Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλοι έχετε δει iPhone με την σούπερ και καλά μπαταρία τι χαμηλό φως έχουν την νύχτα ! Πολύ απλά στο μένουν με τις ρυθμίσεις της οθόνης θα έπρεπε να είχε μια επιλογή για νύχτα για άνετο διάβασμα και παιχνίδι.
Το εχω δει σε Lenovo K3 σε νεωτερες ρομ, ενταξει ειναι θεμα ρομ αν εχει μεσα μια τετοια ρυθμιση, δεν ειναι κατι τραγικο, ισως υπαρχει και καμια εφαρμογουλα να σε καλυψει αντιστοιχα, ισως παλι το προσθεσουν στο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο αυτο ww!

ZE551ML-6C163WW

αυτό δηλαδή είναι παγκόσμιο σωστά?

με τα capital controls τι κάνετε? μέσω paypal κλπ?

 

σορρυ διόρθωση το part number

Edited by xaotikos
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και γω το ζεν2 με τον 1,8. το κινητο ειναι παρα πολυ βελτιωμενο σε ολους τους τομεις σε σχεση με το ζεν5. οι κινεζοι παντως δεν την παλευουν. φλασαραν την ww και αφησαν το image της συσκευης cn. ετσι δεν εβλεπε οπως ηταν λογικο καμια ενημερωση με τον manual τροπο.το γυρισα μονος μου σε ww και περασα και την τελευταια αναβαθμιση οποτε τωρα ειμαι κομπλε!!! :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ως image;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποτέ προβλέπεται να ανέβει η αναβάθμιση στο σαιτ για να μπορέσουμε να την κάνουμε χειροκίνητα και έμεινε με τα κινέζικα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ευρωπαϊκό από που μπορούμε τώρα γιατί από ότι διάβασα το amazon.it γιοκ...

 

που το διάβασες? http://www.amazon.it/Asus-ZenFone-Smartphone-pollici-Full/dp/B00VLSLEMS/ref=sr_1_14?s=electronics&ie=UTF8&qid=1441009358&sr=1-14&keywords=asus+zenfone+2

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και βλέπω που λέτε για ευρωπαική και κινέζικη έκδοση. Εμένα που με ενδιαφέρει να υποστηρίζει lte στα 800 MHz, που από ότι έχω δει στα επίσημα χαρακτηριστικά του είναι οκ, θα έχω πρόβλημα αν το πάρω από κινέζικο κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

 

Κάποιο παιδί είπε ότι δεν στέλνει Ελλάδα το amazon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποτέ προβλέπεται να ανέβει η αναβάθμιση στο σαιτ για να μπορέσουμε να την κάνουμε χειροκίνητα και έμεινε με τα κινέζικα;

 

Ούτε στην αρχή ήταν στα κινέζικα. Η τελευταία αναβάθμιση υπάρχει στο site της Asus.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και βλέπω που λέτε για ευρωπαική και κινέζικη έκδοση. Εμένα που με ενδιαφέρει να υποστηρίζει lte στα 800 MHz, που από ότι έχω δει στα επίσημα χαρακτηριστικά του είναι οκ, θα έχω πρόβλημα αν το πάρω από κινέζικο κατάστημα?

 

κατά 99% ναι θα έχεις πρόβλημα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παιδί είπε ότι δεν στέλνει Ελλάδα το amazon

 

το λινκ που έβαλα το διάβασες?

 

Want you delivered Friday, September 4 in Greece? order in the next 18 ore e 44 min and choose shipping Express

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην αρχή ήταν στα κινέζικα. Η τελευταία αναβάθμιση υπάρχει στο site της Asus.

 

για την ww εκδοση λεει δεν υπαρχει ακομα στο site!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το zenfone 2 από το amazon.it και συγκεκριμένα αυτό

http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW/ref=ox_sc_imb_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Αφού είναι η ww έκδοση εκτός ότι υποστηρίζει πλήρως το ελληνικό 4G ἐχει και ελληνικό menu;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το zenfone 2 από το amazon.it και συγκεκριμένα αυτό

http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW/ref=ox_sc_imb_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Αφού είναι η ww έκδοση εκτός ότι υποστηρίζει πλήρως το ελληνικό 4G ἐχει και ελληνικό menu;

 

Ευχαριστώ.

 

εδω η κινεζικη εκδοση εχει ελληνικο menu :p

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εδω η κινεζικη εκδοση εχει ελληνικο menu :p

 

:):):):)

 

Ευχαριστώ πολύ. Κυκλοφορούν τόσες εκδόσεις που έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από amazon.it.

Ελπίζω να πάρει την κάρτα...

μου ήρθε μύνημα από την alpha ότι χρεώθηκε η κάρτα.

πρώην citibank.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κατά 99% ναι θα έχεις πρόβλημα

 

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

 

Δηλαδή λες να μην πιστέψω εδώ στο χαρακτηριστικά που λέει 4G FDD LTE 800/1800/2600, ε?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το site της Asus κατέβασα την 2.20.40.59 ww.

 

2.20.40.63 αυτη ειναι η τελευταια εκδοση και η asus βλεπω να μην την δινει ποτε.... σε ww

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

 

Δηλαδή λες να μην πιστέψω εδώ στο χαρακτηριστικά που λέει 4G FDD LTE 800/1800/2600, ε?

 

Δες λίγο τα από κάτω σχόλια του pareisaktos. H συζήτηση έγινε στις σελίδες 96-97

Και γενικά αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι όλα τα κινέζικα Asus δεν υποστηρίζουν την 800. Και όταν λένε WW εννοούν κινέζικο κινητό φλασαρισμένο με την ww.

 

Στο minideal γράφει ότι υποστηρίζει τη μπάντα 800. Επίσης ρώτησα τη linda στο chat αν είναι η ww έκδοση και μου είπε πως είναι. Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί να μας το επιβεβαιώσει;

 

Στο minideal που ξαναρώτησα επιμένουν ότι το κινητό που πουλάνε είναι η WW έκδοση. Στα 250 ευρώ νομίζω ότι είναι πολύ καλή περίπτωση.

 

update: Άκυρο. την εβαλα και μου έστειλε φωτογραφία και λέει ANDROID CN. Μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...