Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει καταντήσει πλέον κουραστικό. Το έχουν γράψει και οι φίλοι που αγοράσαν τις κινέζικες και πολλοί άλλοι φίλοι.

 

Οι δικαιολογίες για άλλοθι στο να πάρει κάποιος φθηνότερο μπορεί να βρει δεκάδες. Το να πάρει κάποιος ένα πετσοκομμένο σε χαρακτηριστικά όταν η 800 καλύπτει τα καινά του 3g σε κάλυψη και για αυτό είναι πολύ σημαντική. (Οι μόνοι που έχουν την δικαιολογία είναι αυτοί που μένουν σε κάποιο απομακρυσμένο σημείο στην επαρχία που δε πρόκειται τα επόμενα χρόνια να φτάσει ούτε το 3g :) ).

 

Καθημερινα με τις επεκτάσεις των δικτύων σε όλες τις εταιρίες έχει αρχίσει να φαίνεται. Και οι Ευρωπαίοι σε όλες τις χώρες που πλέον τοποθετούν κατά κόρων μόνο 800 με την λογική αυτή δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δεν είναι θέμα ταχύτητας 4g είναι θέμα κάλυψης που το βλέπουμε κάθε μέρα. όπου στήνουν 800άρα πιάνει καλύτερα και από 2g !!!

 

Τα κινέζικα site πουλάνε τις κινέζικες με flashαρισμενη την ww έκδοση. Τα στοιχεία στα περισσότερα κινέζικα site είναι "ότι να είναι" χωρίς αξιοπιστία.

 

Αυτος που ψάχνει για το κινέζικο για να κερδίσει 30-50ευρω δεν τον νοιάζει η 800 ή ευκολία των update χωρίς έξτρα διαδικασίες.

 

Αυτος που δεν θέλει να χάνει τις ώρες του να ψάχνει αν παίζει η δεν παίζει με την 800 κλπ και να μαδάει τις μαργαρίτες παίζει δεν παίζει, παίζει δεν παίζει απλά δίνει την μικρή διαφορά και παίρνει το ευρωπαϊκό και τελειώνει το θέμα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2.20.40.63 αυτη ειναι η τελευταια εκδοση και η asus βλεπω να μην την δινει ποτε.... σε ww

νομιζα για την ww ελεγες..γυρνα το σε cn τοτε.. :p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω το κινητό βγαίνει και σε single sim?έχει καμια άλλη διαφορα με αυτό που είναι dual sim?
Link to comment
Share on other sites

επιτελους η asus εδωσε το νεο update και απο το site της

 

να πω επισης οτι με το κινεζικο κινητο ειναι μια χαρα το 3g οπου και να παω με h+ ειμαι απο αθηνα μεχρι και λουτρακι το μονο αρνητικο ειναι σε λιγα σημεια βρισκω 4g αλλα δεν νοιαζει τοσο αφου και με h+ παει τελεια αυτο που λετε οτι δεν θα πιανει ουτε 3g λογο της 800 θα γινει μετα απο παρα πολλα χρονια μεχρι τοτε θα εχουμε αλλαξει ολοι κινητο :)

 

καλα μιλαμε με το νεο update η μπαταρια ρουφαει με το καλαμακι η ειναι η ιδεα μου?

Edited by Exploticon
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αστο λίγο να στρώσει για να δεις 100% να σαι σίγουρος! Ήθελα να σε ρωτήσω την αναβαθμιση πως την κάνω? Είμαι με το κινεζικο με ww rom .

Θέλει πάλι reset απο την αρχή? Κάπως είχα κάνει την προηγούμενη αλλά δεν θυμάμαι!

 

κοιτα στην σελιδα 70 :)

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το ραδιόφωνο....

Βασικά το πρόβλημα υπάρχει μόνο με nova launcher prime και με τη χειρονομία διπλο ταπ. Στη χειρονομία διπλό ταπ έχω ορίσει το πρόγραμμα Screen Off and Lock έτσι ώστε να κλείνει η οθόνη...

 

Ετσι λοιπόν όταν ακούω ραδιόφωνο FM και κάνω διπλό ταπ, κλείνει η οθόνη, όταν ομως ξανα κάνω για να ανοίξει, ανοίγει κανονικά αλλά μου βγάζει μήνυμα λάθους: Δυστυχώς η εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play έχει σταματήσει.

 

Δοκίμασα να αλλάξω πρόγραμμα αλλά και με το Lock Screen App κάνει τα ίδια.

 

Με τον στοκ launcher όλα καλά.....

Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το κινητο!

Ηρθε, οπως αναμενοταν (απο minideal), η cn εκδοση με ww rom.

Μοντελο ZE551ML.

Ειναι rooted με εκδοση LRX21V.WW (2.13.40.13).

 

Πριν αρχισω να το φορτωνω, σκεφθηκα να κανω πρωτα το update.

Ακολουθωντας τις οδηγιες με adb,

(δινω ξανα το λινκ του ποστ που θα επρεπε να υπαρχει και στην 1η σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6211050#post6211050

)

βγαζει σφαλμα ενδιαμεσα κατα την φορτωση/ελεγχο του αρχειου:

error στο 52%, status 7, error in package.zip

installation aborted

 

Δοκιμασα 2-3 φορες και ξανακατεβασα την ρομ, μπας και εφταιγε το αρχειο, παρολο που σαν τεστ το zip ειναι οκ. Ουτε με το 2ο αρχειο περναει, ιδιο σφαλμα.

 

Υποθετω λοιπον, οτι θα πρεπει να ακολουθησω τις οδηγιες για μετατροπη σε ww

(μου φαινεται περιεργο αφου ηδη φοραει ww...διορθωστε με αν κανω λαθος, βλεπω βεβαια το adb που αναφερει "Device Image SKU: CN", και "OTA Image SKU: WW")

 

Κατεβασα τα Z00A και Z008. Για την ακριβεια, επι του παροντος, ειναι τα

zoo8-2.20.40.40

zooA-2.20.40.59

 

Ποιο απο τα 2 σετ να εγκαταστησω? Οποιοδηποτε?

 

Τελος, υποθετω, αν πετυχει η διαδικασια, θα χαθει το ρουτ.

Πως το ρουταρετε πιο ευκολα?

 

Περνατε με adb το twrp που δινει ο κινεζος στο λινκ των Z00A και Z008 και μετα εγκαθιστατε το superSU ?

 

Ή εχει αναφερθει πιο γρηγορος τροπος με κανα αλλο προγραμματακι απο το PC?

 

Sorry για τις ερωτησεις, αν και εχω διαβασει το θεμα, ισως μου ξεφυγε κατι. Πιστευω οι απαντησεις θα ειναι χρησιμες και στους επομενους αναγνωστες.

Link to comment
Share on other sites

κανε fastboot τα image και δεν θα εχεις θεμα κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα ειναι ηδη ww αλλα δεν εχουν περασει τα images οπως ειπε ενα παιδι ποιο πισω μετα θα μπορεις να κανει και με manual τροπο τα αλλα update την 63 δηλαδη
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το κινητο!

Ηρθε, οπως αναμενοταν (απο minideal), η cn εκδοση με ww rom.

Μοντελο ZE551ML.

Ειναι rooted με εκδοση LRX21V.WW (2.13.40.13).

 

Πριν αρχισω να το φορτωνω, σκεφθηκα να κανω πρωτα το update.

Ακολουθωντας τις οδηγιες με adb,

(δινω ξανα το λινκ του ποστ που θα επρεπε να υπαρχει και στην 1η σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6211050#post6211050

)

βγαζει σφαλμα ενδιαμεσα κατα την φορτωση/ελεγχο του αρχειου:

error στο 52%, status 7, error in package.zip

installation aborted

 

Δοκιμασα 2-3 φορες και ξανακατεβασα την ρομ, μπας και εφταιγε το αρχειο, παρολο που σαν τεστ το zip ειναι οκ. Ουτε με το 2ο αρχειο περναει, ιδιο σφαλμα.

 

Υποθετω λοιπον, οτι θα πρεπει να ακολουθησω τις οδηγιες για μετατροπη σε ww

(μου φαινεται περιεργο αφου ηδη φοραει ww...διορθωστε με αν κανω λαθος, βλεπω βεβαια το adb που αναφερει "Device Image SKU: CN", και "OTA Image SKU: WW")

 

Κατεβασα τα Z00A και Z008. Για την ακριβεια, επι του παροντος, ειναι τα

zoo8-2.20.40.40

zooA-2.20.40.59

 

Ποιο απο τα 2 σετ να εγκαταστησω? Οποιοδηποτε?

 

Τελος, υποθετω, αν πετυχει η διαδικασια, θα χαθει το ρουτ.

Πως το ρουταρετε πιο ευκολα?

 

Περνατε με adb το twrp που δινει ο κινεζος στο λινκ των Z00A και Z008 και μετα εγκαθιστατε το superSU ?

 

Ή εχει αναφερθει πιο γρηγορος τροπος με κανα αλλο προγραμματακι απο το PC?

 

Sorry για τις ερωτησεις, αν και εχω διαβασει το θεμα, ισως μου ξεφυγε κατι. Πιστευω οι απαντησεις θα ειναι χρησιμες και στους επομενους αναγνωστες.

Αδερφέ αν δυσκολεύεσαι με το adb για το update όπως την ειχα πάθει εγω, στην σελίδα 76 έχει τον τρόπο αναβάθμισης με cmw kai προσωρινό ρουτ. Εμένα με εσωσε. Από εκει και πέρα θα κάνεις αναβαθμίσεις χειροκίνητα (Δυστυχώς δεν γίνεται αυτόματα) όπως λέει η άσους. Σήμερα έβαλα κι εγω την τελευταία έκδοση. Ακόμα δεν ειδα κάποια διαφορά αυτοι που την πέρασαν νωρίτερα μπορούν να πουν περισσότερα.

 

Δεν ξέρω για κανέναν αλλο αλλά μου ήρθε μέιλ διαφημιστικο για χρήστες κινητων της άσους απο την εφαρμογή 360 security η όποια υπόσχεται 50% καλύτερη απόδοση μπαταρίας. Απο ότι ειδα έχει πάρει καλές κριτικές. Γνωρίζει κανείς αν αξιζει; η ειναι μάπα το καρπούζι;

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το κινητο!

Ηρθε, οπως αναμενοταν (απο minideal), η cn εκδοση με ww rom.

Μοντελο ZE551ML.

Ειναι rooted με εκδοση LRX21V.WW (2.13.40.13).

 

Πριν αρχισω να το φορτωνω, σκεφθηκα να κανω πρωτα το update.

Ακολουθωντας τις οδηγιες με adb,

(δινω ξανα το λινκ του ποστ που θα επρεπε να υπαρχει και στην 1η σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6211050#post6211050

)

βγαζει σφαλμα ενδιαμεσα κατα την φορτωση/ελεγχο του αρχειου:

error στο 52%, status 7, error in package.zip

installation aborted

 

Δοκιμασα 2-3 φορες και ξανακατεβασα την ρομ, μπας και εφταιγε το αρχειο, παρολο που σαν τεστ το zip ειναι οκ. Ουτε με το 2ο αρχειο περναει, ιδιο σφαλμα.

 

Υποθετω λοιπον, οτι θα πρεπει να ακολουθησω τις οδηγιες για μετατροπη σε ww

(μου φαινεται περιεργο αφου ηδη φοραει ww...διορθωστε με αν κανω λαθος, βλεπω βεβαια το adb που αναφερει "Device Image SKU: CN", και "OTA Image SKU: WW")

 

Κατεβασα τα Z00A και Z008. Για την ακριβεια, επι του παροντος, ειναι τα

zoo8-2.20.40.40

zooA-2.20.40.59

 

Ποιο απο τα 2 σετ να εγκαταστησω? Οποιοδηποτε?

 

Τελος, υποθετω, αν πετυχει η διαδικασια, θα χαθει το ρουτ.

Πως το ρουταρετε πιο ευκολα?

 

Περνατε με adb το twrp που δινει ο κινεζος στο λινκ των Z00A και Z008 και μετα εγκαθιστατε το superSU ?

 

Ή εχει αναφερθει πιο γρηγορος τροπος με κανα αλλο προγραμματακι απο το PC?

 

Sorry για τις ερωτησεις, αν και εχω διαβασει το θεμα, ισως μου ξεφυγε κατι. Πιστευω οι απαντησεις θα ειναι χρησιμες και στους επομενους αναγνωστες.

 

Παρόλο που είμαι κάτοχος XIAOMI και MIUI, όταν μια ROM δεν περνάει, μπορεί να φταίει η έκδοση ή τύπος της recovery. Δηλαδή αν έχεις TWRP μπορεί η ρομ για να περαστεί να θέλει CMW ή ΕΧΤ4. Δες η συγκεκριμένη ρομ που θες με τι recovery συνοδεύεται.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω Exploticon και ceed777 :)

 

Κομπλε το update με adb, περασα αρχεια Ζ00Α και μετα ολα οκ.

Εντυπωσιακο παντως που δουλευει το update με ρουταρισμενη συσκευη, σε αλλες μαρκες κινητων δεν γινεται, εκτος αν φλασαριστει νεα ρομ (ή γινει unroot πριν σε καποιες περιπτωσεις).

 

Το ρουτ χαθηκε. Ισως το κρατησω ετσι, θα δω.

Οι λιγες ρυθμισεις που ειχα κανει, παρεμειναν.

Link to comment
Share on other sites

Πως το ρουταρετε πιο ευκολα?

 

Περνατε με adb το twrp που δινει ο κινεζος στο λινκ των Z00A και Z008 και μετα εγκαθιστατε το superSU ?

 

Ή εχει αναφερθει πιο γρηγορος τροπος με κανα αλλο προγραμματακι απο το PC?

 

Sorry για τις ερωτησεις, αν και εχω διαβασει το θεμα, ισως μου ξεφυγε κατι. Πιστευω οι απαντησεις θα ειναι χρησιμες και στους επομενους αναγνωστες.

Για Root δες εδώ.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

βρήκα αυτό: http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone-2-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-64GB-Smartphone-64bit-Intel-Z3580-Quad-Core-2-3-GHz-IPS-OTG---Silver-345414.html

αλλά δεν ΔΕΧΕΤΑΙ πληρωμή μέσω Paypal, δέχεται μόνο πληρωμή μέσω Western Union. Είναι αυτό δυνατόν να γίνει και είναι ασφαλές; αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

Η τιμή είναι πολύ καλή μου φαίνεται, αν κάποιος έχει βρει φθηνότερο σε άλλο κινεζομάγαζο ας ενημερώσει

 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone-2-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-64GB-Smartphone-64bit-Intel-Z3580-Quad-Core-2-3-GHz-IPS-OTG---Silver-345414.html

ASUS Zenfone 2 5.5inch FHD 4G LTE Android 5.0 4GB 64GB Smartphone 64bit Intel Z3580 Quad Core 2.3 GHz IPS OTG - Silver

Item Code: 345414

 

Price:

 

EUR

247.36

Reg. Price: EUR 660.22 Save: 63%↓

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

βρήκα αυτό: http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone-2-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-64GB-Smartphone-64bit-Intel-Z3580-Quad-Core-2-3-GHz-IPS-OTG---Silver-345414.html

αλλά δεν ΔΕΧΕΤΑΙ πληρωμή μέσω Paypal, δέχεται μόνο πληρωμή μέσω Western Union. Είναι αυτό δυνατόν να γίνει και είναι ασφαλές; αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

Η τιμή είναι πολύ καλή μου φαίνεται, αν κάποιος έχει βρει φθηνότερο σε άλλο κινεζομάγαζο ας ενημερώσει

To geekbuying δεχεται paypal κανονικα (αλλο θεμα αν εσυ μπορεις να πληρωσεις με paypal). Το ιδιο στο minideal κοστιζει πλεον 256$, οταν στο geekbuying κοστιζει 269$.

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone2-zenfone-2-ze551ml-z3580-2-3ghz-4gb-64gb-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

Επιπλεον στο minideal του περνανε ww rom, στο geekbuying δεν ξερω, ισως ναι. Επισης το εχουν σε στοκ σιγουρα, μου το εστειλαν 25/Αυγ και το παρελαβα 3/Σεπ! (ισως ημουν και τυχερος στην προκειμενη, σπανιως ερχονται τοσο γρηγορα παραγγελιες απο κινεζομαγαζα). Δινουν δωρακι και μια ζελατινα οθονης και μια απλη θηκη πλατης. Δεν διαφημιζω το minideal, αν το βρεις σε αλλο μαγαζι πιο φθηνα, ενημερωσε την κοινοτητα. Στην ερευνα μου πριν ~15 ημερες, δεν υπηρχε πιο φθηνα το συγκεκριμενο (2.3ghz/4 ram/64 storage).

 

Να ξερεις, δεν θα εχεις την 800αρα μπαντα στο 4G. Για περισσοτερες πληροφοριες, διαβασε τις προηγουμενες σελιδες.

Εμενα στο νησι δεν με ενδιαφερει ο περιορισμος αυτος, οπως και πολλοι αλλοι που δεχονται την μικροτερη τιμη με αυτον τον περιορισμο. Σε τυχον ταξιδι, θα με καλυψει το 3G. Θεωρω επισης οτι τα κινητα τα κραταμε μαξ 2 χρονια (φετος αλλαξα 3 τρομαρα μου), εως τοτε που το ιντερνετ στην Ελλαδα θα εχει βελτιωθει, θα εχω αλλαξει συσκευη. Αυτη ειναι ομως προσωπικη τοποθετηση, αν εσενα σε ενδιαφερει σημερα να το παρεις με 4G/800, τοτε ξεχνα κινεζομαγαζο και αγορασε ww εκδοση απο Ευρωπαικο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ nek4d για την άμεση απάντησή σου. Το paypal είναι κομμένο λόγω του περιορισμού των τραπεζών που ισχύει μέχρι σήμερα. Εσύ με τι τρόπο πλήρωσες? Πράγματι το minideal είναι πιο φθηνό!!!! Εάν όπως λες βάζουν την ww rom, γιατί δεν πιάνει την 800αρα μπάντα στο 4G? Με τι τρόπο τους ζητώ την συγκεκριμένη rom?

Μετά από μερικές μέρες γράψε να μάθουμε και μεις τις εντυπώσεις σου από το τηλέφωνο αυτό, θα μας βοηθήσει τα μέγιστα!!!!!

Ευχαριστώ

Edited by logiot
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος λίγες φωτογραφίες; Τα αρχεία όπως τα κάνει το κινητό, γιατί τα site τις «κόβουν» για να μην πιάνουν χώρο στον server τους και έτσι χάνουν και σε ποιότητα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε άποψη για αυτό το bumper case, πως το βλέπετε; Ακριβό (ή μπορεί και όχι, δε ξέρω ακριβώς τιμές για τέτοιου είδους θήκες) αλλά πιστεύω θα κάνει καλή δουλειά. Σκέφτομαι να το πάρω σε μαύρο χρώμα. http://www.twdevilcase.com/en/index.php?menu=prod_detail&mid=1&did=13&pid=5054&list=class
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ nek4d για την άμεση απάντησή σου. Το paypal είναι κομμένο λόγω του περιορισμού των τραπεζών που ισχύει μέχρι σήμερα. Εσύ με τι τρόπο πλήρωσες? Πράγματι το minideal είναι πιο φθηνό!!!! Εάν όπως λες βάζουν την ww rom, γιατί δεν πιάνει την 800αρα μπάντα στο 4G? Με τι τρόπο τους ζητώ την συγκεκριμένη rom?

Ευχαριστώ

Να'σαι καλα φιλε.

Εντυπωσεις θα διαβασεις καλυτερα απο αλλους χρηστες, (βρισκομαι εν μεσω εργασιακης φουλ σεζον και δεν το εχω στησει καν ακομη).

Προσωπικα πληρωνω με paypal με balance απο χρηματα που μου εχει στειλει φιλος απο το εξωτερικο. Αν εχεις υπολοιπο στο paypal, ολα δουλευουν ρολοι. Υπαρχουν ομως πολλοι τροποι, ριξε μια ματια στα σχετικα θεματα εδω και στο insomnia. Π.χ φορτωμα στο Paypal με εικονικες καρτες του εξωτερικου, για τις οποιες κανεις δοκιμες με ποια Ελληνικη μπορεις να τις φορτωνεις.

(Μεχρι και μια εφαρμογη για κουπονια αγορων απο super market και επιστροφη στο Paypal υπαρχει, εχει ενδιαφερον αν εχεις χρονο και υπομονη, λεγεται pockee).

Τελευταια ακουω οτι καποιες καρτες λειτουργουν κατ'ευθειαν. Για δες στα σχετικα θεματα για νεωτερα.

 

Για την ρομ, δεν χρειαζεται να πεις κατι, βλεπουν Ελλαδα και βαζουν την ww rom (αν θες το λες βεβαια). Ομως την βαζουν σε συσκευη CN (china), η οποια δεν υποστηριζει hardware-ικα την 800αρα μπαντα αφου εκει δεν χρειαζεται. Προφανως η κινεζικη εκδοση εχει οικονομικοτερο radio module που σε κλιμακα μεγεθους αγορας Κινας, εχει κερδος, ενας ακομη λογος για τον οποιο μας τρελλαινουν ολες οι εταιρειες με διαφορετικες εκδοσεις του ιδιου κινητου :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε άποψη για αυτό το bumper case, πως το βλέπετε; Ακριβό (ή μπορεί και όχι, δε ξέρω ακριβώς τιμές για τέτοιου είδους θήκες) αλλά πιστεύω θα κάνει καλή δουλειά. Σκέφτομαι να το πάρω σε μαύρο χρώμα. http://www.twdevilcase.com/en/index.php?menu=prod_detail&mid=1&did=13&pid=5054&list=class

 

κι εγω ελεγα να παρω αλλα εινια πολυ ακριβο δεν ξερω αν αξιζει

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ελεγα να παρω αλλα εινια πολυ ακριβο δεν ξερω αν αξιζει

Και εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει, αλλά μου αρέσει σαν στυλ

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε.

Εντυπωσεις θα διαβασεις καλυτερα απο αλλους χρηστες, (βρισκομαι εν μεσω εργασιακης φουλ σεζον και δεν το εχω στησει καν ακομη).

Προσωπικα πληρωνω με paypal με balance απο χρηματα που μου εχει στειλει φιλος απο το εξωτερικο. Αν εχεις υπολοιπο στο paypal, ολα δουλευουν ρολοι. Υπαρχουν ομως πολλοι τροποι, ριξε μια ματια στα σχετικα θεματα εδω και στο insomnia. Π.χ φορτωμα στο Paypal με εικονικες καρτες του εξωτερικου, για τις οποιες κανεις δοκιμες με ποια Ελληνικη μπορεις να τις φορτωνεις.

(Μεχρι και μια εφαρμογη για κουπονια αγορων απο super market και επιστροφη στο Paypal υπαρχει, εχει ενδιαφερον αν εχεις χρονο και υπομονη, λεγεται pockee).

Τελευταια ακουω οτι καποιες καρτες λειτουργουν κατ'ευθειαν. Για δες στα σχετικα θεματα για νεωτερα.

 

Για την ρομ, δεν χρειαζεται να πεις κατι, βλεπουν Ελλαδα και βαζουν την ww rom (αν θες το λες βεβαια). Ομως την βαζουν σε συσκευη CN (china), η οποια δεν υποστηριζει hardware-ικα την 800αρα μπαντα αφου εκει δεν χρειαζεται. Προφανως η κινεζικη εκδοση εχει οικονομικοτερο radio module που σε κλιμακα μεγεθους αγορας Κινας, εχει κερδος, ενας ακομη λογος για τον οποιο μας τρελλαινουν ολες οι εταιρειες με διαφορετικες εκδοσεις του ιδιου κινητου :-)

Εμένα πάντως η κάρτα μου πέρασε κανονικά στο amazon.it ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...