Jump to content

Hands on παρουσίαση 2DIN Android


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Συγχαρητήρια για την παρουσίαση, εξαιρετική.

 

Έχω ένα Gol V Gt Sport (2009) και βρήκα από alliexpress αυτό: http://www.ebay.com/itm/181143122702#

Είναι οικονομικό και το στυλ που θέλω (χωρίς πολλά extra). Αξίζει να το πάρω ή να ανέβω κατηγορία;

 

Επίσης, υπάρχει και το usb καλώδιο: http://www.aliexpress.com/store/product/VW-Golf-5-6-Scirocco-Passat-jetta-mk6-USB-Input-USB-Connector-Surface-cable-RCD510-RNS315/523203_933276285.html

 

Άντε και καλά το παίρνω, θα μπορέσουν να μου το τοποθετήσουν; :worry:

 

Καλή συνέχεια!

Edited by geozax2005
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα στο μενού τού. Δεν βλέπω να γράφει τα τεχνικά χαρακτηριστικά του.

Κάποιος πού να ασχολείται με ηχοσυστηματα θα μπορέσει να σού το συνδέσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας συγχαρητηρια για την παρουσιαση

 

ερωτηση , για ποιον λογο αυτον τον τροπο αποστολης και οχι DHL fedex κτλ ??? Χτυπανε τελωνειο??

Οι μεταφορικές αυτές κατά 99% περνάνε τελωνείο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητέ Θανάση , καλοδούλευτο το εργαλείο σου ! Καλές ακροάσεις κ τηλεθεάσεις !

Θα ήθελα, αν μπορείς κ αν ξέρεις βέβαια, να μου απαντήσεις σε κάτι που με προβληματίζει : Μίλησα με τον δικό σου από το aliexpress για το συγκεκριμένο μοντέλο που πήρες κ μου έδωσε ως απάντηση οτι καλύτερα να πάρω ένα άλλο μοντέλο που υποτίθεται ταιριάζει ακριβώς στο αυτοκίνητο που έχω (nissan x-trail). Βέβαια αυτό το άλλο, κάνει και 150 δολλάρια παραπάνω από αυτό που μας παρουσίασες:(

Ο μάστορας που πέρασε το δικό σου είχε κάποια δυσκολία να το προσαρμόσει στα δεδομένα (ηλεκτρολογικά , διαστάσεις) του αυτοκινήτου σου; Αν πάρω τελικά το δικό σου που είναι universal , λες να υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση ; Φυσικά οι γνώμες κ η βοήθεια από οποιονδήποτε φίλο συμφορουμίτη που το "κατέχει " το άθλημα είναι ευπρόσδεκτες :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Θανάση , καλοδούλευτο το εργαλείο σου ! Καλές ακροάσεις κ τηλεθεάσεις !

Θα ήθελα, αν μπορείς κ αν ξέρεις βέβαια, να μου απαντήσεις σε κάτι που με προβληματίζει : Μίλησα με τον δικό σου από το aliexpress για το συγκεκριμένο μοντέλο που πήρες κ μου έδωσε ως απάντηση οτι καλύτερα να πάρω ένα άλλο μοντέλο που υποτίθεται ταιριάζει ακριβώς στο αυτοκίνητο που έχω (nissan x-trail). Βέβαια αυτό το άλλο, κάνει και 150 δολλάρια παραπάνω από αυτό που μας παρουσίασες:(

Ο μάστορας που πέρασε το δικό σου είχε κάποια δυσκολία να το προσαρμόσει στα δεδομένα (ηλεκτρολογικά , διαστάσεις) του αυτοκινήτου σου; Αν πάρω τελικά το δικό σου που είναι universal , λες να υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση ; Φυσικά οι γνώμες κ η βοήθεια από οποιονδήποτε φίλο συμφορουμίτη που το "κατέχει " το άθλημα είναι ευπρόσδεκτες :)

Ευχαριστώ!

Ευχαριστω

Αν μπορεις δες ακριβος της εσωτερικες διαστασεις απο το δικο σου και της εσωτερικες διαστασεις σε αυτο που σου λεει αυτος να παρεις και σε αυτο που εβαλα εγω.

Αν μπορεις πες μας τι χρονολογια ειναι το αμαξι σου να ψαξω φωτογραφιες να δω πως ειναι το εσωτερικο, αλλαζει απο χρονολογια σε χρονολογια το εσωτερικο ?

Επισης βαλε μας και ενα λινκ με αυτο που σου λεει αυτος ?

 

Πχ για το δικο μου αμαξι (golf 5) υπαρχουν καποια αλλα 2din που ταιριαζουν γαντι και θα ηταν ποιο ομορφα/ταιριαστα αλλα εγω ηθελα universal για το λογο οτι μπορω να το βγαλω απο το αμαξι μου και να το βαλω σε καποιο αλλο αμαξι. Δηλαδη αν αργοτερα βγουν 2din με ποιο δυνατους επεξεργαστες και παραπανω ram βγαζω το δικο μου και το βαζω πχ στο αμαξι του πατερα μου ή το πουλαω και δεν ψαχνω αγοραστες μονο golfακιδες.

Τι ηχοσυστημα εχεις τωρα ?, βαλε μας ενα λινκ απο το ιντερνετ που να ειναι ιδιο με το δικο σου.

Αν πας σε καποιον που κανει τοποθετησεις σε ηχοσυστηματα αυτοκινητου δεν θα δυσκολευτει να σου το βαλει.

Σημαντικο ειναι και αυτο που εγραψε ο φιλος karaLRS για το ανεμιστηρακι, τωρα το χειμωνα δεν υπαρχει προβλημα, το καλοκαιρι να δω τι θα γινει. Λεω να παρω ενα ανεμιστηρακι και να κανω εγχειρηση :lol:

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα το πιστέψετε αυτό που έγινε. Σε χθεσινή επικοινωνία με το μαγαζί από το aliexpress μου έβγαζε οτι αυτό που πήρε ο Karthan http://www.aliexpress.com/item/NEW-7-touchscreen-2-din-car-pc-Android-4-2-2-dual-core-WIFI-1-6GHZ/2031692636.html το είχε 230 $ , ενώ αυτό που μου πρότεινε για το δικό μου (nissan xtrail)

http://www.aliexpress.com/store/product/HOT-6-2-inch-android-car-pc-for-nissan-series-android-4-4-RAM-1G-FLASH/901881_32261529413.html , το είχε 370 $. Τώρα που τα βλέπω , έχουν κ τα 2 την ίδια τιμή: US $289.45 για το ίδιο με του Θανάση κ US $ 288 για αυτό που "ταιριάζει" στο nissan. WOW που λέει κ ο Βαρούφ! Αντε βγάλε άκρη με το μυαλό Κινέζου έμπορου. Οπότε να προτιμήσω αυτό που προτείνει το κατάστημα ή μήπως αυτό http://www.aliexpress.com/item/2014-New-7-INCH-Android-4-2-Car-DVD-player-GPS-Wifi-3G-Bluetooth-2-DIN/2046768979.html που μου είπαν οτι είναι οκ για το αυτοκίνητό μου κ είναι κ κατά πολύ φθηνότερο ;

Φίλε Θανάση link για το εσωτερικό του nissan (Μοντέλο 3/2006) http://www.nissan-aid.com/en/web/models/X-TRAIL%20CLASSIC/Gallery/images/1208401663007042303.jpg

και http://www.nissanghana.com/en/web/models/X-TRAIL%20CLASSIC/Interior/images/1208328456590001245.jpg.

Λογικά κ για να γίνει σωστή παραγγελία, θα πάω σε τοπικό μάστορα (Λαμία), να του δείξω αυτά τα 3 προτεινόμενα μηχανάκια για να δει αν τοποθετούνται. Η άποψή σας ;

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα το πιστέψετε αυτό που έγινε. Σε χθεσινή επικοινωνία με το μαγαζί από το aliexpress μου έβγαζε οτι αυτό που πήρε ο Karthan http://www.aliexpress.com/item/NEW-7-touchscreen-2-din-car-pc-Android-4-2-2-dual-core-WIFI-1-6GHZ/2031692636.html το είχε 230 $ , ενώ αυτό που μου πρότεινε για το δικό μου (nissan xtrail)

http://www.aliexpress.com/store/product/HOT-6-2-inch-android-car-pc-for-nissan-series-android-4-4-RAM-1G-FLASH/901881_32261529413.html , το είχε 370 $. Τώρα που τα βλέπω , έχουν κ τα 2 την ίδια τιμή: US $289.45 για το ίδιο με του Θανάση κ US $ 288 για αυτό που "ταιριάζει" στο nissan. WOW που λέει κ ο Βαρούφ! Αντε βγάλε άκρη με το μυαλό Κινέζου έμπορου. Οπότε να προτιμήσω αυτό που προτείνει το κατάστημα ή μήπως αυτό http://www.aliexpress.com/item/2014-New-7-INCH-Android-4-2-Car-DVD-player-GPS-Wifi-3G-Bluetooth-2-DIN/2046768979.html που μου είπαν οτι είναι οκ για το αυτοκίνητό μου κ είναι κ κατά πολύ φθηνότερο ;

Φίλε Θανάση link για το εσωτερικό του nissan (Μοντέλο 3/2006) http://www.nissan-aid.com/en/web/models/X-TRAIL%20CLASSIC/Gallery/images/1208401663007042303.jpg

και http://www.nissanghana.com/en/web/models/X-TRAIL%20CLASSIC/Interior/images/1208328456590001245.jpg.

Λογικά κ για να γίνει σωστή παραγγελία, θα πάω σε τοπικό μάστορα (Λαμία), να του δείξω αυτά τα 3 προτεινόμενα μηχανάκια για να δει αν τοποθετούνται. Η άποψή σας ;

Σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια.

Διαφορες: το δικο μου εχει android 4.2, πισω ενα usb και αυτο που σου λεει αυτος να παρεις εχει android 4.4, 2 usb, κεραια wifi για καλυτερη ληψη και mic πισω. Αν εισαι Αναμεσα σε αυτα τα δυο και απο τι στιγμη που εχουν την ιδια τιμη εννοειτε θα παρεις αυτο που σου λεει αυτος. H αποφαση ειναι δικη σου :)

Να προσεξεις της διαστασεις, μετρησε ποσο ειναι αυτο που εχει τωρα το αμαξι σου αν και δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Εχω δει οτι αλλαζει τιμες ακομα και καθε 5-6 ωρες :lol: Δεν βγαζεις ακρη :lol:

Με το αλλο που που ειναι φθηνοτερο βλεπω οτι δεν γραφει ποιον επεξεργαστη εχει, ουτε φωτογραφιες με την πισω οψη.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια.

Διαφορες: το δικο μου εχει android 4.2, πισω ενα usb και αυτο που σου λεει αυτος να παρεις εχει android 4.4, 2 usb, κεραια wifi για καλυτερη ληψη και mic πισω. Αν εισαι Αναμεσα σε αυτα τα δυο και απο τι στιγμη που εχουν την ιδια τιμη εννοειτε θα παρεις αυτο που σου λεει αυτος. H αποφαση ειναι δικη σου :)

Να προσεξεις της διαστασεις, μετρησε ποσο ειναι αυτο που εχει τωρα το αμαξι σου αν και δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Εχω δει οτι αλλαζει τιμες ακομα και καθε 5-6 ωρες :lol: Δεν βγαζεις ακρη :lol:

Με το αλλο που που ειναι φθηνοτερο βλεπω οτι δεν γραφει ποιον επεξεργαστη εχει, ουτε φωτογραφιες με την πισω οψη.

 

Ευχαριστώ αγαπητέ Karthan7 :). Απ'ότι έχω παρατηρήσει όλα αυτά βγαίνουν φασόν, οι προσόψεις κ οι διαστάσεις τους κ μετά υπάρχουν ψιλοαλλαγές στα τεχνικά χαρακτηριστικά.

Αλλά για το 2015 που είμαστε τώρα , σίγουρα πρέπει να προσέχουμε 2 πραγματάκια : επεξεργαστή dual core 1.6 - 2.0 GHz κ android που να παίρνει updates. Σωστά;

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω καιρο να μπω σε αλλα φορουμ για να διαβασω νομιζω πως ακομα ο rk 3066 και το 1gb ram ειναι τα ποιο δυνατα που παιζουν στα 2din. Ο rk3066 τρεχει στο 1,6 δεν θυμαμαι να εχω δει τον 3066 να τρεχει στα 2.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω καιρο να μπω σε αλλα φορουμ για να διαβασω νομιζω πως ακομα ο rk 3066 και το 1gb ram ειναι τα ποιο δυνατα που παιζουν στα 2din. Ο rk3066 τρεχει στο 1,6 δεν θυμαμαι να εχω δει τον 3066 να τρεχει στα 2.

 

Έτσι είναι. ARM Cortex A9 (RK 3066) ή Α10 κ 1 G RAM DD3 , πρέπει να είναι δεδομένα στην αναζήτησή μας για 2 din android car pc.

Ενημερωτικά τα μαγαζιά του ali έχουν περισσότερες ευκαιρίες κ επιλογές απ'ότι τα αντίστοιχα του ebay.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημερωτικά τα μαγαζιά του ali έχουν περισσότερες ευκαιρίες κ επιλογές απ'ότι τα αντίστοιχα του ebay.

 

Ναι αλλά και μεγαλύτερο ρίσκο νομίζω. Μου έχουν τυχει απίστευτοι τυπάδες - απατεώνες στο ali.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και μεγαλύτερο ρίσκο νομίζω. Μου έχουν τυχει απίστευτοι τυπάδες - απατεώνες στο ali.

 

Έχεις δίκιο σ'αυτό.

 

Από ali, 3 αγορές όλες κ όλες έχω κάνει , κ ευτυχώς δεν με "δαγκώσανε":cool:

 

Απλά, για τη συγκεκριμένη αναζήτηση 2 din car pc , τα μαγαζιά του ali έχουν περισσότερες επιλογές σε σχέση με του ebay.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πόση ώρα κάνει να ανοίξει, και πόση ώρα να κλειδώσει σήμα GPS την πρώτη φορά, το πρωί (cold lock)?

 

Επίσης, υποστηρίζει τα χειριστήρια τιμονιού του αυτοκινήτου (έχω ήδη Kenwood 2DIN που παίζει μια χαρά με αυτά).

 

Επίσης, η κάμερα οπισθοπορείας μου θα παίζει κανονικά εκεί όταν βάζω όπισθεν?

 

Το TV Tuner?

Link to comment
Share on other sites

1) Πόση ώρα κάνει να ανοίξει, και

2) πόση ώρα να κλειδώσει σήμα GPS την πρώτη φορά, το πρωί (cold lock)?

 

3) Επίσης, υποστηρίζει τα χειριστήρια τιμονιού του αυτοκινήτου (έχω ήδη Kenwood 2DIN που παίζει μια χαρά με αυτά).

 

4) Επίσης, η κάμερα οπισθοπορείας μου θα παίζει κανονικά εκεί όταν βάζω όπισθεν?

 

5) Το TV Tuner?

1) Το δικο μου ~40 δευτερολεπτα, αλλα μοντελα αρκετα λιγοτερο.

2) το πολυ 10 δευτερολεπτα

3) Δεν εχω χειριστηρια, παντος το 2din που εχω λεει οτι υποστηριζει.

4) Δεν εχω βαλει καμερα, ειμαι πολυ καλος στο παρκαρισμα :lol::lol::D:D

5) Παιζει καλα, αλλα το σημα mpeg4 αλλαζει απο περιοχη σε περιοχη. Αν βρεθεις σε αλλη τοποθεσια θα πρεπει να κανεις ''αναζητηση''.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λιγο υπομονη, θα δουμε νεα μοντελα με τον quad-core RK3188 και 2gb ram http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=632442&st=0

http://forum.xda-developers.com/android/general/winlink-ownice-android-head-unit-4-4-2-t2899282

http://forum.xda-developers.com/android/general/4-4-2-kitkat-head-unit-newsmy-carpad-t2865525

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δεν είναι 40"?

 

Εγώ έχω δει αυτό, που έχεις τη δυνατότητα να ρυθμίσεις και την κλίση της οθόνης (tilt).

 

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλύτερο μήπως? Πως θα βρω κάποιον αξιόπιστο πωλητή κατά τη γνώμη σου?

 

Επίσης θα με ενδιέφερε και η λειτουργία split screen, δηλαδή να μπορώ στη μισή οθόνη να έχω GPS, και στην άλλη μισή την λειτουργία κλήσης μέσω bluetooth ή την ένδειξη κατανάλωσης καυσίμου μέσω OBD2...

 

Δυστυχώς δεν έχω δει καμία να το κάνει αυτό, αλλά ευτυχώς υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο Google Play....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δεν είναι 40"?

 

Εγώ έχω δει αυτό, που έχεις τη δυνατότητα να ρυθμίσεις και την κλίση της οθόνης (tilt).

 

1) Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλύτερο μήπως?

2) Πως θα βρω κάποιον αξιόπιστο πωλητή κατά τη γνώμη σου?

 

3) Επίσης θα με ενδιέφερε και η λειτουργία split screen, δηλαδή να μπορώ στη μισή οθόνη να έχω GPS, και στην άλλη μισή την λειτουργία κλήσης μέσω bluetooth ή την ένδειξη κατανάλωσης καυσίμου μέσω OBD2... Δυστυχώς δεν έχω δει καμία να το κάνει αυτό, αλλά ευτυχώς υπάρχουν σχετικές εφαρμογές στο Google Play....

1) Βαλε μας λινκ με αυτα που εχεις δει για να γραψουμε τη γνωμη μας.

2) Αγορές από Aliexpress

3) Στο i go μπορεις να κανεις εγκατασταση εκδοση για μικροτερη αναλυση οθονης ;) Μπορεις να ψαχτεις με xposed και multiwindow ------ Multiwindow

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Στις ‘’ρυθμίσεις’’ -->> ‘’factory settings’’ -->> πληκτρολογούμε

keject αν θελουμε να βγαλουμε το cd/dvd

adbon ενεργοποιειται ο εντοπισμoς σφαλματων USB

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στις ‘’ρυθμίσεις’’ -->> ‘’factory settings’’ -->> πληκτρολογούμε

keject αν θελουμε να βγαλουμε το cd/dvd

adbon ενεργοποιειται ο εντοπισμoς σφαλματων USB

Ωραιος! :)

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά παράγγειλα ένα κι εγώ από το Amazon το γερμανικό. Μου βγήκε 300€ αλλά φοράει τον 1.6 quadcore. Ο λόγος που προτίμησα Amazon και όχι κινεζομαγαζο είναι η εγγύηση. Έχω διαβάσει διάφορα και γιαυτό το προτίμησα. Βέβαια ο πατέρας μου έχει ένα με Windows Mobile 2din και έχει κάνει και 24 ώρες οδήγηση με μικρές στάσεις και δεν έχει βγάλει το παραμικρό εδώ και 2 χρόνια. Σήμερα το απόγευμα θα κάνω την εγκατάσταση. Το έχω έτοιμο μαζί με το πάνελ και περιμένω την σύζυγο να έρθει να το τοποθετήσω. Περισσότερα θα γράψω και μετά . ξέρει κανείς που βρίσκουμε τις μαμά roms?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/5790907cb48ee3492b6bcbca54959ac6.jpg

Edit...

Η τοποθέτηση έγινε. Έφαγα αρκετή ώρα να βγάλω το παλιό... Όλα οκ μέχρι τώρα. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι οι επαφές στο Bluetooth δεν συγχρονιζουν και δεν ξέρω εάν υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε το κουμπί του ναβι με άλλη εφαρμογή.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Καλα ''ακουσματα'' και καλες πλοηγησεις !

Δωσε μας ενα λινκ απο το αμαζον με το 2 din που αγορασες

 

Ισως ειναι αυτο που χαζευα και εγω πριν 4-5 ημερες στη σελλιδα της JOYING

Το συγκεκριμενο καταστημα εχει ευρωπαικη αποθηκη και μερικα προιοντα τα στελνει απο την ευρωπη.

Εχει καταστημα και στο aliexpress με δυνατοτητα σε καποια προιοντα να τα στειλει απο την Γερμανια πχ αυτο

 

Για να βρεις τη μαμισια rom πες μας τι γραφει στο MCU version (δες το 3 ποστ) και να σε βοηθησουμε

Αν εχεις μηχανημα της JOYING θα βρεις rom στη σελλιδα τους εδω http://www.carjoying.com/Joying-blog/12.html

Γενικα μεγαλη προσοχη σε mcu - επεξεργαστη και αναλυση οθονης.

 

Εγω ειχα καποια προβληματα με το στιγμα στο igo στην μαμισια 4.2.2 και εβαλα Malaysk ROMs που μου προτεινε ο spirosmeg :bow:

Για της επαφες με το Bluetooth νομιζω εχει δωσει λυση ο Malaysk στην rom του, δεν κανω συγχρονισμο επαφων με το 2din και τα προσπερναω αυτα τα ποστ στο τοπικ του.

Για το κουμπι του gps δες ρυθμισεις>gps> λογικα θα εχει επιλογη για να επιλεξεις ποια εφαρμογη θα ανοιγει πατωντας το πληκρο gps.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου καλός ήρθες στο club :) αν είναι όντως JOYING το μηχάνημα εχεις κάνει καλή επιλογή είναι νοικοκυρεμένο σύνολο καθώς έχω ανοίξει και έχω απόκτηση εικόνα της ποιότητας κατασκευής μερικών κατασκευαστών...

Ανεξαρτήτως τι εργ. κατασκευής είναι μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις που αναφέρεται στον επεξεργαστή σου (RK3???) και στην ανάλυση της οθόνης σου ΑΛΛΑ αυστηρά το MCU να είναι της σειράς που αναφέρει!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3246386

Ακόμα εχω μεταφράσει και στα Ελληνικά κάποιες εφαρμογές:

DVD

MOVIE

MUCIC

Και συνεχίζω να φτιάχνω και τις υπόλοιπες οταν εχω χρόνο.

Όποιος τις χρειάζεται μπορεί με PM να μου ζητήσει να τις κοινοποιήσω...

Σπύρος

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αυτό που πήρα. http://www.amazon.de/NAVISKAUTO-Touchscreen-Unterstützt-Rückfahrkamera-System(C0255/dp/B0153B5I2K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1455698204&sr=8-1&keywords=2din+android

Την μάρκα joying δεν την βρήκα μέσα στο αμαζον κι επειδή ξέρω το αμαζον σε καλύπτει σε περίπτωση που ο πωλητής δεν είναι εντάξει προτίμησα αμαζον. Θα κοιτάξω το mcu τι είναι. Παντός δουλεύει πολύ καλά σε θέμα ταχύτητας. Έβαλα και ένα usb 3g και έχει και ίντερνετ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι επώνυμες εταιρείες δεν έχουν κάποιο μηχάνημα με android. Μόνο η Honda έχει ένα μοντέλο και αυτό είναι κλειδωμένο, ούτε apk μπορείς να βάλεις ούτε playstore έχει.

Στην ρομ του malaysk δεν έχει επιλογή mcu? Μόνο επεξεργαστή και ανάλυση οθόνης;

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν οι οθόνες αυτών των μηχανημάτων ακολουθούν κάποια στάνταρτς ή κάθε εταιρεία βάζει τα δικά της;

Θα μπορούσε κάποιος να αφαιρέσει το μηχάνημα και να το αντικαταστήσει με άλλο διατηρώντας την ίδια οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Στην ρομ του malaysk δεν έχει επιλογή mcu? Μόνο επεξεργαστή και ανάλυση οθόνης;

Είπαμε μπορείς να βάλεις όποια Rom θέλεις αλλά MCU μόνο της σειράς που έχεις είδη...

Πρώτα απ΄ολα να σε ενημερώσω οτι όλες οι ROM είναι είδη pre-ROOT αλλά ενεργοποιείτε με μια εντολή από τις εργοστασιακές ρυθμίσεις!

Τώρα απλά για να καταλάβεις η αναβάθμιση στα μηχανήματα αυτά είναι δυο σταδίων έχουμε 2 ξεχωριστά αρχεία δηλ. τον ένα λέει update.img που είναι η ROM και το άλλο με mcu.img και είναι το MCU. Μπορείς να επιλέξεις από το Recovery να κάνεις αναβάθμιση μόνο την Rom και να αφήσεις το είδη υπάρχον MCU και το αντίθετο...

Για κοίτα στα χαρακτηριστικά και πές μας πια έκδοση Rom και πια MCU να δούμε...

Πάρε και να δεις την ROM του Ρώσου που ενοποίηση το αποθηκευτικό χώρο και αναβαθμίζει τακτικά:

Προσωπικά την έχω ελαφρώσει είναι πολύ κρύσταλλο-τζερτζελε μέσα και είναι λίγο κουραστική

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Το mcu. Img το βρήκα στο λινκ που έδωσες το update. IMG όχι. Με λίγα λόγια φλασαρω το update για τον επεξεργαστή και την ανάλυση που έχω και mcu ΜΟΝΌ του δικού μου μηχανήματος. Του Ρώσου αξίζει; είναι σταθερή; Τώρα στα δικά μου... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160218/102081f3da11ec73f41e8ace1630f839.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160218/f1df7882192d8020fed3e093575de11d.jpg Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...