Jump to content

Hands on παρουσίαση 2DIN Android


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H εκδοση που εχεις ειναι 27-11-2015, δεν ειναι παλια.

 

Εγω ημουν με 4.2.2 και ειχα προβλημα με το στιγμα gps στο igo (μονο στο igo) και για να το λυσω επρεπε να παω σε 4.4 για αυτο εβαλα του Ρωσου.

Οπως γραφει και ο Σπυρος, η rom του Ρωσου κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου - αναβαθμιζει τακτικα τη rom - εχει μεσα αρκετα ''αχρηστα'' (για εμενα) και την ''καθαρισα'' για να την ελαφρυνω.

 

Δουλεψε το αρκετες μερες με τη rom που εχεις και αν δεν εχεις προβληματα με τον αποθηκευτικο χωρο ή καποιο αλλο σοβαρο θεμα τοτε σκεψου αν θα βαλεις του Ρωσου.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Το κανω copy - paste απο το xda για τη rom του Ρωσου

Προβλημα : for RK3066 > bluetooth OBDII doesn't connect (μπορει να δουλευει και σε rk3188 η διαδικασια)

Λυση : I've got seme as yours and I actually paired it yesterday.

What I did was to disable all Xposed modules and reboot. Then with the bluetooth app pair it and go to Torque app and set the ELM.

Don't know why but without xposed modules on, it paires fine.

So after that I enabled back all Xposed modules, reboot again, and now it's working fine.

Ποστ 1514

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για να εχω ιντερνετ ειχα ενα ''αχρηστο'' νουμερο vodafone cu και εβγαλα sim Double.

Παιρνω τα δωρακια που κανει η εταιρεια σε mb και εξτρα mb απο το ''παρε να χεις'' του cu. Τη μια απο της δυο καρτες την εχω βαλει σε USB 3G WiFi Modem Hotspot και την εχω συνδεσει μονιμα στη usb του 2din και δεν ασχολουμε. Ανοιγω το διακοπτη στο αμαξι και ανοιγει και αυτο, κλεινω το διακοπτη και μετα απο λιγο κλεινει και αυτο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H εκδοση που εχεις ειναι 27-11-2015, δεν ειναι παλια.

 

Εγω ημουν με 4.2.2 και ειχα προβλημα με το στιγμα gps στο igo (μονο στο igo) και για να το λυσω επρεπε να παω σε 4.4 για αυτο εβαλα του Ρωσου.

Οπως γραφει και ο Σπυρος, η rom του Ρωσου κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου - αναβαθμιζει τακτικα τη rom - εχει μεσα αρκετα ''αχρηστα'' (για εμενα) και την ''καθαρισα'' για να την ελαφρυνω.

 

Δουλεψε το αρκετες μερες με τη rom που εχεις και αν δεν εχεις προβληματα με τον αποθηκευτικο χωρο ή καποιο αλλο σοβαρο θεμα τοτε σκεψου αν θα βαλεις του Ρωσου.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Το κανω copy - paste απο το xda για τη rom του Ρωσου

Προβλημα : for RK3066 > bluetooth OBDII doesn't connect (μπορει να δουλευει και σε rk3188 η διαδικασια)

Λυση : I've got seme as yours and I actually paired it yesterday.

What I did was to disable all Xposed modules and reboot. Then with the bluetooth app pair it and go to Torque app and set the ELM.

Don't know why but without xposed modules on, it paires fine.

So after that I enabled back all Xposed modules, reboot again, and now it's working fine.

Ποστ 1514

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για να εχω ιντερνετ ειχα ενα ''αχρηστο'' νουμερο vodafone cu και εβγαλα sim Double.

Παιρνω τα δωρακια που κανει η εταιρεια σε mb και εξτρα mb απο το ''παρε να χεις'' του cu. Τη μια απο της δυο καρτες την εχω βαλει σε USB 3G WiFi Modem Hotspot και την εχω συνδεσει μονιμα στη usb του 2din και δεν ασχολουμε. Ανοιγω το διακοπτη στο αμαξι και ανοιγει και αυτο, κλεινω το διακοπτη και μετα απο λιγο κλεινει και αυτο.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το μοναδικό που έχω πρόβλημα είναι ότι δεν συγχρονίζει ο τηλεφονικος κατάλογος. Τώρα πειράζω το igo και προσπαθώ να κάνω την Ελληνική έκδοση να παίξει. Το igo avic παίζει κανονικά. Όπως και το torque.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν οι οθόνες αυτών των μηχανημάτων ακολουθούν κάποια στάνταρτς ή κάθε εταιρεία βάζει τα δικά της;

Θα μπορούσε κάποιος να αφαιρέσει το μηχάνημα και να το αντικαταστήσει με άλλο διατηρώντας την ίδια οθόνη;

Δεν γνωριζω καθολου, δες ενα ποστ εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62832292&postcount=18752 και ενα βιντεο

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το μοναδικό που έχω πρόβλημα είναι ότι δεν συγχρονίζει ο τηλεφονικος κατάλογος. Τώρα πειράζω το igo και προσπαθώ να κάνω την Ελληνική έκδοση να παίξει. Το igo avic παίζει κανονικά. Όπως και το torque.

Με το o+o δοκιμαζεις ? Ποια rom εχεις ? Με καθε επιφυλαξη στη rom του Ρωσου ειχε και καποιος αλλος προβλημα με αυτο το τηλεφωνο, δεν θυμαμαι αν βρεθηκε λυση γιατι δεν κανω συγχρονισμο επαφων και τα προσπερναω αυτα τα ποστ.

Με αλλο τηλεφωνο δοκιμασες ?

Για το igo, δεν ανοιγει καθολου ή ανοιγει και δεν δουλευει κατι σωστα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω καθολου, δες ενα ποστ εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62832292&postcount=18752 και ενα βιντεο

 

Με το o+o δοκιμαζεις ? Ποια rom εχεις ? Με καθε επιφυλαξη στη rom του Ρωσου ειχε και καποιος αλλος προβλημα με αυτο το τηλεφωνο, δεν θυμαμαι αν βρεθηκε λυση γιατι δεν κανω συγχρονισμο επαφων και τα προσπερναω αυτα τα ποστ.

Με αλλο τηλεφωνο δοκιμασες ?

Για το igo, δεν ανοιγει καθολου ή ανοιγει και δεν δουλευει κατι σωστα ?

Λοιπόν το igo primo το κατάφερα αλλά όταν είναι background χάνει το σήμα gps. Όσο για το κουμπί του navi αλλάζει τελικά μέσα από το μενού του gps. Εάν σε εσάς παίζει το igo background ασ στείλει το sys.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να ειναι στο background και απλα να ακουμε της εντολες για την πλοηγηση ? Δεν εχω κανει πλοηγηση με αυτες της συνθηκες οποτε σου γραφω καποια που ισως κανουν ισως και να μην κανουν, δεν γνωριζω ακριβος.

Καλο ειναι να ρωτησεις σε τοπικ με το igo για σιγουρια.

 

Στην πρωτη ενοτητα κανει αυτο που γραφει, βαλτο στο sys δεν υπαρχει προβλημα.

[android]

disable_restart_after_phone_call=1

 

και σε καποιες αλλες ενοτητες

[gps]

location_net=1

location_gps=1

;this should be in android igo9 config:

background_navigation=1

location_log=0

location_log_filename="gpslog/LocationManager"

 

[gps.extrapolate]

enabled = 1

delay = 450

max_delay = 1600

 

[gps.igo_connector]

copass_speed_limit = 3

position_validity=-1

restart_listening_interval=0

listen_for_gps_while_log_is_playing=1

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το mcu. Img το βρήκα στο λινκ που έδωσες το update. IMG όχι. Με λίγα λόγια φλασαρω το update για τον επεξεργαστή και την ανάλυση που έχω και mcu ΜΟΝΌ του δικού μου μηχανήματος. Του Ρώσου αξίζει; είναι σταθερή; Τώρα στα δικά μου...

Ωραία αν και πήρες τις απαντήσεις σου από τον φίλο "Karthan7" θα συμφωνήσω και εγώ να μην πειράξεις Rom και MCU γιατί βλέπω οτι έχεις τις πιο πρόσφατες εργοστασιακές μακάρι να μπορούσα να βρω και εγώ αυτήν την Rom δεν θα κρύψω οτι εδώ και λίγες ημέρες στο προσωπικό μου αυτοκίνητο έχω μεταβεί στην τελευταία εργοστασιακή που βρήκα την: 10.08.2015 και είμαι ευχαριστημένος καθώς το ντύσιμο με τις αποχρώσεις το κάνουν πανέμορφο και πλέον δουλεύω πάνω σε αυτήν με διορθώσεις και μεταφράσεις στα app που ανέφερα πιο πάνω...

Τώρα αν θες μπορείς να αλλάξεις το app του B/T για να διορθώσης το πρόβλημα των επαφών με Β/Τ mod-app και το έχω να στο δώσω αν θες...

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το ROOT να εγκαταστήσεις τον Root-explorer ΑΛΛΑ και να εμπεδώσεις ομως την διαδικασια αλλαγής app μέσα από το (system/app) αν έχεις φυσικά και την διάθεση...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εχει μια θυρα aux μπροστα,αν βαλω ενα μικροφωνο θα μπορω να μιλαω με το bluetooth και οχι απο το ενσωματωμενο (mic) που εχει ωστε να ακουγομαι καλυτερα?
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το background πως το έλυσa με την εξης προσθικη στο sys

 

[android]

show_status_bar=1

fullscreen=1

tablet=1

has_physical_home_button=1

create_sdcard_dir=0

upside_down_bug=1

navigation_audio_stream = 4

background_shutdown_timeout=0

background_navigation_enabled=1

 

Όσο για το bluetooth θα πάρο το τηλέφωνο τις συζύγου και αν δεν συγχρονίζει και αυτό τότε θα δούμε.

 

 

Τώρα ψάχνω άλλο θέμα που αφορά μάλλον το android.Όταν έχω απλή φωνή το radio χαμηλώνει και ακούγεται η φωνή,όταν όμως βάζω tts έχουν ακριβώς στην ίδια ένταση.Βεβαια πήγα δυνάμωσα όσο γινότανε την φωνή tts αλλα μέχρι ένα σημείο γιατί μετά μπούκωνε.

 

 

Τελικά της συζύγου συγχρονησε. Έκανε αρκετή ώρα οπότε μπορεί και το δικό μου να συγχρονηζε απλά ήθελε ποιο πολύ ώρα και δεν το άφησα. Οπότε μένει μόνο αυτό με την tts.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Mε το igo και svox tts εχω και εγω το ιδιο προβλημα, το εχω γραψει και σε αλλο Ελληνικο φορουμ με προγραμματα πλοηγησης.

Δοκιμασε να παιζει μουσικη καποιο δικο σου αρχειο οχι απο fm ραδιο και δες αν εχει την ιδια συμπεριφορα.

 

Ειχα γραψει

 

1) Εβαλα στο sys το navigation_stream=4. Eδω να πω οτι οταν εβαζα το igo σε ταξιδια εβαζα να παιζει με τον bsb player σε μικρο παραθυρο βιντεο κλιπ. Συνηθος η ενταση του ηχου ηταν πανω απο το 10(φτανει μεχρι το 30) και ακουγα κανονικα αυτα που ελεγε το igo. Το ιδιο συμβαινει και τωρα. Οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν υπηρχε και σε προηγουμενη εκδοση το προβλημα και απλα δεν το ειχα καταλαβει.

Το προβλημα ειναι οταν παιζει παραλληλα fm ραδιο οπου συμβαινει το εξης: η ενταση του ηχου απο τερμα χαμηλα σε αρκετα ψηλα δεν εχει την αναλογη ενταση στο fm ραδιο και στο igo, δηλαδη στα χαμηλα το ραδιο ''πνιγει'' την ενταση απο το igo και απο το 10-12 και πανω ακουγετε χωρις προβλημα και το igo. Επισης ας πουμε εχω την ενταση στο 6-7 και ακουω εκπομπη σε αθλητικο ραδιοφωνο μπορω να ακουσω και της ανακοινωσεις στο igo, αν εχω καποιο μουσικο σταθμο με την ιδια ενταση συνηθος ειναι δυσκολο να ακουσω της ανακοινωσεις στο igo, αν ανεβασω ενταση 12-14 ακουω και της ανακοινωσεις στο igo.

Θα το παρακολουθησω και της επομενες ημερες και αν δω κατι διαφορετικο θα το γραψω παλι εδω.

 

και

 

Mε το fm ραδιο ανοικτο και το igo να ''δινει'' φωνητικες εντολες υπαρχει μια βελτιωση οταν εχω την ενταση κατω απο το 10, οταν βαζω την ενταση πανω απο ~12 δεν υπαρχει προβλημα και στο igo ακουγονται κανονικα οι εντολες. Αν ακουω καποιο μουσικο βιντεο ακουγονται οι εντολες ακομα και με χαμηλη ενταση.

 

Να ευχαριστησω τον Σπυρο που εγραψε εδω για την λυση τον προβληματων με το update σε 4.4.4, πολυ περισσοτερο σε ευχαριστω Σπυρο για την ψυχολογικη υποστηριξη στο να κανω το update

 

Επισης για οσους εχουν android 2din

Στις ρυθμισεις --> factory settings --> πληκρολογουμε 126 --> παμε στο ''Audio'' και εκει που γραφει ''Radio'' δοκιμαστε να κατεβασετε την ''τιμη'' που εχει --> πατηστε Apply και μετα Exit, θα σας ζητησει να κανει reboot. Καντε δοκιμες με fm radio και igo να δειτε πως ειναι ο ηχος και αν υπαρχει διαφορα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι άλλο πρόβλημα. Κάθε φορά που ξεκινάει το αμάξι μετά από ώρα ζητάει αρχικές ριθμισεισ το igo. Δοκίμασα κι έβαλα τον φάκελο στην εσωτερική μνήμη όχι αυτή που έχει για τις εγκαταστάσεις των εφαρμογών στην άλλη αλλά πάλι έχω το ίδιο. Τι κάνουμε εδώ;
Link to comment
Share on other sites

To igo αφησε το στην καρτα gps.

 

Για το προβλημα σου: στο sys

 

[interface]

save_checksum=0

 

Tο ειχα διαβασει στο γειτωνικο φορουμ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα το δοκιμάσω αύριο το πρωί..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα το δοκιμάσω αύριο το πρωί..

1000² ευχαριστώ για την πληροφορία. Δούλεψε άψογα.

Edit :πάλι το έκανε. Τρελενετε μάλλον όταν βάζω μπροσ το αμάξι, πιθανόν θέλει να το κλείνω πριν κλείσω το αμάξι. Θα βάζω άλλο πρόγραμμα να τρέχει από πίσω για τις κάμερες δεν πειράζει.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

1000² ευχαριστώ για την πληροφορία. Δούλεψε άψογα.

Edit :πάλι το έκανε. Τρελενετε μάλλον όταν βάζω μπροσ το αμάξι, πιθανόν θέλει να το κλείνω πριν κλείσω το αμάξι. Θα βάζω άλλο πρόγραμμα να τρέχει από πίσω για τις κάμερες δεν πειράζει.

Παιδιά ερώτηση. Εάν φλασαρω το νέο mcu σβήνουν όλα από μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Mε καθε επιφυλαξη νομιζω πως δεν χανεις τιποτα. http://forum.xda-developers.com/wiki/Generic_Android_Head_Unit/MCU_Explained

Καλου κακου παρε ενα titanium backup στη micro sd ;)

Η rom ειναι update.img

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει αναβάθμιση για το mcu και θα την κάνω μήπως διορθώσω το πρόβλημα με το Bluetooth KAI to obd2 που έχω. Ρουτ κάνουμε με το απκ από το root Master?
Link to comment
Share on other sites

Mε το obd δεν μπορεις να συνδεθεις ? τι προβλημα σου βγαζει ?

Παντος προσεξα τελικα οτι ουτε σε εμενα κοβει το ρευμα στον ανταπτορα οταν κλεινω το αμαξι. Οποτε δεν εχω μονιμα πανω το obd.

 

Για το root περιμενε μηπως σου πει ο Σπυρος ποια ειναι η εντολη.

Πρώτα απ΄ολα να σε ενημερώσω οτι όλες οι ROM είναι είδη pre-ROOT αλλά ενεργοποιείτε με μια εντολή από τις εργοστασιακές ρυθμίσεις

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το obd έχω το εξής θέμα. Το ένα που έχω συνδέετε αλλά όχι πάντα. Τις μισές φορές δεν συνδέεται. Το άλλο ένα το βλέπει κανονικά όταν πατάω σύνδεση και ενώ έπρεπε να μου βγάλει να πληκτρολογισω κωδικό δεν κάνει τπτ είναι σαν να μην το πάτησα. Τώρα παράγγειλα ένα καλύτερο γιατί πιστεύω ότι είναι θέμα και του obd και πιθανόν και του ράδιο. Περιμένω για το ρουτ. Μπορεί να κατέβω το βράδυ να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω θυμαμαι να εβαλα κωδικο για να το συνδεσω με το 2din. Στο τηλεφωνο μου εβγαλε και εβαλα κωδικο για να συνδεθει.

Αυτο εδω εχω http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-Super-Mini-ELM327-Bluetooth-OBD2-Scanner-ELM-327-Bluetooth-For-Multi-brands-CAN/1129454663.html το ειχα αγορασει 5.72 δολαρια.

 

 

 

Edit

JOYING promise can offer the android 5.1 lollipop upgrade

Date: 2016-2-22 Beta

RK3188 1024*600 resolution firmware

Θα την βρειτε εδω http://www.carjoying.com/Joying-blog/12.html?page=5

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Στην ιδια σελιδα στα Comments

Thank you for the version of Android 5.1.1 joying 1024x600. When will the RK3188 800x480 version will be avaialble?

Hi Steven, thank you for your attention and support! our RK3188 800x480 version is available now.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mε το obd δεν μπορεις να συνδεθεις ? τι προβλημα σου βγαζει ?

Παντος προσεξα τελικα οτι ουτε σε εμενα κοβει το ρευμα στον ανταπτορα οταν κλεινω το αμαξι. Οποτε δεν εχω μονιμα πανω το obd.

 

Για το root περιμενε μηπως σου πει ο Σπυρος ποια ειναι η εντολη.

Root

Θα πας εργοστασιακές ρυθμίσεις και κλικ στην καρτελίτσα που θα δεις πληκτρολογείς:

*#hct#root#

αυτό ήταν ενεργοποιήθηκε ο superuser...

 

Ουτε εγω θυμαμαι να εβαλα κωδικο για να το συνδεσω με το 2din. Στο τηλεφωνο μου εβγαλε και εβαλα κωδικο για να συνδεθει.

Αυτο εδω εχω http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Arrival-Super-Mini-ELM327-Bluetooth-OBD2-Scanner-ELM-327-Bluetooth-For-Multi-brands-CAN/1129454663.html το ειχα αγορασει 5.72 δολαρια.

 

 

 

Edit

JOYING promise can offer the android 5.1 lollipop upgrade

Date: 2016-2-22 Beta

RK3188 1024*600 resolution firmware

Θα την βρειτε εδω http://www.carjoying.com/Joying-blog/12.html?page=5

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Στην ιδια σελιδα στα Comments

Thank you for the version of Android 5.1.1 joying 1024x600. When will the RK3188 800x480 version will be avaialble?

Hi Steven, thank you for your attention and support! our RK3188 800x480 version is available now.

 

Παιδιά μην βιάζεστε να περάσετε στην 5.1 αφήστε λίγες ημέρες να κανουν άλλοι τους beta-tested εχει ρίσκο αυτήν την στιγμή...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα. Θα γίνει ρουτ και αναβάθμιση mcu το απόγευμα. Να πω ότι σε ξενο φόρουμ διάβασα ότι δεν είναι αναβάθμιση 5.1.1 αυτή και ότι είναι εξελιγμένη 4.4.4. Προσωπικά θα κάνω αναβάθμιση μόνο το mcu και θα δω πως θα πάει με τον καινούργιο obd ανταπτορακι που παράγγειλα και θα δω τι θα κάνω. Για την ώρα όλα είναι άψογα. Στην τοποθέτηση που το έκανα και επιδη με το άλλο το ραδιόφωνο είχα πολλά παράσιτα όταν φορτίζε το κηνιτο, τράβηξα άλλη γείωση και έβαλα φιλαράκια στα καλώδια ρεύματος και γειωσης και τώρα δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μόνο αυτές τις επιλογές. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160225/d227b698a0838eca9b8dc91e5aa31546.jpg

Λοιπόν, μάλλον πρέπει να βάλω preroot rom για να κάνω Root. Μάλλον για την ώρα δεν θα το κάνω αφού τελικά είδα ότι και το obd που δεν συνδέεται μάλλον είναι θέμα του ανταπτορα. Έκανα αναβάθμιση μέσα από το recovery το mcu και δεν σβήστηκε τπτ. Μόνο τους σταθμούς έχασε. Οπότε για την ώρα μένουμε εδώ και μιλάμε πάλι όταν έρθει το καινούργιο ανταπτορακι. Πολύ καλή μονάδα παντός.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μόνο αυτές τις επιλογές.

Maxime εκεί που μπήκες πληκτρολόγησες 126 Σωστά? Εγώ όμως δεν σου έγραψα κάτι τέτοιο και προφανώς δεν έχεις καταλάβει ακόμα!

Το ξαναλέω λοιπόν εκεί που έγραψες το 126 αντι για αυτό ΕΚΕΙ θα γράψεις το *#hct#root# και επιτόπου θα ενεργοποιηθεί ο το ADB Root

ΟΛΕΣ πλέον οι ROM KitKat 4.4 είναι pre-root

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Maxime εκεί που μπήκες πληκτρολόγησες 126 Σωστά? Εγώ όμως δεν σου έγραψα κάτι τέτοιο και προφανώς δεν έχεις καταλάβει ακόμα!

Το ξαναλέω λοιπόν εκεί που έγραψες το 126 αντι για αυτό ΕΚΕΙ θα γράψεις το *#hct#root# και επιτόπου θα ενεργοποιηθεί ο το ADB Root

ΟΛΕΣ πλέον οι ROM KitKat 4.4 είναι pre-root

Τώρα κατάλαβα. Θα το κάνω το απόγευμα. Ευχαριστώ.

Edit

 

Έγινε το ρουτ και το backup με το titanium. 1000 ευχαριστώ στους συμφορουμιτες. Περιμένω το ανταπτορακι τώρα για να δω πως θα δουλέψει το Bluetooth.

Να επισημάνω ότι ζήτησα και μου δώσανε την τελευταία ενημέρωση Android από εκεί που το πήρα. Όποιος την θέλει του την στέλνω. Το μηχάνημα είναι rk3188 με ανάλυση 1024x600. Και η ενημέρωση είναι 27.11.2015.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα. Θα το κάνω το απόγευμα. Ευχαριστώ.

Edit

Να επισημάνω ότι ζήτησα και μου δώσανε την τελευταία ενημέρωση Android από εκεί που το πήρα. Όποιος την θέλει του την στέλνω. Το μηχάνημα είναι rk3188 με ανάλυση 1024x600. Και η ενημέρωση είναι 27.11.2015.

Δεν είναι η τελευταία εργοστασιακή Rom αυτή που εχεις αλλά η: HA_rk3188_h_2015-12-04 τελικά αν εξαιρεθεί η ψευτο 5.1.1 του Joying (JY_rk3188_h(20160222)

δες και το screenshot μου:

 

http://s10.postimg.org/hx3kqj8md/image.jpg

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...