Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου έχει κάνει ποτέ κάποιο κόλλημα η επανεκκίνηση όταν μιλάς στην σιμ 1 και έχεις εισερχόμενη κλήση στην σιμ 2 ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι. Όλα είναι 1 χαρά σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα στη δεύτερη κάρτα να είναι απο την 6αρα ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ θα έλεγα αν άρχισε να σου το κάνει αμέσως μετά την αναβάθμιση, τότε ναι θα μπορούσε να φταίει αυτό.

 

Σε εμένα σε άλλο θέμα βέβαια μετά την αναβάθμιση τον Σεπτέμβρη του 2016 είχε πρόβλημα ρομποτισμού με δυο διαφορετικά μοντέλα bluetooth Plantronics, όταν υποβάθμισα στην τελευταία LP αναβάθμιση που είχε πάρει πριν, δεν είχα ξανά κανένα πρόβλημα μέχρι και σήμερα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα με τη SIM να είναι από την αναβάθμιση.
Να κάνω ένα κόπο να παραγγείλω ενα card slot και να δοκιμάσω μήπως και αυτό είναι το πρόβλημα; τι λες;

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα έλεγα αν άρχισε να σου το κάνει αμέσως μετά την αναβάθμιση, τότε ναι θα μπορούσε να φταίει αυτό.

 

Σε εμένα σε άλλο θέμα βέβαια μετά την αναβάθμιση τον Σεπτέμβρη του 2016 είχε πρόβλημα ρομποτισμού με δυο διαφορετικά μοντέλα bluetooth Plantronics, όταν υποβάθμισα στην τελευταία LP αναβάθμιση που είχε πάρει πριν, δεν είχα ξανά κανένα πρόβλημα μέχρι και σήμερα.

Έκανα ενα φορμάτ και πάλι το ίδιο.. σκέφτομαι η δοκιμή με καινούργιο ,card slot η δοκιμή με πέρασμα 5αρα android.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις οπωσδήποτε έστω και για ψυχολογικούς λόγους να αποκλείσεις το θέμα του λογισμικού, γιατί δεν περνάς την 5αρα και το συζητάμε; Το πιο εύκολο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις οπωσδήποτε έστω και για ψυχολογικούς λόγους να αποκλείσεις το θέμα του λογισμικού, γιατί δεν περνάς την 5αρα και το συζητάμε; Το πιο εύκολο πράγμα.
Πως μπορώ να περάσω την 5αρα μέσα; Μετά από ρεζετ βάζει πάλι την τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι η ASUS είχε δώσει πακέτο επιστροφής στην 5 από 6. Από το site υποστήριξης το κατεβάζουμε και το βάζουμε χειροκίνητα στο root του συστήματος αρχείων. Μετά από επανεκκίνηση πρέπει να ξεκινήσει η εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω την 5αρα μέσα; Μετά από ρεζετ βάζει πάλι την τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γύρνα λίγο πίσω στην 386 και 387 σελίδα του topic θα βρεις αναλυτικές οδηγίες για πέρασμα από 5άρα σε 6άρα και αντιστρόφως.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mπας και εχει κανεις καταλαθος καμια παλια εκδοση της εφαρμογης my alpha wallet (της alpha bank) ή μηπως ξερετε αν μπορω να την βρω καπου,γιατι με την τελευταια εκδοση σταματησε να μου το δουλευει το tap 'n pay.Μου λεει πως της αρεσουν μονο οι ARM επεξεργαστες :wacko: Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Mπας και εχει κανεις καταλαθος καμια παλια εκδοση της εφαρμογης my alpha wallet (της alpha bank) ή μηπως ξερετε αν μπορω να την βρω καπου,γιατι με την τελευταια εκδοση σταματησε να μου το δουλευει το tap 'n pay.Μου λεει πως της αρεσουν μονο οι ARM επεξεργαστες :wacko:

 

Μια απο τα ιδια. Παλιοτερη εφαρμογη κρασαρει και δεν ανοιγει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα εχω 2μιση χρονια ενα asus zenfone 2 me CN_2.20..... κλπ (κινεζικη ρομ νομιζω αυτο σημαινει; )

 

Μετα απο πολυ μεγαλο προβλημα με ghost touches, εκανα hard reset, Μηπως και λυθει.

Δεν λυθηκε... αλλα τωρα δε μπορω ουτε το play store να βαλω....(εβαλα apk για play store k play services αλλα τπτ)

"There was a problem communicating with Google servers, try again later"

 

υπαρχει ευκολος τροπος να βαλω το play store?

Μηπως πρεπει να βαλω αλλη ρομ να τελειωνω;

Link to comment
Share on other sites

επισης ποιος ειναι ο πιο απλος κ σωστος τροπος να βαλω τωρα μια official οχι κινεζικη rom ?

Διαβασα πολλες σελιδες .. αλλα μιας κ ειναι τοσο παλιο το κινητο δεν ειμαι σιγουρος ποιο ειναι το καλυτερο λινκ για σημερα

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους έχουν το 6αρι ZENFONE 2 LASER

Με τον Snap615, περνάει κανονικά η LOS 14.1 με πατατάκια ήχου, και ενσωματωση της SD CARD ως εσωτερικό χώρο αποθήκευσης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα Η συσκευή σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα σιμ και στα δυο slot. Η κάρτα δουλεύει κανονικά το δοκίμασα σε άλλη συσκευή. Επίσης δοκίμασα να βάλω πίεση με ενα χαρτάκι και τίποτα. Κατα τα άλλα δουλεύουν όλα τα άλλα εκτός απο τη σιμ. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Η συσκευή σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα σιμ και στα δυο slot. Η κάρτα δουλεύει κανονικά το δοκίμασα σε άλλη συσκευή. Επίσης δοκίμασα να βάλω πίεση με ενα χαρτάκι και τίποτα. Κατα τα άλλα δουλεύουν όλα τα άλλα εκτός απο τη σιμ. Τι μπορώ να κάνω;

 

Άλλαξες ρομ ή απλά σταμάτησε να λειτουργει ξαφνικα;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες ρομ ή απλά σταμάτησε να λειτουργει ξαφνικα;

 

Σταματησε ξαφνικα εκει που μιλουσα. Απο ο,τι ειδα στο ιντερνετ ειναι συχνο προβλημα και μαλλον θελουν αλλαγη τα σλοτ. Παρηγγειλα και θα τα αλλαξω μονος μου με βοηθεια απο βιντεο απο YouTube

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήταν η τελευταία μέρα με το asus μου.

Ευχαριστώ πολύ όλους όσους με βοήθησαν να λύσω τα προβλήματα που είχα με την συσκευή αυτή.

Νέα συσκευή 1+6

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ειπα να αφησω το zenfone 2 μετα απο τοσα χρόνια και να αναβαθμιστω σε zenfone 5z. Δυστυχως ατυχησα και πηρα μια συσκευη ελατωμματικη απο το εργοστασιο. Πρωτη μερα λειτουργιας και κρασαραν ολες οι εφαρμογες με συνεχομενα reboot της συσκευης. Πολυ απογοητευμενος απο την ασους γιατι απο τις 3 συσκευες της ιδιας εταιρειας που περασαν απο τα χερια μου μονο η μια αποδειχτηκε καλη, το zenfone 2 παρα τα αρχικα προβληματα που ειχα λογω του firmware που εβαλε ο πωλητης. Τωρα θα πρεπει να βγαλω ακρη με gear best. Δε ξερω τι να κανω να ζητησω τα λεφτα μου πισω ή να ζητησω αλλαγη συσκευης;
Link to comment
Share on other sites

Ceed777 για δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά στην πρώτη εκκίνηση μην επιλέξεις ελληνικά, βάλε αγγλικά. Μπες και από τη σελίδα της asus και κατέβασε το τελευταίο firmware
Link to comment
Share on other sites

Ceed777 για δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά στην πρώτη εκκίνηση μην επιλέξεις ελληνικά, βάλε αγγλικά. Μπες και από τη σελίδα της asus και κατέβασε το τελευταίο firmware

 

Θα το δοκιμάσω, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Για τα λεφτά του και τον επεξεργαστή του δεν θα έπρεπε να μπω καν σε τέτοια διαδικασία. Άλλωστε έτσι πως συμπεριφέρεται η συσκευή για εμένα έχει χάσει την αξιοπιστία της. Δε θα μπορώ να την εμπιστευτώ για τίποτα και να στρώσει γιατί κανένας δεν θα μου εγγυηθεί ότι θα ξανακάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Για τα λεφτά του και τον επεξεργαστή του δεν θα έπρεπε να μπω καν σε τέτοια διαδικασία. Άλλωστε έτσι πως συμπεριφέρεται η συσκευή για εμένα έχει χάσει την αξιοπιστία της. Δε θα μπορώ να την εμπιστευτώ για τίποτα και να στρώσει γιατί κανένας δεν θα μου εγγυηθεί ότι θα ξανακάνει τα ίδια.

 

Εντάξει, ναι σίγουρα, αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Τα λεφτά του και ο επεξεργαστής του δεν έχει να κάνει με το bug του λογισμικού, γιατί αν πράγματι έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα, δεν είναι παρά ένα τεράστιο bug.

 

Ακόμα και αν το επιστρέψεις, δοκίμασε αυτό που σου είπα και αν δουλέψει, στείλε τουλάχιστον ένα μήνυμα στο support της Asus, για να γίνουμε 2 , μπας και μας παρουν στα σοβαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ναι σίγουρα, αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο. Τα λεφτά του και ο επεξεργαστής του δεν έχει να κάνει με το bug του λογισμικού, γιατί αν πράγματι έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα, δεν είναι παρά ένα τεράστιο bug.

 

Ακόμα και αν το επιστρέψεις, δοκίμασε αυτό που σου είπα και αν δουλέψει, στείλε τουλάχιστον ένα μήνυμα στο support της Asus, για να γίνουμε 2 , μπας και μας παρουν στα σοβαρά :)

 

Εχω στείλει ήδη στο support της ASUS. Δεν ξέρω τι θα μπορέσουν να κάνουν αν κάνουν.

Μιλάς για το καινούριο ZenFone 5;

Link to comment
Share on other sites

Εχω στείλει ήδη στο support της ASUS. Δεν ξέρω τι θα μπορέσουν να κάνουν αν κάνουν.

Μιλάς για το καινούριο ZenFone 5;

 

Ναι για το νέο 5 με τον sd 636

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...