Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, για το gps εγώ κατέβασα το gps navigation be on the road, βγήκα στο μπαλκόνι και μέσα σε 2 δεύτερα με βρήκαν τουλάχιστον 5 δορυφόροι. Τι να πω, άπεχτω. Ούτε root είμαι και πρώτη φορά το έκανα αυτό σε κινητό. Μια χαρά.

 

1)Απο που το κατεβασες αυτο φιλε; Το play store δεν μου το βγαζει στην αναζητηση, βγαζει αλλα.

2) Εχω την ν2 οπως ηρθε και μολις μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμηση σε ν8 να το κανω ή θα μπλεξω καθ΄οτι ασχετος και ειμαι ευχαριστημενος και ετσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Απο που το κατεβασες αυτο φιλε; Το play store δεν μου το βγαζει στην αναζητηση, βγαζει αλλα.

2) Εχω την ν2 οπως ηρθε και μολις μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμηση σε ν8 να το κανω ή θα μπλεξω καθ΄οτι ασχετος και ειμαι ευχαριστημενος και ετσι;

 

1) https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.aponia.bor3

2) Να την κάνεις την αναβάθμιση. Είναι πολύ εύκολο ,δεν θα μπλέξεις σε τίποτα.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί δε χρησιμοποιείτε για GPS το "χάρτες google". Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει το έχω βρεί πολύ καλύτερο από ένα turbo-x που έχω.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε ενα εμπιστευτουμε πωλητη με τετοιο feedback

 

Εφαρμογή για calibration της μπαταρίας σε κινητά χωρίς root γνωρίζει κανείς;;

battery repair life και το advanced.αλλα μη περιμενεις και πολλα πραγματα

 

Δηλαδή συνοψίζοντας, με ποσοστό μπαταρίας 15% μπορώ να τρέξω την εφαρμογή, αφού την εγκαταστήσω, να κλείσω στη συνέχεια το κινητό και να το φορτίσω ως 100%??? Αυτή είναι η διαδικασία πανω κατω??

 

καλυτερα να εχει λιγο παραπανω,αλλα η διαδικασια ειναι ετσι οπως ακριβως την περιγραφεις.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί δε χρησιμοποιείτε για GPS το "χάρτες google". Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει το έχω βρεί πολύ καλύτερο από ένα turbo-x που έχω.

 

Γιατί απαιτούν κατανάλωση δεδομένων (MB). Οι άλλοι χάρτες (sygic) π.χ. είναι αποθηκευμένοι στην sd του κινητού και δεν έχουν ανάγκη από το δίκτυο τηλεφωνίας για να δουλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε ενα εμπιστευτουμε πωλητη με τετοιο feedback

 

Ένα παράδειγμα έδωσα. Πλέον οι τιμές τους εκεί κυμαίνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση που προκύπτει κατά την απάντηση κλήσης μου από τον συνομιλούντα πως βγαίνει βρε παιδια??? Γνωρίζει κανεις? Ειναι καπως ενοχλητικό..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτή είναι μία από τις καλύτερες λειτουργίες του τηλεφώνου γιατί δεν χρειάζεται να κρατάς το τηλέφωνο στο αυτί μέχρι να σου απαντήσει ο καλούμενος. Καταλαβαίνεις το πότε απάντησε από την δόνηση και τότε το πλησιάζεις στο αυτί.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτό, φαίνεται εξυπνη λειτουργία..Μην σκορπισει και το κινητο όμως σε κανα τρίμηνο...Γνωρίζεις πως απενεργοποιείται?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν 2-3 μέρες αυτή την θήκη.

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-fashion-view-window-quality-pu-leather-add-tpu-soft-case-flip-for-cubot-s200/32230742295.html

 

Μια χαρά κάθεται, μια χαρά κουμπώνει. όμως δεν μ'αρέσει και τόσο εμφανισιακά μιας και γυαλίζουν κάποιες λεπτομέρειες που έχει πάνω.

Υπάρχει κάποια άλλη, μονόχρωμη εντελώς;

Για screen protector τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε fertis παρηγγειλα αυτη και την περιμενω σε καμια βδομαδα περιπου...

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε fertis παρηγγειλα αυτη και την περιμενω σε καμια βδομαδα περιπου...

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

 

Καλη η τιμη της. Φαινεται ομως <φτωχη> και δεν νομιζω οτι προστατευει πληρως το κινητο!

Η αλλη ομως <φουσκωνει πολυ>....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε fertis παρηγγειλα αυτη και την περιμενω σε καμια βδομαδα περιπου...

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

 

αυτή σκέφτομαι να πάρω και εγώ και να κολλήσω πάνω την δωρεάν πλαστική που πήραμε με το κινητό

 

αυτός ο πωλήτής έστειλε και track number ?

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εστειλε κανονικα tr.n, χωρίς καν να το ζητησω..Νομιζω οτι εχει καλες κριτικες, πρωτη φορά παραγγελνω από αυτον..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτή είναι μία από τις καλύτερες λειτουργίες του τηλεφώνου γιατί δεν χρειάζεται να κρατάς το τηλέφωνο στο αυτί μέχρι να σου απαντήσει ο καλούμενος. Καταλαβαίνεις το πότε απάντησε από την δόνηση και τότε το πλησιάζεις στο αυτί.

 

Σωστόοος.Αυτο κανω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες και εγώ το κινητό για φίλο από το vickmall.

Να δούμε πότε θα το παραλάβω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρήγγειλα χθες και εγώ το κινητό για φίλο από το vickmall.

Να δούμε πότε θα το παραλάβω

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε fertis παρηγγειλα αυτη και την περιμενω σε καμια βδομαδα περιπου...

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

 

Θα παραγγείλω 3 τέτοιες μιας και τα κινητά που κυκλοφορούν εδώ είναι 3 και βλέπουμε, μιας και πάρουν πολύ καιρό για να έρθουν.

 

 

αυτή σκέφτομαι να πάρω και εγώ και να κολλήσω πάνω την δωρεάν πλαστική που πήραμε με το κινητό

 

αυτός ο πωλήτής έστειλε και track number ?

 

Αν το κάνεις αυτό, δεν θα φουσκώσει το κινητό κι άλλο;

 

Για screen protector λέω αυτά:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/6x-Savvies-SU75-screen-protector-ultraclear-for-Cubot-S200-/351297737537?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51cafa1341

Link to comment
Share on other sites

Επισης οσοι ειστε root βαλτε xposed , το module app settins και ριξτε ξεχωριστα σε ολες τις εφαρμογες και τον launcher σε 290 dpi.

Το τηλεφωνο γινεται πιο ομορφο στα 290.

Υπαρχει και εφαρμογη για να αλλαξει τα παντα με την μια σε 290 αλλα δε ρισκαρισα μιας και αμα δε μπουταρει δεν εχουμε recovery για backup.

Επισης με gravity box μετατροπη ολων των χαρακτηρων σε unicode για 160χαρακτηρες στα μηνυματα σε ελληνικα. Φαινεται να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα :). οι εντυπωσεις ειναι εξερετικες οχι μονο απο την πλευρα του οτι πληρωνεις, περνεις, αλλα ακομα και εαν δεν ξερεις το κοστος της συσκευης, αντικημενικα θα πεις πολυ καλα πραγματα.

Μου ηρθε με την V5 και με το που το συνδεσα σε ασυρματο δικτυο μου εβγαλε ενημέρωση για την V8 την οποια και κατεβασα αμεσως. δεν την εχω εγκαταστησει ακομα μιας και η μπαταρια ηταν κατω του 30% οποτε και μετα την φόρτιση (το φορτιζω σβηστό) θα την κανω.

Απο εκει και περα εχω διαφορες αποριες τις οποιες θα ηθελα να διατυπωσω.

Εχω ενα μικρο θεματακι με την ROM. δεν με ενθουσιαζει και πολυ μιας και το προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα ηταν το HTC ONE S, οπου εκει το μενου και γενικοτερα το περιβαλλον της ROM ηταν μακραν οτι καλυτερο ειχα δει και ισως να μην ξαναδω κιολας ομοιο του. οπως ειχε πει και καποιος, "αλλο να δεινει 400€ και αλλο 100€". η βασικη ερωτηση για την ωρα ειναι η εξης. οι ROM που βαζουμε μονη μας στα android κινητα, ειναι ROM που κυκλοφορούν γενικοτερα στον χώρο των android, η πρεπει να βαλουμε ROM οπου ειναι φτιαγμενη για το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? δηλαδη εαν μου ερεσει μια ROM που εχω δει σε καποιο αλλο android μπορω με καποιο τροπο να την βαλω και στο δικο μου, η θα πρεπει αν δω συγκεκριμενες ROM που εχου δημιουργηθεί για το S200 ?

 

Υ.Γ. τωρα που το φορτιζω και ειναι κλειστο, παρατήρησα οτι δεν αναβει κανενα λαμπακι που να δειχνει οτι ειναι στην διαδικασια της φορτησης !!!! ειναι δυνατόν !!!!

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βάλεις άλλη ρομ. Οτι βγει για το S200 μόνο. Επίσης δεν υπάρχει λυχνία ειδοποιήσεων οπότε και στην φόρτιση δε βλέπεις κάτι. ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βάλεις άλλη ρομ. Οτι βγει για το S200 μόνο. Επίσης δεν υπάρχει λυχνία ειδοποιήσεων οπότε και στην φόρτιση δε βλέπεις κάτι. ;)

 

μαλιστα. και ποιες ειναι οι ROM επιλογες που εχουμε για το S200 ? εχουμε επιλογες η οχι :confused:

σχετικα με την φορτιση, ειδα οτι οταν πατας (οχι παρατεταμένα) το κουμπι που εκκίνησης, σου λεει το ποσοστο προόδου της φορτισης που εχει γινει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...