Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια έκδοση έχεις και ποια θες να βάλεις;

1.7.7b έχω και θέλω να βάλω την τελευταία που μου έχει βγάλει στο μαρκετ. 1.7.8.

 

Για ποιον λογο όμως σταμάτησε να κάνει αναβάθμιση από εκεί.;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.7.7b έχω και θέλω να βάλω την τελευταία που μου έχει βγάλει στο μαρκετ. 1.7.8.

 

Για ποιον λογο όμως σταμάτησε να κάνει αναβάθμιση από εκεί.;

Μα είναι ξεκάθαρο.

Πλέον ζητάει πληρωμή.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Παλιά δεν ξέρω πώς το έκαναν και την περνάγαμε τσάμπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα το παρω και εγω και μ αρεσει αυτη η θηκη αλλα το aliexpress δεν εχει paypal την εχετε βρει αλλου την συγκεκριμενη θηκη?

 

 

Ακριβώς ίδια δεν βρήκα κάπου με PayPal, υπάρχουν αρκετές IPAKY στο eBay

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ξεκάθαρο.

Πλέον ζητάει πληρωμή.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Παλιά δεν ξέρω πώς το έκαναν και την περνάγαμε τσάμπα.

Κρίμα :o.......

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες με fastcardtech.com με τι στελνουν!οταν παω να κανω πληρωμη δεν βγαζει τα γνωστα singpost,NL post κτλ!μην παθω καμια πλακα!αν καποιος ξερει να ολοκληρωσω την παραγγελια η αλλιως να κοιταξω αλλου
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες με fastcardtech.com με τι στελνουν!οταν παω να κανω πληρωμη δεν βγαζει τα γνωστα singpost,NL post κτλ!μην παθω καμια πλακα!αν καποιος ξερει να ολοκληρωσω την παραγγελια η αλλιως να κοιταξω αλλου

 

26/5 που εκανα παραγγελια επελεξαν nl post.

 

Τωρα ειναι καπου στα ελτα ..

"2015-06-15 09:47

The item has been processed in the country of destination"

Link to comment
Share on other sites

26/5 που εκανα παραγγελια επελεξαν nl post.

 

Τωρα ειναι καπου στα ελτα ..

"2015-06-15 09:47

The item has been processed in the country of destination"

 

οποτε προχωραω αφοβα.κατι μονο 3.5 εξτρα χρεωση εχει για το paypal νομιζω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οποτε προχωραω αφοβα.κατι μονο 3.5 εξτρα χρεωση εχει για το paypal νομιζω,ευχαριστω

 

στο fastcard γινεται να παργγειλεισ με mastercard ??

Link to comment
Share on other sites

στο fastcard γινεται να παργγειλεισ με mastercard ??

 

Κακό του κεφαλιού σου, αν παραγγειλεις χωρίς PayPal.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

οποτε προχωραω αφοβα.κατι μονο 3.5 εξτρα χρεωση εχει για το paypal νομιζω,ευχαριστω

 

Το παρηγγειλες;Εχει κουπονι στην αρχικη 5$ για παραγγελις ανω των 100 κ με εγγραφη 2$ ακομα...οταν βαλεις τροπο αποστολης σου δινη επιλογη.βαλε sing.post που ειναι πιο φθηνο και στο στελνουν με neth.post..

Link to comment
Share on other sites

στο fastcard γινεται να παργγειλεισ με mastercard ??

 

δεν το γνωριζω αλλα γενικα αποφευγουμε με πιστωτικες απο εξωτερικο.μονο πρωπληρωμενες

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλες;Εχει κουπονι στην αρχικη 5$ για παραγγελις ανω των 100 κ με εγγραφη 2$ ακομα...οταν βαλεις τροπο αποστολης σου δινη επιλογη.βαλε sing.post που ειναι πιο φθηνο και στο στελνουν με neth.post..

 

το παρηγγειλα ναι.επελεξα nlpost γιατι το θεωρω λιγο πιο γρηγορο.με μια μικρη προμηθεια paypal κτλ 164 ευρω συνολο!μου ειπαν υποστηριζει 4G και θα το τσεκαρουν πριν το στειλουν!αντε με το καλο :lol:

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο είναι "κλειδωμένο", δηλαδή σε stand-by mode και καλύπτεται το πάνω μέρος της συσκευής (ακουστικό, camera κ.ο.κ.) με το χέρι, όταν πας να το ξεκλειδώσεις εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει Απόρριψη παλάμης κ.τ.λ. (όπως το screenshot που επισυνάπτω). Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Όχι ότι δημιουργεί κάποιο πρόβλημα απλά δε καταλαβαίνω το λόγο. :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο fastcardtech το δίνουν 165 δολάρια (https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html). Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (στo vickmall το δίνουν 205 δολάρια); Είναι αξιόπιστο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα ναι.επελεξα nlpost γιατι το θεωρω λιγο πιο γρηγορο.με μια μικρη προμηθεια paypal κτλ 164 ευρω συνολο!μου ειπαν υποστηριζει 4G και θα το τσεκαρουν πριν το στειλουν!αντε με το καλο :lol:

 

Kαι τιποτα να μην επελεγες παλι nl post θα χρησιμοποιουσαν.

Τουλαχιστον αυτο εκανα εγω.

Πρωτη φορα παραγγελνω απο το εν λογω μαγαζι και μαλλον η τελευταια γιατι δεν μου αρεσει να χρεωνουν το οτιδηποτε οι αλλοι κανουν δωρεαν.

Παρολαυτα βγηκε φθηνοτερο, απλα οχι τοσο οσο "εδειχνε" η "αρχικη" τιμη . (μονο το extra 3.5% στο paypal πληρωσα αναγκαστικα. Οτιδηποτε αλλο το ξετσεκαρα..και δεν επελεξα ουτε προτιμητεο τροπο αποστολης για extra χρεωση).

Ελπιζω μονο να μην εχει προβλημα..

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Kαι τιποτα να μην επελεγες παλι nl post θα χρησιμοποιουσαν.

Τουλαχιστον αυτο εκανα εγω.

Πρωτη φορα παραγγελνω απο το εν λογω μαγαζι και μαλλον η τελευταια γιατι δεν μου αρεσει να χρεωνουν το οτιδηποτε οι αλλοι κανουν δωρεαν.

Παρολαυτα βγηκε φθηνοτερο, απλα οχι τοσο οσο "εδειχνε" η "αρχικη" τιμη . (μονο το extra 3.5% στο paypal πληρωσα αναγκαστικα. Οτιδηποτε αλλο το ξετσεκαρα..και δεν επελεξα ουτε προτιμητεο τροπο αποστολης για extra χρεωση).

Ελπιζω μονο να μην εχει προβλημα..

 

ειναι λιγο φασαρια η παραγγελια αλλα ενταξει εχει διαφορα στην τιμη.τωρα για προβλημα απλα ειναι μην σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν 3 μήνες χρήση, με εκατοντάδες εφαρμογές περασμένες, χωρίς greenify ή κάτι άλλο, με το Wi-Fi πάντα ανοιχτό, έφαγε 4% μπαταρία σε 7.5 ώρες stand by.

 

Καλά μου φαίνεται

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν 3 μήνες χρήση, με εκατοντάδες εφαρμογές περασμένες, χωρίς greenify ή κάτι άλλο, με το Wi-Fi πάντα ανοιχτό, έφαγε 4% μπαταρία σε 7.5 ώρες stand by.

 

Καλά μου φαίνεται

 

Τέλεια είναι :D με φουλ χρήση wifi και δεδομένα ανοιχτά πόσο σου κρατάει?

..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη το έχω περίπου ένα μήνα..με greenify αλλά και deep sleep battery saver, το βράδυ χάνει 2-3%...Αυτό ποσώς με ενδιαφέρει βέβαια.. Η αυτονομία του κυμαίνεται στο περίπου στα εξής..40 ώρες λειτουργία, 5-6 ώρες οθόνη, 1-2 ώρες κλήσεις...Wi-Fi-3G μόνο όταν τα χρειάζομαι..θα ήθελα πολύ βελτίωση, προς το παρόν νιώθω πιο κοντά σε επιδόσεις μχ4 παρά μ1..

 

 

Επισης, πριν απο λιγες μερες ανεφερα ενα προβλημα που ειχα και εξακολουθω να εχω.. Κουνωντας το κινητο ενιωθα κατι να κινείται εσωτερικά του τηλεφώνου, κοντα στο logo της meizu ατην πλάτη του κινητού.. Διερεύνησα το θέμα οσο μπορούσα και κατέληξα στο εξής ασφαλες συμπέρασμα..Οταν το κινητο εχει μπαταρια απο 30 ως 100% δεν κινείται εσωτερικά απολύτως τιποτα... Αρχίζει να κινείται απο 30% και κάτω..Πραγματικά αξιοπερίεργο, αν καπιος υποψιάζεται κατι ας μου πει

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρεληφθη το κινητακι σημερα (θυμιζω παραγγελια απο fastcardtech 26/5 χωρις τιποτα "extra" επιλεγμενο περα απο τα 3.5% του paypal).

 

Δεν εχει κανενα προβλημα -περα απο το γνωστο κυκλικο led button που δεν φωτιζεται ομοιομορφα-.Clein mein που λενε και οι θεσαλονικεις..

 

Να αναφερω οτι ειχαν βαλει δωρο και σιλικονατη διαφανη θηκη και προστατευτικη μεμβρανη για την οθονη.

Τη θηκη την εβαλα ηδη ..Διακριτικη και δε προσδιδει ογκο στις 5.5". Τη μεμβρανη παιζεται αν θα την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρεληφθη το κινητακι σημερα (θυμιζω παραγγελια απο fastcardtech 26/5 χωρις τιποτα "extra" επιλεγμενο περα απο τα 3.5% του paypal).

 

Δεν εχει κανενα προβλημα -περα απο το γνωστο κυκλικο led button που δεν φωτιζεται ομοιομορφα-.Clein mein που λενε και οι θεσαλονικεις..

 

Να αναφερω οτι ειχαν βαλει δωρο και σιλικονατη διαφανη θηκη και προστατευτικη μεμβρανη για την οθονη.

Τη θηκη την εβαλα ηδη ..Διακριτικη και δε προσδιδει ογκο στις 5.5". Τη μεμβρανη παιζεται αν θα την βαλω.

καλοδουλευτο φιλε ;) πως σου φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο φιλε ;) πως σου φαινεται;

 

Δεν εχω την εμπειρια σου/σας.

Παλευω με το flyme..αλλα οκ..θα το μαθω.

 

Kαλη πρωτη εντυπωση παντως. Και η cameroyla (μιας και εχουμε πει κατι παραπανω) "βολικη" . Δεν ειναι και mx4 ..αλλα οκ.

 

Στο πμ που ειχα στειλει..το πρωτο αστο :p

Link to comment
Share on other sites

Κακό του κεφαλιού σου, αν παραγγειλεις χωρίς PayPal.

 

Γιατι ρε παιδια ??:confused:

γτ εχω κανει παραγγελια με mastercard απο εξωτερικο και ολα οκ !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...