Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχαχαχαχα με κανες και γελασα, παιδες εγω το ιδιο πραγμα με αυτο που προτεινει ο φιλος εχω κανει απο την αρχη της flyme 5 και δεν ειχα ποτε προβλημα! ( Χρωμα λευκο :P )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια η 5.5.12.18 σας εχει ερθει?

Από τις 18 του μήνα.

 

Δοκίμασε κανείς να κάνει unroot, ώστε να έρθουν κανονικά μετά τα OTA update?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Xposed στην 5 να φανταστώ δεν, ε? :p

Κανονικά παίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση beta .22

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση beta .22

Την είδα το απόγευμα κατά τύχη στο upgrade,και την πέρασα πριν λίγες ώρες.Όλα φαίνεται να βαίνουν καλώς.

Λοιπόν πέρασα με ΟΤΑ από 5.5.12.09 σε 5.5.12.22 και ενώ ήμουν root ( το ξανατσέκαρα ΠΡΙΝ την περάσω),

και την πέρασε "βελούδινα" με μία επανεκκίνηση και μία όταν το ξαναέκανα root αφήνοντας το τηλ-νο όπως ήταν

δηλ. εφαρμογές, ρυθμίσεις όπως ΑΚΡΙΒΩΣ τα είχα.

Είναι φυσικά πολύ νωρίς να κρίνω αλλά το κινητό δουλεύει άψογα...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος για οτα χωρις να κανουμε unroot συνεχεια με κανουργια εγκατασταση ολη την ωρα?

Και γιατί δεν κατεβάζεις οποία έκδοση θες να την κανείς install και μετά απλά να κανείς πάλι root?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

κάτι κινεζιες που μπήκαν μαζί με την .22 ξέρει κανένας τι είναι?

Δεν βλέπω κάτι καινούριο. Τα κλασικά κινέζικα που υπήρχαν σε όλες τις ρομ.

Και γιατί δεν κατεβάζεις οποία έκδοση θες να την κανείς install και μετά απλά να κανείς πάλι root?

Διάβασες καθόλου καμιά σελίδα πριν ποστάρεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κάτι κινεζιες που μπήκαν μαζί με την .22 ξέρει κανένας τι είναι?

Μία μόνο μπήκε σε μένα κινέζικο headline news ήταν,την έβγαλα.Πήγαινε ρυθμίσεις και καν τες uninstall.

 

Από αλλαγές βλέπω μια επιλογή easy mode,για απλοποιημένη χρήση του κινητού πόσο θα αρέσει δεν ξέρω.

Επίσης δουλεύει κι η αυτόματη φωτεινότητα κάπως απότομα αλλά δουλεύει.

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι καινούριο. Τα κλασικά κινέζικα που υπήρχαν σε όλες τις ρομ.

 

Διάβασες καθόλου καμιά σελίδα πριν ποστάρεις;

Προσπαθώ να παρακολουθώ όλα τα meizu topic γιατί έχω το mx5 και εκεί παίζει λίγο νεκρά.. Ίσως κάτι έχασα.

Αλλά να πω κάτι άσχετο.

Αν κάνετε clear data και μετά τραβατε πίσω τις εφαρμογές με titanium τότε στις περισσότερες εφαρμογές δεν έρχονται τα notification και πρέπει να τις βγαλεις και να τις περάσεις πάλι από playstore..

Το ίδιο πρόβλημα είχα και με nexus.

Τώρα για τα firmware updates αν δεν έχεις την international και είσαι με A δεν μπορείς απλα να κατεβάσεις την νέα έκδοση χωρίς clear data και μετά να κανείς πάλι root?

Μιλάω πάντα από flyme 5 σε flyme 5 όχι αλλαγή από flyme 4 σε flyme 5.

Αν κάνω κάπου λάθος διορθωσε με ...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παρακολουθώ όλα τα meizu topic γιατί έχω το mx5 και εκεί παίζει λίγο νεκρά.. Ίσως κάτι έχασα.

Αλλά να πω κάτι άσχετο.

Αν κάνετε clear data και μετά τραβατε πίσω τις εφαρμογές με titanium τότε στις περισσότερες εφαρμογές δεν έρχονται τα notification και πρέπει να τις βγαλεις και να τις περάσεις πάλι από playstore..

Το ίδιο πρόβλημα είχα και με nexus.

Τώρα για τα firmware updates αν δεν έχεις την international και είσαι με A δεν μπορείς απλα να κατεβάσεις την νέα έκδοση χωρίς clear data και μετά να κανείς πάλι root?

Μιλάω πάντα από flyme 5 σε flyme 5 όχι αλλαγή από flyme 4 σε flyme 5.

Αν κάνω κάπου λάθος διορθωσε με ...

Υπάρχουν καμια δεκαριά daily updates και 2-3 μεγάλα.

Τα daily δεν υπάρχουν πουθενά για κατέβασμα, μόνο τα μεγάλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πέρασα international χωρίς dd αλλά αλλάζοντας το Id του τηλεφώνου και μετά έκανα update την international σα να ήταν η A.

Πριν το δοκιμάσει κάποιος να έχει περάσει οπωσδήποτε και μια κινέζικη στο root directory σε περίπτωση που πάει κατι στραβά. Έτσι μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις σε international για όποιον δε θέλει κινεζιες.

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizuη τρίτη μέθοδος.

Σε αυτήν έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις επίσης.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πέρασα international χωρίς dd αλλά αλλάζοντας το Id του τηλεφώνου και μετά έκανα update την international σα να ήταν η A.

Πριν το δοκιμάσει κάποιος να έχει περάσει οπωσδήποτε και μια κινέζικη στο root directory σε περίπτωση που πάει κατι στραβά. Έτσι μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις σε international για όποιον δε θέλει κινεζιες.

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizuη τρίτη μέθοδος.

Σε αυτήν έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις επίσης.

 

εχει βγει η flyme 5 international για το δικο μας φιλε?

την 4.5.7 Ι εννοεις οτι εβαλες τωρα?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η flyme 5 international για το δικο μας φιλε?

την 4.5.7 Ι εννοεις οτι εβαλες τωρα?

Ακριβώς. Δε βγαίνει beta international

Όταν βγει επίσημη θα τη λάβω.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλές σελίδες αλλά δεν έβγαλα σαφή συμπεράσματα.. Αν θέλει κάποιος ας μου πει τα βασικά συν και πλην της συσκευής, καθώς τη βρίσκω μεταχειρισμενη πολύ φθηνά για μένα προσωπικά..
Link to comment
Share on other sites

η δικη μου γνωμη ειναι να το παρεις με κλειστα ματια εχει καλη μπαταρια ειναι γρηγορο ομορφο πιοτικο εγω το πηρα 100 ε αγρατζουνιστο και με ιπακυ θηκη και πραγματικα ηταν η ευκαιρια φαντασου οτι σκεφτομαι να πουλησω το δευτερο κινητο που εχω και να παρω αλλο ενα στην ιδια τιμη που εχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλές σελίδες αλλά δεν έβγαλα σαφή συμπεράσματα.. Αν θέλει κάποιος ας μου πει τα βασικά συν και πλην της συσκευής, καθώς τη βρίσκω μεταχειρισμενη πολύ φθηνά για μένα προσωπικά..

Είναι σα να ρωτάς για αυτοκίνητο. Εξαρτάται τι είχες πριν. Αν είχες daihatsu και πάρεις BMW.... Αξίζει αν είχες ferrari...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι σα να ρωτάς για αυτοκίνητο. Εξαρτάται τι είχες πριν. Αν είχες daihatsu και πάρεις BMW.... Αξίζει αν είχες ferrari...

Εγώ προέρχομαι από nexus 5 και είμαι ικανοποιημένος αλλά οχι ενθουσιασμένος, αλλά για τα λεφτά του 100% τα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ολα τα google installer apo to appstore, κανενα δεν μπορει να κατεβασει τις εφαρμογες, μου βγαζει cant download app μηνυμα

εχω δοκιμασει google installer 1.4.3, 1.4.4, 2.0, 2.0.2, 2.0.3 . κατεβασα ολα τα νεα apk google play service kai play store παλι τιποτα. Πηγα απο 4.2.5Α σε 5.5.12.22Α . εσεις ποιες εκδοσεις google play, google account manager kai google play service εχετε?

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ολα τα google installer apo to appstore, κανενα δεν μπορει να κατεβασει τις εφαρμογες, μου βγαζει cant download app μηνυμα

εχω δοκιμασει google installer 1.4.3, 1.4.4, 2.0, 2.0.2, 2.0.3 . κατεβασα ολα τα νεα apk google play service kai play store παλι τιποτα. Πηγα απο 4.2.5Α σε 5.5.12.18Α . εσεις ποιες εκδοσεις google play, google account manager kai google play service εχετε?

Απο που τα κατεβασες?

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα κατεβασες?

 

απο app store την εφαρμογη μεσα στο τηλεφωνο, για ολα google installer απο το history που εχει κατω.

Αφου δεν βγηκε ακρη με κανενα απο ολα αυτα γιατι μου ελεγε οτι το service google play needs to update , κατεβασα ολες τις νεες εφαρμογες απο το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

απο app store την εφαρμογη μεσα στο τηλεφωνο, για ολα google installer απο το history που εχει κατω.

Αφου δεν βγηκε ακρη με κανενα απο ολα αυτα γιατι μου ελεγε οτι το service google play needs to update , κατεβασα ολες τις νεες εφαρμογες απο το ιντερνετ.

Δοκιμασε απο το apkmirror.Κατεβασε το τελευταιο Playstore(6.0.5) και τα τελευταια services(8.4.49-248).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...