Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως γίνεται στις ρυθμίσεις να έχω ενημέρωση μόλις έρχεται email; Με την εφαρμογή του Gmail και με του τηλεφώνου που έχω δοκιμάσει πρέπει να μπω και να μου το εμφανίσει.

. Ρυθμίσεις

. Λογαριασμοί

. Email

. Ρυθμίσεις - Συχνότητα συγχρονισμού, ειδοποιήσεις, κτλ

. example_xxx@hotmail.com (Εδώ επιλέγεις το mail που θέλεις αν έχεις πάνω από ένα)

. Ρυθμίσεις συγχρονισμού

. Συγχρονισμός προγράμματος

. Ρύθμιση προγράμ. συγχρον. (Εδώ επιλέγεις κάθε πόσα λεπτά θα κάνει έλεγχο , 5 λεπτά ,15 , 1 ώρα κτλ) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έλαβα ένα update γύρω στα 35ΜΒ εχθές αλλά δεν είδα καμία εμφανή διαφορά.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από Mediamarkt και είδα ότι έπεσε η τιμή του κι εκεί. 319€ πια και με δώρο Power Bank αυθεντικό Samsung
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ένα update γύρω στα 35ΜΒ εχθές αλλά δεν είδα καμία εμφανή διαφορά.

 

Και σε μένα ήρθε μια ενημέρωση λογισμικού 39,23MB την Τρίτη το βράδυ !

Καμία εμφανή διαφορά και σε μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από Mediamarkt και είδα ότι έπεσε η τιμή του κι εκεί. 319€ πια και με δώρο Power Bank αυθεντικό Samsung

 

Στο site πάντως δεν φαίνεται η προσφορά.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στο site πάντως δεν φαίνεται η προσφορά.:confused:

 

Τι να πω, ίσως δεν το έχουν ενημερώσει το site. Είχε από δίπλα και το Α3, το οποίο επίσης διατίθεται σε μειωμένη τιμή, 249€ αν θυμάμαι καλά , αντί των 299€ που ξεκίνησε ..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ίσως δεν το έχουν ενημερώσει το site. Είχε από δίπλα και το Α3, το οποίο επίσης διατίθεται σε μειωμένη τιμή, 249€ αν θυμάμαι καλά , αντί των 299€ που ξεκίνησε ..

Και στο Μediamarkt Αμαρουσίου είχε τις τιμες που αναφερεις,ίσως είναι λόγω Πάσχα αλλα μπορεί να ειναι και μονιμα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε και στο πλαισιο και σε αλλα μεγαλα καταστηματα στα 299!!!! Το power bank το δινουν επι τοπου; Νομιζω πρεπει να δωσεις ΙΜΕΙ στη samsung και δεχεται μονο απο τετοια καταστηματα. (Ετσι ελεγε στην προωθηση που κανανε στο fb)

 

Πιστευω μονιμα θα κατσει εκει και πλεον το πιο φθηνο σκρουτζομαγαζο ειναι στα 284 οποτε δε συμφερει η διαφορα για παραεισαγωγη. Οσοι πηρατε ενημερωση εχετε ελληνικη συσκευη;

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

παιδια θεωρείτε οτι το Α5 ειναι καλυτερο απο το S5 ? Ο 64bit επεξεργαστης του Α5 ειναι αυτος που κανει την διαφορα??

οσοι το εχετε στα αρνητικά νομιζω οτι ειναι η μη αποσπομενη μπαταρια, σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θεωρείτε οτι το Α5 ειναι καλυτερο απο το S5 ? Ο 64bit επεξεργαστης του Α5 ειναι αυτος που κανει την διαφορα??

οσοι το εχετε στα αρνητικά νομιζω οτι ειναι η μη αποσπομενη μπαταρια, σωστα ?

 

Το s5 είναι καλύτερο αλλά σε καθημερινή χρήση πέρα απο κάποιο μικρό lag μερικές φορές δεν θα δεις μεγάλες διαφορέ. Εγω το εεπέλεξαγγιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση του σ5 στο χέρ. Το Α5 εείναι ππολύ πιο ποιοτικό. Το μονο που με χαλάει είναι που δεν βλέπει usb otg

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

....οσοι το εχετε στα αρνητικά νομιζω οτι ειναι η μη αποσπομενη μπαταρια, σωστά ?

 

Λάθος , προσωπικά ούτε το έχω σκεφθεί ποτέ !

Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την μπαταρία του A5

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ωστοσο καλο θα εινα να βαλει καποιος ενα screenshot να δουμε τι ψαρια πιανει η μπαταρια απο χρηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωστοσο καλο θα εινα να βαλει καποιος ενα screenshot να δουμε τι ψαρια πιανει η μπαταρια απο χρηση.

 

Φαγωθήκατε εσείς με το ALPHA και την κάκιστη μπαταρία του..

Δεν έχετε πάρει όλοι σας 2η μπαταρία και 2-3 powerbanks ;

Τί θέλετε επιτέλους από εμάς ???!!!! :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχει αναφερθεί ακόμα τι sot πιάνει.

Μωρέ το alpha εντέλει δεν τα πάει άσχημα,τη μέρα την βγάζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι εξαιρετικο και με τελειο μεγεθος.

Εγω αλλαξα απο note 3 neo σε αυτο και ειμαι υπερευχαριστημενος.Η διαρκεια της μπαταριας πολυ καλη.Τελος δεν κολλαει καθολου.Κακα τα ψεμματα, πανω απο 5 ιντσες το κινητο ειναι αδυνατο να το χρησιμοποιεις καλα με ενα χερι και δεν χωραει στις τσεπες.Αυτο ξεχναω οτι το κουβαλαω...Βαλτε του και μια απλη μαυρη θηκη S line και ενα τζαμακι μπροστα και εχετε το τελειο κινητο.

Edited by ellenikus
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι'αμα παθει κατι η μπαταρια πως αλλαζει;; τι γινεται το πας σαμυ η πας για καινουριο;;επισης ειναι αληθεια οτι η εισοδος ακουστικων ειναι στο κατω μερος της συσκευης;;μ'αρεσε το τηλεφωνο και θα ηθελα να ειναι η επομενη μου συσκευη, αλλα αυτα που ανεφερα δεν ειναι λιγο προβλημα;; ας μας πει καποιος που το εχει τι παιζει.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι'αμα παθει κατι η μπαταρια πως αλλαζει;; τι γινεται το πας σαμυ η πας για καινουριο;;επισης ειναι αληθεια οτι η εισοδος ακουστικων ειναι στο κατω μερος της συσκευης;;μ'αρεσε το τηλεφωνο και θα ηθελα να ειναι η επομενη μου συσκευη, αλλα αυτα που ανεφερα δεν ειναι λιγο προβλημα;; ας μας πει καποιος που το εχει τι παιζει.ευχαριστω.

 

Η μπαταρία αλλάζει με τον ίδιο τρόπο που αλλάζει σε όλα τα κινητά χωρίς πίσω καπάκι. Σε ένα σέρβις με κόστος 30-40 ευρώ.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κι'αμα παθει κατι η μπαταρια πως αλλαζει;; τι γινεται το πας σαμυ η πας για καινουριο;;επισης ειναι αληθεια οτι η εισοδος ακουστικων ειναι στο κατω μερος της συσκευης;;μ'αρεσε το τηλεφωνο και θα ηθελα να ειναι η επομενη μου συσκευη, αλλα αυτα που ανεφερα δεν ειναι λιγο προβλημα;; ας μας πει καποιος που το εχει τι παιζει.ευχαριστω.

 

Ναι στο κάτω μέρος η υποδοχή είναι.

Ούτε εμένα μου αρέσει,προτιμω από πάνω όπως στο alpha.

Ουδείς τέλειος!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ευχαριστω αφου υπαρχει σωτηρια με το θεμα της μπαταριας το θεμα της εισοδου δεν ειναι και τοσο τρομερο πιστευω,διοτι εγω συνηθησμενος με το s2 μου εχω συνηθησει να εχω ραδιο καρτα sd και φυσικα αποσπωμενη μπαταρια που μετα απο δυομισυ χρονια χρησης την αλλαξα προχθες....για πρωτη φορα.αρα εχοντας τα χαρακτηριστικα του Α5 νομιζω αναβαθμιζομαι αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Πας στην samsung και στην αλλαζουν.Το κινητο ανοιγει απο εμπρος με ειδικα εργαλεια και εμπειρια.Οποτε πας samsung... Βγαινει η οθονη...Υπαρχει βιντεο στο youtube.Galaxy A5 disassembly
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Κατοχος της duos συσκευηΣ εδω κ 2 μερες. Πραγματικα η ωραιοτερη συσκευη που ειχα ποτε.

Απο μπαταρια ειμαι ηδη στην 1μιση μερα με 20% ακομα, με την 1η φορτιση της, οποτε θα

φτιαξει κι αλλο φανταζομαι. Του εβαλα κ ενα tempered glass κ ειναι ετοιμο.Σχετικα με

το πως αλλαζει η μπαταρια, εκτος απ το video tutorial στο youtube, οι official οδηγιες

της σαμυ εχουν ολη την διαδικασια στα ελληνικα κιολας.

Το μονο που δεν εχω βρει ακομα ειναι πως μπορεις να κανεις default καποια νουμερα

οταν τα καλεις να βαζεις την αναλογη sim, οπως εκανε το moto g. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ s5 και A5. Μου είπανε οτι το Α5 είναι πιο γρήγορο λόγω 64bit . Ισχύει:

 

To A5 δεν είναι 64bit. To S5 είναι πιο γρήγορο από το Α5. Συγκρίνεις μια ναυαρχίδα με τη μεσαία κατηγορία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

To A5 δεν είναι 64bit. To S5 είναι πιο γρήγορο από το Α5. Συγκρίνεις μια ναυαρχίδα με τη μεσαία κατηγορία.

 

είναι 64bit αλλά φυσικά δεν είναι πιο γρήγορο από το s5

Link to comment
Share on other sites

είναι 64bit αλλά φυσικά δεν είναι πιο γρήγορο από το s5

Ευχαριστώ. Είμαι μεταξύ αυτών των δυο και μαζεύω πληροφορίες και εντυπώσεις. Μήπως έχει κανένας ολοκληρωμένη άποψη για τις δύο αυτές συσκευές:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...