Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες μεγάλο λάθος που δεν άνοιξες claim στο paypal πριν ληξει ο χρόνος του dispute.

 

οντως!απλα πιστευα εχω να κανω με σοβαρους πωλητες οχι με μπακαλικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οντως!απλα πιστευα εχω να κανω με σοβαρους πωλητες οχι με μπακαλικο

Μιλάμε σε άλλα θέματα για τα κινέζικα καταστήματα, αλλά φίλε δεν διάβαζες λίγο για το συγκεκριμένο κατάστημα πριν παραγγείλεις από εκεί;

Έχει φάει άπειρο κράξιμο.

Όποιος το εμπιστεύεται για να γλυτώσει 10-15€ , πρέπει να είναι έτοιμος για όλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε σε άλλα θέματα για τα κινέζικα καταστήματα, αλλά φίλε δεν διάβαζες λίγο για το συγκεκριμένο κατάστημα πριν παραγγείλεις από εκεί;

Έχει φάει άπειρο κράξιμο.

Όποιος το εμπιστεύεται για να γλυτώσει 10-15€ , πρέπει να είναι έτοιμος για όλα.

 

ενταξει οταν το πηρα ειχε κανα 30αρι+ διαφορα.αν ηταν για 10-15 δεν θα το σκεφτομουν!απλα απαραδεχτοι.το εγραψα και εκει απλα περισσοτερο μην την πατησουν αλλοι.και ακομη δεν ξερω τι εχει τωρα μου εχει μεινει στο εικονιδειο του flyme που γυριζει.υπαρχει περιπτωση να βρω ακρη εδω ελλαδα?ειναι στην τριχα κριμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο όπως σας είπα και πιο πάνω το πήρα σήμερα. Πραγματικά είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ μου! Απίστευτη οθόνη με υπερβολικά καλή μπαταρία! Από λειτουργικό; έχω τρελαθεί! Θα το πρότεινα σε κάποιον με κλειστά μάτια! Και κάθονται εδώ οι φίλοι μου με τα "samsung galaxy grand prime" και πιστεύουν πως επειδή το δικό μου είναι κινέζικο πάει να πει και ότι είναι μούφα! Αρε γατάκια.... Για αυτή τη σωστή αγωγή του καταναλωτη που όλοι μιλάνε άραγε την έχει πάρει είδηση κανένας; δεν έχω λόγια... Μου φαίνεται πως ΑΝ χρειαστεί να το αλλάξω ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα πάρω ξανά Meizu. Τα χρήματα μου δεν τα ξαναπετω σε sammy και lg κ.α.. Άντε θα το σκεφτώ ίσως για καμιά Xiaomi αλλά χλωμό το βλέπω.... Είμαι ερωτευμένος με το μαραφετι!

 

Υ.Γ.

Φλασαρα την τελευταία ρομ που τελειώνει σε "Α" και μου χάθηκαν τα ελληνικά :( . Όχι ότι με πειράζει αλλά μήπως φλασαρα κάποια λάθος ρομ; ήθελε τίποτα να τελειώνει σε "I"; είμαι καινούργιος στο περιβάλλον γι αυτό παρακαλώ συγχωρεστε με για την άγνοια μου :P

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο όπως σας είπα και πιο πάνω το πήρα σήμερα. Πραγματικά είναι το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ μου! Απίστευτη οθόνη με υπερβολικά καλή μπαταρία! Από λειτουργικό; έχω τρελαθεί! Θα το πρότεινα σε κάποιον με κλειστά μάτια! Και κάθονται εδώ οι φίλοι μου με τα "samsung galaxy grand prime" και πιστεύουν πως επειδή το δικό μου είναι κινέζικο πάει να πει και ότι είναι μούφα! Αρε γατάκια.... Για αυτή τη σωστή αγωγή του καταναλωτη που όλοι μιλάνε άραγε την έχει πάρει είδηση κανένας; δεν έχω λόγια... Μου φαίνεται πως ΑΝ χρειαστεί να το αλλάξω ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα πάρω ξανά Meizu. Τα χρήματα μου δεν τα ξαναπετω σε sammy και lg κ.α.. Άντε θα το σκεφτώ ίσως για καμιά Xiaomi αλλά χλωμό το βλέπω.... Είμαι ερωτευμένος με το μαραφετι!

 

Υ.Γ.

Φλασαρα την τελευταία ρομ που τελειώνει σε "Α" και μου χάθηκαν τα ελληνικά :( . Όχι ότι με πειράζει αλλά μήπως φλασαρα κάποια λάθος ρομ; ήθελε τίποτα να τελειώνει σε "I"; είμαι καινούργιος στο περιβάλλον γι αυτό παρακαλώ συγχωρεστε με για την άγνοια μου :P

Φίλε όλες οι Α δεν έχουν Ελληνικά εδώ και πολύ καιρό.

Μπορείς να βάλεις την Ι αλλά είναι λίγο μανούρα, αλλά δεν κερδίζεις κάτι αφού οι Ι δεν έχουν αναβαθμιστεί εδώ και πολύ καιρό.

 

Όσο για το πόσο καλό είναι το κινητό, το ξέρουμε εδώ και 1 χρόνο που κυκλοφορεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορω να το επιασκευασω εδω ελλαδα με συμφερον κοστος?

Make it to work πολυ καλοι στην δουλεια τους οτι εχω στειλει εχω βρει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Make it to work πολυ καλοι στην δουλεια τους οτι εχω στειλει εχω βρει ακρη.

 

ευχαριστω!που ειναι ομως?ειμαι επαρχια.εχουν καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Make it to work πολυ καλοι στην δουλεια τους οτι εχω στειλει εχω βρει ακρη.

 

Δηλαδή μπορούν να επισκευασουν και το m1 note;

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

πεταει το εργαλειο με την stable rom αλλα το προβλημα με τις ειδοποιησεις παραμενει,,,,,το viber μ ενδιαφερει περισσοτερο....δεν μπορω να καταλαβω τι φταει και πως διορθωνεται...
Link to comment
Share on other sites

πεταει το εργαλειο με την stable rom αλλα το προβλημα με τις ειδοποιησεις παραμενει,,,,,το viber μ ενδιαφερει περισσοτερο....δεν μπορω να καταλαβω τι φταει και πως διορθωνεται...

Έχουμε πει τόσες φορές τα βήματα.

Όποιος τα ακολουθεί πιστά θα έχει και ειδοποιήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει τόσες φορές τα βήματα.

Όποιος τα ακολουθεί πιστά θα έχει και ειδοποιήσεις.

 

Εγώ έχω τις εφαρμογές που θέλω ειδοποιήσεις να είναι auto-run αλλά και πάλι π.χ. το ινστα δεν μου δείχνει ειδοποιήσεις... :( Το viber όμως νομίζω μου χτυπάνε... δεν ξέρω θα το ξανακοιτάξω...

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ τη λύση μετά από πολύ ψαχουλεμα στο φόρουμ:

 

1) Καθαρίζεις όλες τις ενεργές εφαρμογές

 

2) ανοίγεις τις εφαρμογές που θες να σου δίνουν ειδοποιήσεις και επιστρέφεις στην κεντρική οθόνη με το πλήκτρο ΗΟΜΕ και οχι το πίσω.

 

3) στις ενεργές εφαρμογές πατάς παρατεταμένα τη μπάρα που λέει το όνομα της εφαρμογής και εμφανίζεται ένα λουκέτο

 

4) τώρα θα πρέπει να παίρνετε χωρίς πρόβλημα τις ειδοποιήσεις σας!

 

Έσκασα μέχρι να το βρω! :D ελπίζω να βοήθησα για όποιον είχε το ίδιο πρόβλημα!

Edited by Aristokratis
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

πεταει το εργαλειο με την stable rom αλλα το προβλημα με τις ειδοποιησεις παραμενει,,,,,το viber μ ενδιαφερει περισσοτερο....δεν μπορω να καταλαβω τι φταει και πως διορθωνεται...

 

Δες το τελευταίο ποστ μου. Εμένα δούλεψε!

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αυτα σε οποια εφαρμογη θελω να περνω ειδοποιησεις και δουλευει μια χαρα (το ειδα απο meizufans.eu)

 

 

  • Security App ➡Permissions ➡AutoRun Management
     
  • Security App ➡ Power ➡ App Management ➡Autoclean Whitelist
     
  • Security App ➡Accelerator ➡Memory➡ Accelerator Whitelist
     
  • Settings ➡ Battery ➡Rankings ➡App

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αυτα σε οποια εφαρμογη θελω να περνω ειδοποιησεις και δουλευει μια χαρα (το ειδα απο meizufans.eu)

 

 

  • Security App ➡Permissions ➡AutoRun Management
     
  • Security App ➡ Power ➡ App Management ➡Autoclean Whitelist
     
  • Security App ➡Accelerator ➡Memory➡ Accelerator Whitelist
     
  • Settings ➡ Battery ➡Rankings ➡App

Αυτά είναι τα βήματα που ανέφερα πιο πριν και που τα έχω ποστάρει άλλες 2-3 φορές παλιότερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την εταιρία. Όπως μπορείς να δεις και μόνος σου, οι International roms έχουν να ενημερωθούν εδώ και πολύ καιρό. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν θα πάρουν και αυτές την Flyme 5. Μέχρι τότε αναμένουμε...
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα ενω φορτιζα και ειχε φτασει στο 89℅ εβγαλα το τηλ απο την πριζα για να μιλησω στο τηλ και ξαφνικα εκλεισε και δεν ξανανοιξε.Προσπαθησα να το ανοιξω τιποτα ουτε φορτιζει ουτε ανοιγει.Εχει προβλημα η μπαταρια του η φορτιση του δεν μπορω να καταλαβω?Ξερει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube οταν παιζει βιντεακια και πατατε για full screen παιζει κανονικα η παγωνει η εικονα και το βιντεο συνεχιζει κανονικα ο ηχος;Στην τελευταια beta μπορει να μου πει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...