Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Ως νέος κάτοςχος του nexus 6 έχω 2 θέματα με το τηλέφωνο που με παραξενεύουν.

Στο volume control χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ελέγχω την ένταση στον ήχο κλήσης αποκλειστικά (notifications). Πώς θα μπορούσα να ελέγξω του ήχους για τα media χωρίς να χρειαστεί να μπω στις ρυθμίσεις ή να αναπαράξω κάποιο ήχο μέσω εφαρμογής ή βίντεο?

 

Επιπλέον χρησιμοποιών την επιλογή adaptive brighness. Όταν όμως αλλάξω τη φωτεινότητα χειροκίνητα, ενώ αλλάζει, δεν απενεργοποιείται η συγκεκριμένη επιλογή. Για να την ενεργοποιήσω ξανά πρέπει να την απενεργοποιήσω και να την ενεργοποιήσω εκ νέου.

 

Να σημειώσω τι είμαι unrooted (για την ωρα).

 

Και κατι ακόμα, έχει καταφέρει κάποιος χωρίς root να δουλέψει το notification led???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ως νέος κάτοςχος του nexus 6 έχω 2 θέματα με το τηλέφωνο που με παραξενεύουν.

Στο volume control χρησιμοποιώντας τα κουμπιά ελέγχω την ένταση στον ήχο κλήσης αποκλειστικά (notifications). Πώς θα μπορούσα να ελέγξω του ήχους για τα media χωρίς να χρειαστεί να μπω στις ρυθμίσεις ή να αναπαράξω κάποιο ήχο μέσω εφαρμογής ή βίντεο?

 

Επιπλέον χρησιμοποιών την επιλογή adaptive brighness. Όταν όμως αλλάξω τη φωτεινότητα χειροκίνητα, ενώ αλλάζει, δεν απενεργοποιείται η συγκεκριμένη επιλογή. Για να την ενεργοποιήσω ξανά πρέπει να την απενεργοποιήσω και να την ενεργοποιήσω εκ νέου.

 

Να σημειώσω τι είμαι unrooted (για την ωρα).

 

Και κατι ακόμα, έχει καταφέρει κάποιος χωρίς root να δουλέψει το notification led???

 

Για το πρώτο που ρωτάς ίσως να γίνεται με κάποια τρίτη εφαρμογή. Σχεδόν όλοι εδώ είμαστε είτε με custom rom, είτε με στοκ και τα ανάλογα mods (xposed κλπ) και έχουμε διάφορες επιλογές σε αυτά.

 

Στο δεύτερο ερώτημά σου γίνε λίγο πιο σαφής γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς εννοείς.

 

Τέλος, το notification led θέλει ρούτ για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω μια πρόταση να ανταλλαξω το g3 32 gb που έχω με ένα nexus 6 καταρχήν αξίζει η μετάβαση? Κατά δεύτερον αν και το τηλέφωνο που μου προτείνουν είναι σχετικά καινούργιο αγοράστηκε 4/7 είναι κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα? Ευχαριστώ πολύ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια πρόταση να ανταλλαξω το g3 32 gb που έχω με ένα nexus 6 καταρχήν αξίζει η μετάβαση? Κατά δεύτερον αν και το τηλέφωνο που μου προτείνουν είναι σχετικά καινούργιο αγοράστηκε 4/7 είναι κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα? Ευχαριστώ πολύ

 

Προχωρά με κλειστά τα μάτια. Δεν χρειάζεται να προσέξεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπας κι είναι κλεμμένο?(λέω τώρα) Αν έχει απόδειξη αγοράς, έχεις εγγύηση, οπότε μιλάμε για πολύ vfm ανταλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Μπας κι είναι κλεμμένο?(λέω τώρα) Αν έχει απόδειξη αγοράς, έχεις εγγύηση, οπότε μιλάμε για πολύ vfm ανταλλαγή...

Ναι αποδείξεις όλα κομπλέ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αποδείξεις όλα κομπλέ.

 

Εχε στο νου σου οτι αν ειναι αγορασμένο απο wind και υπάρχει αποδειξη φωτοτυπίας , δεν θα σε καλύψει μαλλον η αντιπροσωπεία.

Τσέκαρε και την συσκευή οσο μπορείς πριν την ανταλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Εχε στο νου σου οτι αν ειναι αγορασμένο απο wind και υπάρχει αποδειξη φωτοτυπίας , δεν θα σε καλύψει μαλλον η αντιπροσωπεία.

Τσέκαρε και την συσκευή οσο μπορείς πριν την ανταλλαγή.

Γιατί να μην τον καλύψει αν είναι φωτοτυπία, αλλά φαίνεται το imei;

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει κανονικά και με φωτοτυπία. Αλλά δεν νομίζω να είναι φωτοτυπία . Δευτέρα που θα βρεθώ με το παιδί θα το δω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρα με βαση το παρακάτω ...

 

http://www.insomnia.gr/topic/568447-google-nexus-6-299-wind-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BB%CE%B7%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5/page-61?

 

Ξεκινηστε να διαβαζετε απο τελος και προς τα πίσω ...

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρα με βαση το παρακάτω ...

 

http://www.insomnia.gr/topic/568447-google-nexus-6-299-wind-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BB%CE%B7%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5/page-61?

 

Ξεκινηστε να διαβαζετε απο τελος και προς τα πίσω ...

Δεν ξέρω αν είναι ελληνικό αυτό που παίρνω και για να αγοράστηκε 4/7 δεν αγοράστηκε με την προσφορά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τότε είσαι οκ μάλλον :)

Το ελπίζω! :p θα το δω και από κοντά την Δευτέρα θεωρητικά και ίδωμεν. Έχω ψηθεί πάντως με κάποιες παραχωρήσεις σε αποσπωμενη μπαταρια, κάρτα μνήμης και ράδιο αλλά ούτως ή άλλως ήθελα καιρό να το δοκιμάσω. Μακάρι να είναι όσο καλό πιστεύω. Ευχαριστώ πολύ παιδιά που ασχολειθηκατε και καλώς εχοντων των πραγμάτων θα τα λέμε.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κ άλλοι προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο τραβηγμένου σε 4K στο pc; Το pc είναι αρκετά δυνατό για να είναι θέμα hardware άρα μάλλον είτε το vlc ζορίζεται είτε τα αρχεία που προκύπτουν έχουν κάποιο ζήτημα να υποθέσω;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση μόλις τό πήρα αλλά στήν απόδειξη το ΙΜΕΙ είναι χειρόγραφο καί η χώρα είναι nordics retail... Έχω κανένα θέμα με την εγγύηση? Κατά τα αλλά ή συσκευή είναι άψογη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κ άλλοι προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο τραβηγμένου σε 4K στο pc; Το pc είναι αρκετά δυνατό για να είναι θέμα hardware άρα μάλλον είτε το vlc ζορίζεται είτε τα αρχεία που προκύπτουν έχουν κάποιο ζήτημα να υποθέσω;

 

Όσο δυνατό και να είναι, το 4Κ υποστηρίζεται απο μια γενια hardware και μετα. Αν δεν κανω λαθος απο 2012 και μετα. Χοντρικα μιλαω παντα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κ άλλοι προβλήματα με την αναπαραγωγή βίντεο τραβηγμένου σε 4K στο pc; Το pc είναι αρκετά δυνατό για να είναι θέμα hardware άρα μάλλον είτε το vlc ζορίζεται είτε τα αρχεία που προκύπτουν έχουν κάποιο ζήτημα να υποθέσω;

 

γενικά ο vlc τρώει σκαλώματα, δοκίμασε τον pot player

 

Καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση μόλις τό πήρα αλλά στήν απόδειξη το ΙΜΕΙ είναι χειρόγραφο καί η χώρα είναι nordics retail... Έχω κανένα θέμα με την εγγύηση? Κατά τα αλλά ή συσκευή είναι άψογη

 

με το χειρόγραφο νομίζω πως ναι. αν μπορείς μίλα με αυτόν που στο έδωσε και πηγαίνετε μαζί στην wind για να ζητήσει να του βγάλουν καινούργια φωτοτυπία.

Link to comment
Share on other sites

γενικά ο vlc τρώει σκαλώματα, δοκίμασε τον pot player

 

 

 

με το χειρόγραφο νομίζω πως ναι. αν μπορείς μίλα με αυτόν που στο έδωσε και πηγαίνετε μαζί στην wind για να ζητήσει να του βγάλουν καινούργια φωτοτυπία.

Είναι από σκρουτζομαγαζο. Εφόσον είναι ευρωπαϊκό γιατί να έχει θέμα? Ας πούμε procordia σε καλύπτουν και με το ιμει

 

Ποιο είναι το επίσημο σέρβις να πάρω να ρωτήσω???

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι από σκρουτζομαγαζο. Εφόσον είναι ευρωπαϊκό γιατί να έχει θέμα? Ας πούμε procordia σε καλύπτουν και με το ιμει

 

Ποιο είναι το επίσημο σέρβις να πάρω να ρωτήσω???

 

εννοείς το κατάστημα το έγραψε χειρόγραφα? οκ νόμιζα ήταν από wind και στην φωτοτυπία δεν φαινόταν καλά και το έγραψε το παιδί που στο πούλησε για να φαίνεται καλύτερα

 

αυτή είναι

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Link to comment
Share on other sites

εννοείς το κατάστημα το έγραψε χειρόγραφα? οκ νόμιζα ήταν από wind και στην φωτοτυπία δεν φαινόταν καλά και το έγραψε το παιδί που στο πούλησε για να φαίνεται καλύτερα

 

αυτή είναι

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Ναι το έγραψε το κατάστημα χειρόγραφα με την σφραγίδα του πάνω στην απόδειξη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε την σειρά των soft buttons? Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...