Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Automagic * Automation δες εδω... εχει παραδειγματα..

Ναι αλλά καμια σχέση με το automate που έχει έτοιμα scripts απο χρήστες. γενικά κάνει παπάδες το πρόγραμμα. με τις σωστές ρυθμίσεις μπορεις να κανεις κυριολεκτικά τα πάντα.

 

Παίδες θελω τα φώτα σας... η παρακάτω φωτό είναι η lockscreen μου. Πως μπορώ να ΜΗΝ εμφανίζεται η μπαρα του viber στην μέση όταν είναι στην lockscreen αλλά να εμφανιζεται κανονικά οταν κάνω drop down το notifications bar;12467794_10153433456272807_600331368_n.jpg?oh=58213dfe164c8767441359f523fb7da6&oe=568ECB77

 

edit. το βρήκα. Ηχος και ειδοποιηση=> κατα το κλειδωμα της συσκευής: Να μην εμφανιζονται ειδοποιησεις

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα κανω root το κινητο μετα θα κανω κανονικά της αναβαθμίσεις οπως τωρα π ειναι unroot?? Και μετα καθε νεο update θα χρειαστεί να κανω καθε φορα root? Το κινητο ειναι ww απο amAzon.it

Λεω να το κανω με αυτόν τον οδηγο

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία καλή free εφαρμογή για να μπορέσουμε να μεταφέρουμε vcards στο κινητό?

 

Υ.Γ. Υπάρχει κάποιος τρόπος αφού ξεχωρίσεις σε ομάδες τις επαφές σου, να βλέπεις στης επαφές μόνο την ομάδα που θέλεις?

Και εννοώ στην αρχική εικόνα επαφών. Γιατί το πιο πιθανό είναι να έχω και αρκετές επαφές χωρίς καμία ομάδα. Πώς μπορώ να τις βλέπω μεμονωμένα? Η πρέπει να μπούνε όλες σε ομάδες αναγκαστικα, και μετά απο την καρτέλα "Ομάδες" να επιλέγω την επαφή που θελω?

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω root το κινητο μετα θα κανω κανονικά της αναβαθμίσεις οπως τωρα π ειναι unroot?? Και μετα καθε νεο update θα χρειαστεί να κανω καθε φορα root? Το κινητο ειναι ww απο amAzon.it

Λεω να το κανω με αυτόν τον οδηγο

Μετα το root τέρμα τα OTA updates... εδώ είχα ρουταρει το tablet της asus τον Ιούλιο, τον Αυγούστου κυκλοφόρησε upgrate για android 5 και το πέρασα πριν 2 μέρες... και χειροκίνητα όχι OTA και αφού το είχα κανει unroot

Link to comment
Share on other sites

Μετα το root τέρμα τα OTA updates... εδώ είχα ρουταρει το tablet της asus τον Ιούλιο, τον Αυγούστου κυκλοφόρησε upgrate για android 5 και το πέρασα πριν 2 μέρες... και χειροκίνητα όχι OTA και αφού το είχα κανει unroot

Οκ με τουμπαρες! Χαχαχα

Ο μόνος λογος π θέλω να το κανω ειναι για να κόψω τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές πραγματικα με τρελενουν!

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ικανοποιημένος από το gps.μιλάω πάντα εκτός σπιτιού.Στο σπίτι δεν με νοιάζει και δεν έχω δοκιμάσει καν

Μια από τα ίδια αν όχι καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια αν όχι καλύτερα :)

Gps rocks!!! Κλειδώνει σε 2 δεύτερα. Μια φορά δεν κλείδωνε καθόλου με το Google maps. Επανεκκίνηση και όλα μέλι γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τεσταρα την αυτονομία σε κατάσταση idle. Φορτισα την συσκευή πλήρως κ για πολλές ώρες μέχρι τις 12 το βράδυ, το έβγαλα από την φόρτιση κ μέχρι το πρωί είχε χάσει 7%.

 

καθόλου άσχημη αυτονομία αν πάρεις υπόψιν ότι είχα στο παρασκήνιο να τρέχει wifi, Bluetooth, η εφαρμογή mi fit για το miband 1s, τα instant messengers και το automagic που τρέχει αυτοματισμούς στο κινητό...!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα.... μόνο με wifi ανοιχτό.... έφαγε απο της 12 το βράδυ, μέχρι της 08:00 ..... 2%.

Θεωρώ ότι είναι απλά.... ΤΕΛΕΙΑ!

 

Oποτε όποιος "κλαιγεται" για την android 5.1, τσαμπα το κάνει. Το ουσιαστικό πρόβλημα της 5.0 ήταν σε κάποιες συσκευες η κατανάλωση. Η asus προτιμησε να βελτιστοποιήσει την 5.0 από το να δωσει μια προβληματική 5.1.

 

Για μένα το μόνο πρόβλημα που παραμένει με το κινητό μας, είναι στην κάμερα. Συγκεκριμένα αν πας να τραβηξεις φωτογραφια με φλας σε απολυτο σκοτάδι, θα βγει 9 στις 10 φορες, θολή out of focus! πολυ μεγάλη πατατιά αυτό για εταιρεια του επιπεδου της asus.. και ειναι θεμα software καθαρά αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα βρίσκομαι στο 49%, με wifi μόνιμα ανοιχτό, κάμποσες κλήσεις και μνμ, αλλά και με αρκετό gaming. Με οθόνη στης 2:30 ώρες ήδη.

 

 

Edit : είμαι πλέον στης 4 ώρες οθόνης, με 2 ώρες gaming, wifi μόνιμα ανοιχτό, πολλές κλήσεις, και μπαταρία στο 11%.

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Oποτε όποιος "κλαιγεται" για την android 5.1, τσαμπα το κάνει. Το ουσιαστικό πρόβλημα της 5.0 ήταν σε κάποιες συσκευες η κατανάλωση. Η asus προτιμησε να βελτιστοποιήσει την 5.0 από το να δωσει μια προβληματική 5.1.

 

Για μένα το μόνο πρόβλημα που παραμένει με το κινητό μας, είναι στην κάμερα. Συγκεκριμένα αν πας να τραβηξεις φωτογραφια με φλας σε απολυτο σκοτάδι, θα βγει 9 στις 10 φορες, θολή out of focus! πολυ μεγάλη πατατιά αυτό για εταιρεια του επιπεδου της asus.. και ειναι θεμα software καθαρά αυτο..

πριν τραβηξεις την φωτογραφια κανε κλικ στην οθονη για να ζουμαρει το κινητο..... μετα θα δεις τη διαφορα....

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

πριν τραβηξεις την φωτογραφια κανε κλικ στην οθονη για να ζουμαρει το κινητο..... μετα θα δεις τη διαφορα....

Ναι λυση για τις θολές φωτογραφίες έχω βρει (ειτε αυτό που είπες, είτε το γυριζω στο manual αντι για auto). το θέμα είναι ότι κανονικά δεν θα επρεπε εξαρχής να έχει τέτοιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... να κάνω μια ηλίθια ερώτηση.... (θα την κάνω, και ότ βρέξει).

 

Κενο (άδειο) μνμ πώς στέλνεις??? Βάζω αποστολέα (π.χ. μια υπηρεσία της vodafone, που πρεπει να στείλεις κενό μνμ), κια δεν μου ανοίγει την επιλογή της sim για αποστολή, αν δεν γράψω κάτι μέσα στο μνμ. Μπορεί να είναι γελοίο, αλλά έφαγα κώλυμα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

βρίσκεις άλλο sms app που να το κάνει αν υπάρχει.

Όταν έψαχνα πριν πάρα πολύ καιρό για άλλο κινητό δεν θυμάμαι να βρήκα κάποιο app να στέλνει κενό sms.

Πάντως και να στείλεις μνμ με ένα χαρακτήρα δε θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ για να στειλω κενό sms πατούσα το space (να αφήσει κενό δλδ). Νομιζω τώρα που είχε χρειαστει, είχα χρησιμοποιησει κάποιον άσχετο χαρακτήρα. σαν κενό μηνυμα το ειχε πιασει νομιζω (για 19019 το θες ε; )
Link to comment
Share on other sites

Βάσικα, κατά λάθος μου είπανε ότι πρέπει να στείλεις κενό μύνημα στο 1285 για να ενεργοποιήσεις το 4G. Αλλά τελικά θέλει μνμ "4G ΝΑΙ" για να το κάνεις. Αποτέλεσε όμως μια καλή αφορμή για να το ψάξω λίγο αυτό.

Βρήκα ότι μπορείς να στείλεις σαν κενό τον χαρακτήρα "#". οποιος θέλει ας το δοκιμάσει να το επιβεβαιώσει. Λογικά... πρέπει να λειτουργεί αν κατάλαβα καλά. Εκτός κι αν σου στέλνει απάντηση το 1285 γενικά στο μνμ, ότι και να γράψεις εσύ, αν δεν αντιστοιχεί σε κάποια συγκεκριμένη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

κενό SMS είναι αυτό που ορίζεις παραλήπτη και πατάς μετά την αποστολή και φεύγει.

Χωρίς να βάλεις κάποιο χαρακτήρα, έστω και αν είναι το #.

 

Γενικά οι εφαρμογές που περιμένουν κενό SMS, δεν κοιτάνε το περιεχόμενο του SMS αφού δεν τους ενδιαφέρει, δεν έχω πετύχει κάποια που να το κάνει οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα είτε βάλεις μέσα 1 χαρακτήρα είτε γράψεις την ιστορία της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Πως αποκλειουμε τις αποκρυψεις στα εισερχομενα τηλεφωνα με τον υφισταμενο dialer που εχει ηδη μεσα;

Κανείς δεν γνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γνωρίζει;

 

Νομιζω δεν το υποστιριζει αυτο με την αποκρυψη... το εψαχνα και εγω αλλα δεν βρηκα κατι...σκεφτηκα να τους στειλω email μπας και το βαλουν αλλα δεν το εχω κανει ακομα...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γνωρίζει;

 

Νομιζω δεν το υποστιριζει αυτο με την αποκρυψη... το εψαχνα και εγω αλλα δεν βρηκα κατι...σκεφτηκα να τους στειλω email μπας και το βαλουν αλλα δεν το εχω κανει ακομα...

χωρις να ειμαι απόλυτα σίγουρος αν ειναι αυτό που ζητας

 

1.πατάς να ανοιξει η εφαρμογή του τηλεφώνου

2. πας στην τέρμα δεξιά καρτέλα που ειναι για τις αποκλεισμένες κλήσεις

3. πατας τις 3 τελιτσες και επιλέγεις ρυθμίσεις

4. επιλέγεις αποκλεισμός ιδιωτικών κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Οκ με τουμπαρες! Χαχαχα

Ο μόνος λογος π θέλω να το κανω ειναι για να κόψω τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές πραγματικα με τρελενουν!

Πως κόβονται οι διαφημίσεις φίλε?

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να δω το κινητό live στην Θεσσαλονίκη; Το πουλάει κανένα φυσικό κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Πως κόβονται οι διαφημίσεις φίλε?

 

AdAway, Lucky Patcher με προϋπόθεση η συσκευή να είναι Root.

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω την εκδοση με τον Ζ3580 Επεξεργαστη?? δυστυχως στο Vickmall που ρωτησα και στο τσατ το εχουν μονο με τον Ζ3560 και δεν προκειται να το φερουν παλι απ'οτι ειπανε.

Ευχαριστω εκ τον προτερων..!!

Υ.Γ. Να το αφησω με οτι ROM ερθει απο το καταστημα(οποιο και να ειναι αυτο, με το καλο) ή θελει πειραγμα??

 

Επισης, λετε να περιμενω κανενα μηνα ακομα να βγει ο διαδοχος(Zenfone 3) μηπως και πεσει λιγο ακομα η τιμη?? ειναι στα 225 στο Vickmall αυτη τη στιγμη!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...