Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έχει η σύζυγος το Α3 και εδώ και λίγο καιρό έχει το εξής πρόβλημα :

Όταν έχει κλήση και απαντά, πηγαίνει κατευθείαν σε ανοιχτή ακρόαση χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ( δεν είναι πράσινο το σήμα του ηχείου ) και πρέπει να πατήσει το ηχείο, όπου και γίνεται πράσινο και μετά να το ξανά πατήσει για να σβήσει και έτσι να απενεργοποιηθεί η ανοικτή ακρόαση.

Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται το ίδιο και όταν καλεί εκείνη, αλλά νομίζω πως ναι.

Είναι κάποια ρύθμιση ή θέλει κανένα hard reset ή ακόμα χειρότερα service;

Αν κάποιος έχει εμπειρία από το παραπάνω θέμα, παρακαλώ να απαντήσει άμεσα, διότι σε περίπου δέκα μέρες λήγει και ή εγγύηση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Εχω το κινητο Samsung galaxy a3 (2015) και εδω και δυο μηνες περιπου αρχισε να τρωει κολληματα και να ειναι πιο αργο.Το σκαναρα με avira για τυχον ιους αλλα δεν βρεθηκε κατι.Παλιωσε και τα επαιξε;Τι πιστευετε;

 

μοντελο:SM-A300FU

android:4.4.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από 26/6/16 και τώρα τελευταία άρχισε να τρεμοπαιζει η οθόνη ειδικά όταν η φωτεινότητα ειναι χαμηλή. Έψαξα στο ίντερνετ και το πρόβλημα το αναφέρουν ως low brightness screen blinking flickering. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτοχο κάτι αντίστοιχο? Το έχει στείλει στο σερβίς ? Το καλύπτει η εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από 26/6/16 και τώρα τελευταία άρχισε να τρεμοπαιζει η οθόνη ειδικά όταν η φωτεινότητα ειναι χαμηλή. Έψαξα στο ίντερνετ και το πρόβλημα το αναφέρουν ως low brightness screen blinking flickering. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτοχο κάτι αντίστοιχο? Το έχει στείλει στο σερβίς ? Το καλύπτει η εγγύηση?

 

Το έπαθε το κινητό της γυναίκας μου (Α3 2015). Το πήγα στο service της samsung στο Χαϊδάρι και του άλλαξαν οθόνη. Ήταν στην εγγύηση οπότε και δεν πλήρωσα κάτι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ωραία θα το στείλω για service .Άλλη μία τελευταία ερώτηση. Από μπαταρία το τηλέφωνο πώς τα πάει? Εμένα με το ζόρι βγάζει 8 ώρες. Βέβαια η χρήση είναι συνεχόμενη.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ωραία θα το στείλω για service .Άλλη μία τελευταία ερώτηση. Από μπαταρία το τηλέφωνο πώς τα πάει? Εμένα με το ζόρι βγάζει 8 ώρες. Βέβαια η χρήση είναι συνεχόμενη.

 

Η μπαταρία είναι δράμα.Ειδικά μετά από 2+ χρόνια που το έχει η γυναίκα. :down:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι δράμα.Ειδικά μετά από 2+ χρόνια που το έχει η γυναίκα. :down:

 

κατάλαβα. ....οπότε φτιάχνω την οθόνη και μετά πάω για αναζήτηση άλλης συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλημέρα

Εσπασε η οθόνη του κινητού (είναι όλη μάυρη και δεν μπορώ να πατήσω τπτ)και έχω και μοτίβο σαν μέθοδο ξεκλειδώματος.

Πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή για να τραβήξω τις φωτογραφίες αλλα μου ζητάει να το ξεκλειδώσω πραγμα που δεν γίνεται?

Την οθόνη δεν την αλλάζω προτιμώ να αγοράσω καινούργιο (ήταν στα σχέδιά μου.)

Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος να γίνει αυτό?

 

ΣΑς ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Εσπασε η οθόνη του κινητού (είναι όλη μάυρη και δεν μπορώ να πατήσω τπτ)και έχω και μοτίβο σαν μέθοδο ξεκλειδώματος.

Πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή για να τραβήξω τις φωτογραφίες αλλα μου ζητάει να το ξεκλειδώσω πραγμα που δεν γίνεται?

Την οθόνη δεν την αλλάζω προτιμώ να αγοράσω καινούργιο (ήταν στα σχέδιά μου.)

Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος να γίνει αυτό?

 

ΣΑς ευχαριστώ πολύ.

 

αν εχεις κανει λογαριασμο στην σαμσουγκ,μπορεις να μπεις στο findmymobile.samsung.com και να το ξεκλειδωσεις η να παρεις backup κατευθειαν.εννοειται πρεπει να εχεις και wifi η data ανοιχτα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Εσπασε η οθόνη του κινητού (είναι όλη μάυρη και δεν μπορώ να πατήσω τπτ)και έχω και μοτίβο σαν μέθοδο ξεκλειδώματος.

Πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή για να τραβήξω τις φωτογραφίες αλλα μου ζητάει να το ξεκλειδώσω πραγμα που δεν γίνεται?

Την οθόνη δεν την αλλάζω προτιμώ να αγοράσω καινούργιο (ήταν στα σχέδιά μου.)

Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος να γίνει αυτό?

 

ΣΑς ευχαριστώ πολύ.

Επίσης μπορείς να κάνεις αυτό

https://www.pcsteps.gr/1332-φλασάκι-usb-πληκτρολόγιο-usb-στο-κινητό-android/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κατά το ξεκλείδωμα της οθόνης με pin ακούγετε ένα ήχος

Έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα παιδια,στο Α300 ειχε μειωμενη αποδοση η μπαταρια εδω και καιρο κ τελικα το παω για αλλαγη μπαταριας..τη μπαταρια την πηρα εγω εγραφε κ ημ/νια 2ος 2018 και ηταν original..μετα την αντικατασταση το κινητο δεν εστρωσε και εξακολουθει να εχει drain..ετσι προκυπτουν οι εξης αποριες..φταιει το κινητο; φταιει η νεα μπαταρια;μηπως μου εβαλε αλλη μπαταρια παλια;Τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προτείνετε την αναβάθμιση απο την 4.4 σε 5;

 

Οι περισσότερες εφαρμογές βλ. Microsoft και άλλες έχουν πια σα βάση την 5άρα.

Από κει και πέρα για το τηλ/νο έχει δοθεί και 6άρα αναβάθμιση η οποία τρέχει επίσης καλά.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εφαρμογές βλ. Microsoft και άλλες έχουν πια σα βάση την 5άρα.

Από κει και πέρα για το τηλ/νο έχει δοθεί και 6άρα αναβάθμιση η οποία τρέχει επίσης καλά.

επίσημη 6αρα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...