Jump to content

Samsung: Σημαντική πτώση πωλήσεων, ο «γκρεμός» είναι κοντά; [poll]


giachtas
 Κοινοποίηση

Συμφωνείτε με την πολιτική που ακολουθεί η Samsung τα τελευταία χρόνια;  

621 members have voted

  1. 1. Συμφωνείτε με την πολιτική που ακολουθεί η Samsung τα τελευταία χρόνια;

    • Ναι, είναι επιτυχημένη, να συνεχίσει!
    • Όχι, με αποτρέπει από το να επιλέγω συσκευές της!


Recommended Posts

Σιγά τα ωά. Το σημαντικότερο δεν το σχολιάζεις όμως: οτι υπάρχει δυσαρεστημένος κόσμος (84%) από τη δημοσκόπηση αν το λάβεις σαν δείγμα (και ΣΙΓΟΥΡΑ ισχύει και στην αγορά), με την Samsung. όσο καλά και αν λες οτι είναι τα πράγματα, το πρόβλημα παραμένει: ο κόσμος είναι δυσαρεστημένος και αργά ή γρήγορα αυτό θα φανεί.

 

ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν επιβίωσε δυσαρεστώντας τους πελάτες της, όσα ευχολόγια και αν γράψεις για την εταιρία σου εδώ. :down:

 

Η δημοσκόπηση ειναι τελείως λάθος. Πχ. Δεν συμφωνώ μεν με τη πολιτική της Samsung αλλά αυτή ΔΕΝ με αποτρέπει από το να αγοράσω συσκευή της. Τι να απαντήσω;

 

Και στοίχημα δεν ειμαι ο μόνος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι λες ρε αντίχριστε; Οι μισοί εδώ αν δεν κράζουν την Samsung δεν έχουν λόγω να μπαίνουν στο forum!

 

Α γειά. Τη τέλεια συσκευή να βγάλει η Samsung , θα κράξουν για reasons unknown.. :lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν κάνουν όλοι οι κινέζοι, και όχι μόνο;:confused:

 

αν πιανω το νοημα της απαντησης κι ερωτησης μαζι,θα πω οχι,γιατι προσωπικα δεν θελω Κινεζους....

εγω θελω απο γνωστα brands τηλεφωνα με χλιδατη εμφανιση και χαρακτηριστικα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι είναι πως αλλο η κριτική αλλο το hating. Για παράδειγμα δεν διαφωνεί κανείς πως η Samsung πρέπει να κάνει αλλαγές στο design ή πως το TW έχει lags που δεν δικαιολογούνται. Να αναφέρετε αυτά είναι λογικό. Ομως το να λέμε συνέχεια τα ίδια, το να μην αναγνωρίζετε την εμφανή βελτίωση του TW στις τελευταίες εκδόσεις και να κράζετε ασταμάτητα είναι γελοίο. Και για να τα πούμε και ολα παίρνω παράδειγμα απο εμένα. Το Note μου το λατρεύω. Δεν έχω καν custom launcher. Επίσης απεχθάνομαι το iPhone. Για τον λόγω οτι δεν μαρεσει το iOS. Δεν ξημεροβραδιάζομαι όμως στα forums του iPhone να χαίρομαι που η εταιρεία που κατασκευάζει προιοντα που αρέσουν σε αλλους δεν παει καλα!
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Η δημοσκόπηση ειναι τελείως λάθος. Πχ. Δεν συμφωνώ μεν με τη πολιτική της Samsung αλλά αυτή ΔΕΝ με αποτρέπει από το να αγοράσω συσκευή της. Τι να απαντήσω;

 

Μην απαντάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι είναι πως αλλο η κριτική αλλο το hating. Για παράδειγμα δεν διαφωνεί κανείς πως η Samsung πρέπει να κάνει αλλαγές στο design ή πως το TW έχει lags που δεν δικαιολογούνται. Να αναφέρετε αυτά είναι λογικό. Ομως το να λέμε συνέχεια τα ίδια, το να μην αναγνωρίζετε την εμφανή βελτίωση του TW στις τελευταίες εκδόσεις και να κράζετε ασταμάτητα είναι γελοίο. Και για να τα πούμε και ολα παίρνω παράδειγμα απο εμένα. Το Note μου το λατρεύω. Δεν έχω καν custom launcher. Επίσης απεχθάνομαι το iPhone. Για τον λόγω οτι δεν μαρεσει το iOS. Δεν ξημεροβραδιάζομαι όμως στα forums του iPhone να χαίρομαι που η εταιρεία που κατασκευάζει προιοντα που αρέσουν σε αλλους δεν παει καλα!

 

Δηλαδή όλοι αυτοί εδώ μέσα και τα 250 άτομα που ψηφίζουν είναι iPhone fans? :lol: :lol: :lol: Τα έχετε μπερδέψει εκεί στην Samsung land.

Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή όλοι αυτοί εδώ μέσα και τα 250 άτομα που ψηφίζουν είναι iPhone fans? :lol: :lol: :lol: Τα έχετε μπερδέψει εκεί στην Samsung land.

 

Φυσικά και οχι. Οπως επίσης δεν είναι και αντιπροσωπευτικό δείγμα. Γιατί εμείς οι χαζοί στην Samsung land έχουμε μια "λογική". Η οποία λεει πως αν με συνεχόμενες πτώσεις h Samsung συνεχίζει να έχει μεγαλύτερο market share απο Apple, Xiaomi, Lenovo και LG μαζί τότε κάτι κάνει καλά δεν νομίζεις;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Τα Κινέζικα κάνουν ζημιά στην low και midrange κατηγορία όταν μιλάμε για €100-150max.

Στην high end όταν τα περισσότερα καλά Κινέζικα φλερτάρουν πλέον με το 500αρικο, ποιος ο λόγος να το ρισκάρεις;

Ένα δεύτερης γενιάς branded smartphone είναι ανώτερο και ίσως και φτηνότερο από ένα τελευταίο Κινέζικο.

Έχει πέσει πολύ μεγάλο hype όπως ακριβώς γινόταν παλαιά και με τα Samsung.

Φούσκα είναι θα σκάσει και αυτή....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Τα Κινέζικα κάνουν ζημιά στην low και midrange κατηγορία όταν μιλάμε για €100-150max.

Στην high end όταν τα περισσότερα καλά Κινέζικα φλερτάρουν πλέον με το 500αρικο, ποιος ο λόγος να το ρισκάρεις;

Ένα δεύτερης γενιάς branded smartphone είναι ανώτερο και ίσως και φτηνότερο από ένα τελευταίο Κινέζικο.

Έχει πέσει πολύ μεγάλο hype όπως ακριβώς γινόταν παλαιά και με τα Samsung.

Φούσκα είναι θα σκάσει και αυτή....

 

Έχεις ακουστά κάτι Κινέζικα της... πλάκας (που λες εσύ) όπως Xiaomi Mi4, Meizu MX4, Oppo Find 7, OnePlus One κλπ; Ξέρεις πολλά δεύτερης γενιάς branded να είναι καλύτερα; Δηλαδή το Nexus 5, LG G2, Xperia X2 είναι ανώτερα; ΟΚ πάω για καφέ :p

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακουστά κάτι Κινέζικα της... πλάκας (που λες εσύ) όπως Xiaomi Mi4, Meizu MX4, Oppo Find 7, OnePlus One κλπ; Ξέρεις πολλά δεύτερης γενιάς branded να είναι καλύτερα; Δηλαδή το Nexus 5, LG G2, Xperia X2 είναι ανώτερα; ΟΚ πάω για καφέ :p

 

Υπάρχουν πολλά κινέζικα τούμπανα. Αλλά επειδή ακόμα δεν υπάρχει ξεκάθαρο τοπίο σχετικά με service και εγγύηση δεν ρισκάρεις εύκολα 500 ευρώ.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Τα Κινέζικα κάνουν ζημιά στην low και midrange κατηγορία όταν μιλάμε για €100-150max.

Στην high end όταν τα περισσότερα καλά Κινέζικα φλερτάρουν πλέον με το 500αρικο, ποιος ο λόγος να το ρισκάρεις;

Ένα δεύτερης γενιάς branded smartphone είναι ανώτερο και ίσως και φτηνότερο από ένα τελευταίο Κινέζικο.

Έχει πέσει πολύ μεγάλο hype όπως ακριβώς γινόταν παλαιά και με τα Samsung.

Φούσκα είναι θα σκάσει και αυτή....

 

Κι εμένα αυτη ειναι η αποψη μου, η κινέζικη φουσκα θα σκάσει καποια στιγμή. Ξεκινάνε με χαμηλες τιμες για να τσιμπήσουν κόσμο, αλλα οσο μεγαλωνει η αναγνωρισιμοτητα, μεγαλωνει κι η τιμή

 

Έχεις ακουστά κάτι Κινέζικα της... πλάκας (που λες εσύ) όπως Xiaomi Mi4, Meizu MX4, Oppo Find 7, OnePlus One κλπ; Ξέρεις πολλά δεύτερης γενιάς branded να είναι καλύτερα; Δηλαδή το Nexus 5, LG G2, Xperia X2 είναι ανώτερα; ΟΚ πάω για καφέ :p

 

Φαντάζομαι εχεις ακουστα το after sales support, έτσι; ;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά κινέζικα τούμπανα. Αλλά επειδή ακόμα δεν υπάρχει ξεκάθαρο τοπίο σχετικά με service και εγγύηση δεν ρισκάρεις εύκολα 500 ευρώ.

 

Meizu MX4 - 277€ από Κίνα.

Xiaomi Mi4 - 299€ από Κίνα.

Για το OnePlus One δεν κάθομαι να γράψω καν τι γελοίες τιμές υπάρχουν για τέτοιο εργαλείο. Που είναι τα 500€?

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα επιχειρήματα περί locked συσκευών, πολλών επιλογών Galaxy xxxxxx, "κοντά στην κοινότητα", "δεν ακούει τίποτα και κανένα" είναι παντελώς άκυρεα διότι αφορούν μόνο τους POWER users που αποτελούν το 1% του αγοραστικού κοινού.

Οι "power users" είναι παραπάνω από 1%. Οι "power users" ασκούν επιρροή σε 10-15 άτομα ο καθένας. Νάτα τα χαμένα ποσοστά.

Link to comment
Share on other sites

Meizu έχει έρθει Γαλλία και νομίζω σε κάποιες χώρες ακόμα, οπότε λογικά το στέλνεις εκεί

 

Oppo με κούριερ πάει και έρχεται σε καμία βδομάδα

 

1+1 δεν έχω ιδέα τι παίζει με αγορά από το επίσημο σάιτ

 

Επίσης ο Τ-Μ λέει φτηνότερο ΚΑΙ ανώτερο ;) Ανώτερο δεν το λες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Meizu MX4 - 277€ από Κίνα.

Xiaomi Mi4 - 299€ από Κίνα.

Για το OnePlus One δεν κάθομαι να γράψω καν τι γελοίες τιμές υπάρχουν για τέτοιο εργαλείο. Που είναι τα 500€?

 

Δεν αναφέρω καν το OnePlus με την λογική "χάρη σας κάνουμε να το πάρετε με πρόσκληση μετά απο 8 μήνες". Αλλά ναι το Μi4 απο Κίνα κάνει 299. Αν μου χαλάσει κάτι πόσα θέλω να το στείλω πίσω;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Το λάθος που γίνεται σε αυτό το τόπικ είναι ότι ο καθένας τα βλέπει ως poweruser που αντιπροσωπεύει ένα ελάχιστο έως μηδαμινό ποσοστό πωλήσεων. Εάν υπήρχε τόση μεγάλη δυσαρέσκεια για όσα αναφέρετε εδώ (κλειδώματα, knox, πλαστικά, tw κλπ) γιατί για πρώτη φορά ο βαθμός ικανοποίησης στις ΗΠΑ είναι μεγαλύτερος και από την apple?

O βασικός λόγος της πτώσης των πωλήσεων είναι η εξωπραγματική άνοδος που είχε στο παρελθόν. Μέχρι και πριν καμιά 2ετία το android ήταν συνώνυμο με την λέξη samsung καθώς είχε τις καλύτερες με διαφορά συσκευές από τους άλλους. Ουσιαστικά ότι μπαμ έκανε η apple στο χώρο των smartphone με τα iphone αντίστοιχο μπαμ έκανε και η samsung στο χώρο του android μόνο που στο ios η apple παίζει μόνη αλλά στο android υπάρχουν πολλοί. Η apple δεν έχασε μεν σε πωλήσεις αλλά το τεράστιο ποσοστό του ios στην αγορά των smartphone μαζεύτηκε πολύ και θα δει και αυτή πτώση πωλήσεων σιγά σιγά εαν δεν ανεβάσει μερίδιο αγοράς καθώς η αγορά φτάνει σε κορεσμό. Η samsung από την άλλη παρά την άνοδο του android χάνει σε πωλήσεις γιατί απλά παίζουν πολλοί παίκτες πλέον και πρακτικά και το hardware που χρησιμοποιούν όλοι είναι το ίδιο ή σχεδόν το ίδιο. Σίγουρα οι κινέζοι κάνουν ζημιά αλλά όχι στο βαθμό πιστεύουμε. Οι κινέζοι απλά κυριάρχησαν στην αγορά της πατρίδας τους (που είναι λογικότατο) αλλά για να μπουν το ίδιο δυναμικά επίσημα σε άλλες αγορές δεν είναι το ίδιο απλό. Όταν μπουν οι φόροι και το aftersales support η τιμή παύει να είναι ελκυστική. Βέβαια η αγορά της Κίνας είναι τεράστια και γιαυτό φαίνεται εντυπωσιακή η κινέζικη άνοδος.

Θεωρώ ότι οι πωλήσεις της samsung θα συνεχίσουν για λίγο ακόμη να έχουν πτώση γιατί ακόμη και τώρα παρά την μεγάλη πτώση έχει ακόμη πολύ μεγάλο μερίδιο στην αγορά χωρίς πραγματικό λόγο. Εκεί όμως θα πρέπει να δείξει τα αντανακλαστικά της σαν εταιρεία. Πρέπει να δείξει το κάτι διαφορετικό ώστε να δικαιολογεί την ανάγκη του κάποιου να δώσει πολλά χρήματα. Και μπορεί σε ένα τεχνολογικό φόρμου να φαντάζει χαζό αλλά στην πράξη αυτός που δίνει τα πολλά χρήματα θέλει και την διαφορετικότητα και την αναγνωρισιμότητα. Αυτός που παίρνει πχ iphone πέρα τις διαφορές λειτουργικού πληρώνει το παραπάνω γιατί έχει και ένα αναγνωρίσιμο τηλέφωνο. Δεν είναι επίσης τυχαίο ότι η σειρά Note είναι αυτή που κρατάει ακόμη καθώς αυτή είναι η αναγνωρίσιμη (από το πενάκι). Τι μπορεί να είναι το διαφορετικό ? Η σειρά edge πιθανόν, ένα νέο πιο όμορφο design για τις τοπ συσκευές, μια θεαματική εξέλιξη των exynos πιθανόν.

Link to comment
Share on other sites

η σαμσουνκ μετα το ς3 δυστηχως δεν... .λιγο οι πιο φθηνες επιλογες με ιδια χαρακτηριστικα,λιγο τα φθηνιαρικα υλικα και ταυτοχρονη υψιλη κοστολογηση και κυριως η ατελειωτη πληθωρα απο galaxy συσκευες τι περιμενε η αυτοκρατορικη εταιρια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι πεφτουν οι πωλησεις τους, αν ηξερα θα με προσλαμβαναν για συμβουλο :lol:

Αυτο που μπορω να πω οντας κατοχος s2, s3, s4, note 2, note 3 ειναι τα εξης.

1. Μονο η σειρα note εχει πλεον κατι να προσφερει σε καθε της ανανεωση, η σειρα s φθηνει, επισης η ποιοτητα κατασκευης του s4 ειναι επιεικως αθλια με το πλαστικο περιβλημα να ξεφλουδιζει μετα απο μερικους μηνες. Αυτο το περιμενεις απο ενα κινητο 200 ευρω οχι απο τη σειρα S (Bλεπε ποιοτητα κατασκευης s1 kai s2 που ηταν πραγματικα σκυλια)

2. Η ιστορια με το KNOX και τα κλειδωματα. Απο την αρχη το ειχα πει οτι βαζουν τη θηλια μονοι στο λαιμο τους. Και διαφωνω, δεν ειναι μονο οι power users που θελουν ενα κινητο ανοιχτο και παραμετροποιησιμο χωρις κλειδωματα. Αν δεν υπηρχει το knox θα δοκιμαζα διαφορες ρομ στο νοτε 3 μου οπως εκανα κατα κορον χωρις κανενα προβλημα στα προγενεστερα κινητα που ειχα. Και δεν ειμαι power user.

3. Αργοπορια στη διανομη νεων ρομ και επιμονη να φορτωνουν το λειτουργικο με ενα εκατομμυριο αηδιες bloatware και τον τρισαθλιο touchwiz.

3. To μονο που τους κραταει και δεν θα καταρρευσουν συντομα, εκτος κι αν το χαλασουν κι αυτο, ειναι το hardware που μεχρι στιγμης μονο θετικα εχω να πω, ποτε δεν με κρεμασε συσκευη samsung

 

Με αυτα και με τα αλλα, οντας λατρης της σειρας note, και εχοντας αυτη τη στιγμη το νοτε 3, αν αποφασιζα να αλλαξω κινητο, θα κοιταζα και τα παραδιπλα μαγαζια και το πιο πιθανο ειναι να τα προτιμουσα γιατι και τιμολογιακα εχουν καβαλησει το καλαμι, κατι που δεν θα εκανα πριν 2 η 3 χρονια.

Η Samsung, ας προσεχε, δεν θα ειχε χασει τοσο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Η Sammy έγινε γνωστή βγάζοντας ποιοτικές συσκευές με τούμπανο χαρακτηριστικά σε προσιτές τιμές. Άλλα στην πορεία μας τα χάλασε λίγο στο θέμα τιμολόγησης, γιατί η ποιότητα των συσκευών της εξακολουθεί να είναι αρκετά καλή. Μια συσκευή ποιοτικά καλή με καλά χαρακτηριστικά σε χαμηλή τιμή όπως και το mi4 χρειάζεται να ρίξει στην αγορά για να πουλήσει σαν Ζεστό ψωμί!

 

Τα έχει κάνει επίσης μαντάρα με την καθυστέρηση των ενημερώσεων, πολύ ακριβών συσκευών. Δεν γίνεται να περιμένεις με πολλούς μήνες καθυστέρηση να αναβαθμιστεί η συσκευή σου, έχοντας πληρώσει πολλά λεφτά να την αποκτήσεις και σε τρελαίνει στα bugs...

 

Υ.Γ. Έχετε πλάκα ορισμένοι λέγοντας "Τα πράγματα είναι απλά....". Αν ήταν τόσο απλά λέτε οι υπεύθυνοι να μην είχαν βρει τις λύσεις στα προβλήματα? Δεν είναι καθόλου απλά τα πράγματα, χρειάζεται να σκεφτείς και να δουλέψεις πάρα πολύ για να τα κάνεις απλά...:bow:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μην απαντάς.
Προφανώς και δεν απαντώ, ομως το να επικαλείται κάποιος αυτή τη δημοσκόπηση για να δείξει dissatisfaction factor όταν ανθρωποι που ειναι κάτοχοι Samsung devices και οδηγούνται στο να μην μπορούν να απαντήσουν γιατί είναι διαμορφωμένη με τέτοιο τρόπο, ε, ειναι κάπως (να το πω ευγενικά).
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν απαντώ, ομως το να επικαλείται κάποιος αυτή τη δημοσκόπηση για να δείξει dissatisfaction factor όταν ανθρωποι που ειναι κάτοχοι Samsung devices και οδηγούνται στο να μην μπορούν να απαντήσουν γιατί είναι διαμορφωμένη με τέτοιο τρόπο, ε, ειναι κάπως (να το πω ευγενικά).

 

Δηλαδή εσύ είσαι δυσαρεστημένος με τα όσα κάνει η Samsung (κλειδώματα, ΚΝΟΧ, πλαστικούρες, υπεροψία, αδιαφορία, μηδαμινή εξέλιξη τόσα χρόνια) αλλά συνεχίζεις και αγοράζεις συσκευές της. Εύγε! :blink:

 

Από κάτι τέτοιους παίρνουν μπόνους οι Κορεάτες μου φαίνεται. :p

People are more violently opposed to fur than leather because it's safer to harass rich women than motorcycle gangs. - Alexei Sayle
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια ενα πολύ μεγάλο ποσοστό έμπειρων χρηστών γκρινιάζουμε για τις απροσωπες συσκευές της samsung, τα πλαστικά νίκελ, το υπερβολικό bloat και γενικά την συνεχή επανάληψη.

Οι αλλαγές άργησαν να έλθουν με αποτέλεσμα να χάσει πωλήσεις στην κορυφαία κατηγορία.

 

Στις φθηνές και μεσαίες συσκευές έπαθε πανολεθρια απο τους Κινέζους γιατί ενω αυτή πουλούσε συσκευές που σερνόταν μόλις εγκαθιστουσες 10 εφαρμογές, οι Κινέζοι προσφέρουν αξιοπρεπεστατες λύσεις σ αυτές τις κατηγορίες.

 

Γενικά για μένα, όλοι οι γνωστοί κατασκευαστες η θα πρέπει να προσφέρουν πραγματικά καλες συσκευές στην μεσαία και φθηνή κατηγορία, η ας την αφησουν στους Κινέζους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η σχέση ανάμεσα στη Samsung και στις υπόλοιπες τρεις εταιρίες; Οι τρεις εταιρίες δούλεψαν και καινοτόμησαν, η Samsung απλά υπήρξε ο Νο1 συναρμολογητής Android συσκευών για κάποιο χρονικό διάστημα. Στη συνέχεια-τελείως λανθασμένα-πίστεψε ότι είναι Apple και ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει χωρίς καμία επίπτωση. Αλλά το android είναι ανελέητο...

Έχω πάρει διαζύγιο με την κυρία εδώ και αρκετό καιρό, για ένα σωρό λόγους και δεν με βλέπω να ξαναγυρίζω. Μόνο το Note είναι ξεχωριστό, κατά τα άλλα δεν έχει να μου προσφέρει κάτι.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τα 4.2 δισεκατομμύρια δολάρια τα βλέπω μια χαρά.

Ξέρει κανείς ποσά βάλανε οι άλλοι επώνυμοι στην τσέπη τους ;

Τα περί γκρεμού είναι αστειότητες και δικαιολογημένα μόνο από αυτούς που νομίζουν ότι Samsung = κινητά.

Πως γίνεται βρε παιδιά μια τόσο χάλια εταιρία για κάποιους εδώ μέσα να βγάζει ένα note και να χειροκροτάμε όλοι ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ είσαι δυσαρεστημένος με τα όσα κάνει η Samsung (κλειδώματα, ΚΝΟΧ, πλαστικούρες, υπεροψία, αδιαφορία, μηδαμινή εξέλιξη τόσα χρόνια) αλλά συνεχίζεις και αγοράζεις συσκευές της. Εύγε! :blink:

 

Από κάτι τέτοιους παίρνουν μπόνους οι Κορεάτες μου φαίνεται. :p

Όχι. Είμαι δυσαρεστημενος με τη τιμολογιακή πολιτική της . Δεν είμαι δυσαρεστημενος με το knox. Δεν με πειραζει το πλαστικό. Όπως δε με απασχολεί το μέταλλο αρκεί να μη πάει σε unibody.

Με απασχολεί να συνεχίσει τις βελτιώσεις στο tw που έχει ήδη ξεκινήσει

Και ναι πάρα την οποία δυσαρέσκεια η samsung δίνει το απόλυτο samsung galaxy note. Το πιο προφανώς και θα συνεχίσω να αγοράζω γιατί απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στο Android, και κατέληξα σε Samsung και πάλι.

Note 4 ή iPhone 6+. Το μόνο δίλημμα αυτή τη στιγμή. Αλλιώς θα προτιμούσα κινέζικο στα 200-250€..

Το Knox με βολεύει. Η κάμερα φανταστική!! Το πενάκι; Παίζει μόνο του μπάλα!!! Πραγματικό πακέτο..

Απλά νομίζω ότι οι απαιτήσεις έχουν καλυφτεί και απλά ζητάμε!! Χωρίς να ξέρουμε τι θέλουμε!!

Xiaomi Mi Max :)

 

Δοκιμάστε το miui 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Η SAMSUNG. είναι ένα χαλη και μισό δεν έχω πάρει ποτέ samsung Smartphone και ούτε πρόκειται να πάρω ποτέ μου είναι πολύ ακριβή και δεν βλέπω ουσιαστική τεχνολογία πάνω στα κινητά της είναι αντιγραφή τον προηγούμενων κινητών της θα δώσω 800 και 900 ευρώ με τίποτα και τι να πάρω ένα κινητό που μπορώ να βρω τα ίδια χαρακτήριστικα με πολύ ποιο φτηνά ευρώ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...