Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω όσους το έχουν παραλάβει:

Το GPS είναι δυνατό και σταθερό,καθώς και το WIFI;

Το σήμα κινητής είναι δυνατό και στη συνομιλία ο ήχος καθαρός;

Έχετε εντοπίσει κάποια μειονεκτήματα στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω όσους το έχουν παραλάβει:

Το GPS είναι δυνατό και σταθερό,καθώς και το WIFI;

Το σήμα κινητής είναι δυνατό και στη συνομιλία ο ήχος καθαρός;

Έχετε εντοπίσει κάποια μειονεκτήματα στη συσκευή;

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα σε όλα αυτά που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από gearbest επιτέλους και το έλιωσα!!! Πρώτες εντυπώσεις... καταπληκτικό. Πολύ καλή κάμερα, δυνατό φλας, γρήγορο. Με το gps δεν ασχολήθηκα ακόμη γιατί ψάχνω πιο navigator να κατεβάσω (είχα το MLS Talk and call πριν). το μόνο θεματάκι είναι με το wifi του. στο ίδιο σημείο που έχω και ένα ZTE V889M το οποίο έχει μέτριο σήμα, το CUBOT με πετάει από το wifi. κατά τα άλλα κορυφή για τα λεφτά του!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο noobakos επιστρέφει δριμύτερος! Βάζω την sim στην αριστερή θέση και μου την δηλώνει σαν sim 2. Γιατί? Νόμιζα οτι η αριστερή είναι η 1. Επίσης στην δεξιά πλευρά δε καταφέρνω να βάλω την μικρή... αμαν βρε παιδί μου, πολύ παιδεύομαι... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ο noobakos επιστρέφει δριμύτερος! Βάζω την sim στην αριστερή θέση και μου την δηλώνει σαν sim 2. Γιατί? Νόμιζα οτι η αριστερή είναι η 1. Επίσης στην δεξιά πλευρά δε καταφέρνω να βάλω την μικρή... αμαν βρε παιδί μου, πολύ παιδεύομαι... :wacko:

 

Η αριστερή είναι η sim2. η δεξιά είναι για την κάρτα μνήμης. Η sim1 μπαίνει ακριβώς από κάτω από αυτές τις υποδοχές. αν το προσέξεις έχει μια υποδοχή που την βάζεις πλάγια με το κομμένο μέρος της επάνω και αριστερά. ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ο noobakos επιστρέφει δριμύτερος! Βάζω την sim στην αριστερή θέση και μου την δηλώνει σαν sim 2. Γιατί? Νόμιζα οτι η αριστερή είναι η 1. Επίσης στην δεξιά πλευρά δε καταφέρνω να βάλω την μικρή... αμαν βρε παιδί μου, πολύ παιδεύομαι... :wacko:

Οι sim είναι η μεγάλη κάτω(χρυσές επαφές προς τα πάνω) και η μικρή από πάνω της αριστερά.

Από πάνω δεξιά μπαίνει η sd

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που νόμιζα οτι στην ίδια θέση παεί η SD και η sim 2...ΟΥΦ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :O

 

Έκανα αναβάθμιση στην V8 και άλλαξαν τα μενού κλπ αλλά εξαφανίστηκε το play store!!!

Καμιά ιδέα πως να το ξαναβάλω??? χειροκινητα υποθέτω :p

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μετακινείται .Η micro sim μπαίνει πάνω αριστερά ακριβώς δεξια η sd card και κάτω από αυτές τις 2 η κανονική sim με το "χρυσαφί" μέρος να βλέπει προς τα πάνω και το στραβό μέρος της κάρτας προς τα αριστερά

 

http://www.a1g7.com/images/products/mobile_phone/images_2014_heminxian_11_sku181491_sku181491_5.jpg

 

Γιατι δεν μου ανοιγει την καρτα sim; Ειναι κανονικη την βαζω με τις χρυσες επαφες προς τα επανω και την κομενη γωνια αριστερα ωστε να παει στο βαθος, σωστα; Μετα οταν το ενεργοποιησα μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι αλλαξε η καρτα και αν θελω να γινουν οι αλλαγες και πατησα οκ. μετα μου ζητησε τον κωδικο της καρτας, τον βαζω και που πατας για οκ; το μονο σημειο απο το πληκτρολογειο ειναι κατω αριστερα που λεει κατι (στα Ελληνικα) αλλα δεν καταλαβαινω τι λεει ειναι μιση λεξη και με βγαζει στο μενου (αρχικη οθονη) αλλα δεν δειχνει να εχει σημα και οταν παω να κανω μια κληση μου λει η καρτα ειναι κλειδωμενη, ξεκλειδωμα; παταω οκ και παλι απο την αρχη ζηταει κωδικο κτλ κτλ.. Το Τηλεφωνο το ειχα ανοιξει πριν δοκιμασω με την καρτα και ειχα ψαξει λιγο χωρις καρτα αν φταιει αυτο δεν νομιζω κατι αλλο ασχετο κανω:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μου ανοιγει την καρτα sim; Ειναι κανονικη την βαζω με τις χρυσες επαφες προς τα επανω και την κομενη γωνια αριστερα ωστε να παει στο βαθος, σωστα; Μετα οταν το ενεργοποιησα μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι αλλαξε η καρτα και αν θελω να γινουν οι αλλαγες και πατησα οκ. μετα μου ζητησε τον κωδικο της καρτας, τον βαζω και που πατας για οκ; το μονο σημειο απο το πληκτρολογειο ειναι κατω αριστερα που λεει κατι (στα Ελληνικα) αλλα δεν καταλαβαινω τι λεει ειναι μιση λεξη και με βγαζει στο μενου (αρχικη οθονη) αλλα δεν δειχνει να εχει σημα και οταν παω να κανω μια κληση μου λει η καρτα ειναι κλειδωμενη, ξεκλειδωμα; παταω οκ και παλι απο την αρχη ζηταει κωδικο κτλ κτλ.. Το Τηλεφωνο το ειχα ανοιξει πριν δοκιμασω με την καρτα και ειχα ψαξει λιγο χωρις καρτα αν φταιει αυτο δεν νομιζω κατι αλλο ασχετο κανω:blink:

Οντως κατι ασχετο εκανα :lol: επρεπε να επιβεβαιωσω τον κωδικο με το βελακι δεξια. Το γυρισα στα αγγλικα και καταλαβα οτι αυτο που δεν καταλαβαινα μιση λεξη στα Ελληνικα ηταν απορριψη γιαυτο δεν ανοιγε. Τωρα μια αλλη απορεια... πως αυξανουμε το χρονο να παραμενη η οθονη ενεργη και να μην σβηνει στα 5-10 δευτερολεπτα που ειναι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Οντως κατι ασχετο εκανα :lol: επρεπε να επιβεβαιωσω τον κωδικο με το βελακι δεξια. Το γυρισα στα αγγλικα και καταλαβα οτι αυτο που δεν καταλαβαινα μιση λεξη στα Ελληνικα ηταν απορριψη γιαυτο δεν ανοιγε. Τωρα μια αλλη απορεια... πως αυξανουμε το χρονο να παραμενη η οθονη ενεργη και να μην σβηνει στα 5-10 δευτερολεπτα που ειναι τωρα;

 

Ρυθμίσεις/Προβολή/απουσία δραστηριότητας

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

η ακόμα πιο ευκολα κατεβάζεις το μενού από την κορυφή και εκεί έχει τέρμα δεξια ένα στρογγυλό εικονίδιο που γράφει 15s 30s 45s 1m , από εκει αλλάζει για τα δευτερόλεπτα που αναφέρονται
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μήπως εχει βρει κάποιος πως αλλάζει η φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος γιατί στις επιλογές της φώτο μου βγάζει μόνο για ταπετσαρία και επαφή?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μήπως εχει βρει κάποιος πως αλλάζει η φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος γιατί στις επιλογές της φώτο μου βγάζει μόνο για ταπετσαρία και επαφή?

Όσο κι αν το εψαξα μετα την αναβάθμιση δεν το βρήκα,αν καταφέρεις κάτι πες!

Link to comment
Share on other sites

χαζη αναβαθμιση. αναγκαστικα πρεπει να αλλαξεις launcher για παραμετροποιηση ακομα κ για την αναδιαταξη των εικονιδιων.
Link to comment
Share on other sites

η ακόμα πιο ευκολα κατεβάζεις το μενού από την κορυφή και εκεί έχει τέρμα δεξια ένα στρογγυλό εικονίδιο που γράφει 15s 30s 45s 1m , από εκει αλλάζει για τα δευτερόλεπτα που αναφέρονται

 

οκ Ευχαριστω πολυ.!!

Αν χρησιμοποιησω μια καρτα μνημης που ειχα σε αλλο κινητο υπαρχει προβλημα; Μηπως πρεπει να σβησω τιποτα απο μεσα; Η την βαζω κατευθειαν στο s200;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Παρήγγειλα από Gearbest σε μαύρο στις 28/11, το παρέλαβα στις 05/01 και μετά από λίγες μέρες χρήσης του είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Η εμφάνιση και η ποιότητα κατασκευής του μου άρεσε περισσότερο απ’ ότι περίμενα. Notification led και φωτιζόμενα πλήκτρα δεν έχει, αλλά είναι αρκετά λεπτό, τα bezels θα μπορούσαν να είναι λεπτότερα, αλλά μια χαρά μέγεθος έχουν και το πίσω κάλυμμα με την δερμάτινη υφή έχει ωραία αίσθηση. Το μέγεθος, επειδή είναι το πρώτο μου 5ιντσο κινητό, χρειάζομαι λίγο χρόνο να το συνηθίσω, αλλά σε σχέση με άλλα που έχω πιάσει είναι άνετο στο κράτημα. Δεν ξέρω ποια είναι η αντοχή του κρυστάλλου της οθόνης σε χαρακιές και χτυπήματα, γι’ αυτό και το προστατευτικό πλαστικό δεν πρόκειται να το αφαιρέσω.

Από την οθόνη μου αρέσει η ζωντάνια των χρωμάτων, η φωτεινότητα και η πολύ υψηλή ανάλυση.

Το πίσω ηχείο είναι πολύ δυνατό αν και σε ποιότητα υστερεί, χωρίς να είναι κακό.

Η πίσω κάμερα βγάζει μέτριες προς καλές φωτογραφίες και καλύτερα βίντεο. Η μπροστινή κάμερα είναι καλή.

Έχει δυνατή κεραία για wifi και πιάνει γρήγορα το σήμα χωρίς προβλήματα διατήρησής του, ενώ και το 3G είναι καλό.

Στις κλήσεις δεν ακούγομαι πάντα καλά στον συνομιλητή μου, αλλά εγώ τον ακούω μια χαρά.

Έχει κάποια κολλήματα κατά τη χρήση του, αλλά γενικά είναι πολύ γρήγορο τόσο στις εφαρμογές όσο και στο διαδίκτυο.

Στο antutu έπιασε 18193. Νομίζω είναι καλό σκορ, αν κρίνω από άλλα κινέζικα κινητά της κατηγορίας του, και από reviews του ίδιου που έχω δει στο youtube.

Όσο για την μπαταρία, το έχω φορτίσει τρεις φορές ως τώρα. Μπορεί να αντέξει δύο μέρες με κανονική χρήση. Από πλήρη φόρτιση πέφτει πολύ γρήγορα και κάπου από τη μέση και κάτω κρατάει περισσότερο. Παράξενο.

Στο gps έχω θέμα, εκτός αν κάνω κάτι λάθος. Έχοντας ενεργοποιημένο μόνο τη λήψη δορυφόρων δεν πιάνει σήμα.

Επίσης στον κατάλογο δεν έχει ελληνικά γράμματα στην δεξιά στήλη για γρήγορη εύρεση επαφής. Καμιά ιδέα?

Lock screen δεν έχω βρει πώς να την αλλάξω. Εγκατέστησα εφαρμογή, αλλά η αρχική lock screen της συσκευής δεν έφευγε με αποτέλεσμα να έχει δύο.

Και κάτι τελευταίο, έκανα την ενημέρωση στην νέα έκδοση του λογισμικού χωρίς να αλλάξει κάτι προφανές στο κινητό.

Αυτά τα λίγα από μένα. Για αυτές τις λίγες μέρες που έχω το κινητό είναι πολύ καλό για τα χρήματά του. Ελπίζω μόνο να αντέξει. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο προβληματικό cubot s200 που ανεβάζει άλλος στο youtube,και τα 2 απο tinydeal.

Tώρα αυτό λέγεται τυχαίο?

Στα τόσα που έχουν παραχθεί δε θα υπάρχουν και προβληματικά?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε v08 και δεν υπάρχει πλέον το smart wake. που το βρίσκουμε?

 

άκυρο τελικά. δεν υπάρχει σαν smart wake αλλά ενσωματώθηκε στο gesture control. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...