Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά. Δεν ήθελα να δείξω πως είμαι noon όμως :P ασχολούμαι πολύ με root και τέτοια και το πήρα γιατί πιστεύω οτι θα πρέπει να δίνουμε και μια ευκαιρία σε λιγότερο γνωστούς κατασκευαστές. Εγω προς το παρόν είμαι κάτοχος μιας μπακατελας της Sammy και πιο παλιά κάτοχος του Nexus 5. Δε λεω. Πολύ καλό το Nexus αλλά δεν νομίζω πως μπορεί να βρει κανείς καλύτερο τηλέφωνο από το M1 Note για τα χρήματά του. Έχω άλλες δυο ερωτήσεις. Προσπάθησε κανένας να βάλει το Xposed framework? Αν ναι το gravitybox λειτουργεί ή μπορεί να το καταστρέψει; και κάτι άλλο που ήθελα να αναφέρω. Πρόσφατα βρήκα μια custom rom που είναι βασισμένη σε AOSP. Λέτε να είναι καμιά μουφα γτ σε άλλα δυο σάιτ που προσπάθησα να την κατευασω είχε surveys. Χμμμ, δεν ξέρω. Κάτι μου βρομάει... καλο όμως και το flyme os.

Στις 5.5/5.6 δεν παίζει το XPOSED.

Πριν έπαιζε χωρίς προβλήματα.

 

Δεν υπάρχουν custom Rom για το κινητό μας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μάλιστα. :( και επειδή είμαι και ανυπόμονος, εσείς το παραγγείλατε από εξωτερικό; Γιατί εγώ το πήρα από ένα online κατάστημα και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα έρθει :lol:
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. :( και επειδή είμαι και ανυπόμονος, εσείς το παραγγείλατε από εξωτερικό; Γιατί εγώ το πήρα από ένα online κατάστημα και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα έρθει :lol:

Σχεδόν όλοι από έξω. Κυρίως κινέζικα sites

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. :( και επειδή είμαι και ανυπόμονος, εσείς το παραγγείλατε από εξωτερικό; Γιατί εγώ το πήρα από ένα online κατάστημα και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα έρθει :lol:

Από ποιο κατάστημα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

kalhspera moy kolhse to kinhto se leykh othonh kai den kanei tipota.to vlepei to pc.kapoia lysh

Αν το βλέπει το PC και ανοίγει ο φάκελος recovery βάλε εκεί μια Ρομ και κάνε την install

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλιστα. :( και επειδή είμαι και ανυπόμονος, εσείς το παραγγείλατε από εξωτερικό; Γιατί εγώ το πήρα από ένα online κατάστημα και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα έρθει :lol:

 

Δεν έχεις ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας; Tracking number δεν σου έχουν στείλει; Από που το πήρες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας; Tracking number δεν σου έχουν στείλει; Από που το πήρες;

Φαίνεται να έχει εξαφανιστεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που δεν απαντούσα νωρίτερα. Ήμουν και απασχολημένος με τα σχολεία :lol: . Λοιπόν το site λέγεται fastcardtech και μου δώσανε tracking number. Λέει πως είναι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπουρης και τίποτε άλλο. Απλώς προσπαθώ να μην ασχολούμαι γιατί είμαι και ανυπομονος!
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που δεν απαντούσα νωρίτερα. Ήμουν και απασχολημένος με τα σχολεία :lol: . Λοιπόν το site λέγεται fastcardtech και μου δώσανε tracking number. Λέει πως είναι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπουρης και τίποτε άλλο. Απλώς προσπαθώ να μην ασχολούμαι γιατί είμαι και ανυπομονος!

 

 

 

Από εκεί το είχα πάρει και εγώ

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η εβδομαδιαια αναβαθμιση 5.6.1.19 beta

Πιστευω σε 2 βδομαδες θα εχουμε την stable

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι παραπάνω θα έχει η stable.

Απόλυτα σταθερές οι beta εδώ και πολύ καιρό.

Δεν έχω βρει ασυμβατότητες με καμιά εφαρμογή.

 

Άντε βουρ για Android M μετά!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το είχα πάρει και εγώ

 

Θα σε πείραζε, φίλε, να ρωτήσω πόσο καιρό έκανε να σου έρθει; απλώς για να ξέρω κι εγώ :) . Ευχαριστώ και πάλι!

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε κανενα θεμα με την προτελευταια και αυτη που βγημε σημερα; ρωταω γιατι το εχω αφησει στην 29

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πείραζε, φίλε, να ρωτήσω πόσο καιρό έκανε να σου έρθει; απλώς για να ξέρω κι εγώ :) . Ευχαριστώ και πάλι!

 

 

 

Όσο περίπου και στα αλλα μαγαζιά 3 εβδομάδες περίπου.δεν άργησε.μου χάλασε όμως το έχω στείλει πίσω και αργεί απελπιστικά πάω για τρίμηνο.....

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε κανενα θεμα με την προτελευταια και αυτη που βγημε σημερα; ρωταω γιατι το εχω αφησει στην 29

 

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι παραπάνω θα έχει η stable.

Απόλυτα σταθερές οι beta εδώ και πολύ καιρό.

Δεν έχω βρει ασυμβατότητες με καμιά εφαρμογή.

 

Άντε βουρ για Android M μετά!!

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι αν και beta τρέχουν τέλεια.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και η .19

Νερό τρέχει και αυτή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν μου το στελνουν!αντε γιατι το πεθυμησα!και βγηκαν και νεες ρομ!

 

Αντε φίλε να το πάρουμε! Φταίει μωρέ που δεν έχουν και μια αντιπροσωπία εδώ Ελλάδα... τι να πω... ισως δεν έχουν αρκετούς πελάτες εδω Ελλάδα για να έχουν μια...

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Αντε φίλε να το πάρουμε! Φταίει μωρέ που δεν έχουν και μια αντιπροσωπία εδώ Ελλάδα... τι να πω... ισως δεν έχουν αρκετούς πελάτες εδω Ελλάδα για να έχουν μια...

Αν μιλάς για τη meizu έχει ανοίξει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα για αυτό και τα ελληνικά καλύπτονται με δυο χρόνια εγγύηση. Αν και πολλοί λένε ότι ακόμα είναι της πλάκας

Αν και προφανώς στο m1 δεν θα καλυπτοταν ούτως ή άλλως μιας και δεν έχει έρθει επίσημα Ελλάδα.

Μόνο το m2 και mx5

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για τη meizu έχει ανοίξει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα για αυτό και τα ελληνικά καλύπτονται με δυο χρόνια εγγύηση. Αν και πολλοί λένε ότι ακόμα είναι της πλάκας

Αν και προφανώς στο m1 δεν θα καλυπτοταν ούτως ή άλλως μιας και δεν έχει έρθει επίσημα Ελλάδα.

Μόνο το m2 και mx5

Και να είχε έρθει το μοντέλο μας εδώ, δεν σημαίνει ότι τα δικά μας που αγοράστηκαν από Κίνα θα είχαν υποστηρίξη εδώ.

 

Παίδες δεν γίνεται να παίρνετε τα κινητά σε τιμές χώμα, χωρίς φόρους εισαγωγής κλπ και να περιμένετε φουλ customer support.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οταν ακουω με ακουστικα μουσικη συγκεκριμενα spotify μου ριχνει συνεχεια την ενταση του ηχου.καμια ιδεα κανεις?εχω αλλαξει 3-4 ζευγαρια ακουστικων παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Και να είχε έρθει το μοντέλο μας εδώ, δεν σημαίνει ότι τα δικά μας που αγοράστηκαν από Κίνα θα είχαν υποστηρίξη εδώ.

 

Παίδες δεν γίνεται να παίρνετε τα κινητά σε τιμές χώμα, χωρίς φόρους εισαγωγής κλπ και να περιμένετε φουλ customer support.

 

Ναι ρε συ. Δε λέω. Η Meizu είναι λιγότερο γνωστή στην Ελλάδα οπότε λογικό μου φαίνεται... Δεν περιμένω και πολλά. Αλλά μια αντιπροσωπία δεν θα με χάλαγε.. Αυτό λέω :)

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ξαναβάλει ακουστικά και δεν είχα προσέξει αυτό το πρόβλημα. Όταν έχω ακουστικά δεν παίζει όλους τους ήχους. Τι εννοώ...

Αν κάνω streaming μια ταινία από το PC που έχει 5.1 ήχο ακούω μόνο τα εφέ και όχι τους διαλόγους.

Το ίδιο και σε παιχνίδια όπως το Real Racing 3 δεν ακούγονται όλοι οι ήχοι παρά μόνο τα εφέ.

Ακόμα και βίντεο από το YouTube δεν ακούγονται σωστά, τα εφέ ακούγονται σε full ένταση αλλά οι διάλογοι ακούγονται είτε σε πολύ χαμηλή ένταση είτε καθόλου.

Έχω την Flyme 5 beta .12

Edited by unbreakable83

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ξαναβάλει ακουστικά και δεν είχα προσέξει αυτό το πρόβλημα. Όταν έχω ακουστικά δεν παίζει όλους τους ήχους. Τι εννοώ...

Αν κάνω streaming μια ταινία από το PC που έχει 5.1 ήχο ακούω μόνο τα εφέ και όχι τους διαλόγους.

Το ίδιο και σε παιχνίδια όπως το Real Racing 3 δεν ακούγονται όλοι οι ήχοι παρά μόνο τα εφέ.

Ακόμα και βίντεο από το YouTube δεν ακούγονται σωστά, τα εφέ ακούγονται σε full ένταση αλλά οι διάλογοι ακούγονται είτε σε πολύ χαμηλή ένταση είτε καθόλου.

Έχω την Flyme 5 beta .12

 

δοκιμασες να αλλαξεις player?

εμενα με τον player pro , ολα κανονικότατα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...