δεν ξαναβάζω Insider fast με τίποτα, παρά μόνο αν διαπιστωθεί ότι κάποια προέκδοση δουλεύει πολύ καλά. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θέμα στην 14322 είναι στο store,ότι εφαρμογή κατέβει και κατόπιν σβηστεί μετά μένει στο store ως ενημέρωση και δεν μπορεί ούτε να σβηστεί ούτε να κατέβει ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Σε fast υπάρχει η 14322 που είναι καλύτερη.

Το θέμα με την εικόνα Bing λύθηκε.

Έχει και πολλά συν άλλα και μείον.

 

Σε λίγο λογικά θα δωθει και σε slow.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε fast υπάρχει η 14322 που είναι καλύτερη.

Το θέμα με την εικόνα Bing λύθηκε.

Έχει και πολλά συν άλλα και μείον.

 

Σε λίγο λογικά θα δωθει και σε slow.

 

Γνώμη μου είναι ότι έχει αρκετά bugs για να δωθεί σε slow.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ έχει πολλά θεματάκια,ακόμα και σε απλά πράγματα ένα σωρό εφαρμογές δεν ανοίγουν καν..Πιστεύω δεν θα αργήσει νεα ενημέρωση..
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και σε μένα. Κάμερα και όπερα δεν ανοίγουν

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που πέρασα την 14322 εξαφανίστηκε το Here Maps από το κινητό μου και πλέον δεν το βρίσκω ούτε στο Store...είχαν πει ότι θα δούλευε μέχρι το Μάη!
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δόθηκαν προ ημερών, που είχα βάλει μια προέκδοση της Redstone, που πραγματικά δεν κάνει ούτε για beta testers.

Έκανα επαναφορά στα 8.1, μετά έβαλα 1-2 αναβαθμίσεις μέσω Insider (slow φυσικά) και πλέον έχω τα 10.0.14295.1000.

Όχι τέλεια, όμως δουλεύουν ικανοποιητικά.

 

Για ένα θέμα,που δεν ανανεώνεται η εικόνα κλειδώματος με Bing ή δεν φαίνονται κάποιες πληροφορίες, πχ μπαταρία, έβαλα μια εφαρμογούλα πολύ καλή: Lockmix. Μεταμόρφωσε την οθόνη, όντας πολύ παραμετροποιήσιμο.

 

Δεν ξαναβάζω Insider fast με τίποτα, παρά μόνο αν διαπιστωθεί ότι κάποια προέκδοση δουλεύει πολύ καλά. :whistle:

 

Βολικό έβαλα τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος και λειτουργεί μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεύτερη φορά σήμερα που αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει η συσκευή μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στη release preview, με την 10586. 218 και περιμένω με ανυπομονησία να βγει κάποια σταθερή Redstone για να προχωρήσω σε αναβάθμιση, μιας και το lumia 640 XL LTE που έχω, είναι η κύρια συσκευή μου. Απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, υπάρχουν αρκετές αστάθειες ακόμη στη fast insider. Έχει μήπως βγει κάποια αρκετά σταθερή στη slow insider, ή να περιμένω ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στη release preview, με την 10586. 218 και περιμένω με ανυπομονησία να βγει κάποια σταθερή Redstone για να προχωρήσω σε αναβάθμιση, μιας και το lumia 640 XL LTE που έχω, είναι η κύρια συσκευή μου. Απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, υπάρχουν αρκετές αστάθειες ακόμη στη fast insider. Έχει μήπως βγει κάποια αρκετά σταθερή στη slow insider, ή να περιμένω ακόμη;

 

Πιστεύω πως πρέπει να περιμένεις αν δεν καίγεσαι για τα νέα features καθώς τα Redstone builds δεν έχουν σε καμία περίπτωση την σταθερότητα που έχεις στην .218.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στη release preview, με την 10586. 218 και περιμένω με ανυπομονησία να βγει κάποια σταθερή Redstone για να προχωρήσω σε αναβάθμιση, μιας και το lumia 640 XL LTE που έχω, είναι η κύρια συσκευή μου. Απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, υπάρχουν αρκετές αστάθειες ακόμη στη fast insider. Έχει μήπως βγει κάποια αρκετά σταθερή στη slow insider, ή να περιμένω ακόμη;

Σαν κάτοχος του lumia 640 XL με fast insider θα έλεγα να περιμένεις,έχει μπόλικα προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...