Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια για δειτε εδω, δειχνει να βγηκε lollipop http://meizufans.eu/forum/topic/2278/flyme-os-3-5-1a

Καλό είναι να διαβάζουμε πρώτα και να ενημερώνουμε σωστά για κάτι.

Ούτε επίσημη έκδοση είναι, ούτε πολλά άτομα την έχουν δοκιμάσει.

Οπότε προσοχή σε όποιον την δοκιμάσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω διάβασα ότι ειναι πολυ καλη άσχετα με τα λεφτά που δίνεις. Δηλ ειχα πάρει το jiayu s3 advanced και για τα λεφτά του 180 ευρω η κάμερα ήταν ψιλοχαλια. Αν ειναι να ειναι το ιδιό ή χειρότερη τότε να το ξεχασω

Δεν ξέρω τι κινητό είχε το παλικάρι και δεν του αρέσει ή κάμερα. Είναι άψογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα το παραγγείλω και γω από fastcardtech.

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Στο software service την επιλογή add google play store (+2.99) χρειάζεται να την επιλέξουμε? Αν δεν την επιλέξουμε δεν θα έχει playstore?

Επίσης στην συσκευασία υπάρχει καμιά θήκη σιλικόνης ή screen prorector ή έρχεται γυμνό?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να διαβάζουμε πρώτα και να ενημερώνουμε σωστά για κάτι.

Ούτε επίσημη έκδοση είναι, ούτε πολλά άτομα την έχουν δοκιμάσει.

Οπότε προσοχή σε όποιον την δοκιμάσει.

 

γιατι ειπα σε κανεναν να τρεξει να την βαλει; οποιος ενδιαφερεται ας διαβασει, εγω διαβασα και εβαλα το λινκ και λεω "δειχνει", καλο ειναι λοιπον να διαβαζεις και εσυ πρωτα αυτο που εγραψα και μετα να σχολιαζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα το παραγγείλω και γω από fastcardtech.

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει. Στο software service την επιλογή add google play store (+2.99) χρειάζεται να την επιλέξουμε? Αν δεν την επιλέξουμε δεν θα έχει playstore?

Επίσης στην συσκευασία υπάρχει καμιά θήκη σιλικόνης ή screen prorector ή έρχεται γυμνό?

Ευχαριστώ.

 

1) Εγω δεν το επελεξα (το χρεωνουν) μιας και ειναι πανευκολο να το περασεις και μονος σου (θα σε βοηθησουν και εδω αν χρειαστει....2 λεπτα δουλεια ειναι)!!!

 

2)Απο οσο ξερω δεν εχει αλλα πες τους στο live chat οτι ολοι δινουν δωρα εσεις δεν θα μου δωσετε τιποτα?? Ετσι τσιμπησα εγω μια θηκουλα!!!

 

 

Υ.Γ. Μην ξεχασεις να βαλεις τον κωδικο που εχουν στην αρχικη σελιδα κωδικος 150601 να πεσει η τιμη 5 δολλαρια και επελεξε free shipping αφου ετσι κι αλλιως με Netherlands Post θα στο στειλουν (ετσι το στελνουν σε ολους οσους εχουμε παραγγειλει μεχρι τωρα) που κανονικα το χρεωνουν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μην ξεχασεις να βαλεις τον κωδικο που εχουν στην αρχικη σελιδα κωδικος 150601 να πεσει η τιμη 5 δολλαρια και επελεξε free shipping αφου ετσι κι αλλιως με Netherlands Post θα στο στειλουν (ετσι το στελνουν σε ολους οσους εχουμε παραγγειλει μεχρι τωρα) που κανονικα το χρεωνουν!!!

 

Στο free shipping με Netherlands Post tracking number έχουμε?

Ευχαριστώ πολύ φίλε...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μην ξεχασεις να βαλεις τον κωδικο που εχουν στην αρχικη σελιδα κωδικος 150601 να πεσει η τιμη 5 δολλαρια και επελεξε free shipping αφου ετσι κι αλλιως με Netherlands Post θα στο στειλουν (ετσι το στελνουν σε ολους οσους εχουμε παραγγειλει μεχρι τωρα) που κανονικα το χρεωνουν!!!

 

Στο free shipping με Netherlands Post tracking number έχουμε?

Ευχαριστώ πολύ φίλε...

 

ναι κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αλλα κανει 3-6 μερες να φανει στο tracking system απο την μερα που θα γινει shipped!! Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα αλλα κανει 3-6 μερες να φανει στο tracking system απο την μερα που θα γινει shipped!!

 

και εμενα ακομη να εμφανιστει αν και που το εδωσαν!υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παρω και γω με ενδιαφέρει ή κάμερα. Εχω διαβάσει πολύ καλά λόγια. Δηλ δεν έιναι καλή;;

 

Κοίτα, και εγω άκουγα παρα πολύ καλά λόγια για την κάμερα.είχα υψηλές προσδοκίες. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν.το xiaomi hongmi red rice. Περίμενα να έχει καλύτερη κάμερα απο το xiaomi. Η μπροστά κάμερα σε σχεση με το hongmi είναι κλασης ανώτερη.με εντυπωσίασε!!!η πίσω κάμερα μου φάνηκε σαν του hongmi, αντε λίγο καλύτερη.εννοείται πως είναι μια χαρά, απλα δεν εντυπωσιάστικα όπως με την μπροστά κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κινητό είχε το παλικάρι και δεν του αρέσει ή κάμερα. Είναι άψογη

 

Δεν σε κατάλαβα. Η κάμερα ειναι άψογη σε ποιο κινητό; στο Jiayu που ανέφερα ότι το ειχα ή στο meizu;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα. Η κάμερα ειναι άψογη σε ποιο κινητό; στο Jiayu που ανέφερα ότι το ειχα ή στο meizu;;

Για το m1 λέει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι ρε παιδιά, γιατί και εγώ για παραγγελία από fastcardtech είμαι. Όσοι παραγγείλατε, τους είπατε να γράψουν στο πακέτο πάνω ότι είναι δώρο κτλ. για να μη μας πιάσει κανένα τελωνείο ή δε χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με την ισοτιμια ειναι στα 145€.

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=Meizu?u=163443

Οσοι το παραγγειλετε απο κει καντε register (-2$) και το κουπονι που ειπε κ το αλλο παιδι150601 (-5$) και μην προσθεσετε τιποτα απο αυτα που χρεωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με την ισοτιμια ειναι στα 145€.

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=Meizu?u=163443

Οσοι το παραγγειλετε απο κει καντε register (-2$) και το κουπονι που ειπε κ το αλλο παιδι150601 (-5$) και μην προσθεσετε τιποτα απο αυτα που χρεωνουν.

Μιλάτε για το 16gb,έτσι;

Πού ο ελεύθερος χώρος μετά είναι πολύ μικρός.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για το 16gb,έτσι;

Πού ο ελεύθερος χώρος μετά είναι πολύ μικρός.

Αυτό πάλι πως προκύπτει;

Έχει συνολικά η συσκευή 14.70GB και αυτή τη στιγμή με εγκατεστημένες από εμένα 130 εφαρμογές στο κινητό μου, έχω υπόλοιπο διαθέσιμο χώρο 8.30GB!

Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να αφήνει για να μην είναι "πολύ μικρός";

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σκεφτομαι και εγω να το αγορασω καινουργιο και οχι μεταχειρισμενο γιατι στην τιμη αυτη αξιζει....Απλα επειδη δεν εχω paypal αν καποιο παιδι απο Αθηνα εχει τη διαθεση και μπορει να κανει μια εξυπηρετηση και να το παραγγειλει για εμενα ας στειλει ενα μηνυμα...Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια για δειτε εδω, δειχνει να βγηκε lollipop http://meizufans.eu/forum/topic/2278/flyme-os-3-5-1a

Λοιπόν μόλις εγκατέστησα την 4.5.1Α (και όχι όπως λανθασμένα γράφουν την 3.5.1Α), εν συνεχεία μου έβγαλε update σε 4.5.3Α το οποίο και έκανα. Προφανώς λοιπόν όλο αυτό το δίμηνο δεν μας έρχονται αναβαθμίσεις για φτιάχνουν τη Lollipop.

Προς το παρόν αυτά που παρατηρώ είναι ότι:

- έχει φύγει η εφαρμογή των επαφών και πλέον η πρόσβαση στις επαφές γίνεται από την εφαρμογή των κλήσεων,

- η κάμερα δείχνει να δουλεύει κανονικά,

- η δόνηση δεν δουλεύει (το οποίο δε με ενοχλεί και πολύ μιας και έχω δόνηση στο καρπό από το νέο μου pebble time :p), από την άλλη όμως ξεπεράστηκε το πρόβλημα με την αυξανόμενη ένταση στις εισερχόμενες κλήσεις, πλέον χτυπάει δυνατά από το πρώτο κουδούνισμα,

- με κύλιση προς τα πάνω δεν ξεκλειδώνει η οθόνη (το οποίο είναι λίγο σπαστικό) ωστόσο με διπλό χτύπημα ανοίγει,

- βρήκα επιλογή για περισσότερες ρυθμίσεις σχετικά με την εξοικονόμηση μπαταρίας μέσα στην εφαρμογή "ασφάλεια",

- στο Antutu Benchmark 64-bit v5.7.1 μου έβγαλε σκορ 44.000,

- ακόμα δεν έχω κάνει root τη συσκευή

Κατά τ'άλλα δείχνει να δουλεύει οκ. Για ότι άλλο εντοπίσω θα σας ενημερώσω συντόμως.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πως προκύπτει;

Έχει συνολικά η συσκευή 14.70GB και αυτή τη στιγμή με εγκατεστημένες από εμένα 130 εφαρμογές στο κινητό μου, έχω υπόλοιπο διαθέσιμο χώρο 8.30GB!

Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να αφήνει για να μην είναι "πολύ μικρός";

Προκύπτει από την χρήση του καθένα.

Βάλε 2 gb Μουσική και 2 δυνατά 3D Παιχνίδια και θα δεις ότι δεν θα μείνει χώρος για τίποτα στο 16αρι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από την χρήση του καθένα.

Βάλε 2 gb Μουσική και 2 δυνατά 3D Παιχνίδια και θα δεις ότι δεν θα μείνει χώρος για τίποτα στο 16αρι.

Προφανώς και αν φορτώσουμε το κινητό με αρχεια θα γεμίσει. Άλλα έτσι όπως διατύπωσες αρχικά το μνμ σου φαίνεται λές και η συσκευή έχει 4-5GB ελεύθερα για χρήση χωρίς να έχεις περάσει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σκεφτομαι και εγω να το αγορασω καινουργιο και οχι μεταχειρισμενο γιατι στην τιμη αυτη αξιζει....Απλα επειδη δεν εχω paypal αν καποιο παιδι απο Αθηνα εχει τη διαθεση και μπορει να κανει μια εξυπηρετηση και να το παραγγειλει για εμενα ας στειλει ενα μηνυμα...Ευχαριστω

Φτιαξε PayPal. Είναι αφελές αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Eχω για ρομ την 4.2.0.4.U

Επειδη ειμαι λιγο νιουφης που μπορω να βρω την 4.2.0.5.A να περασω κατι λιγο πιο συγχρονο και να εξαφανισω το κινεζοbloatware.

(δεν θελω να παω σε beta λολιποπ..Δεν κανω καθολου για beta tester σε ενα λειτουργικο που καλα καλα δεν ξερω).

 

Αν δεν τα εχω μπερδεψει μπορω να κανω αυτη την αλλαγη σωστα? (απο u σε a)

 

 

εδιτ..

 

Οκ τη βρηκα..ευτυχως το meizufan δεν απαιτει γνωση κινεζικων.

Υποθετω δεν εχει θεμα απο αυτο το λινκ http://meizufans.eu/forum/topic/1979/flyme-os-4-2-0-5-stable-m1-note ?

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...