Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι για καμια μαϊμού quick circle case

 

Πριν απο 10 μέρες αγόρασα αυτή τη θηκούλα σε χρώμα σκούρο μπλε (navy)...

... είναι πολύ καλή κατασκευή, μπαίνει όλο το τηλ μέσα σε σιλικονάτη θήκη, είναι κυρτή όπως πρέπει, και το σημαντικότερο, το "Quick circle" δουλεύει κανονικότατα !

...λέω ... Αν ενδιαφέρεται κάποιος την συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

 

 

δοκιμασμένη :rolleyes: (και όχι κινεζικη)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Την ιδια θηκη πηρα και εγω με ενα screen protector της εταιρειας.εκανες τρομερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή, απλά την βρίσκω μονο σε καφέ και γκρι όπου έψαξα.

Τώρα πάει,δεν λέει να αγοράσω πάλι παρόμοια.

Σκέφτομαι για καμια μαϊμού quick circle case

Εγω ακομη δεν το εχω το κινητο αλλα απο τωρα ψαχνω για θηκες...χαχαχα..

Δεν υπαρχει η τιμη για τετοιο κινητο στην Ελληνικη αγορα..

Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα 2 φορες τηλέφωνο στην tforall και δεν το σηκωνει ανθρωπος. Μηπως εκλεισε το μαγαζι;;

 

Τι να σου πω , το Σάββατο πήγα.

Μην φανταστείς ότι είναι και κάνα μαγαζί τίποτα ιδιαίτερο. Ένα άτομο είναι μέσα , μπορεί να είχε δουλειά κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω , το Σάββατο πήγα.

Μην φανταστείς ότι είναι και κάνα μαγαζί τίποτα ιδιαίτερο. Ένα άτομο είναι μέσα , μπορεί να είχε δουλειά κλπ.

Καλά άμα είναι θα ξαναναπάρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδιά εκανα restart το τηλεφωνο, και δεν κραταει της νεες επαφες μεσα,μηπως ξερει κανενας γιατι;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος του G2 κοντά στα 2 χρόνια, με δελέασε η καλή τιμή και τα δυνατά χαρακτηριστικά του G Flex 2 και το σκέφτομαι. Βλέπω ωστόσο ότι στο skroutz δεν διατίθεται από τα αρκετά γνωστά μαγαζιά του χώρου και έχω λίγο προβληματιστεί ως προς το ενδεχόμενο αγοράς του. Γνωρίζουμε αξιόπιστο σκρουτζομάγαζο για το τηλέφωνο; Ενδεικτικά στο kaizerstore που τηλεφώνησα επειδή το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο (έχω αγοράσει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα), μου είπαν ότι δε θα το ξαναφέρουν. Edited by lazarefa

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Το Smarties & το Nok Shop είναι αξιόπιστα. Το πρώτο το'χει φθηνά αλλά κατόπιν παραγγελίας, ενώ το δεύτερο, ενώ το έχει άμεσα, το'χει 20 ευρώ πιο ακριβά. Το Kaizer είχε ελάχιστα κομμάτια. Αγόρασα το δικό μου όταν το έριξε στα 240, το βράδυ το έβγαλε, την επομένη το έβαλε ακόμα πιο φθηνά (νομίζω 237), αγόρασε 1 φίλος και από τότε δεν το χω ξαναδεί.

 

Αν κάποιος σκέφτεται να αγοράσει το tempered glass της Nilkin από το εξωτερικό, είναι από Αθήνα και μπορεί να με εξυπηρετήσει, ας μου στείλει ένα ΠΜ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα παραλάβω αύριο από my24shop.gr Φαίνεται αξιόπιστο αλλά θα δείξει στα σίγουρα αύριο.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου παιδια εχει την 5.1.1 δεν μπορω με τιποτα το ρουταρω με τιποτα. πως την ρουταρατε εσεις αυτην την εκδοση???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κάτοχος του G2 κοντά στα 2 χρόνια, με δελέασε η καλή τιμή και τα δυνατά χαρακτηριστικά του G Flex 2 και το σκέφτομαι. Βλέπω ωστόσο ότι στο skroutz δεν διατίθεται από τα αρκετά γνωστά μαγαζιά του χώρου και έχω λίγο προβληματιστεί ως προς το ενδεχόμενο αγοράς του. Γνωρίζουμε αξιόπιστο σκρουτζομάγαζο για το τηλέφωνο; Ενδεικτικά στο kaizerstore που τηλεφώνησα επειδή το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο (έχω αγοράσει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα), μου είπαν ότι δε θα το ξαναφέρουν.

 

Εγώ το αγόρασα απο το MrMobi. Απόλυτα ικανοποιημένος :)

 

Δεν είδα να το έχει στο site αλλά στο μαγαζί είχε μερικά κομμάτια (νέες παραλαβές)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλό απόγευμα. Ήμουν κάτοχος του LG L70 και πριν 3 μέρες πήρα το g flex 2. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, δεν μπορώ να πω, αλλά μου φαίνεται πως κάνει πολλή χρήση μπαταρίας. Ενώ με το L70 σε μια ώρα η μπαταρία ήταν στο 92%, σε αυτό πάει στο 88-87%. Ωστόσο, και στο μεν κινητό και στο δε η μπαταρία τελειώνει το ίδιο αργά όταν δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας λέει πως η οθόνη κάνει μεγάλη χρήση της μπαταρίας. Να σημειώσω επίσης πως έχω κατεβάσει την φωτεινότητα στο 0. Γίνεται και σε άλλα κινητά ή να το στείλω για έλεγχο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλό απόγευμα. Ήμουν κάτοχος του LG L70 και πριν 3 μέρες πήρα το g flex 2. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, δεν μπορώ να πω, αλλά μου φαίνεται πως κάνει πολλή χρήση μπαταρίας. Ενώ με το L70 σε μια ώρα η μπαταρία ήταν στο 92%, σε αυτό πάει στο 88-87%. Ωστόσο, και στο μεν κινητό και στο δε η μπαταρία τελειώνει το ίδιο αργά όταν δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας λέει πως η οθόνη κάνει μεγάλη χρήση της μπαταρίας. Να σημειώσω επίσης πως έχω κατεβάσει την φωτεινότητα στο 0. Γίνεται και σε άλλα κινητά ή να το στείλω για έλεγχο;

 

Τι σχέση έχει η οθόνη του l70 με του flex2 ώστε να έχουν την ίδια κατανάλωση ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το g5 με το νεο αλλα iphone ui χωρις app drawer,dual window,qslide,qmemo!!!

 

Αυτο το marshmallow θα παρουμε!??? Γιατι εγω τετοιο χαλι δε θέλω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το g5 με το νεο αλλα iphone ui χωρις app drawer,dual window,qslide,qmemo!!!

 

Αυτο το marshmallow θα παρουμε!??? Γιατι εγω τετοιο χαλι δε θέλω!!

 

Αποκλείεται να μας δώσει το UI του 5. Προσωπικά πολύ αμφιβάλω αν θα δώσει και του 4. Στο G3 που πήρε την 6 , ξέρουμε αν εκεί τελικά έδωσε το UI?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μας δώσει το UI του 5. Προσωπικά πολύ αμφιβάλω αν θα δώσει και του 4. Στο G3 που πήρε την 6 , ξέρουμε αν εκεί τελικά έδωσε το UI?

 

το εδωσε κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Προ ημερών είχα την ευκαιρία να ασχοληθώ με ενα flex 2. Βάλαμε την εφαρμογή LG PHONE FROM για να δούμε πληροφορίες κατασκευής. Αυτό το τηλέφωνο είναι αγορασμένο μέσα στο Φεβρουάριο και είναι παρτίδα 510 DEU.

Η εφαρμογή έβγαλε ημερομηνία κατασκευής 19-10-2015.

Η απορία μας ήταν : αφού είναι τόσο "φρέσκο" πως και η οθόνη έχει τις γνωστές κιτρινίλες και τα συναφή;

Φυσικά η απορία δε λύθηκε.

Ευτυχώς δεν τον απασχολούν ακόμα οι κιτρινίλες γιατί έχει πάντα το τηλέφωνό του σε μεγαλη φωτεινότητα.

Προσωπική άποψη : δεν ταιριάζει σε τόσο μεγάλη εταιρεία, τέτοιας κλίμακας αστοχία υλικού και κυρίως ότι όλο αυτό χρονίζει.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Προ ημερών είχα την ευκαιρία να ασχοληθώ με ενα flex 2. Βάλαμε την εφαρμογή LG PHONE FROM για να δούμε πληροφορίες κατασκευής. Αυτό το τηλέφωνο είναι αγορασμένο μέσα στο Φεβρουάριο και είναι παρτίδα 510 DEU.

Η εφαρμογή έβγαλε ημερομηνία κατασκευής 19-10-2015.

Η απορία μας ήταν : αφού είναι τόσο "φρέσκο" πως και η οθόνη έχει τις γνωστές κιτρινίλες και τα συναφή;

Φυσικά η απορία δε λύθηκε.

Ευτυχώς δεν τον απασχολούν ακόμα οι κιτρινίλες γιατί έχει πάντα το τηλέφωνό του σε μεγαλη φωτεινότητα.

Προσωπική άποψη : δεν ταιριάζει σε τόσο μεγάλη εταιρεία, τέτοιας κλίμακας αστοχία υλικού και κυρίως ότι όλο αυτό χρονίζει.

 

Είναι χαρακτηριστικό της poled τεχνολογίας και όχι αστοχία υλικού. : Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εδωσε κανονικοτατα

 

Α πολύ ωραία τότε. Μακάρι να το δώσει κι Εδώ, μου άρεσε πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει καμία φορά είτε όταν ανοίγω σελίδα από το Facebook είτε μία σελίδα στο Google μου πετάει μήνυμα ότι βρέθηκε ιός και τέτοια αλλά κάνω πίσω και βγαίνει,ξέρει κανείς τι είναι όλο αυτό???το έχει παρατηρήσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Προ ημερών είχα την ευκαιρία να ασχοληθώ με ενα flex 2. Βάλαμε την εφαρμογή LG PHONE FROM για να δούμε πληροφορίες κατασκευής. Αυτό το τηλέφωνο είναι αγορασμένο μέσα στο Φεβρουάριο και είναι παρτίδα 510 DEU.

Η εφαρμογή έβγαλε ημερομηνία κατασκευής 19-10-2015.

Η απορία μας ήταν : αφού είναι τόσο "φρέσκο" πως και η οθόνη έχει τις γνωστές κιτρινίλες και τα συναφή;

Φυσικά η απορία δε λύθηκε.

Ευτυχώς δεν τον απασχολούν ακόμα οι κιτρινίλες γιατί έχει πάντα το τηλέφωνό του σε μεγαλη φωτεινότητα.

Προσωπική άποψη : δεν ταιριάζει σε τόσο μεγάλη εταιρεία, τέτοιας κλίμακας αστοχία υλικού και κυρίως ότι όλο αυτό χρονίζει.

 

και σε μένα τα ίδια φίλε μου σειρά 510 γερμανικό το αγόρασα από το my24shop με κίτρινες κηλίδες στην οθονη.το έστειλα πίσω λόγω doa.θα έχω νεότερα σε 4 μερες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει καμία φορά είτε όταν ανοίγω σελίδα από το Facebook είτε μία σελίδα στο Google μου πετάει μήνυμα ότι βρέθηκε ιός και τέτοια αλλά κάνω πίσω και βγαίνει,ξέρει κανείς τι είναι όλο αυτό???το έχει παρατηρήσει κανένας?

 

Πονεμένη ιστορία . Το είχα πάθει πιο παλιά στο edge Και δεν έβγαινε με τίποτα. Είχα κάνει επαναφορά φαντάσου γιατί μου είχε σπασειωτα νεύρα. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τα ίδια φίλε μου σειρά 510 γερμανικό το αγόρασα από το my24shop με κίτρινες κηλίδες στην οθονη.το έστειλα πίσω λόγω doa.θα έχω νεότερα σε 4 μερες

 

Ρε παιδιά, το ίδιο παρατήρησα και σε εμένα, ίδια σειρά γερμανικό (510, με ημερομηνία κατασκευής 23/10/15).

 

Είναι πιο εμφανές σε γκρίζο φόντο.

 

Τελικά είναι θέμα συσκευής (ίσως και παρτίδας από την γερμανία) ή χαρακτηριστικό της τεχνολογίας οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ίδιο παρατήρησα και σε εμένα, ίδια σειρά γερμανικό (510, με ημερομηνία κατασκευής 23/10/15).

 

Είναι πιο εμφανές σε γκρίζο φόντο.

 

Τελικά είναι θέμα συσκευής (ίσως και παρτίδας από την γερμανία) ή χαρακτηριστικό της τεχνολογίας οθόνης?

 

Το έχουμε αναλύσει δεκάδες φορες , έτσι είναι αυτή η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναλύσει δεκάδες φορες , έτσι είναι αυτή η οθόνη.

 

Γιάννη σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω ψυλλιαστεί, αλλά είπα να ρωτήσω γιατί βλέπω κάποιους να τα στέλνουν πίσω για service :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...