Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το είδα απο κοντά στα Public Πάφου που κάνω το στρατιωτικό μου.

Σε 15 μέρες γυρνάω Αθήνα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω στην τιμή που βρίσκεται πλέον. Η μόνη συσκευή Samsung που μου άρεσε μετά από χρόνια!

Η ερώτηση μου είναι πολύ ξεκάθαρη. Από μπαταρία πώς τα πηγαίνει; Δεν θέλω να μου ωραιοποιήσετε τα πράγματα. :p

Είναι από τους πιο σημαντικούς παραγωντες για εμένα.

Η camera στο μαγαζί μου φάνηκε πολύ καλή πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κάμερα όντως πολύ καλή, μπαταρία εξαρτάται την χρήση, εμένα προσωπικά μια μέρα γεμάτη με Internet, ομιλία μήνυματα μου βγάζει. Παιχνίδια παίζω σπάνια οπότε δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικη
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα όντως πολύ καλή, μπαταρία εξαρτάται την χρήση, εμένα προσωπικά μια μέρα γεμάτη με Internet, ομιλία μήνυματα μου βγάζει. Παιχνίδια παίζω σπάνια οπότε δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικη

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Απλά σερφαρω αρκετά καο με wifi και με 3G. Κυρίως wifi. Οθόνη εχω συνήθως στο αυτόματο 20%. Πόσες ώρες οθόνη θα μου βγαζει αραγε; Με 5 θα ήμουν ικανοποιημένος αλλά μάλλον ζητάω πολλά.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. Απλά σερφαρω αρκετά καο με wifi και με 3G. Κυρίως wifi. Οθόνη εχω συνήθως στο αυτόματο 20%. Πόσες ώρες οθόνη θα μου βγαζει αραγε; Με 5 θα ήμουν ικανοποιημένος αλλά μάλλον ζητάω πολλά.. :p

Υπόψη δεν έχει led notification και δεν μου αρεσε η υποδοχή των ακουστικών κάτω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη δεν έχει led notification και δεν μου αρεσε η υποδοχή των ακουστικών κάτω.

Δεν έχει led;;; Οκ, άκυρο πανηγυρικό!! Α ρε Sammy...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα θα τρελαθουμε τελειως; γιατι να μην βαλει λεντ ειδοποιησεων; με ποιο σκεπτικο δηλαδη..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.

Και εμενα μου εκανε αρνητικη εντυπωση,ενω το alpha εχει συν την υποδοχη των ακουστικων πανω.

Απο εμενα alpha παντως που εχει και ελαφρως πιο ζωντανα χρωματα και φωτεινοτητα οταν τα περιεργαστηκα σε μαγαζι.

Αυτονομια τα ιδια εχουν πανω κατω,ασε που αλλαζει η μπαταρια στο alpha,αρα θετικο,αλλα στα μειον ραδιο,micro sd.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.

Αυτονομια τα ιδια εχουν πανω κατω,ασε που αλλαζει η μπαταρια στο alpha,αρα θετικο,αλλα στα μειον ραδιο,micro sd.

 

Φίλε μην λες ότι θα ήθελες.

Δεν έχουν την ίδια "πάνω κάτω" αυτονομία , ευτυχώς... !!!:rolleyes:

Το δικό μου A5 αν δεν παίζω παιχνίδια μένει ανοιχτό 2,5 24άωρα !

Με τα πάντα ανοιχτά , wifi , 3G/4G , facebook , messengers , mails , ενημερώσεις κλπ :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ το κινητό και είμαι κατευχαριστημένη.

 

Έχει μια χαρα μπαταρία (με βγάζει άνετα μια μέρα και - και είναι καινοργιο μόνο 12 φορτίσεις οπότε φαντάζομαι θα φτιάξει). Όλα καλά εκτός από αυτό που με προβλημάτισε (συννημένη φωτογραφία). Τι λέτε να φταίει; το έχω φορτώσει με εφαρμογές αλλά όχι τραγικα.

 

Επίσης έχετε να προτείνετε καμμία θήκη με cover και παραθυράκη που να μη βαραίνει το κινητό και ναμπορεί να βγαίνει; Είδα πως η αυθεντική κολλάει οπότε φαντάζομαι δε θα μπορώ να την βγάζω συχνά,

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει μια χαρα μπαταρία (με βγάζει άνετα μια μέρα και - και είναι καινοργιο μόνο 12 φορτίσεις οπότε φαντάζομαι θα φτιάξει). Όλα καλά εκτός από αυτό που με προβλημάτισε (συννημένη φωτογραφία). Τι λέτε να φταίει; το έχω φορτώσει με εφαρμογές αλλά όχι τραγικα.

 

 

Φυσιολογική τη βλέπω τη ραμ αν κρίνω απο το τι έχεις φορτώσει βλέποντας τη status bar σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη δεν έχει led notification και δεν μου αρεσε η υποδοχή των ακουστικών κάτω.

Μήπως παίζει καμία εφαρμογή στο store για led notification? Οπως το Noled που έχω στο s3 mini και το s4 mini? Ρωτάω τους κατόχους

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έγινα κι εγώ κάτοχος αυτού του κινητού από το s4 mini που ήταν το προηγούμενό μου. Βρίσκομαι στο στάδιο της γνωριμίας μαζί του. Όλα κυλούν μία χαρά μέχρι τώρα, όμως ήθελα να ρωτήσω κάτι. Όταν κλειδώνω την οθόνη του με οποιοδήποτε από τους τρόπους που διαθέτει, κατά ένα περίεργο λόγο έχω πρόσβαση στη κάμερα και μπορώ να βγάλω είτε φωτογραφία είτε βίντεο, αυτό και μόνο, η πρόσβαση βέβαια σε οτιδήποτε άλλο όπως είναι αυτονόητο δε γίνεται. Τί είναι αυτό ρε παιδιά? Κάποιος να βοηθήσει μήπως το αντιμετωπίζει? Λέτε νάναι κανένα bug? Πολύ παράξενο μου φαίνεται!!! Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει καμία εφαρμογή στο store για led notification? Οπως το Noled που έχω στο s3 mini και το s4 mini? Ρωτάω τους κατόχους
LED Blinker Notifications pro κανει δουλεια.....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και σχεδόν 2 χρόνια είμαι κάτοχος του s4. Σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση στο a5. Αξίζει τον κόπο λέτε ή θα είναι μία από τα ίδια? Από άποψη specs ποιο είναι ανώτερο? Σημειώνω ότι από το s4 είμαι πολύ ευχαριστημενος και δύσκολα θα το βάλω στην άκρη. :

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,το s4 σαφώς και είναι ανώτερό αν και παλιότερα,αυτό δεν έχει να κάνει.μείνε με αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έγινα κι εγώ κάτοχος αυτού του κινητού από το s4 mini που ήταν το προηγούμενό μου. Βρίσκομαι στο στάδιο της γνωριμίας μαζί του. Όλα κυλούν μία χαρά μέχρι τώρα, όμως ήθελα να ρωτήσω κάτι. Όταν κλειδώνω την οθόνη του με οποιοδήποτε από τους τρόπους που διαθέτει, κατά ένα περίεργο λόγο έχω πρόσβαση στη κάμερα και μπορώ να βγάλω είτε φωτογραφία είτε βίντεο, αυτό και μόνο, η πρόσβαση βέβαια σε οτιδήποτε άλλο όπως είναι αυτονόητο δε γίνεται. Τί είναι αυτό ρε παιδιά? Κάποιος να βοηθήσει μήπως το αντιμετωπίζει? Λέτε νάναι κανένα bug? Πολύ παράξενο μου φαίνεται!!! Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί!!!

 

.Ρυθμίσεις

.Κλείδωμα οθόνης

.Συντόμευση κάμερας

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.

Και εμενα μου εκανε αρνητικη εντυπωση,ενω το alpha εχει συν την υποδοχη των ακουστικων πανω.

Απο εμενα alpha παντως που εχει και ελαφρως πιο ζωντανα χρωματα και φωτεινοτητα οταν τα περιεργαστηκα σε μαγαζι.

Αυτονομια τα ιδια εχουν πανω κατω,ασε που αλλαζει η μπαταρια στο alpha,αρα θετικο,αλλα στα μειον ραδιο,micro sd.

Για αυτο παντου στο ιντερνετ ακομα και στο xda εχει γινει πανικος με την αυτονομια; Την πιο τραγικη αυτονομια σε κινητο λενε οι περισσοτεροι για το ALPHA... :X

Αντιθέτως διαβάζω εντελώς διαφορετικές απόψεις για τα Α3 και Α5.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο παντου στο ιντερνετ ακομα και στο xda εχει γινει πανικος με την αυτονομια; Την πιο τραγικη αυτονομια σε κινητο λενε οι περισσοτεροι για το ALPHA... :X

Αντιθέτως διαβάζω εντελώς διαφορετικές απόψεις για τα Α3 και Α5.

 

Το ότι έχει κακή αυτονομία το έχει παραδεχτεί εμεσα και η Samsung δίνοντας λύση βγάζοντας μεγαλύτερη μπαταρία με τα οποία μειονέκτηματα ( μικρή αύξηση πάχους και πίσω κάλυμμα σε μόνο 2 χρώματα) . Για έναν heavy user που θα το επιλέξει η extended battery η μία δεύτερη μπαταρία είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει καμία εφαρμογή στο store για led notification? Οπως το Noled που έχω στο s3 mini και το s4 mini? Ρωτάω τους κατόχους

Υπάρχει και το Led button που χρησιμοποιεί τα φωτιζωμενα soft keys άλλα χρειάζεται ρουτ για να δουλέψει.

Το βρίσκεις στο xda όχι στο play

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Led button που χρησιμοποιεί τα φωτιζωμενα soft keys άλλα χρειάζεται ρουτ για να δουλέψει.

Το βρίσκεις στο xda όχι στο play

 

με root όμως δεν αποχαιρετάς και την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι.

Και ακόμα πιο δυστυχώς είναι πως στο παρελθόν μπορούσες να αφαιρέσεις το root και να έχεις ξανά εγγύηση πράγμα που δεν γίνεται πλέον γιατί ο ρουφιανος που λέγεται knox μαρτυρά τι έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως γίνεται στις ρυθμίσεις να έχω ενημέρωση μόλις έρχεται email; Με την εφαρμογή του Gmail και με του τηλεφώνου που έχω δοκιμάσει πρέπει να μπω και να μου το εμφανίσει.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το knox είναι ο μοναδικός λόγος που δεν πάω αύριο κιόλας να το πάρω. Έλεος δηλαδή... :( Καλά και το led ειναι ενας λογος ακομα αλλα πες οκ συμβιβαζεσαι με αυτο... Χωρις ροοτ ομως για 2 χρονια; Ουτε να το σκεφτομαι :X
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το knox είναι ο μοναδικός λόγος που δεν πάω αύριο κιόλας να το πάρω. Έλεος δηλαδή... :( Καλά και το led ειναι ενας λογος ακομα αλλα πες οκ συμβιβαζεσαι με αυτο... Χωρις ροοτ ομως για 2 χρονια; Ουτε να το σκεφτομαι :X

Αστα να πάνε, αυτή θέλει να γίνει Apple στην θέση της Apple.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...