Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέα εκδοση 5.5.12.29

Τελικά δεν ισχύει αυτό που λέγανε ότι από την έκδοση .22 και μετά το upgrade δουλεύει και με rooted συσκευές.

 

Μπορεί κάποιος πριν κάνει το reboot της αναβάθμισης ,να ανεβάσει κάπου το αρχείο της αναβάθμισης και να το μοιρασει εδώ για όσους είμαστε ροοτ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Σταθερή και η .29

Δεν βλέπω διαφορές από την .22

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω την .29 πάνω από την .22 και φάγαμε σκάλωμα στην αρχική οθόνη.

Κράτησα παρατεταμένος το πλήκτρο ανοίγματος/κλεισίματος, έκλεισε-ξανάνοιξε αλλά πάλι κολλάει στην αρχική.

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω την .29 πάνω από την .22 και φάγαμε σκάλωμα στην αρχική οθόνη.

Κράτησα παρατεταμένος το πλήκτρο ανοίγματος/κλεισίματος, έκλεισε-ξανάνοιξε αλλά πάλι κολλάει στην αρχική.

Any ideas?

Βάλτο κλειστό στο pc σου και περνά στο recovery φάκελο που θα σου βγάλει μια ρομ που ξέρεις πως λειτουργεί. Μετά φλάσαρέ τη μπαίνοντας στο recovery mode με τον συνδυασμό κουμπιών power και volume up ή down, δε θυμάμαι ποιο απ τα 2. Κάτι άλλο προσωπικά δεν έχω να προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

power+vol up=recovery.

Το έλυσα με ένα wipe data.Βέβαια με επανέφερ στην 4.5.7, οπότε μετά πέρασα την τελευταία .29.

Τέλος καλό όλα καλά.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να κανω που δεν αμαγωριζει τις σιμ?Επίσης ξέχασα τον κωδικό του flyme.Πως θα τον ανακτησω? Edited by Papapap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Εκανα και εγω την αναβαθμιση σε 5.5.12.29 αλλα δεν θυμαμαι το pass του flyme acc και δεν μπορω να το κανω restore γιατι ειναι στα κινεζικα τελειως . Υπαρχει κανεις που μπορει να βοηθησει. Γιατι θελω να κανω παλι root (εκτος αν το root μενει και μετα την αναβαφμιση απο ΚΚ). Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Εκανα και εγω την αναβαθμιση σε 5.5.12.29 αλλα δεν θυμαμαι το pass του flyme acc και δεν μπορω να το κανω restore γιατι ειναι στα κινεζικα τελειως . Υπαρχει κανεις που μπορει να βοηθησει. Γιατι θελω να κανω παλι root (εκτος αν το root μενει και μετα την αναβαφμιση απο ΚΚ). Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν μένει το ροοτ στις 5άρες μετά από upgrade.

 

Για ρεσετ το password,

πήγαινε εδώ:

https://i.meizu.com/intl/login.jsp?lang=en&service=uc&appuri=&useruri=

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει το ροοτ στις 5άρες μετά από upgrade.

 

Για ρεσετ το password,

πήγαινε εδώ:

https://i.meizu.com/intl/login.jsp?lang=en&service=uc&appuri=&useruri=

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μήπως τυχαίνει να ξέρεις πως κάνω ροοτ γιατί δεν το βρίσκω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μήπως τυχαίνει να ξέρεις πως κάνω ροοτ γιατί δεν το βρίσκω. Σε ευχαριστώ πολύ.

Log in στο flyme και μετά θα το βρεις στο security αν είναι όπως στο mx5

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σημερα εχω και παλι στα χερια μου το m1 (το ειχ παρει για τον κουνιαδο μου) και διαβασα οτι βγηκε νεα εκδοση για το flyme ... Μια μικρη βοηθεια απο οποιον μπορει... Ειχα περασει την 4.2.0.5 Α οταν το παραλαβαμε.ποια μου προτεινετε να του περασω και μια υπενθημιση για τον τροπο; για το google service θα το βρω... Και ενα λινκ αν γινεται για την rom. Με clear data χανονται ολα τα προσωπικα αεχεια; μουσικη φωτο;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Log in στο flyme και μετά θα το βρεις στο security αν είναι όπως στο mx5

 

Το βρηκα φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια επειδη σημερα εχω και παλι στα χερια μου το m1 (το ειχ παρει για τον κουνιαδο μου) και διαβασα οτι βγηκε νεα εκδοση για το flyme ... Μια μικρη βοηθεια απο οποιον μπορει... Ειχα περασει την 4.2.0.5 Α οταν το παραλαβαμε.ποια μου προτεινετε να του περασω και μια υπενθημιση για τον τροπο; για το google service θα το βρω... Και ενα λινκ αν γινεται για την rom. Με clear data χανονται ολα τα προσωπικα αεχεια; μουσικη φωτο;

Φιλε μου καταρχας με wipe user data δεν χανεις εικονες βιντεο μουσικη. Τωρα εγω μεχρι εχτες ειχα 4.2.0.5 . Πολυ καλη η κκ στο κινητο μας αλλα και η η 5.5.12.29 ειναι πολυ καλη επισης μπορω να πω και καλυτερη. Το μονο αρνητικο ειναι επειδη ειναι Beta εχει πολλα κινεζικα ενω η κκ κανενα αλλα επισης η 5.5.12.29 εχει διορθωσει πολλα πραγματα οπως την ενταση που για μενα ηταν ενα μεγαλο ζητημα. Διαλεγεις και βαζεις αλλα και οι δυο ειναι εξισου καλες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταρχας με wipe user data δεν χανεις εικονες βιντεο μουσικη. Τωρα εγω μεχρι εχτες ειχα 4.2.0.5 . Πολυ καλη η κκ στο κινητο μας αλλα και η η 5.5.12.29 ειναι πολυ καλη επισης μπορω να πω και καλυτερη. Το μονο αρνητικο ειναι επειδη ειναι Beta εχει πολλα κινεζικα ενω η κκ κανενα αλλα επισης η 5.5.12.29 εχει διορθωσει πολλα πραγματα οπως την ενταση που για μενα ηταν ενα μεγαλο ζητημα. Διαλεγεις και βαζεις αλλα και οι δυο ειναι εξισου καλες.

Πριν λιγο τελειωσα.. Του περασα πρωτα την πρωτη lolipop 5.4.7 και στο καπακι την 5.1 .... 5.5.12.29.... Ολα καλα βρηκα και το σωστο google instaler δοκιμασα ν δω αν ερχονται και οι ειδοποιησεις ολα οκ... Μονο που μου πεταει μηνυμα για αναβαθμιση στα google service αυτο το κανω ; φανταζαι πως οχι ε; υπαρχει τροπος να το ξεφορτωθω;

edit: για τις ειδοποιησεις ... στην αρχη που το δοκιμασα απο μαυρη οθονη ακουγοταν πχ ο ηχος της ειδοποιησης του mesenger αλλα δεν εβγαινε ο κυκλος οταν ανοιγα την οθονη(μονο στο status bar ) δινοντας permision μεσα απο το security τωρα ειναι ολα οπως πρεπει...

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

2½ μήνες μετά θα έχει φτιαχτεί το τηλέφωνο μου από την χαλασμένη οθόνη. Μέσα στην εβδομάδα θα έρθει η καινούργια.

Έχω κάποιες ερωτήσεις

Ποια είναι η νεότερη Ρομ.; Διαβάζω πως αν rootαρεις δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μέσω οτα. Ισχύει; Με τοποθέτηση του αρχειου Update.zip και φλασαρισμα μέσω του μσνισιου file manager δεν αναβαθμίζει ;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στις νέες εκδόσεις;

Βλέπω πως μιλάτε για συγκεκριμένες εκδόσεις Google services. Δεν κατεβάζεις απλά το Google installer από το μανισιο market;

 

Ευχαριστώ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

2½ μήνες μετά θα έχει φτιαχτεί το τηλέφωνο μου από την χαλασμένη οθόνη. Μέσα στην εβδομάδα θα έρθει η καινούργια.

Έχω κάποιες ερωτήσεις

Ποια είναι η νεότερη Ρομ.; Διαβάζω πως αν rootαρεις δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μέσω οτα. Ισχύει; Με τοποθέτηση του αρχειου Update.zip και φλασαρισμα μέσω του μσνισιου file manager δεν αναβαθμίζει ;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στις νέες εκδόσεις;

Βλέπω πως μιλάτε για συγκεκριμένες εκδόσεις Google services. Δεν κατεβάζεις απλά το Google installer από το μανισιο market;

 

Ευχαριστώ

 

Η 5.5.12.29 είναι η τελευταία.

Αυτό με το ροοτ ισχύει για τα ΟΤΑ. Αλλά κάποιες εκδόσεις όπως η .29 λένε περνάνε και με ροοτ. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Με τα Google services έχουν πρόβλημα κάποιοι λίγοι. Δεν είναι γενικό το πρόβλημα, οπότε μην αγχώνεσαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα σας είναι όπως πριν; Γιατί εμένα στο φουλ είμαι όπως ήταν πριν κάνω update στην μέση

Από ποια έκδοση σε ποια πηγές;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παω να κανω account στο flyme και βαζω τον αριθμο μου και κωδικο και με λεει να βαλω αριθμο με 11 ψηφια.

καποιος αμα γνωριζει ας με πει!

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω account στο flyme και βαζω τον αριθμο μου και κωδικο και με λεει να βαλω αριθμο με 11 ψηφια.

καποιος αμα γνωριζει ας με πει!

Μπες και κάνε από pc καλύτερα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια root στην 5 πως γινεται..;νιωθω πολυ noob ου ρωταω αλλα δεν το βρισκω

Στο settings/security.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...