Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι στοκ, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσο δυνατό και να είναι, το 4Κ υποστηρίζεται απο μια γενια hardware και μετα. Αν δεν κανω λαθος απο 2012 και μετα. Χοντρικα μιλαω παντα.

 

Μιλάμε για i7 5930Κ με 32gb ram και Quadro K4000, πρέπει να αρκεί λογικά! :p

 

γενικά ο vlc τρώει σκαλώματα, δοκίμασε τον pot player

 

Είμαι κ πλάσμα της συνήθειας βλέπεις κ δύσκολα αλλάζω αλλά ίσως όντως ο vlc να μην είναι 4Κ-ready όπως διαβάζω. Θα τα βλέπω στο κινητό τότε, εκεί παίζουν καλά τουλάχιστον :lol:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για i7 5930Κ με 32gb ram και Quadro K4000, πρέπει να αρκεί λογικά! :p

 

 

Σημασια εχει φιλε μου η γενια του επεξεργαστη + chipset Καρτας γραφικων, οχι το ποσο δυνατος ειναι. :)

 

Δεν εχω ιδεα αν ο δικος σου ειναι αρκετος, απλα εχω την εντυπωση οτι θελει generation 4 και μετα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63270[/ATTACH] ξέρεις κάνεις τι είναι η ετοιμότητα κυψελης που μου τρώει μπαταρία???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63270[/ATTACH] ξέρεις κάνεις τι είναι η ετοιμότητα κυψελης που μου τρώει μπαταρία???

 

Προφανώς δεν έχεις καλό σήμα. Μήπως έχεις wind? εκτός και άμα δεν έχεις καλό 4g από άλλη εταιρεία.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις καλό σήμα. Μήπως έχεις wind? εκτός και άμα δεν έχεις καλό 4g από άλλη εταιρεία.

Καλό έχω, όλη μέρα το κοιτάζω γιατί πρώτη μέρα το έχω. COSMOTE έχω απλά είναι κομμένη η sim γιατί δεν είχαν στο κατάστημα να μου δώσουν και θα έχουν την Πέμπτη και μερικές φορές κάνει κάτι βυθισματα σαν να χάνει το σήμα τελείως και επανέρχεται (ίσως να έχει πάρει λίγο στο κόψιμο και από το chip) θα το δω και την Πέμπτη όταν βάλω κανονική nano. Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό έχω, όλη μέρα το κοιτάζω γιατί πρώτη μέρα το έχω. COSMOTE έχω απλά είναι κομμένη η sim γιατί δεν είχαν στο κατάστημα να μου δώσουν και θα έχουν την Πέμπτη και μερικές φορές κάνει κάτι βυθισματα σαν να χάνει το σήμα τελείως και επανέρχεται (ίσως να έχει πάρει λίγο στο κόψιμο και από το chip) θα το δω και την Πέμπτη όταν βάλω κανονική nano. Ευχαριστώ πολύ!

 

Η sim φταίει ξεκάθαρα τότε . άλλαξε την το συντομότερο

Link to comment
Share on other sites

Η sim φταίει ξεκάθαρα τότε . άλλαξε την το συντομότερο

Αύριο πάω για αλλαγή! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Edit : την Πέμπτη που θα έχουν βασικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η sim ή δουλεύει ή δεν δουλεύει καθόλου, δεν υπάρχει ενδιάμεσο. Είναι πρόβλημα που έχω ξανακούσει πάντως αυτό με νεξους να χάνει το σήμα του ξαφνικά, όπως μπορεί να ευθύνεται και το δίκτυο σου για τις αποσυνδεσεις
Link to comment
Share on other sites

Η sim ή δουλεύει ή δεν δουλεύει καθόλου, δεν υπάρχει ενδιάμεσο. Είναι πρόβλημα που έχω ξανακούσει πάντως αυτό με νεξους να χάνει το σήμα του ξαφνικά, όπως μπορεί να ευθύνεται και το δίκτυο σου για τις αποσυνδεσεις

Κοίτα θα πάω να την αλλάξω ούτως ή άλλως και από κει και πέρα το βλέπω. Ίσως είναι τυχαίο γιατί το πρωί δεν μου είχε εμφανιστεί κάτι τέτοιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχει φιλε μου η γενια του επεξεργαστη + chipset Καρτας γραφικων, οχι το ποσο δυνατος ειναι. :)

 

Δεν εχω ιδεα αν ο δικος σου ειναι αρκετος, απλα εχω την εντυπωση οτι θελει generation 4 και μετα.

 

Μα γι'αυτό έγραψα ακριβώς τα μοντέλα τους, είναι δεδομένο ότι τα συγκεκριμένα υποσυστήματα είναι 4k-ready οπότε δεν βρίσκεται εκεί το πρόβλημα. Πιθανότατα φταίει το vlc δεν δοκίμασα ακόμα τον pot που προτείνει ο φίλος...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτό έγραψα ακριβώς τα μοντέλα τους, είναι δεδομένο ότι τα συγκεκριμένα υποσυστήματα είναι 4k-ready οπότε δεν βρίσκεται εκεί το πρόβλημα. Πιθανότατα φταίει το vlc δεν δοκίμασα ακόμα τον pot που προτείνει ο φίλος...

 

Έχει δίκιο, είναι του 2014. Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις codec και να τρεξεις το βιντεο σε windows media player?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση το κινητό είναι αδιάβροχο σωστά? Δεν θα έπρεπε να έχει στην θύρα USB κάποιο πορτάκι ή κάποιο κάλυμμα? Και γενικά σε τι μας καλύπτει η εγγύηση από άποψη αδιαβροχοποιησης?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση το κινητό είναι αδιάβροχο σωστά? Δεν θα έπρεπε να έχει στην θύρα USB κάποιο πορτάκι ή κάποιο κάλυμμα? Και γενικά σε τι μας καλύπτει η εγγύηση από άποψη αδιαβροχοποιησης?

 

δεν είναι αδιάβροχο. αντέχει πιτσιλιές από νερό, τίποτα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αδιάβροχο. αντέχει πιτσιλιές από νερό, τίποτα παραπάνω

 

ωπ... ευχαριστώ... νόμιζα ήταν αδιάβροχο όπως Z3, S5 λόγω water resistant που διάβαζα... πώς δεν έκανα καμιά μ......κια να δοκιμάσω ο θεός με φώτισε...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι νέος στο φορουμ. Ποιο κινητό πιστεύετε ότι είναι καλύτερο.

Ανάλογα τις ανάγκες και τα γούστα σου. Καλύτερα όμως να απευθύνεις το ερώτημά σου στο κατάλληλο topic http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς θέμα με το φούσκωμα της πλάτης?

Στο σημείο πίσω απο τα κουμπιά έχει φουσκώσει (σχετικά λίγο) η πλάτη.

Το καλύπτει το σέρβις?

Που μπορώ να απευθυνθώ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς θέμα με το φούσκωμα της πλάτης?

Στο σημείο πίσω απο τα κουμπιά έχει φουσκώσει (σχετικά λίγο) η πλάτη.

Το καλύπτει το σέρβις?

Που μπορώ να απευθυνθώ?

 

Ναι το καλύπτει. Έχει φουσκωσει η μπαταρία. Πας για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το έχω πάρει από eshop.gr.

Θα πρέπει να το πάω σε αυτούς ή σε κάποια αντιπροσωπεία;

 

Και το eshop στην αντιπροσωπία θα το στείλει οπότε πήγαινε το εσύ για να τελειώνεις νωρίτερα. Εκτός και αν δεν έχουν περάσει 7 ημέρες από την αγορά του οπότε πήγαινε το για doa στο eshop.

 

Το service είναι http://www.cellcom.gr/site/gr/

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση ανέβηκε; LMY48I

https://developers.google.com/android/nexus/images

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...