Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεος κατοχος, πολυ ευχαριστημενος, κατεβασα και το play store,ολα τελεια, το μονο θεμα μεταφορα επαφων. μεχρι τωρα ειχα samsung ativ s windows phone,οο επαφες στη συσκευη, οχι στη sim και τις ειχα μεταφερει απο την πρπο προηγουμενη συσκευη μου με bluetooth. ερωτηση , λως μπορω να κανω το ιδιο με το μειζου, εχω κοιταξει καποια πραγματα αλλα δεν.οποιος γνωριζει καλοδεχουμενος, ευχαριστω.

ΥΓ.με ενδιαφερει να μεταφερθουν οι επαφες οπως ειναι με ολα τα καταγεγραμενα στοιχεια αναεπαφη, δλδ οικια, εργασια, εμαιλ, κινητο, το λεω γιατι στο παρελθον που ειχα κανει κατι παρομοιο καποια στοιχεια χαθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από honorbuy μου έστειλαν σε μια μέρα νέο κινητό με εξπρές dhl από EU Udine. Ή υπόθεση κράτησε 1 ευδομαδα από την αποστολή. Αψογοι επαγγελματίες, χωρίς να μεσολαβήσει στο ελάχιστο το PayPal. Οφειλα να το αναφέρω, όπως αναφέρουμε και κακές εξυπηρετήσεις. Χωρίς πολλά πολλά μου ζήτησαν να το περιγράψω το προβλημα κ να το στείλω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος, πολυ ευχαριστημενος, κατεβασα και το play store,ολα τελεια, το μονο θεμα μεταφορα επαφων. μεχρι τωρα ειχα samsung ativ s windows phone,οο επαφες στη συσκευη, οχι στη sim και τις ειχα μεταφερει απο την πρπο προηγουμενη συσκευη μου με bluetooth. ερωτηση , λως μπορω να κανω το ιδιο με το μειζου, εχω κοιταξει καποια πραγματα αλλα δεν.οποιος γνωριζει καλοδεχουμενος, ευχαριστω.

ΥΓ.με ενδιαφερει να μεταφερθουν οι επαφες οπως ειναι με ολα τα καταγεγραμενα στοιχεια αναεπαφη, δλδ οικια, εργασια, εμαιλ, κινητο, το λεω γιατι στο παρελθον που ειχα κανει κατι παρομοιο καποια στοιχεια χαθηκαν.

 

συγχρονισε τα με το gmail φιλε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι δεν δουλύει το Google Maps.

Το έχει δει άλλος;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι δεν δουλύει το Google Maps.

Το έχει δει άλλος;

 

Θα διαφωνήσω, δουλεύει μια χαρά (version 9.10.1) σε ρομ 5Α

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι δεν δουλύει το Google Maps.

Το έχει δει άλλος;

Καθε μέρα το χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και δεν έφτιαξε.

Το έβγσλα, το ξανάβαλα και οκ.

Δεν ξέρω τι στον πέοντα είχε πάθει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και δεν έφτιαξε.

Το έβγσλα, το ξανάβαλα και οκ.

Δεν ξέρω τι στον πέοντα είχε πάθει.

 

Και μενα μου έτρωγε κάτι κολλήματα και εκανα το ιδιο με σενα. Κανα μηνα τωρα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

http://meizufans.eu/forum/topic/2309/m1-note-official-leaked-firmware-flyme-os-4-5-3a-20150623020840-plus-xposed-installtion-guide

 

Διαβαζω οτι η meizu εβγαλε νεα version lollipop για τους testers. Πλεον υπάρχει και η δόνηση και smart touch features διαβάζω..

 

PS: mitse μήπως έχουμε πλέον σφαιρικότερη εικόνα όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας στην lollipop?

Link to comment
Share on other sites

http://meizufans.eu/forum/topic/2309/m1-note-official-leaked-firmware-flyme-os-4-5-3a-20150623020840-plus-xposed-installtion-guide

 

Διαβαζω οτι η meizu εβγαλε νεα version lollipop για τους testers. Πλεον υπάρχει και η δόνηση και smart touch features διαβάζω..

 

PS: mitse μήπως έχουμε πλέον σφαιρικότερη εικόνα όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας στην lollipop?

 

μια ερωτηση..στην flyme πως επιλεγουμε απο πια καρτα σιμ θα περνουμε τηλεφωνο?θελω καθε φορα που παιρνω τηλεφωνο να με ρωταει...

Link to comment
Share on other sites

κραταει στην μνημη απο πια καρτα πηρες την πρωτη φορα καποιον αριθμο και περνει συνεχεια αλλα μπορεις να μπαινεις μεσα στης επαφες και να πατας και να μπαινεις στην επαφη και μετα πατας το αριθμο και σου λεει να επιλεξεις
Link to comment
Share on other sites

http://meizufans.eu/forum/topic/2309/m1-note-official-leaked-firmware-flyme-os-4-5-3a-20150623020840-plus-xposed-installtion-guidePS: mitse μήπως έχουμε πλέον σφαιρικότερη εικόνα όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας στην lollipop?

Λοιπον, σχετικά με τη lollipop έχει αρκετά bugsακία, μικρά μεν αλλά διάσπαρτα. Δεν είναι κ τραγική η κατάσταση αλλά όχι κ η καλύτερη. Κάνα δυο φορές μου εκανε ανεκκινηση η συσκευη απομονη της. Επίσης μου κρασαρουν κάποιες εφαρμογές αλλά γενικά παλευεται. Εχω ζήση χειρότερες καταστάσεις με άλλες κινεζικές συσκευές με rom που θεωρητικά τις λέγαν stable αλλα πρακτικα μονο stable δεν ήταν. Προσωπικά την αφήνω και περιμένω αναβάθμιση για διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σχετικά με τη lollipop έχει αρκετά bugsακία, μικρά μεν αλλά διάσπαρτα. Δεν είναι κ τραγική η κατάσταση αλλά όχι κ η καλύτερη. Κάνα δυο φορές μου εκανε ανεκκινηση η συσκευη απομονη της. Επίσης μου κρασαρουν κάποιες εφαρμογές αλλά γενικά παλευεται. Εχω ζήση χειρότερες καταστάσεις με άλλες κινεζικές συσκευές με rom που θεωρητικά τις λέγαν stable αλλα πρακτικα μονο stable δεν ήταν. Προσωπικά την αφήνω και περιμένω αναβάθμιση για διορθώσεις.

 

Εγώ έβαλα αυτή την πιο πιο stable beta απο τις 23 Ιουνίου. Πλέον υπάρχουν όλα (δόνηση, χειρονομίες) αλλά έχει όπως λες κάποια bugακια..Στην κάμερα η ταχύτητα κλείστρου δείχνει να μην εχει αποτέλεσμα όπως ανέμενα..Κάποια bugs στα animations π.χ όταν ανοίγεις ένα φάκελο εφαρμογών είναι και αυτά ενοχλητικά..Επίσης κάποιες φορές εγκαθιστάς μια εφαρμογή και δεν υπάρχει εικονίδιο στο app drawer..Είναι αόρατο.

 

ΥΓ: νιωθω τη φωτεινότητα σε πολύ υψηλότερα επίπεδα με την lollipop..Δεν ξέρω αν είναι η εντύπωση μου ή αν ισχύει..

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Τα test builds που έχουν βγάλει στο meizu fans είναι επίσημα να φανταστώ ε;

Διάβασα πως το xposed θέλει μια διαδικασία εύκολη βέβαια.

Θα την έβαζα και εγώ αλλά διάβασα πως θέλει restore να κάνεις και πως με titanium δεν τα επαναφέρει.

Αντε να τα δούμε και εμεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες ποιό adblock χρησιμοποιείται;

Τελευταία παρατηρώ πολλές διαφημίσεις στο chompsms παρόλο που τρέχει το adaway και το adblock plus.

Κάποια ιδέα;

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες ποιό adblock χρησιμοποιείται;

Τελευταία παρατηρώ πολλές διαφημίσεις στο chompsms παρόλο που τρέχει το adaway και το adblock plus.

Κάποια ιδέα;

Μόνο adaway εδώ και χρόνια και κανένα πρόβλημα με διαφημίσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες ποιό adblock χρησιμοποιείται;

Τελευταία παρατηρώ πολλές διαφημίσεις στο chompsms παρόλο που τρέχει το adaway και το adblock plus.

Κάποια ιδέα;

 

αν εισαι ρουτ δοκιμασε με το lucky patcher

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζετε πως αλλαζεις την κλιμακωτη ένταση ήχου στις εισερχομενες κλήσεις?ειμαι στην ρομ 4.2.0.5υ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι νεος κατοχος του κινητου...Θελω να δω sot στο κινητο...Παω λοιπον στη μπαταρια και στις λεπτομερειες χρησης γραφει η ωρα ειναι ενεργοποιημενη...Ξερετε τι παιζει;
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι νεος κατοχος του κινητου...Θελω να δω sot στο κινητο...Παω λοιπον στη μπαταρια και στις λεπτομερειες χρησης γραφει η ωρα ειναι ενεργοποιημενη...Ξερετε τι παιζει;

 

Άλλαξε τη γλώσσα στα αγγλικά και θα σου τα εμφανίζει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα την εφαρμογή των μηνυμάτων :p

 

να έχεις στο νου σου ότι θα χάνεις κάποια (λίγα) εισερχόμενα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρεις κανείς που θα βρώ το ματζαφλάρι αυτό που το χώνουμε για να βγούν οι σιμ έξω?

 

Toυ Iphone ταιριάζει;

Edited by tsport
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρεις κανείς που θα βρώ το ματζαφλάρι αυτό που το χώνουμε για να βγούν οι σιμ έξω?

 

Toυ Iphone ταιριάζει;

 

λειανε 1 καρφιτσα εναλλακτικα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...