Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα, έβαλε κανείς την 3τη beta του Android N που έγινε διαθέσιμη χθες?

Σας δουλεύει το NIGHT MODE? Δηλαδή να μπορείτε να δείτε τις ρυθμίσεις με σκούρο φόντο αντί του λευκού?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα, θελω να ρωτησω κατι! εχω το nexus 6 και δεν μπορω να δω ειδοποιησεις εφαρμογων! φαινονται μονο πανω στο control center, δεν δειχνει στα εικονιδια των εφαρμογων οτι εχω ενα μηνυμα πχ, η οτι εχω ενα email (που τα δειχνει με κοκκινο νουμερο πχ στο iphone). σε καμια εφαρμογη, ουτε στις κλησεις πουθενα. ξερει καποιος πως το κανω να φαινεται? μου τα δειχνει ολα δηλαδη σαν ειδοποιηση πανω στην μπαρα μονο, οχι στο καθε εικονιδιο!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, θελω να ρωτησω κατι! εχω το nexus 6 και δεν μπορω να δω ειδοποιησεις εφαρμογων! φαινονται μονο πανω στο control center, δεν δειχνει στα εικονιδια των εφαρμογων οτι εχω ενα μηνυμα πχ, η οτι εχω ενα email (που τα δειχνει με κοκκινο νουμερο πχ στο iphone). σε καμια εφαρμογη, ουτε στις κλησεις πουθενα. ξερει καποιος πως το κανω να φαινεται? μου τα δειχνει ολα δηλαδη σαν ειδοποιηση πανω στην μπαρα μονο, οχι στο καθε εικονιδιο!

 

έτσι λειτουργεί το android. αυτό που θες γίνεται μόνο με διαφορετικό launcher. πρέπει να κατεβάσεις τον nova και το teslaUnread for nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Αφου με το Note 2,3 φαινοντουσαν ολα κανονικα..! αν κατεβασω αυτα τα 2 δηλαδη θα φαινονται οι ειδοποιησεις κτλ σε ολες τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω πολυ

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αφου με το Note 2,3 φαινοντουσαν ολα κανονικα..! αν κατεβασω αυτα τα 2 δηλαδη θα φαινονται οι ειδοποιησεις κτλ σε ολες τις εφαρμογες?

 

ευχαριστω πολυ

 

η samsung έχει τροποποιήσει το android και έχει προσθέσει έξτρα λειτουργίες. ναι έτσι νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα το δοκιμασω τωρα!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

η samsung έχει τροποποιήσει το android και έχει προσθέσει έξτρα λειτουργίες. ναι έτσι νομίζω

 

Τα κατεβασα, ενεργοποιησα τις επιλογες για κλησεις κτλ κτλ και δεν αλλαξε τπτ, παλι δεν δειχνει τα εικονιδια πανω στις εφαρμογες, μονο στο control center τα βλεπω .. :(

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβασα, ενεργοποιησα τις επιλογες για κλησεις κτλ κτλ και δεν αλλαξε τπτ, παλι δεν δειχνει τα εικονιδια πανω στις εφαρμογες, μονο στο control center τα βλεπω .. :(

Μπες ξανά στις ρυθμίσεις του Nova και δες αν έχεις τσεκάρει ότι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβασα, ενεργοποιησα τις επιλογες για κλησεις κτλ κτλ και δεν αλλαξε τπτ, παλι δεν δειχνει τα εικονιδια πανω στις εφαρμογες, μονο στο control center τα βλεπω .. :(

 

θα πας στις ρυθμίσεις του nova και θα πας εκεί που λέει unread count badges. από εκεί θα το ενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμίσεις του nova και θα πας εκεί που λέει unread count badges. από εκεί θα το ενεργοποιήσεις

 

μπηκα ειναι στα ελληνικα, αλλα δεν βρισκω την ρυθμιση αυτη καπου.. μηπως ειναι στο prime?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

μπηκα ειναι στα ελληνικα, αλλα δεν βρισκω την ρυθμιση αυτη καπου.. μηπως ειναι στο prime?

 

εγώ έχω το prime, νομίζω ότι υπάρχει και στο απλό, το πολύ πολύ να σου έγραφε ότι θέλει το Prime οχι να μην υπάρχει καν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το prime, νομίζω ότι υπάρχει και στο απλό, το πολύ πολύ να σου έγραφε ότι θέλει το Prime οχι να μην υπάρχει καν.

Εννοείται θέλει prime.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αγοραζω το prime, και κατεβαζω το tesla unread, και καπου θα εχει καποια επιλογη για να φαινονται υποθετω?

 

ευχαριστω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις τον prime δοκίμασε πρώτα τον απλό. Εγκαθιστάς τον nova και το tesla unread, μπαίνεις στις ρυθμίσεις του nova και εκεί πηγαίνεις unread count badges. Αφού ρυθμίσεις πως θέλεις να φαίνονται οι ειδοποιήσεις πηγαίνεις κάτω κάτω και μπαίνεις εκεί που λέει Tesla unread settings. Από εκεί επιλέγεις σε ποιες εφαρμογές θέλεις να εμφανίζεται ειδοποίηση.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις τον prime δοκίμασε πρώτα τον απλό. Εγκαθιστάς τον nova και το tesla unread, μπαίνεις στις ρυθμίσεις του nova και εκεί πηγαίνεις unread count badges. Αφού ρυθμίσεις πως θέλεις να φαίνονται οι ειδοποιήσεις πηγαίνεις κάτω κάτω και μπαίνεις εκεί που λέει Tesla unread settings. Από εκεί επιλέγεις σε ποιες εφαρμογές θέλεις να εμφανίζεται ειδοποίηση.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Μου τα βγάζει στα ελληνικά όλα αρχικά στο nova launcher , αλλά δεν βρίσκω πουθενά να έχει settings για το tesla unread .

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησες το tesla unread από το store?

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

 

Αφού το εγκαταστήσεις πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του Nova. Εκεί πας Μέτρηση αδιαβαστων μηνυμάτων - Πάροχος - επιλέγεις το Tesla unread και μετά πας Ρυθμίσεις Tesla unread. Επάνω γράφει common και βλέπεις τις εφαρμογές τις πιο κοινές, βρίσκεις αυτές που θέλεις και τις επιλέγεις. Αυτό ήταν.

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησες το tesla unread από το store?

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

 

Αφού το εγκαταστήσεις πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του Nova. Εκεί πας Μέτρηση αδιαβαστων μηνυμάτων - Πάροχος - επιλέγεις το Tesla unread και μετά πας Ρυθμίσεις Tesla unread. Επάνω γράφει common και βλέπεις τις εφαρμογές τις πιο κοινές, βρίσκεις αυτές που θέλεις και τις επιλέγεις. Αυτό ήταν.

 

Γνώμη μου ειναι να μην τον κατεβάσεις γιατί δεν ειναι σαν το iPhone. Όταν διώχνεις τις ειδοποιήσεις από το κέντρο ειδοποιήσεων σβήνει και από το μπάνερ σαν να το διάβασες ενώ μέσα φαίνεται σαν αδιάβαστο. Δεν θα σου αρέσει. Οποίος είχε iPhone θα καταλάβει τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιές ειδοποιήσεις εννοείς; Από την status bar; Με μπέρδεψες..

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα τρελο battery drain απο μια υπηρεσια με ονομα 10455 και καποια σχεση ειχε με το gps. Στο google δε βρηκα τιποτα . Τι παιζει ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Ποιές ειδοποιήσεις εννοείς; Από την status bar; Με μπέρδεψες..

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Τις ειδοποιήσεις όταν το τηλέφωνο ειναι κλειδομενο ή όταν το έχεις ανοιχτό και ειναι στο κέντρο ειδοποιήσεων. Όταν τις σβήσεις (διώξεις) από εκεί δεν φαίνονται σαν μπάνερ της εφαρμογής ενώ μέσα στην εφαρμογή φαίνεται σαν αδιάβαστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα παρέλαβα και εγώ το Nexus 6. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Ενώ το συνδέω με το laptop μου, και κάνει την εγκατάσταση των drivers, ο υπολογιστής δεν το βλέπει. Δεν υπάρχει στις συσκευές. Όταν όμως το συνδέω σε PTP, και όχι MTP, το βλέπει! Καμιά ιδέα;

 

EDIT: το έλυσα. Ένα θέμα με τους drivers ήταν

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια αν το παρω τωρα ποσες αναβαθμισεις θα παρει ακομα σε λειτουργικο εκτος την 6 που τρεχει σημερα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το παρω τωρα ποσες αναβαθμισεις θα παρει ακομα σε λειτουργικο εκτος την 6 που τρεχει σημερα;

Την επόμενη που θα έρθει το Φθινόπωρο, την Ν, την έχει πάρει ήδη μέσω του προγράμματος preview. Την έχω ήδη εγκαταστήσει. Πιστεύω ότι θα πάρει και την επόμενη από την 'Ν' που λέγεται ότι θα είναι η 'Ο'

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη που θα έρθει το Φθινόπωρο, την Ν, την έχει πάρει ήδη μέσω του προγράμματος preview. Την έχω ήδη εγκαταστήσει. Πιστεύω ότι θα πάρει και την επόμενη από την 'Ν' που λέγεται ότι θα είναι η 'Ο'

 

Δεν νομίζω να πάρει την Ο διότι περνάει το 18 μηνο και σταματά τις αναβαθμίσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...