Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα, δεν ανοίγει.

 

Tίποτα, δεν ανοίγει.

 

Είναι 100%

 

 

Δεν εμφανίζει τίποτα στην οθόνη γενικά. Έχει δονηθεί μερικές φορές με συνδυασμός πίεσης/ άρσης των volume down+ power αλλά δεν δείχνει σημάδια ζωής.

Μάλλον σε κόβω για service διότι hardware θέμα μου μυρίζει κατά 99%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι στα ξαφνικά hardware θέμα ; Πριν το κλείσω ήταν 100% νορμάλ !

Συμβαίνουν και αυτά.

Tablet που είχα αγοράσει όλα άψογα επί 10ημερο μετά άρχισε η οθόνη να μην ανταποκρίνεται.

Τι hard reset τι επανεγκατάσταση τίποτα.

Έφυγε πίσω και πήρα καινούργιο στα πλαίσια του DOA.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μεταφερετε εφαρμογες απο την μνημη τηλεφωνου σε sd card?,μωλις κατεβασα ενα παιχνιδι απο play store και αποθηκευει μονο την εφαρμογη στην sd και οχι τα data,καμια ιδεα?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το xcam δεν παίζει στο flex?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με επιφύλαξη γιατί δεν ξέρω αν κάνει γιατί flex δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

 

Δεν παιζει δυστυχως..Μου κανει εντυπωση παντως οτι ενω ακουω για καλες φωτο εγω βγαζω τέτοιες μονο σε σκοταδι η χαμηλο φως..Σε κανονικες μου βγαινουν με μια μικρη θολουρα

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μεταφερετε εφαρμογες απο την μνημη τηλεφωνου σε sd card?,μωλις κατεβασα ενα παιχνιδι απο play store και αποθηκευει μονο την εφαρμογη στην sd και οχι τα data,καμια ιδεα?:wacko:

 

Αυτό απότι κατάλαβα δεν υποστηρίζεται σαν λειτουργία αλλά εξαρτάται από το παιχνίδι. Εάν ένα παιχνίδι υποστηρίζει αποθήκευση των data στη micro sd τότε θα τα αποθηκεύσει αυτόματα μόνη της.

 

Δεν παιζει δυστυχως..Μου κανει εντυπωση παντως οτι ενω ακουω για καλες φωτο εγω βγαζω τέτοιες μονο σε σκοταδι η χαμηλο φως..Σε κανονικες μου βγαινουν με μια μικρη θολουρα

 

Δοκίμασε να παίξεις και με το HDR. Στο αυτόματο το έχεις? Εγώ πάντως έχω βγάλει πάρα πολύ καλές φώτο στο αυτόματο και με αρκετό φωτισμό και με χαμηλό.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά νομίζω εδώ το είχα διαβάσει, ισχύει ότι έχει αναλάβει και η αρβατο μαζί με την procordia το επίσημο σέρβις της lg?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει δοκιμασει κανεις Tempered Glass για G3 στο Flex2?

Λογικα πρεπει να κανει.Ειχα δοκιμάσει ενα παλιο που ειχα για το g3 αλλα αυτο ηταν 2η φορα χρησιμοποιημενο και δεν κόλλησε πολυ καλα αλλα φενοταν οτι αν ηταν καινουργιο δεν θα ειχε θεμα.Εχει παρεις κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...Νεος κατοχος της συσκευης με θετικες εως τωρα εντυπωσεις, τουλαχιστον για τις 24 ωρες που το χρησιμοποιω....

Μπορει κανεις να μας διαφωτισει για καμια θηκη για το τηλεφωνο γιατι δεν βλεπω τα ελληνικα μαγαζια να εχουν στοκ ή τουλαχιστον κατι να κεντρισει το ενδιαφερον....

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...Νεος κατοχος της συσκευης με θετικες εως τωρα εντυπωσεις, τουλαχιστον για τις 24 ωρες που το χρησιμοποιω....

Μπορει κανεις να μας διαφωτισει για καμια θηκη για το τηλεφωνο γιατι δεν βλεπω τα ελληνικα μαγαζια να εχουν στοκ ή τουλαχιστον κατι να κεντρισει το ενδιαφερον....

 

Πολύ καλό κατάστημα. http://www.extreme-mobile.gr/c.G-Flex-2-H959.315733.html

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μη με παρεξηγησετε για αυτο που θα πω αλλα τετοιο κινητο δεν μπαινει σε θηκη ;)

Σωστό αλλά εάν δεν έχεις περιέργεια να δοκιμάσεις την auto healing πλάτη του, καλό είναι να μπεί!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηδη κατι μικρα scratches εχουν δημιουργηθει lol κανενα μεγαλο δεν παρατηρησα παντως

Φαινονται μονο αν πεσει πανω τους φως και γιαλυσουν. Η οθονη ειναι πολυ ανθεκτικη παντως.

Γενικα παιζει ρολο σε εμενα οτι στο σαλονι και στο δωματιο του pc εχω ξυλινο δαπεδο και να πεσει καποιο κινητο κατω δεν παθαινει τιποτα.τωρα τελευταια μονο στο ταμπλετ εβαλα θηκη αναγκαστικα γιατι με τις πτωσεις βγαινει το καλωδιακι της οθονης και μου δειχνει μωβ τα χρωματα και θελει ανοιγμα καθε φορα και ξανανα το πιεζεις μεσα(smp605)

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά εάν δεν έχεις περιέργεια να δοκιμάσεις την auto healing πλάτη του, καλό είναι να μπεί!

 

Το auto healing πάντως πρέπει να είναι η μεγαλύτερη "μούφα" σχετικά με τη συσκευή.

Το ακουμπάω απαλά σε τραπέζια χωρίς σκουπίδια και με λείες επιφάνειες σε σπίτι και δουλειά και έχει τουλάχιστον 10 μικρές γρατζουνιές. Ενώ το lg g2 γρατζουνιόταν πολύ δύσκολα στο πλαστικό πίσω καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Το auto healing πάντως πρέπει να είναι η μεγαλύτερη "μούφα" σχετικά με τη συσκευή.

Το ακουμπάω απαλά σε τραπέζια χωρίς σκουπίδια και με λείες επιφάνειες σε σπίτι και δουλειά και έχει τουλάχιστον 10 μικρές γρατζουνιές. Ενώ το lg g2 γρατζουνιόταν πολύ δύσκολα στο πλαστικό πίσω καπάκι.

Εγω παντως βαζοντας skin πλατη και περιμετρικα δεν ανησυχω τα περι auto healing:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το flex με τρολάρει κανονικά. Είχα κανονίσε courier να το παραλάβει για σέρβις (πρώτη φορά θα έστελνα κινητό μετά το Motorola Zn5 κάπου το μακρινό 2008). Πάω να βγάλω τη SIM και καταλάθος πατάω το ON. Ε μου άναψε οθόνη για να μου δείξει ότι δεν έχει μπαταρία. Το βάζω να φορτίσει και ανοίγει κανονικά.

 

Μάλλον σε κάποιο loop κόλλησε και μάσησε όλη τη μπαταρία και βγήκε από το loop :P

 

EDIT:

Το flex με τρολάρει άγρια (δις). Είχε φτάσει στο 85% και έσβησε επάνω στο φορτιστή.

Πααααάλι ραντεβού για σέρβις. Πάντως καίει από θερμοκρασία.

Ίσως έκλεισε από αυτό αλλά βαρέθηκα τα τερτίπια του.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά εάν δεν έχεις περιέργεια να δοκιμάσεις την auto healing πλάτη του, καλό είναι να μπεί!

Πιο auto healing.σιγά μην αλλάζει κι επιδέσμους.

Το κινητό κάνει για πλάκα ψιλές γρατζουνιες στην πλάτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κανένα κινητό που είχα δεν έχω βάλει θήκη ποτέ

Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να μην γρατζουνιστεί η πλάτη, αφού ούτως ή άλλως με την θήκη δεν την βλέπεις :p

Αν θέλεις βάλε θήκη αφού γρατζουνιστεί αν σε χαλάει τόσο

Κινητό με γρατζουνισμένη πλάτη και θήκη ή κινητό χωρίς γρατζουνισμένη πλάτη και θήκη; Χμμ μήπως είναι τα ίδια οπτικά; :p

 

Χώρια που γίνονται πιο κουμούτσες τα κινητά

Ντάξει γούστα είναι αυτά δε λέω πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...Νεος κατοχος της συσκευης με θετικες εως τωρα εντυπωσεις, τουλαχιστον για τις 24 ωρες που το χρησιμοποιω....

Μπορει κανεις να μας διαφωτισει για καμια θηκη για το τηλεφωνο γιατι δεν βλεπω τα ελληνικα μαγαζια να εχουν στοκ ή τουλαχιστον κατι να κεντρισει το ενδιαφερον....

Αν και έχω το titan πήρα από ebay κόκκινη

http://m.ebay.com/itm/141573211065?_mwBanner=1. και μου ήρθε σε δύο εβδομάδες είναι κορυφαίο χρώμα και μόνο 33€

Link to comment
Share on other sites

Το flex με τρολάρει κανονικά. Είχα κανονίσε courier να το παραλάβει για σέρβις (πρώτη φορά θα έστελνα κινητό μετά το Motorola Zn5 κάπου το μακρινό 2008). Πάω να βγάλω τη SIM και καταλάθος πατάω το ON. Ε μου άναψε οθόνη για να μου δείξει ότι δεν έχει μπαταρία. Το βάζω να φορτίσει και ανοίγει κανονικά.

 

Μάλλον σε κάποιο loop κόλλησε και μάσησε όλη τη μπαταρία και βγήκε από το loop :P

 

EDIT:

Το flex με τρολάρει άγρια (δις). Είχε φτάσει στο 85% και έσβησε επάνω στο φορτιστή.

Πααααάλι ραντεβού για σέρβις. Πάντως καίει από θερμοκρασία.

Ίσως έκλεισε από αυτό αλλά βαρέθηκα τα τερτίπια του.

 

ιστευω να εστειλες και τον φορτιστη μαζι μηπως εχει και αυτος καποιο θεματακι.

Link to comment
Share on other sites

Oχι φορτιστή δεν έστειλα. Φορτίζω και διάφορα άλλα πράγματα με αυτόν. Δεν έχω θέμα με κάτι άλλο.

Εσύ μου απάντησες και στο XDA :P ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oχι φορτιστή δεν έστειλα. Φορτίζω και διάφορα άλλα πράγματα με αυτόν. Δεν έχω θέμα με κάτι άλλο.

Εσύ μου απάντησες και στο XDA :P ;

 

ναι τωρα καταλαβα συνολικοτερα το θεμα σου

Πολυ πιθανον αρχιζοντας την διαδικασια του hard reset κατα λαθος εσυ κολλησε το τηλεφωνο. Αν διες και στο λινκ που σουχα στειλει με τον hardreset guide ηθελε μετα στιγμιαια να πατησεις το κουμπι το στρογυλο και μετα ξανα .

Αυτο που λες παντως για το οτι στο 85% σου σβησε τελειως με προβληματιζει γιατι το να σβησει το κινητο ετσι θελει πανω απο 100-120 βαθμους κελσιου να φτασει ο επεξεργαστης.

σε λιγες μερες θα ξερεις... μετααπαραιτητα τρεξε antutu stress test να δεις και θερμοκρασιες μπαταριας

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κ απο εμενα πηρα το τηλ σημερα στα 300 απο ενα παιδι λ το κιν ακουμποντας το με την οθονη προς τα κατω ειδα οτι ειχε στραβωσει του εδωσα λιγο κ ηρθε εχει γινει σε κανεναν σας αυτο το εχει παρατηρήσει κανεις?επισης πως θα βρω για πια χωρα προοριζόταν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κ απο εμενα πηρα το τηλ σημερα στα 300 απο ενα παιδι λ το κιν ακουμποντας το με την οθονη προς τα κατω ειδα οτι ειχε στραβωσει του εδωσα λιγο κ ηρθε εχει γινει σε κανεναν σας αυτο το εχει παρατηρήσει κανεις?επισης πως θα βρω για πια χωρα προοριζόταν?

 

τι ενοεις στραβωσε? δεν ηταν η καμπυλη ομοιομορφη? Υποθετω δεν κανεις πλακα? λολ

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...