Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ρε παιδιά μη βαράτε, τα διάβασα τα μηνύματα, εννοούσα το link που έβαλε ο φίλος που έκανε εξαρχής το root.

Επίσης κανένας απ'τους δυο σας δεν έδωσε το (απ'ότι φαίνεται) official site του iroot, το οποίο είναι αυτό που έβαλα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ποστ 814 σας έχω ανεβάσει το I root το οποίο είναι καθαρό αλλά δυστυχώς δεν διαβάζεται καθόλου

 

Φιλε μου προσωπικα εχω διαβασει ολο το θεμα και θελω να πω οτι σεβομαι και αναγνωριζω την καλη προθεση ολων να βοηθησουν οπως και τις δικες σου.

Οπως εχω ξαναγραψει ομως κατεβασα το ιροοτ και απο τα δυο λινγκ που δωσατε, δεν καταφερα ομως να το ρουταρω και οταν τελειωσα και σκαναρισα με το καρπεσκυ μου, ξεσκιστηκε η οθονη στην κοκκινιλα και απο τοτε εχω μεγαλο προβλημα στο πισι μου με μολυνσεις.

Δικαιουμαι λοιπον να εχω επιφυλαξεις και να ρωταω δυο φορες προκειμενου βεβαιωθω οτι ειναι καθαρο το λινγκ πριν το κατεβασω γιατι οπως ειπα καιγομαι να το ρουταρω.

Νομιζω οτι στην αναζητηση αυτη, ειμαστε ολοι απο την ιδια πλευρα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Advanced battery calibration

 

Πρέπει το τηλέφωνο να ειναι rootαρισμένο για να δουλέψει ;

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι να το κάνω root. Καλούτσικα τσουλάει κι έτσι...

 

Την μπαταρία την πήγαν στα 9 δολλάρια!!! Υπάρχει περίπτωση να πέσει ή να τσιμπήσουμε καμία τώρα???

Αυτές οι ισοτιμίες θα μας τρελάνουν...

 

http://www.banggood.com/Original-3300mAh-Battery-Replacement-For-CUBOT-S200-p-962982.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είναι root

 

Ευχαριστώ.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για calibration της μπαταρίας σε κινητά χωρίς root γνωρίζει κανείς;;
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα σε S200 μη root και δεν εβγαλε κανενα σφαλμα, ειπε εγινε successfully. Μετα ομως με ενα τεταρτο wifi internet επεσε στο 87%.

 

Μια δευτερη στραβη εγινε με το δευτερο ρουταρισμενο s200 που μετα το καλιμπραρισμα το αφησα στην ακρη, αλλα η θηκη μαλλον πιεζε κουμπια και το βρηκα με αναμενη οθονη. Με 2,5 ωρες αναμμενη οθονη λοιπον επεσε στο 20%, μου φαινεται πολυ υπερβολικο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

33% οθονη, καμια 40αρια συστημα android και idle phone ( ειναι κλειστο τωρα και φορτιζει)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δες και τις εφαρμογές σου. Αν έχεις ανοιχτό wi fi, αρχίζουν διάφορα προγράμματα να τρέχουν. Εγώ τα κλείνω όλα όσο μπορώ. Η μουσική ανοίγει μόνη της, χωρίς να ασχοληθώ, και διάφορα άσχετα προγράμματα...Έχω την αίσθηση οτι όταν ανάβει η οθόνη δουλεύουν όλοι οι πυρήνες. Εκτός κι αν έχεις root και τους περιορίζεις...
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως συνοδεύεται και με άλλη μια στην συσκευασία του . Για τσέκαρε το.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει το τηλέφωνο να ειναι rootαρισμένο για να δουλέψει ;

 

εβαλα το advanced battery calibration χωρις root (αν και το ηταει) και την διαδικαδια την προχωρησε κανονικα.

Οντως βλεπω διαφορα κατεβαζει την μπαταρια ομαλοτερα. την διαδικασια του τι πρεπει να κανεις την γραφει την ωρα που πας να την εγκαταστησεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συνοψίζοντας, με ποσοστό μπαταρίας 15% μπορώ να τρέξω την εφαρμογή, αφού την εγκαταστήσω, να κλείσω στη συνέχεια το κινητό και να το φορτίσω ως 100%??? Αυτή είναι η διαδικασία πανω κατω??
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι!!Σας διαβάζω καιρό και σας ευχαριστώ για τις έμμεσες συμβουλες σας. Αγορασα απο το Minideal το Cubot s 200 ως πρωτοχρονιάτικο δώρο στην κόρη μου. Παρουσίασε πρόβλημα στη λειτουργία της φωτογραφικής μηχανής.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιδηποτε βοήθεια ή συμβουλη!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το advanced battery calibration χωρις root (αν και το ηταει) και την διαδικαδια την προχωρησε κανονικα.

Οντως βλεπω διαφορα κατεβαζει την μπαταρια ομαλοτερα. την διαδικασια του τι πρεπει να κανεις την γραφει την ωρα που πας να την εγκαταστησεις.

 

Σε ευχαριστήσω για την απάντηση.

Θα ήθελα αν σου ειναι εύκολο να ξαναποστάρεις μετά από λίγες μέρες λειτουργίας της εφαρμογής και να μας πεις τις εντυπώσεις σου . (αν κάνει αυτά που υπόσχεται).

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ενω αρχικά ολα λειτουργούσαν καλα πιθανον απο λαθος χρήση(?? )δεν μπορει να επιλεχθεί η μετάβαση στην λειτουργια της μπροστινης κάμερας .Το κινητο ''παγωνει'',''μπλοκαρει'' και πρεπει να αποσυνδεθεις και να βγαλεις και επανατοποθετησεις την μπαταρία .Με τον τροπο αυτο ξαναλειτουργει και παλι η πισω καμερα κι αν ξαναεπιχειρήσει να χρησιμοποιησει την μπροστινη καμερα μπλοκαρει και πάλι.Συγχωρηστε την μη χρησιμοποιηση πιο τεχνικων όρων αλλα δεν ειμαι ιδιαιτερα εξοικοιωμενος με το αντικείμενο.
Link to comment
Share on other sites

Ενω αρχικά ολα λειτουργούσαν καλα πιθανον απο λαθος χρήση(?? )δεν μπορει να επιλεχθεί η μετάβαση στην λειτουργια της μπροστινης κάμερας .Το κινητο ''παγωνει'',''μπλοκαρει'' και πρεπει να αποσυνδεθεις και να βγαλεις και επανατοποθετησεις την μπαταρία .Με τον τροπο αυτο ξαναλειτουργει και παλι η πισω καμερα κι αν ξαναεπιχειρήσει να χρησιμοποιησει την μπροστινη καμερα μπλοκαρει και πάλι.Συγχωρηστε την μη χρησιμοποιηση πιο τεχνικων όρων αλλα δεν ειμαι ιδιαιτερα εξοικοιωμενος με το αντικείμενο.

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και??

Αν και μάλλον harware πρόβλημα μυρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει καποια εφαρμογή που να έχει δικαιώματα στην κάμερα ; Έχεις κάνει τα updates από την Cubot ;

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αμεσως μετα την παραλαβη του το update που εμφανιστηκε ,καθως επισης και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα "δυστυχως..."
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αμεσως μετα την παραλαβη του το update που εμφανιστηκε ,καθως επισης και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα "δυστυχως..."

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις μια άλλη εφαρμογή κάμερας από το play store να δεις αν δουλεύει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αμεσως μετα την παραλαβη του το update που εμφανιστηκε ,καθως επισης και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα "δυστυχως..."

 

μπορεις να βρεις την τελευταια rom και να την ξαναπερασεις. μπορει να εγιναν corrupted αρχεια της καμερας. αν με ολα αυτα δεν., τοτε hardware.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...