Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχετε παραπονο για την λαθος περιγραφη της καμερας,η ulefone για να μην σας εχει δυσαρεστημενους πελατες θα σας δοσει η ενα πισω καλυμα η μια θηκη η καποιο αλλο accessory λεει το παρακατω αρθρο απότι καταλαβα!

Η μηπως λεει οι πρωτοι τρεις που θα εντοπισουν η λανθασμενη περιγραφη προιοντος (οπως δηλ. εγινε με την καμερα)η ελλατωμα θα παρουν αυτη την αποζιμιωση μεσο accessorys?

http://www.gizchina.com/2015/02/09/ulefone-continue-apologise-now-offering-fans-rewards-spotting-errors/

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώντας να δικαιολογηθεί η Ulefone προτρέπει τους φίλους της , αν βρουν κάποιο άλλο χαρακτηριστικό των προϊόντων της, που να έχει γραφτεί λάθος , να την ενημερώσουν και λάβουν μέρος σε διαγωνισμό να κερδίσουν επίσημα αξεσουάρ...

http://www.mobilescoupons.com/news/ulefone-want-you-as-failsafe

 

edit , μαζί το γράψαμε χαχαχαχα

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και θήκη τύπου booklet, αρκετά κομψή και με active cover.

Η... είδηση (και φωτογραφίες) εδώ.

Από μια πού γρήγορη ματιά που έριξα, χαμηλότερες τιμές φαίνεται να έχει αυτήν τη στιγμή το GearBest (μαύρη, άσπρη) - όπου σίγουρα θα παίζει και κανένα "κουπόνι" για κανα 8-10% έκτπωση.

Από τις φωτογραφίες τουλάχιστον φαίνεται αρκετά αξιοπρεπής...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και θήκη τύπου booklet, αρκετά κομψή και με active cover.

Η... είδηση (και φωτογραφίες) εδώ.

Από μια πού γρήγορη ματιά που έριξα, χαμηλότερες τιμές φαίνεται να έχει αυτήν τη στιγμή το GearBest (μαύρη, άσπρη) - όπου σίγουρα θα παίζει και κανένα "κουπόνι" για κανα 8-10% έκτπωση.

Από τις φωτογραφίες τουλάχιστον φαίνεται αρκετά αξιοπρεπής...

 

Αυτη υπαρχει αρκετο καιρο φιλε.

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν αυτες οι θηκες καθολου. Λες και κουβαλας ατζεντα μαζι και οχι τηλεφωνο. Ασε που το χοντραινει πολυ.

Περιμενω silicon case.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά καλησπέρα, παράγγειλα πριν μια εβδομάδα απο το http://www.to2c.com to ulefone be pro και μεχρι σημερα μμου λέγανε οτι δεν υπάρχει στο stock και το περιμένουν...σήμερα τους εκανα ακυρωση παραγγελίας και αύριο refund... Απο που λέτε να το πάρω για να το στείλουν όσο πιο σύντομα γίνεται??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά καλησπέρα, παράγγειλα πριν μια εβδομάδα απο το http://www.to2c.com to ulefone be pro και μεχρι σημερα μμου λέγανε οτι δεν υπάρχει στο stock και το περιμένουν...σήμερα τους εκανα ακυρωση παραγγελίας και αύριο refund... Απο που λέτε να το πάρω για να το στείλουν όσο πιο σύντομα γίνεται??

 

αυριο κλεινουν ολα μεχρι 23 του μηνα,αργια για πρωτοχρονια,μετα απο εκεινη την μερα θ αρχισουν να ξαναστελνουν,δοκιμασε απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ καλο τηλεφωνο ...παραγγελθηκε απο geabest στα 122 ευρω (με ενα κουπονι που ισχυει μεχρι 15/3)

τωρα που βρισκω 2η μπαταρια, θηκες κλπ.αξεσουαρ?

και τι γινεται με την lolipop? custom rom υπαρχει τιποτα?

πως το ρουταρατε και βαλατε cwm?

 

ευχαριστω!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ καλο τηλεφωνο ...παραγγελθηκε απο geabest στα 122 ευρω (με ενα κουπονι που ισχυει μεχρι 15/3)

τωρα που βρισκω 2η μπαταρια, θηκες κλπ.αξεσουαρ?

και τι γινεται με την lolipop? custom rom υπαρχει τιποτα?

πως το ρουταρατε και βαλατε cwm?

 

ευχαριστω!!

 

Εχει το Gearbest θηκη και σε αριστη τιμη,μπαταρια ειδα στο ebay αλλα θα εχει και στο Aliexpress

Link to comment
Share on other sites

Εχει το Gearbest θηκη και σε αριστη τιμη,μπαταρια ειδα στο ebay αλλα θα εχει και στο Aliexpress

οχι ρε ****το δεν την ειδα θα την προσθετα στην παραγγελια.....ωραια ευχαριστω φιλε μου

 

και για τις rom , root κλπ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και για τις rom , root κλπ?

Είναι λίγο νωρίς ακόμα, νομίζω, ειδικά γι' αυτά. Όπως διάβαζα πάντως στο Gizchina, η Ulefone θα δώσει αυτές τις μέρες ένα OTA update με fixes και minor improvements - οπότε τουλάχιστον η 'μαμά' το κυνηγάει ακόμα. Και βέβαια έχει υποσχεθεί να δώσει Lollipop στο εγγύς μέλλον!

 

Για root, δοκίμασα στο Be Pro ενός φίλου το Towelroot (και είπα, έτσι για την τιμή των όπλων, να δοκιμάσω και το παλιότερο Framaroot), αλλά τζίφος...

Είδα όμως σε ένα ξένο forum ότι κάποιος το rootαρε επιτυχώς με το Kingoroot - οπότε... υπάρχει ελπίς! :)

Θα το δοκιμάσω όταν ξαναπέσει στα χέρια μου το τηλέφωνο του φίλου - και κανένα PC κοντά!

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε ****το δεν την ειδα θα την προσθετα στην παραγγελια.....ωραια ευχαριστω φιλε μου

 

και για τις rom , root κλπ?

 

ειδα οτι αν το παραγγειλεις απο εκει δινουν την θηκη δωρο,στειλε τους μεηλ να στην στειλουν,που μαλλον θα στο στειλουν γιατι οταν το βαζεις στο καλαθι μπαινει κι η θηκη μαζι,αλλα ρωτα καλουκακου

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι αν το παραγγειλεις απο εκει δινουν την θηκη δωρο,στειλε τους μεηλ να στην στειλουν,που μαλλον θα στο στειλουν γιατι οταν το βαζεις στο καλαθι μπαινει κι η θηκη μαζι,αλλα ρωτα καλουκακου

τελικα εχεις δικιο ...τους εστειλα Mail και απαντησαν αμεσα οτι η θηκη ειναι μεσα στο πακετο οποτε ολα ΟΚ με τη θηκη σε ευχαριστω

 

τωρα θα βρω και μια μπαταρια απο allie....

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι λίγο νωρίς ακόμα, νομίζω, ειδικά γι' αυτά. Όπως διάβαζα πάντως στο Gizchina, η Ulefone θα δώσει αυτές τις μέρες ένα OTA update με fixes και minor improvements - οπότε τουλάχιστον η 'μαμά' το κυνηγάει ακόμα. Και βέβαια έχει υποσχεθεί να δώσει Lollipop στο εγγύς μέλλον!

 

Για root, δοκίμασα στο Be Pro ενός φίλου το Towelroot (και είπα, έτσι για την τιμή των όπλων, να δοκιμάσω και το παλιότερο Framaroot), αλλά τζίφος...

Είδα όμως σε ένα ξένο forum ότι κάποιος το rootαρε επιτυχώς με το Kingoroot - οπότε... υπάρχει ελπίς! :)

Θα το δοκιμάσω όταν ξαναπέσει στα χέρια μου το τηλέφωνο του φίλου - και κανένα PC κοντά!

ωραια νεα! thanks!!

 

lolipop!

 

review

http://www.gizbeat.com/6355/ulefone-be-pro-review-2gb-ram-sony-13mp-lg-display/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, να πω καλησπέρα σε όλα τα μέλη του myphone καθώς αυτό είναι το πρώτο μήνυμά μου,αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας καιρό.:) Στο θέμα μας,όμως:παρήγγειλα και εγώ το be pro περίπου μια εβδομάδα πριν την περίφημη ανακοίνωση της εταιρείας για την κάμερα.;) Αυτό που πραγματικά με έχει προβληματίσει είναι η περιβόητη "κοκκινίλα" στο κέντρο των φωτογραφιών.Θα ήθελα,λοιπόν,να παρακαλέσω, όποιος παραλάβει πρώτος να γράψει τις εντυπώσεις του γι' αυτό το θέμα και,αν μπορεί,να μας πει αν εμφανίζεται το ίδιο πρόβλημα χρησιμοποιώντας άλλη εφαρμογή για την κάμερα όπως π.χ. google camera ή lenovo super camera (SnapIt).Για να καταλάβουμε τελικά αν είναι θέμα της εφαρμογής (και άρα λύνεται με τη χρήση άλλης) ή του αισθητήρα.Προσωπικά,αν συνεχίζει το πρόβλημα αυτό και με τη χρήση άλλης εφαρμογής,θα το στείλω πίσω για να παραγγείλω άλλης εταιρείας...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνήθως το θέμα αυτό είναι softwarικό. Με κάποια αναβάθμιση μπορεί να εξαλειφθεί το φαινόμενο ή και να φύγει τελείως. Απλά οι κινέζοι είναι συνηθισμένοι να παίρνουν έτοιμα πράγματα χωρίς να τα πολυδοκιμάζουν σε όλες τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άραγε με τη χρήση άλλης εφαρμογής να λύνεται;δηλαδή η google camera για παράδειγμα,να κάνει καλύτερη διαχείριση;κρίμα πάντως,γτ από ότι είδα στο youtube είναι πολύ γρήγορο...δεν μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν ένα πραγματικό αισθητήρα 13mp;έστω και της OV;τόσο πολύ πια ανέβαζε το κόστος;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άραγε με τη χρήση άλλης εφαρμογής να λύνεται;δηλαδή η google camera για παράδειγμα,να κάνει καλύτερη διαχείριση;κρίμα πάντως,γτ από ότι είδα στο youtube είναι πολύ γρήγορο...δεν μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν ένα πραγματικό αισθητήρα 13mp;έστω και της OV;τόσο πολύ πια ανέβαζε το κόστος;

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να δοκιμάσεις. Δες και τα A better camera και Lenovo snapit.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το τηλέφωνο προχθές από geekbuying. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, καλή ποιότητα κατασκευής (δεν λυγίζει, δεν έχει τριγμούς κλπ.), το καπάκι της μπαταρίας ασφαλίζει καλά χωρίς να παίζει. Το sandstone cover είναι σκληρό ματ, πλαστικό, επεξεργασμένο για να είναι τραχύ στην αφή αλλά νομίζω του oneplus one είναι λίγο ποιοτικότερο.

 

Για διαστάσεις δεν θα σχολιάσω (περι γούστου κλπ.), όποιος αγοράζει ένα 5.5 ιντσών τηλέφωνο πρέπει να περιμένει μια μεγάλη συσκεύη.

 

Η οθόνη έχει πολύ καλή ευκρίνεια, τα 1280x720 θεωρώ οτι είναι αρκετά για 5.5 ιντσες (δεν βλέπεις pixels, πολύ καθαρά γράμματα) και η απόκριση είναι άμεση παντού, το οποίο μάλλον έχει να κάνει και με τον mediatek MT6732. Το προηγούμενο τηλέφωνο μου είναι το ZTE V967s με MT6589 1.2G με AOSP 4.2.2 και το ulefone be pro είναι ξεκάθαρα ταχύτερο παντού. Τα πάντα δουλεύουν χωρίς κανένα δισταγμό, σε αυτό πιστεύω βοηθά και το πολύ καθαρό android 4.4.4 που τρέχει η συσκεύη. Δεν υπάρχουν κινέζικες εφαρμογές πουθενά, ούτε σαβούρα facebook, εφαρμογές με άχρηστα widgets κλπ. και τα περισσότερα apps (music, gallery, messaging) είναι AOSP και από google apps υπάρχει μόνο play store, gmail και maps.

 

Όσες εφαρμογές google πέρασα παίζουν μια χαρά (play music, keep, hangouts, search, authenticator, now launcher etc.) όπως και netflix. Παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει, δεν παίζω και τίποτα στο τηλέφωνο οπότε δεν έχω να συγκρίνω.

 

To GPS κλειδώνει άμεσα αν και πάντα το λειτουργώ με wifi, 3G + GPS on.

 

Επίσης θετικό όσο αφορά το software, έβγαλε ΟΤΑ software update με το που το άνοιξα. Δεν είναι android 5.0, απλά bug fixes για το 4.4.4. Στα αρνητικά, σε κάποιες εφαρμογές όπως navigation, play music έβγαζε ένα μήνυμα force close: "SmallWindow has stopped working" αλλά έκανα reset factory defaults και δεν έχει ξανασυμβεί. Οπότε καλό είναι να κάνει ένα reset όποιος το πάρει πριν αρχίσει να το χρησιμοποιεί.

 

[edit] Ο χώρος εφαρμογών είναι ενοποιημένος με το χώρο για αρχεία οπότε υπάρχει άφθονος χώρος ~14GB για εγκατάσταση εφαρμογών. Επίσης δοκίμασα μια 32GB gskill class 10, έπαιξε χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το wifi δεν έχει δώσει λόγο για παράπονο πουθενά, δεν πέφτει το σήμα και ένα speedtest.net που έκανα ήταν 50Mbit up / 18Mbit down.

 

4G παίζει άνετα με vodafone Ιρλανδίας, 20Mbit up / 20Mbit down στο speedtest.net.

 

Bluetooth paired με ένα MW600 handfree και το BT του αυτοκινήτου (hyundai i20), μέχρι τώρα άψογο σε κλήσεις και music streaming. Music metadata (artist, title) φαίνονται κανονικά.

 

Μπαταρία είναι νωρίς να κρίνω, είναι μετά τη 2η φόρτιση τώρα αλλά μια μέρα την έβγαλε άνετα μέχρι τώρα με μια φόρτιση. Επίσης κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Το micro usb είναι πολύ χαλαρό σε σχέση με άλλα τηλέφωνα που είχα αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά χρειάζεται να καθήσει το βύσμα καλά μέχρι το τέρμα. Δεν υπάρχει πρόβλημα σε σύνδεση για φόρτιση ή με το pc. USB OTG δεν δοκίμασα ακόμα, δεν περιλαμβάνεται καλώδιο micro usb to usb πάντως.

 

Τη συνταγή στη περίπτωση μου χάλασε το βύσμα των ακουστικών το οποίο φαίνεται να είναι χαλασμένο. Δοκίμασα αρκετά διαφορετικά ζευγάρια, απλά τρίπινα χωρίς μικρόφωνο, τετράπινα από iphone, beats, nokia όλα τζίφος. Είναι πολύ χαλαρό το βύσμα και είτε δεν έχει ήχο, είτε και τα δύο κανάλια παίζουν μαζί (δηλ ακούγεται σαν μονοφωνικό) είτε απλά παίζει μόνο το αριστερό.

 

Αυτό το πρόβλημα δυστυχώς δεν μπορώ να το παραβλέψω και έχω ήδη επικοινωνήσει με geekbuying για επιστροφή. Αυτό σε συνδιασμό με τη κάμερα που τελικά δεν ήταν sony 13mpix (οχι δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από την κάμερα, απλά με ενόχλησε η ψευδής διαφήμιση) μάλλον με πάνε για refund και κάτι άλλο. Κρίμα γιατί κατά τα υπόλοιπα παραπάνω που περιγράφω, το τηλέφωνο πετάει.

Edited by chroma
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε για τις εντυπώσεις σου!!!Να ξέρουμε και όσοι περιμένουμε, να το ελέγξουμε και αυτό το θέμα με τα ακουστικά.Μια ερώτηση:άνοιξες dispute στο paypal ή απλά συνεννοήθηκες με το geekbuying;
Link to comment
Share on other sites

Απλά έστειλα email στο geekbuying, είναι και η πρωτοχρονιά τους σε 3 μέρες οπότε μπορεί να καθυστερήσουν να απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Απλά έστειλα email στο geekbuying, είναι και η πρωτοχρονιά τους σε 3 μέρες οπότε μπορεί να καθυστερήσουν να απαντήσουν.

Μέχρι τις 24 δεν κουνιεται φύλλο εκεί... Κουράγιο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καταφερα να παρω στα χερια μου το τηλεφωνο.

Ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ για τα λεφτα του .

Ολα λειτουργουν περιφημα , εγω δεν εχω προβλημα με τα ακουστικα οπως ο φιλος που εγραψε πριν.

Ολα ειναι οκ.

Ουτε κοκκινιλες στις φωτογραφιες.

Το μονο που με χαλασε ειναι οτι μετα το update ( εκανε update οταν το ανοιξα ) , η ulefone αλλαξε το λογοτυπο που εχει οταν ανοιγει το τηλεφωνο ( boot time) με ενα εντελως ηλιθιο και ασχημο νεο λογοτυπο.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκανε.

Μικρο το κακο και φτιαχνεται με root...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και ένας φίλος που του άρεσαν όλα σε γενικές γραμμές. Μπράβο!

Το περιμένω κι εγώ σε 8-10 ημέρες οπότε θα επανέλθω με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...