Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά ο GMF80 μιλάει για το aggressive doze που έχει το greenify. Βέβαια σε κινητά που δεν έχουν την 6.0 και να το ενεργοποιήσης δεν γίνεται τίποτα.

 

Πάντως απ ότι βλέπω πολύ χαλί η μπαταρία του... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Doze mode????

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yirgalab.dzzz

 

Περασε επιτυχώς το πρώτο drop test του σήμερα... Μου έφυγε ενω το κρατούσα και προσγειώθηκε στο έδαφος (σε άσφαλτο) με την οθόνη (χωρίς θήκη), ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα απολύτως...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Περασε επιτυχώς το πρώτο drop test του σήμερα... Μου έφυγε ενω το κρατούσα και προσγειώθηκε στο έδαφος (σε άσφαλτο) με την οθόνη (χωρίς θήκη), ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα απολύτως...

Με την οθόνη; περίεργο γιατί υποτίθεται πέφτουν με τη γωνία. Εμένα με γωνία έσκασε

Link to comment
Share on other sites

Περασε επιτυχώς το πρώτο drop test του σήμερα... Μου έφυγε ενω το κρατούσα και προσγειώθηκε στο έδαφος (σε άσφαλτο) με την οθόνη (χωρίς θήκη), ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα απολύτως...

Και σε μένα πριν 3 ημέρες μου έπεσε στο πεζοδρόμιο, με την οθόνη.

 

Προς στιγμήν, η καρδιά μου σταμάτησε, αλλά περιέργως δεν άφησε ούτε γρατσουνιά (το έψαξα και με μεγενθυτικό φακό :D).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη; περίεργο γιατί υποτίθεται πέφτουν με τη γωνία. Εμένα με γωνία έσκασε

Μου γλυστρισε καπως περιεργα εκανε περιστροφη και επεσε με τη μουρη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά κολλάει απίστευτα και ζεσταίνεται τρελά. Έκανα επανεκκίνηση και σαν να έστρωσε. Απλά μου έκανε εντύπωση τόσο πολύ lag. Είχα καλομαθει χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους άσχετους θα υπάρξει αναβάθμιση σε 6; Γίνεται root ; Αν ναι κερδίζουμε τίποτα και τι ;

Η αναβάθμιση σε 6 αναμένεται, γράφτηκε ότι θα γίνει.

Root γίνεται, αλλά για να ρωτάς τι κάνει. μάλλον δεν έχεις ξανα-ασχοληθεί με το άθλημα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο θα πάρουμε την Marshmallow, ειδικά μετά την απάντηση της LG France σε ερώτησή μου στο Facebook.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κλασική απάντηση. Δεν σημαίνει κάτι. Με βλέπω όμως να το πουλάω να τελειώνουμε. Τελικά μόνο nexus για σίγουρες αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κλασική απάντηση. Δεν σημαίνει κάτι. Με βλέπω όμως να το πουλάω να τελειώνουμε. Τελικά μόνο nexus για σίγουρες αναβαθμίσεις.

 

Ο μόνος λόγος που έστειλα και κυρίως στη γαλλική ήταν επειδή στο XDA αναφέρουν πολλοί ότι σε μήνυμά τους, τους απάντησαν πιο ειδικά και όχι τόσο γενικά, τους έδωσαν να καταλάβουν ότι είναι στα σκαριά. Όπως να'χει περιμένω.

Κάνω καθημερινές συγκρίσεις με το G4 και σε κάποια πράγματα το Flex είναι ένα τσακ πιο γρήγορο (ακόμα και στο stock launcher φαίνεται), οπότε δεν τίθεται θέμα μετακόμισης σε Nexus ή κάτι άλλο με bootloader. Περίμενα να είμαι στα πατώματα μετά από τόσα φλασαρίσματα σε G1/G2, αλλά η ακύρωση εγγύησης στο G4 με έχει ηρεμήσει. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είπε η LG επίσημα ότι το Flex 2 θα πάρει την Marhmallow

Θόρυβος και φήμες είναι όλα. Μπορεί να την πάρει, μπορεί και όχι

Προσωπικά από την αρχή κράταγα μικρό καλάθι

 

Επίσης συγκρίσεις με Nexus είναι άστοχες κάπως

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε αντιπρόσωπος (υπάλληλος) της LG εχει κι άλλη άποψη φαίνεται...

http://www.androidworld.it/2016/03/17/lg-g-flex-2-aggiornamento-marshmallow-confermato-383485/

 

Εγώ πάντως δε θα το έδινα για να πάρω G3...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 6 αναμένεται, γράφτηκε ότι θα γίνει.

Root γίνεται, αλλά για να ρωτάς τι κάνει. μάλλον δεν έχεις ξανα-ασχοληθεί με το άθλημα.

Έχεις δίκιο - πανάσχετος.

Απλά το ακούω συνέχεια και δεν ξέρω τι κερδίζεις και τι χάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο - πανάσχετος.

Απλά το ακούω συνέχεια και δεν ξέρω τι κερδίζεις και τι χάνεις....

 

Καλησπέρα φίλε. Στην ουσία με το root αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή για την συσκευή σου και μετά μπορείς να κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα.Μπορείς όμως και να το καταστρέψεις αν δεν ξέρεις τι κάνεις. Για να το κάνω πιο απλό, στην συσκευή που πλήρωσες και αγόρασες όπως όλοι μας, έχεις δικαιώματα φιλοξενούμενου χρήστη ας πούμε, επισκέπτη, όχι ιδιοκτήτη. Μπορεί να σε εκπλήσει αλλά έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Στην ουσία με το root αποκτάς δικαιώματα διαχειριστή για την συσκευή σου και μετά μπορείς να κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα.Μπορείς όμως και να το καταστρέψεις αν δεν ξέρεις τι κάνεις. Για να το κάνω πιο απλό, στην συσκευή που πλήρωσες και αγόρασες όπως όλοι μας, έχεις δικαιώματα φιλοξενούμενου χρήστη ας πούμε, επισκέπτη, όχι ιδιοκτήτη. Μπορεί να σε εκπλήσει αλλά έτσι είναι.

Οπως τα λέει ο φίλος είναι.

Κάνοντας το τηλέφωνό σου root αποκτάς πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου.

- Μπορείς να διαγράψεις προεγκατεστημένες εφαρμογές του κατασκευαστή που δεν χρησιμοποιείς.

- Μπορείς να χρησιμοποιήσεις προγράμματα που απαιτούν root δικαιώματα, πολύ-πολύ χρήσιμα π.χ. Titanium Backup,

SD Maid Pro, Greenify, να μη μιλήσω για το xposed που από μόνο του θεωρώ πως είναι λόγος να κάνεις το τηλέφωνό σου root.

- Υπάρχουν πολλά εξειδικευμένα προγράμματα τα οποία αλλάζουν τους governors της cpu ανάλογα με τις ανάγκες σου

(lperformance, battery saving, stability).

- Αποκτάς πλήρη πρόσβαση στην external sd καθώς και σε usb stick που συνδέεις με το κινητό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ stivakos - skatzivas. Πολύ ενδιαφέροντα όλα. Μακάρι να μου έδειχνε κάποιος όλη την διαδικασία για το συγκεκριμένο κινητό και να την έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξει κάτι στο θέμα της φωτεινότητας, το καλοκαίρι θα δεινοπαθήσουμε προσπαθώντας να δούμε την οθόνη του κινητού μας... :(
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο χθες... Παρατηρω κατι κοκους στην οθονη,οταν αλαζω οθονη στην αρχικη νομιζω πως κινητε το wallpaper πανω σε κοκους, το εχει προσεξει κανεις? Κ οσο αφορα τον φωτισμο της σε κοντρα ηλιο πολυ μετριο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν αλλάξει κάτι στο θέμα της φωτεινότητας, το καλοκαίρι θα δεινοπαθήσουμε προσπαθώντας να δούμε την οθόνη του κινητού μας... :(

 

Τι να αλλάξει; Δεν είναι θέμα φωτεινότητας η ευκρίνεια της οθόνης κάτω από το φως του ηλίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο χθες... Παρατηρω κατι κοκους στην οθονη,οταν αλαζω οθονη στην αρχικη νομιζω πως κινητε το wallpaper πανω σε κοκους, το εχει προσεξει κανεις? Κ οσο αφορα τον φωτισμο της σε κοντρα ηλιο πολυ μετριο.

Οι κόκκοι είναι "χαρακτηριστικό" της οθόνης δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...