Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο 640XL μου, λειτουργεί στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη

 

Η νέα εφαρμογή είναι η παλιά beta;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως για facebook έβαλα το black for facebook το οποίο είναι πολύ καλό και ησύχασα..

Η black ειναι ίδια με του IE, απ' ότι είδα! Μόνη διαφορά το.... Black! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως σας έκανε αναβάθμιση το Here Maps;

 

Εγώ έχω ένα 1320 και δεν μου ανοίγει. Ούτε υπάρχει κάποια ενημέρωση για αυτό, όπως πχ έβγαλε για το νέο Facebook app.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Ψάχνω κάθε μέρα για ενημερώσεις, τίποτα δεν έχει βρει. Το here maps ανοίγει κανονικά και σε ό,τι αφορά το facebook, το έσβησα, το ξανα-έβαλα, νέα έκδοση δεν είδα...! Lumia 640XL
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιηστε το Facebook Beta

 

που την βρισκουμε αυτη;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Την βρίσκετε με ένα search στο google κάποιο site θα την παρουσιάζει..

 

Η βελτιώσεις δεν ειναι μεγάλες εχει διαφορα σε μεγαλύτερες οθόνες εχει καινούργια εικονιδια να τεριαζει με w10 και στα ποστ με πολλές φωτογραφίες εχει αρκετές βελτιώσεις στην προβολή και στα commends

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η νέα εφαρμογή είναι η παλιά beta;

 

δεν το γνωρίζω αυτό

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η beta είναι έκδοση 10.0 και η καινούρια είναι 10.1!

Την beta μου την κατεβάζει και την εγκαθιστά κανονικά και παράλληλα με την 8.3.7.0 κιόλας...

Την καινούρια έχει μουλαρώσει στο 640XL και δεν την ξαναβγάζει διαθέσιμη σε μένα πλέον, κατεβάζει την παλιά συνέχεια.

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Η beta είναι έκδοση 10.0 και η καινούρια είναι 10.1!

Την beta μου την κατεβάζει και την εγκαθιστά κανονικά και παράλληλα με την 8.3.7.0 κιόλας...

Την καινούρια έχει μουλαρώσει στο 640XL και δεν την ξαναβγάζει διαθέσιμη σε μένα πλέον, κατεβάζει την παλιά συνέχεια.

 

 

 

Ενώ πήρα πριν κάνα 2ημερο ενημέρωση στις πληροφορίες λέει 10.0 εσένα λέει 10.1?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πήρα πριν κάνα 2ημερο ενημέρωση στις πληροφορίες λέει 10.0 εσένα λέει 10.1?

 

Εμένα έλεγε 10.1 μετά την ενημέρωση αλλά επειδή χρειάστηκε να την απεγκαταστήσω όταν την ξανακατέβασε ήταν πάλι η παλιά έκδοση 8.3.7.0!

 

Θα κατεβάσω την beta ξανά μου φαίνεται και ας είναι outdated...

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έλεγε 10.1 μετά την ενημέρωση αλλά επειδή χρειάστηκε να την απεγκαταστήσω όταν την ξανακατέβασε ήταν πάλι η παλιά έκδοση 8.3.7.0!

 

 

 

 

 

Θα κατεβάσω την beta ξανά μου φαίνεται και ας είναι outdated...

 

 

 

Οκ τώρα κατάλαβα.. Η κανονική και μένα έλεγε 10.1 αλλα νομίζω πως ήταν λάθος γιατί η beta πήρε update και έμεινε πάλι στα 10.0 αλλα νομίζω πως ειναι 10.05

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

βασικά βλέπω ότι περνάει ο καιρός και κοντεύουμε για την τελική έκδοση του win10 και δυστυχώς δεν βλέπω εξέλιξη στο θέμα εφαρμογές! δεν γίνεται να έχεις μέλλον με άδειο store! δεν γίνεται να μην έχεις καν βασικά app όπως my Vodafone π.χ. και άλλες πολλές που στο Android έχεις απ 4-5 που κάνουν την ίδια δουλειά και μπορείς να διαλέξεις. θα έπρεπε να λάβουν σοβαρά υπόψη τους αυτό που είπε και ο Steve Ballmer πρόσφατα οτι τα windows πρέπει να τρέξουν όπως δηποτε Android εφαρμογές. δεν το βλέπουν ότι παρά πολλοί έχουν δώσει μία τελευταία ευκαιρία στο windows phone μόνο και μόνο για τον ερχομό του win10.
Link to comment
Share on other sites

βασικά βλέπω ότι περνάει ο καιρός και κοντεύουμε για την τελική έκδοση του win10 και δυστυχώς δεν βλέπω εξέλιξη στο θέμα εφαρμογές! δεν γίνεται να έχεις μέλλον με άδειο store! δεν γίνεται να μην έχεις καν βασικά app όπως my Vodafone π.χ. και άλλες πολλές που στο Android έχεις απ 4-5 που κάνουν την ίδια δουλειά και μπορείς να διαλέξεις. θα έπρεπε να λάβουν σοβαρά υπόψη τους αυτό που είπε και ο Steve Ballmer πρόσφατα οτι τα windows πρέπει να τρέξουν όπως δηποτε Android εφαρμογές. δεν το βλέπουν ότι παρά πολλοί έχουν δώσει μία τελευταία ευκαιρία στο windows phone μόνο και μόνο για τον ερχομό του win10.

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι θέμα των developers και όχι της Microsoft. Παρ' όλα αυτά, έχουν ένα project στα "σκαριά", αλλά ένας θεός ξέρει πότε θα είναι έτοιμο.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

βασικά βλέπω ότι περνάει ο καιρός και κοντεύουμε για την τελική έκδοση του win10 και δυστυχώς δεν βλέπω εξέλιξη στο θέμα εφαρμογές! δεν γίνεται να έχεις μέλλον με άδειο store! δεν γίνεται να μην έχεις καν βασικά app όπως my Vodafone π.χ. και άλλες πολλές που στο Android έχεις απ 4-5 που κάνουν την ίδια δουλειά και μπορείς να διαλέξεις. θα έπρεπε να λάβουν σοβαρά υπόψη τους αυτό που είπε και ο Steve Ballmer πρόσφατα οτι τα windows πρέπει να τρέξουν όπως δηποτε Android εφαρμογές. δεν το βλέπουν ότι παρά πολλοί έχουν δώσει μία τελευταία ευκαιρία στο windows phone μόνο και μόνο για τον ερχομό του win10.

 

Θα μπορούσαν να μην είχαν τόσο σα "θεό" τους το Android οι devs και να μετέφεραν κάποιες από τις εφαρμογές τους και στα WP. Λες και δεν βγάζουν τα κέρδη που θέλουν από εκεί, για να μας κάνουν την "τιμή" να μεταφέρουν κάποιες από αυτές. :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

βασικά βλέπω ότι περνάει ο καιρός και κοντεύουμε για την τελική έκδοση του win10 και δυστυχώς δεν βλέπω εξέλιξη στο θέμα εφαρμογές! δεν γίνεται να έχεις μέλλον με άδειο store! δεν γίνεται να μην έχεις καν βασικά app όπως my Vodafone π.χ. και άλλες πολλές που στο Android έχεις απ 4-5 που κάνουν την ίδια δουλειά και μπορείς να διαλέξεις. θα έπρεπε να λάβουν σοβαρά υπόψη τους αυτό που είπε και ο Steve Ballmer πρόσφατα οτι τα windows πρέπει να τρέξουν όπως δηποτε Android εφαρμογές. δεν το βλέπουν ότι παρά πολλοί έχουν δώσει μία τελευταία ευκαιρία στο windows phone μόνο και μόνο για τον ερχομό του win10.

Συμφωνω μαζι σου. Αντιγραφω μια απαντηση που εγραψα σε ενα αλλο ποστ:

Δεν ξερω αν θα πρεπει να τρεχει Android εφαρμογες ή iOS εφαρογες ΑΛΛΑ σιγουρα κατι θα πρεπει να κανου με το App Gap που δεν ειναι ενας αστικος μυθος αλλα η πραγματικοτητα.

Εχω WP απο το 2012 μεχρι σημερα. Παροτι το app gap δεν με εχει απασχολησει καθως δεν ειμαι φανατικος app user, μπορω να πω οτι ισως και τελικα να μην ειμαι γιατι δεν εχω τις επιλογες που εχο στο iPad mini μου. Στα παιχνιδια, δε, το gap ειναι χαοτικο σε σχεση με iOS....

Για εμενα το 2016 ειναι το οροσημο για τα WP και το W10 mobile OS. Ειτε βελτιωνει την κατασταση με συμβατοτητα Andorid ή iOS apps/games ή εφοσον θελει να συνεχισει να βγαζει Lumia ή γενικα WP παει σε fork Android με δικη της παρεμετροποιηση του UI και ολα τα δικα της application (Office, OneNote, Skype, One Drive κτλ) ακομα και με UI που θα θυμιζει WP (Πλακακια, pin-to-start κτλ).

 

Προσωπικα εμαι ακομα σε WP λογω glance screen (το θεωρω το υπερτατο feature και απορω πως καποιος Android κατασκευαστης δεν το εχει βαλει), pin-to-start και smooth λειτουργικου (αν και στα W10M με την τελευταια RTM εκδοση δεν εχεις την ιδια smooth εμπειρια που ειχες στα 8.1 αλλα πολυ κοντα σε αυτη. Φανταζομαι οτι με 1-2 updates θα στρωσει).

Αλλα οπως ειπα αν θελει η MSFT να κανει κατι ουσιωδες στα mobile πρεπει να φτιαξει το app/games gap.

Ειναι αδιανοητο ακομα και οι δικες της εφαρμογες να παιζουν καλυτερα και με περισσοτερες λειτουργιες στα iOS/Android.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...με τρώει το χέρι μου τις τελευταίες ημέρες...άσχημα.

 

Θα βάλω το 8Χ να φορτίσει, και αν δεν με προλάβετε με κάποιο αποτρεπτικό επιχείρημα :p θα το "καθαρίσω" με το Recovery Tool και θα δοκιμάσω την τύχη μου με την ΤΡ.

 

Μου βγάζει αρκετά θεματάκια τελευταία και το format το θέλει έτσι κι αλλιώς.

 

Σε περίπτωση που μου μείνει στα χέρια, μια ερωτησούλα:

 

Πρέπει να έχω μέσα τη sim όταν κάνω το format/αναβάθμιση ή μπορεί να γίνει και χωρίς αυτή?

 

Εννοείται πως όποιος ξέρει κάποιο καλό λόγο να μην το επιχειρήσω, μου φωνάζει, παρακαλώ.

 

Έχετε 2 ωρίτσες να με προλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...με τρώει το χέρι μου τις τελευταίες ημέρες...άσχημα.

 

Θα βάλω το 8Χ να φορτίσει, και αν δεν με προλάβετε με κάποιο αποτρεπτικό επιχείρημα :p θα το "καθαρίσω" με το Recovery Tool και θα δοκιμάσω την τύχη μου με την ΤΡ.

 

Μου βγάζει αρκετά θεματάκια τελευταία και το format το θέλει έτσι κι αλλιώς.

 

Σε περίπτωση που μου μείνει στα χέρια, μια ερωτησούλα:

 

Πρέπει να έχω μέσα τη sim όταν κάνω το format/αναβάθμιση ή μπορεί να γίνει και χωρίς αυτή?

 

Εννοείται πως όποιος ξέρει κάποιο καλό λόγο να μην το επιχειρήσω, μου φωνάζει, παρακαλώ.

 

Έχετε 2 ωρίτσες να με προλάβετε.

 

Μπορεί να γίνει και με την SIM μέσα στη συσκευή η επαναφορά με το Windows Device Recovery Tool αλλά αν θέλεις μπορείς και να την αφαιρέσεις για παν ενδεχόμενο.

Καλή επιτυχία στο εγχείρημά σου και περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το έχω πει πολλές φορες και θα το ξανά πω.. Ειναι παράλογο αυτό που συμβαίνει με τις εφαρμογές και εξηγούμε

 

Μπορεί το σναπτσατ να λέει ότι δεν αξίζει να ασχοληθεί γιατί οι χρήστες ειναι λίγοι μπλα μπλα μπλα αλλα η wind, Vodafone, Πειραιώς, αττική οδό, δεη κλπ πταν στην χώρα αυτη έχουν την δεύτερη θέση χωρίς να υπολογίσουμε το windows 8-10 pc laptop..

 

Ειναι παράλογο να μην βγάζουν

 

Η εφαρμογή για eurolegue basketball ειναι παράλογο να μην βγαίνει όταν ρωσια , Ιταλία και Ελλάδα ειναι στην 2η θέση τα wp και άμα υπολογισεις και pc ειμαι σίγουρος πως και Ισπανία και γαλιά θα ειναι δευτερα..

 

Άρα ειναι παράλογο..

 

Επίσης αυτό που λέει ο μπαλμερ ειναι βλακια..

 

Χώρια ότι ποτε δεν θα τρέξουν το ίδιο καλά κανένας δεν θα ξανά ασχοληθεί με εφαρμογές wp

 

 

 

Το καλύτερο ειναι αυτό που αναπτησει η Microsoft να μεταφέρεται το 90% του κώδικα και να κανεις κάποιες διορθώσεις για να γίνεται windows app και αν δεν ειναι εφικτό η αργήσει το port των αντροιντ εφαρμογών το ίδιο και το αυτό ειναι εφόσον θα γίνονται πορτ οι εφαρμογές του iOS αφού όλα υπάρχουν και στα δυο αλλα λειτουργικά..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εγω σας χαιρετω παιδια από χτες γυρισα ξανα σε iPhone και ηρεμησα...θα μπαινω λιγο να βλεπω γιατι κρατησε η γυναικα μου το 640 και της περασα τα 10αρια.
Link to comment
Share on other sites

εγω σας χαιρετω παιδια από χτες γυρισα ξανα σε iPhone και ηρεμησα...θα μπαινω λιγο να βλεπω γιατι κρατησε η γυναικα μου το 640 και της περασα τα 10αρια.

 

Φίλε καλά έκανες.... εγώ με τα 10αρια στην αρχή ενθουσιάστηκα αλλά επειδή δεν βλέπω κάτι νέο απλά αν δεν κάνει ι ms κάποιες αλλαγές επόμενο κινητό android η iphone.. Γενικά δεν έχει κάτι αξιόλογο πχ.. στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να πάρω wifi επειδή δεν υπάρχει το openvpn στα windowsphone... και στο technical preview έχει 2 μήνες τα update μόνο μπαταρία είχαν αλλαγή και κάποια σε γραφικό κομμάτι ..

Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άλλη.εγω εχω το 1020 lumia .απο τοτε που το πήρα το ακουστικό του είναι πολυ χαμηλό. έχουν και άλλοι χρήστες το ίδιο θέμα;αλλα το κυριότερο είναι οτι στα καλα καθούμενα μου σβήνει απο τοτε που έβαλα τα δεκαρια και έτσι μπορεί να χάσω καμία κλήση .δεν ξερω γιατι το κάνει αυτό;παντα φροντίζω να μην εχω παράθυρα ανοιχτά στο παρασκήνιο.το κάνει και σε αλλα μοντέλα;οταν το ανοίγω γράφει μια ώρα οτι να ναι και με το που συνδέομαι στο Ίντερνετ σε δέκα δευτερα γίνεται κανονικό.
Link to comment
Share on other sites

που την βρισκουμε αυτη;

 

Εδώ : https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj3pk

 

Συγχρονισμό και όλα μου τα κάνει κανονικά .

Το Facebook μου κάνει ''νούμερα" και εμένα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Διεγράφησαν εριστικά ποστ, οι αντιπαραθέσεις δεν έχουν θέση στο forum και να υπενθυμίσω πως το θέμα είναι τα Windows 10 TP.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...