Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για marshmallow παιδια κανενα νεο? θα την παρουμε? ποια εκδοση google installer να βαλω για να εγκαταστησω play store χωρις προβλημα στο κατεβασμα εφαρμογων? Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

για marshmallow παιδια κανενα νεο? θα την παρουμε? ποια εκδοση google installer να βαλω για να εγκαταστησω play store χωρις προβλημα στο κατεβασμα εφαρμογων?

Τίποτα επίσημο δεν έχω δει για την ΜΜ, αλλά αφού την πήρε το Lenovo K50 που φοράει το ίδιο τσιπάκι, ελπίζω να ετοιμαστεί και για εμάς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα επίσημο δεν έχω δει για την ΜΜ, αλλά αφού την πήρε το Lenovo K50 που φοράει το ίδιο τσιπάκι, ελπίζω να ετοιμαστεί και για εμάς.

 

φιλε μου κατεβασα το google installer 1.4.4 το play store αλλα μολις κανω sign in με πεταει εξω! αλλες φορες μ εβαζε! μου βγαζει μηνυμα google play services update αλλα δεν ξερω πως να το κατεβασω! καμια βοηθεια?

 

ακυρο το βρηκα!!!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που η mediatek επιβεβαιωσε υποστηριξη του MT6752(http://www.unbox.ph/gadget/mediatek-confirms-marshmallow-is-coming-to-6752-6753-octa-core-socs/) σε marsmallow θελω να πιστευω πως η meizu θα σταθει στο υψος της
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αξίζει να πάρω το 32gb 170 ευρώ από merimobiles?

 

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

Τα λεφτά που λες ειναι παρα πολλά πλέον. Δες τι μπορεις να παρεις με λιγα ευρω παραπάνω. Συν τοις άλλοις υπάρχει και το xiaomi redmi note 3, πολύ πιο φρέσκο και στα ίδια λεφτά με αυτά που διαθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

Τα λεφτά που λες ειναι παρα πολλά πλέον. Δες τι μπορεις να παρεις με λιγα ευρω παραπάνω. Συν τοις άλλοις υπάρχει και το xiaomi redmi note 3, πολύ πιο φρέσκο και στα ίδια λεφτά με αυτά που διαθέτεις.

 

Το εχω σκεφτει, αλλα η σειρα redmi της xiaomi πιστευω οτι δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα. Ηδη διαβασα καπου οτι καποιος παρελαβε το note 3 με καμενο πιξελ. Κατα τα αλλα θεωρω απαραιτητη προυποθεση το gorilla glass. Παραγγειλα το m1 note 16gb απο το minideal 130 δολλαρια, αλλα ενω το ειχε σε stock οταν το παραγγειλα, μετα μου ειπαν οτι το περιμενουν και τετοια... Παντως δεν βλεπω να παραλαμβανουν...

Η international rom περνιεται ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει, αλλα η σειρα redmi της xiaomi πιστευω οτι δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα. Ηδη διαβασα καπου οτι καποιος παρελαβε το note 3 με καμενο πιξελ. Κατα τα αλλα θεωρω απαραιτητη προυποθεση το gorilla glass. Παραγγειλα το m1 note 16gb απο το minideal 130 δολλαρια, αλλα ενω το ειχε σε stock οταν το παραγγειλα, μετα μου ειπαν οτι το περιμενουν και τετοια... Παντως δεν βλεπω να παραλαμβανουν...

Η international rom περνιεται ευκολα?

Ξεχνά την international Rom.

Έχει να πάρει updates από πέρυσι.

 

Έχεις θέμα με τα αγγλικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα πολλα τηλεφωνα και ειναι η δευτερη φορα που το εχω παλι....εχω να πω οτι ακομα και τωρα ειναι απο τα καλυτερα...δεν κολλαει πουθενα και οι ρομ αν και βετα ειναι απο τις πλεον σταθερες,,,,,και ο browser που εχει απλα πεταει! ουτε στο g4 φιλου δεν παει ετσι βουτυρο! που να παρει και ανδοιντ 6 ..ελπιζω δηλαδη....παντως ειναι πραγματικα ακομα και τωρα τηλεφωναρα!
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνά την international Rom.

Έχει να πάρει updates από πέρυσι.

 

Έχεις θέμα με τα αγγλικά;

 

Βασικα δεν ξερω αν θα μου το στειλουν ή αναγκαστουν να ακυρωσουν.

Οχι κανενα θεμα, μονο το morelocale θελω να δουλευει και να αφαιρεσω οτι κινεζικο υπαρχει, αλλα αφου ρουταρετε το κινητο δεν νομιζω να εχω θεμα.

Τωρα δηλαδη εχει lollipop η κινεζικη? Απο bugs πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση για εμένα το κινητό μετά από έναν χρόνο. Μου έχει χαλάσει ήδη μια φορά η οθόνη, παει για δεύτερη οθόνη να χαλάσει με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

Έχω ξενερώσει άσχημα γιατί μου άρεσε το τηλεφωνο αλλά δεν μπορώ να τρώω στην μάπα ghosting εδώ και 6 μήνες συνολικά.

 

12 μήνες έχω το τηλεφωνο. Τους 6 έχει ghosting με δύο διαφορετικές οθόνες, τους 3 περίμενα να ερθει η οθόνη από Κίνα γιατί την πρώτη φορά ήρθε ελαττωματικη. Υγιές κινητό είχα για 3 μήνες.

 

Έχω κάνει παραγγελία οθόνη για το παλιό αλλά τίμιο νεξους 4.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω αν θα μου το στειλουν ή αναγκαστουν να ακυρωσουν.

Οχι κανενα θεμα, μονο το morelocale θελω να δουλευει και να αφαιρεσω οτι κινεζικο υπαρχει, αλλα αφου ρουταρετε το κινητο δεν νομιζω να εχω θεμα.

Τωρα δηλαδη εχει lollipop η κινεζικη? Απο bugs πως τα παει?

5.1 έχει

Δεν έχω δει κάποιο σημαντικό bug.

 

Σφαίρα πάει εδώ και 1 χρόνο που το έχω.

To Skype μου είναι:

RASTAVIPER

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το βάζει κάποιος αυτό το link στο πρώτο post?

Είναι χρήσιμο .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το βάζει κάποιος αυτό το link στο πρώτο post?

Είναι χρήσιμο .

Δεν χρειάζονται όλοι την International Rom.

Οπότε είναι υποκειμενικό αυτό που λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με την φόρτωση τοποθεσίας στο Instagram? Συνέχεια απέτυχε μου λέει
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλό σας μεσημέρι, πωσ κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο meizu m1 note???Ας μου πει οποιος γνωρίζει, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κατέβασε την 5.6.3.29 Rom

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στις τελευτεες beta και στην .29 μολις παω να κατεβασω εφαρμογη απο το play store με δεδομενα μου βγαζει συνεχεια waiting of netwrok και μετα ενα error και δεν κατεβαζει τιποτα! οταν κατεβαζω με wifi ολα ειναι οκ!

με την 5.6.3.1 δεν ειχα τετοιο προβλημα! εχει τυχει και σε αλλους αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια. εχω ενα meizu m1 metal. εκανα ενα factory restore. μετα εκανα ολη την διαδικασια για να ξαναβαλω το google play. το google play παιζει κανονικα αλλα οταν παο να κατεβασω οποιαδηποτε εφαρφογη δεν κατεβενει. και μου εμφανιζει error retrieving information from server.

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλό σας μεσημέρι, πωσ κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο meizu m1 note???Ας μου πει οποιος γνωρίζει, ευχαριστώ

 

 

 

settings- about phone- storage- factory data reset

Link to comment
Share on other sites

στις τελευτεες beta και στην .29 μολις παω να κατεβασω εφαρμογη απο το play store με δεδομενα μου βγαζει συνεχεια waiting of netwrok και μετα ενα error και δεν κατεβαζει τιποτα! οταν κατεβαζω με wifi ολα ειναι οκ!

με την 5.6.3.1 δεν ειχα τετοιο προβλημα! εχει τυχει και σε αλλους αυτο?

 

Μια απο τα ιδια στην προηγουμενη στην 29 σε μενα δεν μπαινει καν ουτε απο wifi.Θα το διαγραψω και θα το ξαναεγκαταστησω να δω.

 

Απο wifi ok απο data ομως εξακολουθει να μην κατεβαζει

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.

Σε μένα κανένα θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια στην προηγουμενη στην 29 σε μενα δεν μπαινει καν ουτε απο wifi.Θα το διαγραψω και θα το ξαναεγκαταστησω να δω.

 

Απο wifi ok απο data ομως εξακολουθει να μην κατεβαζει

 

αυτο ακριβως και σε μενα...πραγματικα δεν καταλαβαινω.....μονο στην 5.6.3.1 ολα ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Έδω και καιρό αντιμετοπίζω πρόβλημα με το GPS (εχει λήξει η εγγυηση) ήλπιζα να φτιάξει με το τελευταίο update (Flyme OS 5.1.3.0A stable), αλλα δεν είχα κάποια βελτίωση. Το GPS αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει, μερικες φορές δε κλειδώνει καθόλου και σχεδόν πάντα όταν κλειδώνει (με ανοιχτό mobile network) χάνει πολλές φορές στην διάρκεια της διαδρομής τη σύνδεση με το δορυφόρο.

 

Έχω κατεβάσει αρκετά app για τσεκάρω το GPS αλλα δε μου έχει βγαλει κάποιο ότι υπαρχει πρόβλημα στο κινητο οπότε δεν είμαι ακόμα σίγουρος αν είναι θέμα hardware ή software.

 

Σκέφτομαι να κάνω clean install σε κάποιο stable version, πιστεύεται ότι υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί ή ειναι ξεκάθαρα hardware και δε πρόκειτε το clean install να λύσει κάτι?

 

Ύπαρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να δοκιμάσω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...