Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό που λέω είναι ότι κάποιοι έλεγαν ότι όταν κάνεις κλήση και βάλεις το κινητό στο αυτί με αποτέλεσμα να κλείνει η οθόνη μετά όταν το βγάλεις από το αυτί για να το κλείσεις η οθόνη επανέρχεται και μένει κλειστή

 

Δεν γίνετε αυτό που λες το τηλέφωνο δεν έχει κάποιο θέμα μπορεί να είχε παλιά σε μερικούς τώρα από κοντά 10 αναβαθμίσεις που έχει πάρει τι ψαχνεις να βρεις; εδώ πρόσθεσαν και χαμηλότερη φωτεινότητα στην οθόνη με την τελευταία αναβάθμιση, κάνουν αλλαγές σε κάποια προγράμματα που τα ανοιγεις και ούτε καν τα αναγνωρίζεις.Τώρα αν γίνετε δουλειά εγώ θα πω ότι προσπαθούν και το φτιάχνουν πολύ καλά το τηλέφωνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και θα ήθελα η μπαταρία του να κρατάει περισσότερο δεν είναι όμως πρόβλημα μιας και φορτίζει γρήγορα και έχω και εξωτερική μπαταρία για μουσική στην παραλία πχ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνετε αυτό που λες το τηλέφωνο δεν έχει κάποιο θέμα μπορεί να είχε παλιά σε μερικούς τώρα από κοντά 10 αναβαθμίσεις που έχει πάρει τι ψαχνεις να βρεις; εδώ πρόσθεσαν και χαμηλότερη φωτεινότητα στην οθόνη με την τελευταία αναβάθμιση, κάνουν αλλαγές σε κάποια προγράμματα που τα ανοιγεις και ούτε καν τα αναγνωρίζεις.Τώρα αν γίνετε δουλειά εγώ θα πω ότι προσπαθούν και το φτιάχνουν πολύ καλά το τηλέφωνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και θα ήθελα η μπαταρία του να κρατάει περισσότερο δεν είναι όμως πρόβλημα μιας και φορτίζει γρήγορα και έχω και εξωτερική μπαταρία για μουσική στην παραλία πχ...

 

εγώ είμαι ένας μέσος χρήστης όχι ιδιαίτερα απαιτητικός, θα πουλήσω το zte geek v975 με τον επεξεργαστή intel όπου είμαι φουλ ικανοποιημένος και σκέφτομαι να πάρω το asus? Καταλαβαίνω ότι είσαι πλήρως ικανοποιημένος. αν ισχύει οτι δεν έχει κάποιο θέμα (πέρα πχ από την μπαταρία που είναι καθαρά θέμα χρήσης) τότε το παίρνω δαγκωτό

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του πιστεύω χάνει πόντους, όχι την ημέρα φτιάχτηκε αυτό, τη νύχτα αλλα από ότι προσεξα στις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις την βελτιώνουν συνεχώς μια όλο το πρόγραμμα αλλα και το φλας που έβγαζε κίτρινα οπότε δεν με ανησυχεί και αυτό θα τη βελτιώσουν πολύ αλλά σαν το iPhone/LG/Samsung το βράδυ δε θα βγάζει τουλαχιστον σε μικρή μεγένθυση θα χαλάει η εικόνα σε βραδινή φωτογραφία χωρίς φλας.Τώρα μένει να δούμε κατά πόσο μπορεί να βελτιωθεί έτσι.

Κατά τα αλλά μη τα λέμε πάλι το τηλέφωνο πετάει ότι και να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του πιστεύω χάνει πόντους, όχι την ημέρα φτιάχτηκε αυτό, τη νύχτα αλλα από ότι προσεξα στις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις την βελτιώνουν συνεχώς μια όλο το πρόγραμμα αλλα και το φλας που έβγαζε κίτρινα οπότε δεν με ανησυχεί και αυτό θα τη βελτιώσουν πολύ αλλά σαν το iPhone/LG/Samsung το βράδυ δε θα βγάζει τουλαχιστον σε μικρή μεγένθυση θα χαλάει η εικόνα σε βραδινή φωτογραφία χωρίς φλας.Τώρα μένει να δούμε κατά πόσο μπορεί να βελτιωθεί έτσι.

Κατά τα αλλά μη τα λέμε πάλι το τηλέφωνο πετάει ότι και να κάνεις.

 

ωραίος φίλε, σε ευχαριστώ για τα hints. Είναι εύκολο να μου πεις από που το είχες πάρε εσύ? Βλέπω τώρα το minideal έχει το 64αρι (φουλ έξτρα :p) με 232 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

ωραίος φίλε, σε ευχαριστώ για τα hints. Είναι εύκολο να μου πεις από που το είχες πάρε εσύ? Βλέπω τώρα το minideal έχει το 64αρι (φουλ έξτρα :p) με 232 ευρώ

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G πάρε αυτό το πήραν 2 γνωστοί μου μια χαρά λένε πάει δεν το έχω δει ακόμα από κοντά.Κάνει και 6 ημέρες να έρθει δεν έχει πολλά δέματα αυτές τις μέρες... Εγώ το πήρα από το eBay 330€ έχει καιρό τώρα και είναι TW έκδοση που μάλλον έχει 4G τουλάχιστον έτσι λέει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες από eshop αλλά εφαγα το βράδυ με τους γελοιους στο debate και δεν ασχολήθηκα.

Το θέμα ειναι πως συγκρίνεται ο Intel με snapdragon

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινεζικο 64αρι το κινητο πεταει σε ταχυτητες ειμαι με h+ εξω απο το ναυπλιο και πιανω 25αρα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως φιλε μου,απο minideal το πηρα στα 226.Σε μια βδομαδα ηταν εδω.

Κατι αλλο τωρα ρε παιδια.Επειδη δεν καταφερνω να το κανω αναβαθμιση μεσω adb (δεν μου το αναγνωριζει καν στο adb devices),ειναι καποιος διαθεσιμος στην Αθηνα να του το φερω να μου το αναβαθμισει (εναντι και καποιας λογικης αμοιβης)?Ευχαριστω και παλι.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες από eshop αλλά εφαγα το βράδυ με τους γελοίους στο debate και δεν ασχολήθηκα.

Το θέμα ειναι πως συγκρίνεται ο Intel με snapdragon

 

Ακόμα με τις εκλογές ασχολείσαι και τους αγύρτες; Όλα στημένα είναι. Ασχολήσου με το zenfone να πιάσει και τόπο :lol:

 

Στο pcmark τους πατάει όλους με διαφορά ως το ποιο γρήγορο τηλ στον κόσμο. Στο auntutu πιάνει το 2,3ghz από 47000 έως 52000 (ανάλογα αν είναι πολύ ζεστός ο καιρός).

 

Πάντως σε σύγκριση με το note 4 μου το πατάει κάτω σε επιδόσεις.... Το zenfone 2 είναι οδοστρωτήρας :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως φιλε μου,απο minideal το πηρα στα 226.Σε μια βδομαδα ηταν εδω.

Κατι αλλο τωρα ρε παιδια.Επειδη δεν καταφερνω να το κανω αναβαθμιση μεσω adb (δεν μου το αναγνωριζει καν στο adb devices),ειναι καποιος διαθεσιμος στην Αθηνα να του το φερω να μου το αναβαθμισει (εναντι και καποιας λογικης αμοιβης)?Ευχαριστω και παλι.

 

είσαι ικανοποιημένος? το στέλνουν rooted? συν ότι άλλο τους ζητάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G πάρε αυτό το πήραν 2 γνωστοί μου μια χαρά λένε πάει δεν το έχω δει ακόμα από κοντά.Κάνει και 6 ημέρες να έρθει δεν έχει πολλά δέματα αυτές τις μέρες... Εγώ το πήρα από το eBay 330€ έχει καιρό τώρα και είναι TW έκδοση που μάλλον έχει 4G τουλάχιστον έτσι λέει το τηλέφωνο.

 

γιατί λες ότι δεν έχει 4G http://www.minideal.net/original-asus-zenfone2-zenfone-2-ze551ml-z3580-2-3ghz-4gb-64gb-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

εγώ βλέπω ότι είναι 4G FDD LTE 1800/2600 και η cosmote για παράδειγμα εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe φαίνεται σε αυτές τις δύο συχνότητες

Link to comment
Share on other sites

Εστειλαν απο μονοι τους μια απλη θηκη (ουτε 1 ευρω στο ebay) και ενα προστατευτικο οθονης (καλο φαινετε).Τους ειχα πει ομως για ρουταρισμα και update αλλα ουτε που το ανοιξαν...Εχω καποια θεματακια τωρα,χρειαζεται οπωσδηποτε update,αλλα δυστυχως δεν βλεπω να τα καταφερνω μονος μου....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζετε κάποιο απο τα κινεζομάγαζα που να το έχει σε ww έκδοση? Παρεμπιπτόντως το e-shop το δίνει το μαύρο 399€ http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-4gb-ram-z3580-dual-sim-black-p-TEL.008680 μάλλον την ανέβασαν την τιμή! Επίσης γνωρίζετε εάν άλλαξαν τα cc? http://www.protothema.gr/economy/article/508967/capital-controls-epistrefoun-oi-pliromes-meso-paypal-kai-ebay-/ μακάρι γιατί το p880 έχει πέσει πια ηρωικά. Υπάρχει περίπτωση να έχει χειρότερη οθόνη από το P880? σε φωτεινότητα και ευκρίνεια? Edited by dwbh
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχω βρει να ανταλλάξω ενα LG G Flex 1 με ενα Asus zenfone 2 4gb ram 32gb rom 1.86 ghz όπως αναφέρται στην αγγελία. Αξίζει η μετάβαση; και γενικά επειδη δεν ξέρω πόσο πουλούνται τα συγκεκριμένα μεταχειρισμένα. Ευχαριστώ.

 

edit: Βοηθείστε λίγο γιατί δεν το έχω καθόλου! υπάρχει καταρχήν έκδοση 4GB χρονισμένη στα 1,86; γιατί δεν την βρίσκω

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι! Μόλις το παρέλαβα από το e-shop! Ωραία κατασκευή! Στο θέμα μου.......

 

Το έχω βάλει εδώ και κάνα 10λεπτο στην πρίζα, αλλά δεν μου έχει ανοίξει ακόμη!!! Προσπαθώ από το power button στην κορυφή αλλά δεν ανοίγει!! :( τόσο γκαντέμης είμαι με την Asus;;;

 

Edit: δοκίμασα τελικά άλλο φορτιστή - καλώδιο και έπαιξε κανονικά! Δοκίμασα τον φορτιστή με άλλο καλώδιο και πήρε κανονικά.. Μετά δοκίμασα και το καλώδιο της συσκευασίας και πήρε, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί δυσκολεύεται να μπει, ενώ τα άλλα καλώδια μπαίνουν άνετα μέσα.

Edited by antonispap40
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι! Μόλις το παρέλαβα από το e-shop! Ωραία κατασκευή! Στο θέμα μου.......

 

Το έχω βάλει εδώ και κάνα 10λεπτο στην πρίζα, αλλά δεν μου έχει ανοίξει ακόμη!!! Προσπαθώ από το power button στην κορυφή αλλά δεν ανοίγει!! :( τόσο γκαντέμης είμαι με την Asus;;;

 

Edit: δοκίμασα τελικά άλλο φορτιστή - καλώδιο και έπαιξε κανονικά! Δοκίμασα τον φορτιστή με άλλο καλώδιο και πήρε κανονικά.. Μετά δοκίμασα και το καλώδιο της συσκευασίας και πήρε, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί δυσκολεύεται να μπει, ενώ τα άλλα καλώδια μπαίνουν άνετα μέσα.

 

και εγώ το ίδιο θεματάκι έχω με το καλώδιο του φορτιστή. Χρησιμοποιώ άλλο καλώδιο :)

Μικρό το κακό

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδιά εχω βρει να ανταλλάξω ενα LG G Flex 1 με ενα Asus zenfone 2 4gb ram 32gb rom 1.86 ghz όπως αναφέρται στην αγγελία. Αξίζει η μετάβαση; και γενικά επειδη δεν ξέρω πόσο πουλούνται τα συγκεκριμένα μεταχειρισμένα. Ευχαριστώ.

 

edit: Βοηθείστε λίγο γιατί δεν το έχω καθόλου! υπάρχει καταρχήν έκδοση 4GB χρονισμένη στα 1,86; γιατί δεν την βρίσκω

 

Αν σε ενδιαφέρει το 4g ζήτα να σου στείλει μια φωτογραφία από το κουτί που να φαίνεται ποια έκδοση είναι.

Θέλεις να είναι η WW και όχι CN,TW

Υπάρχει και αυτή η έκδοση με τον επεξεργαστή στο 1.86.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με τις εκλογές ασχολείσαι και τους αγύρτες; Όλα στημένα είναι. Ασχολήσου με το zenfone να πιάσει και τόπο :lol:

Στο pcmark τους πατάει όλους με διαφορά ως το ποιο γρήγορο τηλ στον κόσμο. Στο auntutu πιάνει το 2,3ghz από 47000 έως 52000 (ανάλογα αν είναι πολύ ζεστός ο καιρός).

Πάντως σε σύγκριση με το note 4 μου το πατάει κάτω σε επιδόσεις.... Το zenfone 2 είναι οδοστρωτήρας :lol:

 

Ακόμα δεν το έχω πιάσει, αλλά διαβάζω να είμαι έτοιμος!

Για πολύ bloatware διαβάζω, αναμενόμενο μάλλον μιας και ένα asus tablet που έχω για τα παιδιά είναι τίγκα ....

Υπάρχουν ήδη κάποια scripts αλλά θέλουν ρουτάρισμα κλπ...

Κάτι που να είναι τεσταρισμένο υπάρχει;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος μόνο η CN βγαίνει σε 1.8Ghz 32gb όλες οι άλλες είναι TW/WW.

4G μπορεί να πιάνει αλλά όχι στην 800 που πηγαίνουμε τώρα... μικρό το κακό θα έλεγα για τα λεφτά που έχει 235€ από έξω φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε χθες..... ουαου..... ταχύτητα...

Λιγο γκουμουτσα εμφανισιακά ειδικά σε σχέση με one plus one αλλά δεν μασάει πουθενά.

Έκανε 3 διαδοχικά updates και έχει ευκολο τρόπο να πετάξεις εξω τις αηδιες.

Αναμένω και τα screen protectors απο κινα

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αγορα του στα 340 απο eshop;;γτ εχω διαβασει για θεματακια με την φωτεινοτητα και την καμερα...τι παιζει μαυτα τα δυο;;ειναι τοσο χαλια;;
Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αγορα του στα 340 απο eshop;;γτ εχω διαβασει για θεματακια με την φωτεινοτητα και την καμερα...τι παιζει μαυτα τα δυο;;ειναι τοσο χαλια;;
Πριν σου απαντησουνε, δεν υπαρχει πλεον προσφορα 340, το πηγανε 399. Προσωπικα, κανενα προβλημα με καμερα και φωτεινοτητα, μπορει να μην ειναι κορυφαια χαρακτηριστικα αλλα θεωρω οτι ειναι πανω απο τον αποδεκτο μεσο ορο. Εξαιρεση η φωτεινοτητα κατω απο ηλιο, εκει ζοριζεται (για μενα μικρο το κακο).
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει φωτό ακόμα, αλλά το κινητό αν και λίγο χοντροκομμένο σε σχέση με το κόσμημα One Plus One, πραγματικά πετάει!!!

Μόνο μου παράπονο ότι ακούγεται σιγά συνδεδεμένο στο bt του αυτοκινήτου... θα παίξω λίγο με καμια ρύθμιση να δω , αλλά οι συνομιλητές μου δεν ακούγονται καλά!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει και έχει 340, το Gold πλέον.

 

Παρήγγειλα χθες το red και αναμένω!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει και έχει 340, το Gold πλέον.

Παρήγγειλα χθες το red και αναμένω!

! Καλα νεα για αυτους που θελουν την ww εκδοση αγορα απο Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι τελείως καινούριος στο forum και η αλήθεια είναι όσο και αν στις μέρες μας ακούγεται περίεργο και στα smartphones :lol: Έπειτα από αρκετό ψάξιμο κατέληξα(νομίζω τουλάχιστον) στο συγκεκριμένο κινητό. Είδα και την προσφορά που έβγαλε την Κυριακή το e-shop και είπα να κάνω την κίνηση. Έπειτα από επικοινωνία που είχε ο αδερφός μου με τη εξυπηρέτηση πελατών του είπαν ότι σαν γλώσσα όντως έχει μόνο τα Αγγλικά και είναι κλειδωμένο,δεν αλλάζει. Κάποιος από τους ειδήμονες, αν μπορεί να βοηθήσει θα ήταν ευχάριστο :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι το πρωτο μου Android θα ξεκινήσω σιγά σιγά τις ερωτήσεις! Ενω εχτές στο play store μου είχε για αναβάθμιση μόνο τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει τώρα μου τις έχει όλες για αναβάθμιση όπως "ταινίες Google " και "Asus backup" dialer και τα σχετικά.. τις κάνω κανονικά; Ή θα εγκατασταθούν και θα πιάσουν περισσότερο χωρο ;

 

Επίσης... στο πληκτρολόγιο μπορούμε να αλλάξουμε το Φ και το Ψ ;; το έχει ανάποδα :/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...