Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε αναβάθμιση θα πάρει ούτε διάδοχος θα βγει...

 

Ναι είναι πολυάσχολη η Lg με το lego phone ( lg g5) και δεν προλαβαίνει να μας δώσει android m. Μου φαίνεται πολύ beta testers μας έχει κάνει κατά διαστήματα αλλά δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές (samsung, xiaomi, meizu, huawei κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην κάνει την μ........κια που έκανε με το υπέροχο flex 1....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση οτι το κινητο δεν θα παρει 6;

 

Απλά δεν υπάρχει vομίζω επίσημη και επιβεβαιωμένη ανακοίνωση ότι θα πάρει...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Μετά την LG France, έστειλα στην LG Italia και μου απάντησαν όπως φαίνεται και στα leaks, ότι η συσκευή θα αναβαθμιστεί 100% αλλά δεν υπάρχουν επίσημες ημερομηνίες διάθεσης.

Μην ξεχνάμε ότι και στο G3 οι φήμες ξεκίνησαν το Νοέμβρη, τα πρώτα screenshot δόθηκα τον Δεκέμβρη, τέλος Δεκέμβρη - αρχές Γενάρη δόθηκε στη Πολωνία και μόλις πριν λίγες μέρες ξεκίνησε το roll out ενώ θα έχει ολοκληρωθεί η ευρεία διάθεσή της μέχρι το τέλος του μήνα. Υπομονή και θα φανεί τί θα γίνει, αν αναβαθμιστεί και το V10 και δεν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση για το Flex, τότε θα σταματήσω να ελπίζω. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει παντως οτι σύντομα θα βγει η 6.0 για τους αμερικανικους παρόχους...
Link to comment
Share on other sites

Όχι.κάνει λάθος η wind σκόπιμο κιόλας.κι εγώ κάρτα έχω κ το έχω πάθει.στείλε τους μήνυμα στο Facebook και θα το πάρεις πίσω

update: να'σαι καλά skatzivas. Μου επέστρεψαν όλο το ποσο στην κάρτα. :D

Επίσης, ποστάρισα ως συνέχεια εδώ

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα θερμά τους συνφορουμίτες να μην παραπληροφορούν σχετικά με την αναβάθμιση

σε marshmallow. Αν γνωρίζουν ότι δεν θα πάρει, ας παραθέσουν links που το επιβεβαιώνει.

Αλλο καθυστέρηση, άλλο εγκατάλειψη.

Μην επικαλείστε την LG αν βαρεθήκατε το κινητό και θέλετε να πάρετε άλλο.

Edited by stivakos
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα θερμά τους συνφορουμίτες να μην παραπληροφορούν σχετικά με την αναβάθμιση

σε marshmallow. Αν δεν γνωρίζουν ότι δεν θα πάρει, ας παραθέσουν links που το επιβεβαιώνει.

Αλλο καθυστέρηση, άλλο εγκατάλειψη.

Μην επικαλείστε την LG αν βαρεθήκατε το κινητό και θέλετε να πάρετε άλλο.

 

Σωστός ! .........

 

Έλεος πια !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ! .........

 

Έλεος πια !

 

Θα παρακαλούσα θερμά τους συνφορουμίτες να μην παραπληροφορούν σχετικά με την αναβάθμιση

σε marshmallow. Αν δεν γνωρίζουν ότι δεν θα πάρει, ας παραθέσουν links που το επιβεβαιώνει.

Αλλο καθυστέρηση, άλλο εγκατάλειψη.

Μην επικαλείστε την LG αν βαρεθήκατε το κινητό και θέλετε να πάρετε άλλο.

Μόνο φήμες παιδιά... Εγώ το έχω πάρει στη Mother και ακόμα και στην 5.1.1 που νομίζω ότι έχει τώρα το κινητό πετάει... Και ειδικά στα λεφτά που αγοράστηκε εντός Ελλάδος με επίσημη εγγύηση δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό τόσο καλο (βασικά δεν υπάρχει κιόλας). Όπως και να έχει άποψη μου είναι ότι θα την πάρει την 6αρα και θα πηγαίνει ακόμα καλύτερα... Ελπίζω να μην κάνει την πατάτα που έκανε στο flex 1 που πραγματικά ήταν εργαλείο γιατί είναι κρίμα να χαντακωνει τέτοια όπλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει ρε παιδιά, να πω οτι λαγκαρε ετσι το κινητο ή οτιδήποτε, οκ. Ή οτι φέρνει καμία τρελλή επανάσταση η MM. Αλλά γιατί τέτοια κάψα να πάρει το update?
I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει ρε παιδιά, να πω οτι λαγκαρε ετσι το κινητο ή οτιδήποτε, οκ. Ή οτι φέρνει καμία τρελλή επανάσταση η MM. Αλλά γιατί τέτοια κάψα να πάρει το update?

Γιατί βαρεθήκαμε τα γλυφιτζούρια και τώρα θέλουμε ζαχαρωτά. :p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

...βαρεθήκαμε τα γλυφιτζούρια και τώρα θέλουμε ζαχαρωτά. :p

 

ok ωραία τα "ζαχαρωτά" και μένα μ'άρέσουν ... αλλά βολεύομαι και με "γλειφιτζούρια" :lol:

Το κντάκι τα σπάει παιδιά .... χαλαρώστε !

 

Είχα και εγώ μια μούρλια κάθε 2-3 μήνες να αλλάζω τηλέφωνο ...

Με το Flex 2 έχω πλέον ηρεμήσει και δεν σκοπεύω να το δώσω τουλάχιστον μέχρι να το χορτάσω για τα καλά ! ... (άλλωστε δεν υπάρχει και λόγος !)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

ok ωραία τα "ζαχαρωτά" και μένα μ'άρέσουν ... αλλά βολεύομαι και με "γλειφιτζούρια" :lol:

Το κντάκι τα σπάει παιδιά .... χαλαρώστε !

 

Είχα και εγώ μια μούρλια κάθε 2-3 μήνες να αλλάζω τηλέφωνο ...

Με το Flex 2 έχω πλέον ηρεμήσει και δεν σκοπεύω να το δώσω τουλάχιστον μέχρι να το χορτάσω για τα καλά ! ... (άλλωστε δεν υπάρχει και λόγος !)

Συμφωνώ 100% μ'αυτά που γράφεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει ρε παιδιά, να πω οτι λαγκαρε ετσι το κινητο ή οτιδήποτε, οκ. Ή οτι φέρνει καμία τρελλή επανάσταση η MM. Αλλά γιατί τέτοια κάψα να πάρει το update?
το ποιο κυριο για μενα ειναι το doze και η sd που θα την βλεπει και σαν αποθηκευτικο χωρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατα την γνώμη σας αξίζει η μετάβαση απο G2 σε Flex 2?

Όλα οκ με τον 810? ζεστένεται η σε φυσιολογικά πλαίσια?

Επίσης σε σχέση με το G2 έχει λίγο καλύτερη κάμερα ή είναι στα ίδια επίπεδα?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

το ποιο κυριο για μενα ειναι το doze και η sd που θα την βλεπει και σαν αποθηκευτικο χωρο.

 

+ UX4 από το G4. :up:

 

Καλησπέρα παιδιά, κατα την γνώμη σας αξίζει η μετάβαση απο G2 σε Flex 2?

Όλα οκ με τον 810? ζεστένεται η σε φυσιολογικά πλαίσια?

Επίσης σε σχέση με το G2 έχει λίγο καλύτερη κάμερα ή είναι στα ίδια επίπεδα?

 

Σαν πρώην κάτοχος του G2, αξίζει! Για την μπαταρία ξέρεις ότι δεν θα την βρεις πουθενά του G2 (εκτός κι αν πας σε Z3 ή Galaxy S7 edge) αλλά σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ ανώτερο του. Ο 810 πραγματικά δεν κολλάει πουθενά, σε παιχνίδια που παίζω ανεβάζει θερμοκρασίες αλλά στα επίπεδα των G3/G4, δεν υπάρχει η χαοτική διαφορά που πολλοί υποστηρίζουν για τον 810 (ανεξαρτήτως συσκευής) - η συσκευή όταν φορτίζει είναι χλιαρή αλλά το φορτίζω πάντα κλειστό και δεν το χρησιμοποιώ αλλά λογικά, θα ανεβάζει παραπάνω όπως όλα.

Η κάμερα του είναι καλύτερη από του G2 αλλά στα επίπεδα του G3 (φοράνε τον ίδιο αισθητήρα), δεν υπάρχει καμία σύγκριση με το G4.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

+ UX4 από το G4. :up:

 

 

 

Σαν πρώην κάτοχος του G2, αξίζει! Για την μπαταρία ξέρεις ότι δεν θα την βρεις πουθενά του G2 (εκτός κι αν πας σε Z3 ή Galaxy S7 edge) αλλά σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ ανώτερο του. Ο 810 πραγματικά δεν κολλάει πουθενά, σε παιχνίδια που παίζω ανεβάζει θερμοκρασίες αλλά στα επίπεδα των G3/G4, δεν υπάρχει η χαοτική διαφορά που πολλοί υποστηρίζουν για τον 810 (ανεξαρτήτως συσκευής) - η συσκευή όταν φορτίζει είναι χλιαρή αλλά το φορτίζω πάντα κλειστό και δεν το χρησιμοποιώ αλλά λογικά, θα ανεβάζει παραπάνω όπως όλα.

Η κάμερα του είναι καλύτερη από του G2 αλλά στα επίπεδα του G3 (φοράνε τον ίδιο αισθητήρα), δεν υπάρχει καμία σύγκριση με το G4.

 

Σε ευχαριστώ.. αν βρώ να δώσω το G2 θα έρθω και εγώ στο νήμα. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.. αν βρώ να δώσω το G2 θα έρθω και εγώ στο νήμα. :)
ερχεσε και απο αξιο διαδοχο.το g2 ηταν και ειναι ακομα τρομερη συσκευη.εαν εισαι του πειραγματος και τον rom μην κινηθεις προς το flex.κοιτα και το sony z3+ ειναι και αυτο πολυ καλη συσκευη την ειχα στα υποψιν και αυτη οταν αναζητουσα κινητο αλλα με γοητευσαν οι καμπυλες του flex και τελικα το απεκτησα.
Link to comment
Share on other sites

ερχεσε και απο αξιο διαδοχο.το g2 ηταν και ειναι ακομα τρομερη συσκευη.εαν εισαι του πειραγματος και τον rom μην κινηθεις προς το flex.κοιτα και το sony z3+ ειναι και αυτο πολυ καλη συσκευη την ειχα στα υποψιν και αυτη οταν αναζητουσα κινητο αλλα με γοητευσαν οι καμπυλες του flex και τελικα το απεκτησα.

 

Μπά δεν είμαι του πειράγματος..

Θα έπαιρνα το Ζ3+ αλλά δεν έχει υπέρυθρες.. και με το g2 μου έχουν χρειαστεί πολλές φορές σε δωμάτια ξενδοχείων-νοσοκομείων και το θεωρώ απαραίτητο..

Τώρα βέβαια είδα ότι η τιμή πήρε τα πάνω της σήμερα και έτσι ίσως κοιτάξω και το G4..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Kαι βέβαια αξίζει η μετάβαση απο το G2 στο G flex2. Είχα το G2 και έχω το G flex2 έχοντας περάσει και απο ένα Note3.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω πάθει πλάκα με την κάμερα του παιδιά ! ...

Οι παρακάτω φώτος είναι τραβηγμένες με το Flex2 μου χωρίς ίχνος μοντάζ ή άλλης "χρωματικής" επέμβασης !!!

Ήταν χάραμα στο δρόμο για Πόρο ... με μισοσκόταδο (απορώ πως νετάρισε στο πουθενά) ... και Ήταν τα πάντα ροζ !!!

 

http://s21.postimg.org/w1eu6dbtj/8a5746e3d5e2e26e007b5d261131ec52.jpg

 

http://s21.postimg.org/sj2u9zaxj/fe5c6396b13be73270ef7ca1fc810174.jpg

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...