Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Από σήμερα είμαι κάτοχος κι εγώ του flex 2...υπάρχει νεότερη αναβάθμιση από το 5.1.1? Μου γράφει ότι έχω την πιο πρόσφατη αλλά νομίζω είχε βγει 6

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο φίλε. Φυσικά και υπάρχει η 6.0.1 αλλά γίνεται μόνο μέσω pc με το καλώδιο usb και το lg mobile tool/suite.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ πολύ... Ελπίζω να μείνει ευχαριστημένος αν και μετά το g4 είχα πει δε θα ξαναπάρω LG!!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σου έπαθε το G4; Να φανταστώ το γνωστό πρόβλημα bootloop; Κι εγώ ήμουν επιφυλακτικός με αυτά που είχα διαβάσει αλλά είπα να το ρισκάρω γιατί είναι πολύ ξεχωριστό κινητό. Οι τελευταίες παρτίδες λένε πως είναι ok.
Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά έβαλα αυτό το LG Bridge και δε βγάζει κάπου να κάνω update στην έκδοση 6...μήπως παίζει ρόλο ότι το κάνω από Mac?

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το Bridge. LG PC Suite ή Mobile Support Tool δοκίμασε. Εγώ με το 2ο την έκανα αλλά σε Windows. Λογικά θα μπορείς να το εγκαταστήσεις και σε Mac.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.

 

Δυστυχώς το φόρουμ το βρήκα σε γκουγκλάρισμα που δεν ήταν για καλό. Έχω ένα g flex 2 από τον 01/2016. Την τελευταία βδομάδα άρχισε να μου κάνει επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα και ξεκινούσε χωρίς να μου ζητάει πιν, παρά μόνο ξεκλείδωμα. Μέχρι ώσπου τελικά νέκρωσε τελείως και δεν ανοίγει καθόλου, ούτε καν φωτίζει το led όταν το φορτίζω. Κάποιος μου είπε ότι πάει για αλλαγή πλακέτας και δεν αξίζει καθότι είναι η μισή τιμή+ του κινητού... Επίσης αυτά που διάβασα για το επίσημο σερβις της procardia ήταν τουλάχιστον αποκαρδιωτικά:). Θα με ενδιέφερε τουλάχιστον να σώσω ότι σώζεται αν δεν είναι πια πολύ αργά (καθότι σαν έξυπνος δεν έκανα κατευθείαν όταν είδα τις επανεκκινήσεις)...

Μπορεί να προτείνει κάποιος τι πορεία να ακολουθήσω από δω και πέρα?

Υπάρχει κάποιο κόλπο να το κάνω να ανοίξει έστω προσωρινά για να κάνω back up?

Κάθε γνώμη εκτιμάται. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.

 

Δυστυχώς το φόρουμ το βρήκα σε γκουγκλάρισμα που δεν ήταν για καλό. Έχω ένα g flex 2 από τον 01/2016. Την τελευταία βδομάδα άρχισε να μου κάνει επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα και ξεκινούσε χωρίς να μου ζητάει πιν, παρά μόνο ξεκλείδωμα. Μέχρι ώσπου τελικά νέκρωσε τελείως και δεν ανοίγει καθόλου, ούτε καν φωτίζει το led όταν το φορτίζω. Κάποιος μου είπε ότι πάει για αλλαγή πλακέτας και δεν αξίζει καθότι είναι η μισή τιμή+ του κινητού... Επίσης αυτά που διάβασα για το επίσημο σερβις της procardia ήταν τουλάχιστον αποκαρδιωτικά:). Θα με ενδιέφερε τουλάχιστον να σώσω ότι σώζεται αν δεν είναι πια πολύ αργά (καθότι σαν έξυπνος δεν έκανα κατευθείαν όταν είδα τις επανεκκινήσεις)...

Μπορεί να προτείνει κάποιος τι πορεία να ακολουθήσω από δω και πέρα?

Υπάρχει κάποιο κόλπο να το κάνω να ανοίξει έστω προσωρινά για να κάνω back up?

Κάθε γνώμη εκτιμάται. Ευχαριστώ!

 

Είναι στην εγγύηση, οπότε τι σχέση έχει η τιμή της πλακέτας;

Τώρα στο τι σώζεται, παίζουν 2 πράγματα.

Αν φταίει η μπαταρία τα πάντα, αν φταίει πλακέτα τίποτα.

Το τι φταίει θα στο πουν στο σέρβις.

Συνεννοήσου μόνο αν είναι θέμα μπαταρίας μη σου κάνουν καμιά επαναφορά εργοστασιακών πριν στο δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τον κόπο που μπήκες να μου απαντήσεις.

Δεν ήξερα ότι είχα εγγύηση μετά από τον χρόνο και το πήγα σε ένα συνοικιακό που το άνοιξαν. Λάθος. Τελικά δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι - κατά τη γνώμη τους έχει χαλάσει η τροφοδοσία της πλακέτας και να στραφώ σε αγορά νέου κινητού.

Όπως και να χει εγώ θα το πάω και στην προκορντια για να την ευτυχή περίπτωση που είναι η μπαταρία...

Έλεγα μήπως υπήρχε κάποιο κολπάκι για να ανοίξει προσωρινά να προλάβαινα για back up, πχ να το βάλω κατάψυξη και κάτι τέτοια:p

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη στην περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους ομοιοπαθούντες.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις συνδεδεμένο στον φορτιστή μήπως bootarei κανονικά μετά από κάποια λεπτά;

Το έχεις δοκιμάσει να το αφήσεις κανα τέταρτο στον φορτιστή;

Κρίμα μόνο που μπορεί να το έβγαλες εκτός εγγύησης δίνοντάς το σε άλλο service να στο ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ όντως κρίμα...

Το είχα αφήσει στον φορτιστή όλο το βράδυ και πάτησα το κουμπί αρκετά δευτερόλεπτα αλλά δεν έδειχνε σημεία ζωής, όπως και το led ήταν σβηστό. Τι να πω δυστυχώς το θεωρώ καλό κινητό αλλά να παρουσιάζει πρόβλημα στον χρόνο θα με κάνει να αποφύγω στο μέλλον lg. Τελευταία ελπίδα να είναι η μπαταρία που αναφέρατε...

Link to comment
Share on other sites

Τ'ότι το συγκεκριμένο μοντέλο παίζει να βγάλει κάποια θέματα ισχύει. Εννοείται ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Γι΄αυτό έχουμε την εγγύηση 2 χρόνια όμως.

Τώρα εσύ είσαι άτυχος ας πούμε που σου διέφυγε.

Από τα συμπτώματα δε δείχνει να είναι μπαταρία πάντως, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω.

Ότι σου πει η procordia τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι ρε γμτ όντως κρίμα...

Το είχα αφήσει στον φορτιστή όλο το βράδυ και πάτησα το κουμπί αρκετά δευτερόλεπτα αλλά δεν έδειχνε σημεία ζωής, όπως και το led ήταν σβηστό. Τι να πω δυστυχώς το θεωρώ καλό κινητό αλλά να παρουσιάζει πρόβλημα στον χρόνο θα με κάνει να αποφύγω στο μέλλον lg. Τελευταία ελπίδα να είναι η μπαταρία που αναφέρατε...

 

Όπως και να ζει πλέον η συσκευή σου είναι εκτός εγγύησης και ακόμα και μπαταρία να είναι θα χρειαστεί να πληρώσεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδή μου πεσε και εσπασε η οθόνη. ξέρει κανενας σας πόσο κάνει σε επίσημη αντιπροσωπεία και σε ανεπίσημα σερβις;

έχει σπάσει μόνο το digitizer. όχι η οθόνη απο μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Yπάρχει ενσωματωμένη εφαρμογή φακός στο lg g flex 2;;

 

Αν κατεβάσεις τη πάνω μπάρα, εκεί που βρίσκονται τα διάφορα button, αν scrollάρεις δεξιά θα βρεις και το φακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις τη πάνω μπάρα, εκεί που βρίσκονται τα διάφορα button, αν scrollάρεις δεξιά θα βρεις και το φακό.

 

Δεν είναι εκεί. Μήπως δεν έχει;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκεί. Μήπως δεν έχει;;

 

έχει φίλε ... δες τις παρακάτω εικόνες ...

Αν δεν σου εμφανίζεται πας στις ρυθμίσεις και το τικάρεις :D (εικ. 2)

 

Screenshot_2017-04-21-23-59-53.png.jpg

 

Screenshot_2017-04-22-00-01-23.png.jpg

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...