Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο που το προμηθευτηκες και ήταν τόσο γενναιόδωροι?

 

Γιατί γενναιόδωροι; Εφόσον ήταν μέσα στην εγγύηση, δεν είναι υποχρεωμένοι να το πιστώσουν; Από το e-shop το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

θα ηθελα πολυ να παρω το nexus 6 παιδια,αλλα με το screen burn στα capacitive keys και στην navigation bar οπως και το θορυβο που ακουγεται στις κλησεις απο το ακουστικο τι γινεται;

Ας μας πουν οι κατοχοι γιατι να δωσεις τοσα λεφτα και να εχεις τετοια θεματα ειναι το μοναδικο κωλυμα για να το παρω.

ευχαριστω

 

Δεν έχω τίποτα από τα δύο. Προβληματικές συσκευές πάντα θα υπάρχουν σε όλα τα μοντέλα αλλά δεν έχω δει άλλον να αναφέρει τα συγκεκριμένα προβλήματα εδώ. Και σε κάθε περίπτωση έχεις εγγύηση. Αν είναι προβληματική η οθόνη ή κάποιο εξάρτημα πιθανότατα θα φανεί μέσα στον 1ο χρόνο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα από τα δύο. Προβληματικές συσκευές πάντα θα υπάρχουν σε όλα τα μοντέλα αλλά δεν έχω δει άλλον να αναφέρει τα συγκεκριμένα προβλήματα εδώ. Και σε κάθε περίπτωση έχεις εγγύηση. Αν είναι προβληματική η οθόνη ή κάποιο εξάρτημα πιθανότατα θα φανεί μέσα στον 1ο χρόνο.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι εχεις τουλαχιστον το burn-in στην navigation bar...αυτο το λέω λογω οτι όλες η πρωτες παρτίδες προς το παρόν έχουν ενα ελαφρύ burn in...και για αυτό τον λόγω πολλοι χρήστες χρησιμοποιούν pie button's!...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι εχεις τουλαχιστον το burn-in στην navigation bar...αυτο το λέω λογω οτι όλες η πρωτες παρτίδες προς το παρόν έχουν ενα ελαφρύ burn in...και για αυτό τον λόγω πολλοι χρήστες χρησιμοποιούν pie button's!...

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πρόβλημα ολες οι πρώτες παρτίδες. Σε κάποιους τυχαίνει, σε αλλους όχι

Link to comment
Share on other sites

Κάψιμο στην οθόνη δεν έχω. Όμως όταν φέρω από ελλάδα το galaxy note1 που έχω, θα το στείλω service.

 

1) 1χιλιοστό σήκωμα στην πλάτη στη μεριά των κουμπιων, το καταλαβαίνείς όταν περνάς με το νύχι σου από το περιμετρικό πλαίσιο στην πλάτη. Από την άλλη πλευρά είναι smooth και δεν καταλαβαίνεις ότι πέρασες στο καπάκι, εννιαίο το δέσιμο. Από την πλευρά των κουμπιών όμως πρόβλημα.

 

2) Στατικός θόρυβος κατά τις κλήσεις. Όχι σε όλες, το κάνει όποτε του κατέβει.

 

3) Σοβαρό πρόβλημα με το γυροσκόπιο του gps. Μου χει σπάσει τα νεύρα κατά το navigation. Προσπαθώ να κάνω navigation μέσα στην πόλη με τα πόδια και ενώ περπατάω 10 λεπτά προς μια κατεύθυνση συνεχίζει να μου δείχνει προς την άλλη, ενώ ταυτόχρονα χάνει σε ακρίβεια. Τι στο καλό, Λονδίνο βρίσκομα, πύργοι των δικτύων και δορυφόροι στο φουλ, θα πρεπε να έχει υψηλή ακρίβεια.

 

4) Από 20% (περίπου) και κάτω όταν ρίχνω το brightness της οθόνης, τα χρώματα γίνονται μωβ. Δεν με ενοχλεί, ίσα ίσα που βολεύει για το βραδινό κρεβάτοδιάβασμα, αλλά θα το αναφέρω και αυτό να ενισχύσω την πιθανότητα αντικατάστασης.

 

Ευελπίστώ να πάει για αντικατάσταση.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πρόβλημα ολες οι πρώτες παρτίδες. Σε κάποιους τυχαίνει, σε αλλους όχι

 

Αν διαβάσεις στο XDA θα δεις οτι κάποια ατομα έχουν αλλάξει μέσω εγγυήσεως μέχρι και 5 συσκευές....... Και μετα απο κάποιες ώρες λειτουργιας ξανά έχουν burn in...είναι δύσκολο να το παρατηρήσεις αν δεν βάλεις κάποια εφαρμογή για burn in,κυρίως φαίνεται σε γκρι φόντο και όχι σε χρωματιστό.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

4) Από 20% (περίπου) και κάτω όταν ρίχνω το brightness της οθόνης, τα χρώματα γίνονται μωβ. Δεν με ενοχλεί, ίσα ίσα που βολεύει για το βραδινό κρεβάτοδιάβασμα, αλλά θα το αναφέρω και αυτό να ενισχύσω την πιθανότητα αντικατάστασης.

 

Ευελπίστώ να πάει για αντικατάσταση.

 

Για το 4ο διάβαζα ότι είναι θέμα των amoled και το γεγονός ότι η Motorola έδωσε τη δυνατότητα να κατεβαίνει η φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά με τη lollipop. Το έχει και το moto X 2014 που έχω, αλλά όπως κι εσένα δε με ενοχλεί. Αν βγάλεις το adaptive display δεν το κάνει μόνο στο 0% ή κάτω από 5%; Με το adaptive το κάνει πολύ πιο γρήγορα, λογικό μιας και ρίχνει τη φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις στο XDA θα δεις οτι κάποια ατομα έχουν αλλάξει μέσω εγγυήσεως μέχρι και 5 συσκευές....... Και μετα απο κάποιες ώρες λειτουργιας ξανά έχουν burn in...είναι δύσκολο να το παρατηρήσεις αν δεν βάλεις κάποια εφαρμογή για burn in,κυρίως φαίνεται σε γκρι φόντο και όχι σε χρωματιστό.

 

Δε νομίζω να χρειάζεται εφαρμογή για να το δεις, οσο μικρο κι αν ειναι το burn in φαίνεται σε ενα έμπειρο μάτι. Εχω αλλάξει ενα σωρό samsung devices και τελικά burn in επαθα μετα απο 1 χρονο σχεδον στο gear 2 :p Δεν εχω αξιωθεί βέβαια να το παω service γιατί δεν φαίνεται εύκολα αλλα οκ.

 

Το θέμα ειναι οτι σου αλλάζουν την συσκευή χωρις πολλα πολλα αρα ολα οκ. Οσο για τον τύπο που αλλαξε 5 συσκευές πρέπει να ταν πολυ άτυχος. :)

Link to comment
Share on other sites

Για το 4ο διάβαζα ότι είναι θέμα των amoled και το γεγονός ότι η Motorola έδωσε τη δυνατότητα να κατεβαίνει η φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά με τη lollipop. Το έχει και το moto X 2014 που έχω, αλλά όπως κι εσένα δε με ενοχλεί. Αν βγάλεις το adaptive display δεν το κάνει μόνο στο 0% ή κάτω από 5%; Με το adaptive το κάνει πολύ πιο γρήγορα, λογικό μιας και ρίχνει τη φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά.

 

Ναι το έχω παρατηρήσει, απλά το adaptive το έχω συνέχεια. Βολεύει πολύ και λειτουργεί υποδειγματικά. Όπως είπα, θα το αναφέρω μόνο για να ενισχύσω τη θέση μου. Σαν "άσχετος" χρήστης δεν ξέρω τι είναι αμολεντ και λοιπά, ξέρω μόνο πως είναι μωβ :p :) .. Όπως είπαμε, ευελπιστώ σε αντικατάταστη. Αλλά πρώτα πρέπει να μου έρθει το galaxy note από ελλάδα γιατί δεν μπορώ δίχως κινητό.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω παρατηρήσει, απλά το adaptive το έχω συνέχεια. Βολεύει πολύ και λειτουργεί υποδειγματικά. Όπως είπα, θα το αναφέρω μόνο για να ενισχύσω τη θέση μου. Σαν "άσχετος" χρήστης δεν ξέρω τι είναι αμολεντ και λοιπά, ξέρω μόνο πως είναι μωβ :p :) .. Όπως είπαμε, ευελπιστώ σε αντικατάταστη. Αλλά πρώτα πρέπει να μου έρθει το galaxy note από ελλάδα γιατί δεν μπορώ δίχως κινητό.

 

:lol: θεός!

Κι εγώ συνέχεια έχω το adptive γιατί δουλεύει πολύ καλά.

Από αυτά που έγραψες, τα προβλήματα με το θόρυβο στις κλήσεις και το gps είναι σοβαρά και θα με ενοχλούσαν κι εμένα.

Σου εύχομαι καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

 

Το θέμα ειναι οτι σου αλλάζουν την συσκευή χωρις πολλα πολλα αρα ολα οκ. Οσο για τον τύπο που αλλαξε 5 συσκευές πρέπει να ταν πολυ άτυχος. :)

 

Σε αυτό που λες εχεις όντως δίκιο...και δεν σου λένε και το παραμύθι οτι δεν είναι απο Ελληνική αντιπροσωπεία αρα δεν το καλύβει εγγύηση!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι εχεις τουλαχιστον το burn-in στην navigation bar...αυτο το λέω λογω οτι όλες η πρωτες παρτίδες προς το παρόν έχουν ενα ελαφρύ burn in...και για αυτό τον λόγω πολλοι χρήστες χρησιμοποιούν pie button's!...

 

Ε άμα είσαι εσύ σίγουρος για το τι συμβαίνει στη συσκευή μου, χωρίς καν να την έχεις δει ποτέ να την πάω για αλλαγή άμεσα. Και όταν τη δούνε και μου πούνε "μα αυτή δεν έχει τίποτα" θα τους απαντήσω ότι ο souliar στο myphone.gr είναι σίγουρος ότι έχει burn-in και δε δέχομαι κουβέντα. Οκ, καλό το internet μέχρι ενός σημείου αλλά να βάζουμε και την κρίση μας να δουλεύει καμιά φορά. Δηλαδή αν είχα θέμα για ποιό λόγο να μην 1) γύριζα τη συσκευή κ να πάρω τα λεφτά μου πίσω όπως προσφέρει το Amazon για 1 μήνα ή έστω 2) Να μην την έχω στείλει για αλλαγή; :blink:

 

Το φοβερό βέβαια δεν είναι ότι η συσκευή μου (όπως και πολλές άλλες) δεν έχει τίποτα απολύτως, αλλά η βεβαιότητα με την οποία κάποιοι αναπαράγουνε τυφλά ό,τι διαβάζουν. Υπάρχει βέβαια κ η άλλη συνήθης περίπτωση, σε ορισμένα προιόντα που ορισμένες παρτίδες βγάζουν κάποιο ελάττωμα (από ηλεκτρονικές συσκευές μέχρι αυτοκίνητα) αυτοί που έχουν ελαττωματικά κομμάτια να βγάζουν τρελούς όσους δεν έχουν, σε στυλ: Αφού εγώ έχω, άρα θα 'χουνε όλοι, εγώ ξέρω καλύτερα.

 

Να αρχίσω να βγάζω φώτο/βίντεο/φωτοτυπίες/φαξ της οθόνης για να δείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις εδωσα το iphone 6 και παραγγειλα το nexus 6 σε λευκο χρωμα ελπιζω να μην το μετανιωσω,ετσι και αλλιως και το nexus 6 λεγεται:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ε άμα είσαι εσύ σίγουρος για το τι συμβαίνει στη συσκευή μου, χωρίς καν να την έχεις δει ποτέ να την πάω για αλλαγή άμεσα. Και όταν τη δούνε και μου πούνε "μα αυτή δεν έχει τίποτα" θα τους απαντήσω ότι ο souliar στο myphone.gr είναι σίγουρος ότι έχει burn-in και δε δέχομαι κουβέντα. Οκ, καλό το internet μέχρι ενός σημείου αλλά να βάζουμε και την κρίση μας να δουλεύει καμιά φορά. Δηλαδή αν είχα θέμα για ποιό λόγο να μην 1) γύριζα τη συσκευή κ να πάρω τα λεφτά μου πίσω όπως προσφέρει το Amazon για 1 μήνα ή έστω 2) Να μην την έχω στείλει για αλλαγή; :blink:

 

Το φοβερό βέβαια δεν είναι ότι η συσκευή μου (όπως και πολλές άλλες) δεν έχει τίποτα απολύτως, αλλά η βεβαιότητα με την οποία κάποιοι αναπαράγουνε τυφλά ό,τι διαβάζουν. Υπάρχει βέβαια κ η άλλη συνήθης περίπτωση, σε ορισμένα προιόντα που ορισμένες παρτίδες βγάζουν κάποιο ελάττωμα (από ηλεκτρονικές συσκευές μέχρι αυτοκίνητα) αυτοί που έχουν ελαττωματικά κομμάτια να βγάζουν τρελούς όσους δεν έχουν, σε στυλ: Αφού εγώ έχω, άρα θα 'χουνε όλοι, εγώ ξέρω καλύτερα.

 

Να αρχίσω να βγάζω φώτο/βίντεο/φωτοτυπίες/φαξ της οθόνης για να δείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας;

 

Εγω ειχα burn in το αλλαξα με doa και τωρα δεν εχω προβλημα...απαντησες με ειρωνικο υφος και σταση ανωτεροτητας...και ναι σε προκαλω να ανεβασεις φωτο σε full mode σε γκρι χρωμα να δεις.....

Τυχαινει και δεν ειμαι απλος χρηστης καθως ψαχνομαι γενικα στο θεμα τις τεχνολογιας και φροντισα το νεο nexus 6 που μου εστειλαν να ειναι ειναι απο διαφορετικη παρτιδα ωστε να μην εχω προβλημα....διοτι ξερω ειδη 3 ατομα που εχουν την συσκευη απο διφορετικα Ελληνικα καταστηματα και ειχαν το προβλημα αυτο....τωρα η google το γυριζει και λεει οτι δεν ειναι burn in και οτι ειναι το φαινομενο ghostιng και οτι ολες η amoled οθονες το εχουν σε ενα βαθμο,αλλες περισσοτερο...και αλλες λιγοτερο!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

τωρα η google το γυριζει και λεει οτι δεν ειναι burn in και οτι ειναι το φαινομενο ghostιng και οτι ολες η amoled οθονες το εχουν σε ενα βαθμο,αλλες περισσοτερο...και αλλες λιγοτερο!

 

Το λεγόμενο ghosting το είχα στο galaxy nexus,γενικά όμως το λεγόμενο ghosting ή burn in,γτ μιλάμε για το ίδιο πράμα,το έχουν οι amoled οθόνες,ένα άλλο παράδειγμα θα σας δώσω σε παλιότερη συσκευή με amoled,μας ήρθε από ανταλλαγή στο μαγαζί που είμαι,πριν απο κανα 2-3 χρονια,ενα C7,το οποιο σε λευκο φοντο μονο ειχε γινει burn in το demo που επαιζε το κινητο οταν το ειχα σε προβολη,ειχε εγγυηση ακομα,το στειλαμε και μας στο στειλανε πισω με lcd οθονη,και μετα που ψαχτικαμε να δουμε γτ βαλανε lcd,ειδαμε οτι ακομα και απο προμηθευτες και το σερβις της νοκια οτι εδιναν LCD και οχι Amoled οθονες σε περιπτωση σπασιματος και αλλα τετοια.

Παντως οσα τηλεφωνα και να δωσουν σαν αντικατασταση το burn in ή ghosting θα στο κανει,το δικο μου το εκανε τωρα αυτες της ημερες αλλα ειναι τοσο αχνο που πρεπει να το κοιταξεις καλα για να το παρατηρησεις,οποτε εκανα αποκρυψη της navigation bar και εβαλα pie control.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα burn in το αλλαξα με doa και τωρα δεν εχω προβλημα...απαντησες με ειρωνικο υφος και σταση ανωτεροτητας...και ναι σε προκαλω να ανεβασεις φωτο σε full mode σε γκρι χρωμα να δεις.....

Τυχαινει και δεν ειμαι απλος χρηστης καθως ψαχνομαι γενικα στο θεμα τις τεχνολογιας και φροντισα το νεο nexus 6 που μου εστειλαν να ειναι ειναι απο διαφορετικη παρτιδα ωστε να μην εχω προβλημα....διοτι ξερω ειδη 3 ατομα που εχουν την συσκευη απο διφορετικα Ελληνικα καταστηματα και ειχαν το προβλημα αυτο....τωρα η google το γυριζει και λεει οτι δεν ειναι burn in και οτι ειναι το φαινομενο ghostιng και οτι ολες η amoled οθονες το εχουν σε ενα βαθμο,αλλες περισσοτερο...και αλλες λιγοτερο!

 

Απάντησα εντελώς ειλικρινά όπως θα απαντούσα σε κάποιον που μόλις γνώρισα κ του έλεγα με λένε Γιώργο αλλά αυτός μου απαντούσε: "είμαι σίγουρος ότι σε λένε Στράτο!". Επίσης, επιβεβαίωσες την υπόθεση που έκανα ότι είχες πρόβλημα με μία συσκευή και γιαυτό θεωρείς ότι όλοι ανεξαιρέτως έχουν το ίδιο πρόβλημα, ίσως γιατί αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δεν είσαι θύμα; Δεν ξέρω. Δεν πιστεύω ότι έχεις καμία ευθύνη που είχε πρόβλημα η συσκευή αλλά ούτε μπορείς κ να θεωρείς ότι όσοι δεν έχουν πρόβλημα λένε ψέμματα για κάποιον ανεξήγητο λόγο. Ξαναλέω, 1000 φορές θα έκραζα τη Google αν είχα θέμα και θα είχα γυρίσει τη συσκευή για επιστροφή χρημάτων όχι για αντικατάσταση- Είχα αυτή τη δυνατότητα ευτυχώς. 3 και 103 άτομα να είχαν το ίδιο πρόβλημα δε σημαίνει ότι επηρρεάζονται όλες οι δεκάδες χιλιάδες συσκευών παγκοσμίως, είμαστε τόσοι χρήστες εδώ και εκατοντάδες περισσότεροι στο XDA. Αν το πρόβλημα ήταν κανόνας δε θα μιλάγαμε για τίποτα άλλο τώρα αυτό είναι σίγουρο.

 

Εξάλλου ο ίδιος είπες ότι με τη δεύτερη συσκευή σου δεν είχες κανένα θέμα. Πως ξέρεις λοιπόν ποια συσκευή έχω εγώ και ο κάθε ένας που λέει ότι είναι οκ; Γιατί να μην έχουμε κ εμείς μια νορμάλ συσκευή όπως εσύ; Ειλικρινά δεν βγάζω άκρη.

 

Δεν έχω άλλη σοβαρή κάμερα στο γραφείο να βγάλω φώτο το τηλ. Δοκίμασα με τη webcam όταν που τα nav buttons είναι εκτός της κανονικής θέσης τους, μια σε portrait, μία στη lock screen που αντικαθίστανται με άλλα πιο δίπλα, και μία σε μπλε φουλ screen σε παιχνίδι, δεν είδα κανένα ίχνος. Καταντάει και γελοίο στο τέλος να προσπαθω να αποδείξω κάτι που δεν υπάρχει.

 

pic 1

pic 2

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ στο forum αλλά ορισμένα κομάτια εμφανίζουν σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία δηλαδή μετά από κάποια χρήση φουσκώνει η μπαταρία και σηκώνεται το καπάκι σαν να ξεκολλάει πίσω ειδικά στο σημείο που είναι το πλήκτρο της έντασης.

Συνέβηκε στην δική μου συσκευή και σε άλλη μία από ότι έμαθα από το τεχνικό τμήμα στο οποίο επέστρεψα την συσκευή για αντικατάσταση.

Δεν έχουν πωληθεί πολλά κομάτια Κύπρο οπότε δεν μπορώ να ξέρω την έκταση του πρόβληματος. Πάντως παρουσιάστηκε σε 2 συσκευές ελληνικής εισαγωγής.

Συστήνω όσοι έχεται συσκευές σε θήκες να κάνεται έλεγχο για την ύπαρξη του προβλήματος μιας και ενδέχεται να παρουσιαστεί το πρόβλημα μετά από κάποια χρήση. Εγώ τυχαία το πρόσεξα βγάζοντας τη συσκευή από τη θήκη.

 

Δηλαδή για ποσο φούσκωμα μιλάς; Εμένα έχει 1 νύχι περιπου σε πάχος. Εσύ πόσο είχες; Σκέφτομαι να το γυρίσω...αν κ κατα τα άλλα είναι φανταστικό.

 

Αγγελος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για ποσο φούσκωμα μιλάς; Εμένα έχει 1 νύχι περιπου σε πάχος. Εσύ πόσο είχες; Σκέφτομαι να το γυρίσω...αν κ κατα τα άλλα είναι φανταστικό.

 

Αγγελος.

 

Και εγώ τόσο φούσκωμα από τη μία πλευρά έχω. Αν δεις το δικό μου, στην μια πλευρά όπως σέρνεις το νύχι σου από την πλάτη στα άκρα περνάει σαν να είναι ένα, ενώ από την άλλη σκαλώνει

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τόσο φούσκωμα από τη μία πλευρά έχω. Αν δεις το δικό μου, στην μια πλευρά όπως σέρνεις το νύχι σου από την πλάτη στα άκρα περνάει σαν να είναι ένα, ενώ από την άλλη σκαλώνει

 

Θα το γυρίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα το γυρίσεις;

 

Ναι, αν δεις μια σελίδα πίσω έχω μια λίστα με τα προβλήματα που μου χει βγάλει. Απλά περιμένω το αναπληρωματικό τηλέφωνο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τόσο φούσκωμα από τη μία πλευρά έχω. Αν δεις το δικό μου, στην μια πλευρά όπως σέρνεις το νύχι σου από την πλάτη στα άκρα περνάει σαν να είναι ένα, ενώ από την άλλη σκαλώνει

Το κενό αυτό είναι φυσιολογικό βρε παιδιά,και στο δικό μου περνάει το νύχι πέρα πέρα από την μια μεριά,άλλα το καπάκι πίσω και από της δυο μεριές είναι στο ίδιο επίπεδο και δεν έχει κενά από την μια μεριά,δηλαδή να μπορείς να το πιέσεις προς τα μέσα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Το κενό αυτό είναι φυσιολογικό βρε παιδιά,και στο δικό μου περνάει το νύχι πέρα πέρα από την μια μεριά,άλλα το καπάκι πίσω και από της δυο μεριές είναι στο ίδιο επίπεδο και δεν έχει κενά από την μια μεριά,δηλαδή να μπορείς να το πιέσεις προς τα μέσα.

 

Εγώ μπορώ να το πιέσω προς τα μέσα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να το πιέσω προς τα μέσα.

 

Πολύ ή μπορείς να το πιέσεις το ίδιο και από της δυο μεριές?

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ή μπορείς να το πιέσεις το ίδιο και από της δυο μεριές?

 

Η πλευρά που η πλάτη είναι φουσκωμένη (1 χιλιοστό βέβαια) , είναι η πλευρά με τα κουμπιά και όταν την πιέζω με τον αντίχειρα βυθίζεται στη θέση του και είναι ένα με το πλαινό πλαίσιο, όταν το αφήνω φουσκώνει πάλι

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η πλευρά που η πλάτη είναι φουσκωμένη (1 χιλιοστό βέβαια) , είναι η πλευρά με τα κουμπιά και όταν την πιέζω με τον αντίχειρα βυθίζεται στη θέση του και είναι ένα με το πλαινό πλαίσιο, όταν το αφήνω φουσκώνει πάλι

 

Ε τότε εσύ έχεις πραγματικά θέμα,απλά έτσι όπως το έγραψες νωρίτερα δεν το κατάλαβα εγώ σωστά,οπότε όταν είπες ότι μπαίνει το νύχι σου μέσα εννοείς οριζόντια όχι κάθετα?!

Γιατί έμενα και όσες άλλες συσκευές έχω δει έχουν ένα μικρο κενό απόστασης ανάμεσα πλαίσιο και καπάκι όταν το βλέπεις από πίσω και όχι από πλάγια :P

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...