Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το smartmovie ξερεις καποια συγκεκριμενη εκδοση την οποια την εχεις βαλει στο κινητο σου και δουλευει?

Την τελευταια θα βαλεις.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γεια χαρα

επειδη ειχα πολυ καιρο να μπω με το Ν3230 στο vodafone live πηγα σημερα να το επιχειρησω και τιποτα : βγαζει μια σελιδα notepad οπου γραφει ενα σωρο απο παρατηρησεις unicode τετραγωνακια κλπ. :mad:

εκανα προσπαθεια να βαλω τις ρυθμισεις με μηνυματα αλλα τιποτα

Πηρα τηλεφωνο vodafone και αφου προσπαθησαμε με ενα παρα πολυ καλο παιδι να βρουμε λυση, μου εστειλε παλι ρυθμισεις απο Νοκια απο οτι ειπε, παλι τιποτα :blink:

απο ενα Sony V600 που εχω μπηκα και ειδα οτι εχει γινει αλλαγη προς το καλυτερο θα ελεγα στο vodafone live ομως μηπως αυτη η αλλαγη δεν μπορει να φορτωση στο Ν3230 :(

για πειτε μου ρε παιδια αν το εχετε αντιμετωπισει το προβλημα και ποια λυση υπαρχει :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όμως να εξηγήσω κάτι παράξενο που συμβαίνει!!!

Σε μια συγκεκριμένη επαφή δεν μου βγάζει με τίποτα το όνομα παρα μόνο τον αριθμό!!! Δοκίμασα να το σβήσω απο το κινητό και να το ξαναγράψω σαν νέα επαφή αλλά τίποτα!!! Βγάζει μόνο νούμερο. όλες οι άλλες επαφές δουλευουν κανονικά :blink:

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το Σάββατο έκανα αναβάθμιση στο κινητό μου και από τότε μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα σε όλες τις επαφές μου.

Ο μόνος τρόπος για να λυθεί το παραπάνω πρόβλημα είναι να βαλώ σε όλους τους αριθμούς που έχω καταχωρυμένους το +30.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?? Μήπως υπάρχει άλλη λύση??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει και εμενα αυτο σε δυο επαφες.Αναγκαστηκα εβαλα μπροστα απο το νουμερο το +30.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όμως να εξηγήσω κάτι παράξενο που συμβαίνει!!!

Σε μια συγκεκριμένη επαφή δεν μου βγάζει με τίποτα το όνομα παρα μόνο τον αριθμό!!! Δοκίμασα να το σβήσω απο το κινητό και να το ξαναγράψω σαν νέα επαφή αλλά τίποτα!!! Βγάζει μόνο νούμερο. όλες οι άλλες επαφές δουλευουν κανονικά

 

Δες μήπως έχεις καταχωρημένο τον ίδιο αριθμό σε περισσότερες από μία επαφές. Γι' αυτό δείχνει μόνο τον αριθμό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχεις καταχωρημένο τον ίδιο αριθμό σε περισσότερες από μία επαφές. Γι' αυτό δείχνει μόνο τον αριθμό.

 

 

Όχι, γιατί μου το κάνει σε όλες τις επαφές και καμία δεν είναι διπλά καταχωρημένη.

 

Κάποια άλλη ιδέα??? :(

Link to comment
Share on other sites

H SANDISK 1GB RS-MMC του e-shop είναι τελικά συμβατή με το 3230, γιατί λέω να την αγοράσω αλλά από τα πάραπάνω που έχουν γραφτεί δεν έχω βγάλει κάποια άκρη...

 

Πρέπει να πάρω DV ????....οπωσδήποτε ????

 

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησούλα????Υπάρχει κανείς που το κινητό του όταν παίρνει κάποιος τηλ και πατας να το σηκώσεις,δεν κανει τπτ και απλα συνεχίζει να δείχνει ότι τον καλεί και μπλοκάρει το κινητο και δεν δουλεύει κανενα αλλο πλήκτρο μεχρι να το κλεισει ο αλλος που σε τηλεφωνει.Σε ποια version ειμαστε τώρα????Ευχαριστώ!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

H SANDISK 1GB RS-MMC του e-shop είναι τελικά συμβατή με το 3230, γιατί λέω να την αγοράσω αλλά από τα πάραπάνω που έχουν γραφτεί δεν έχω βγάλει κάποια άκρη...

 

Πρέπει να πάρω DV ????....οπωσδήποτε ????

 

Thanks...

αν η καρτα της νοκια εχει καλη τιμη να την προτιμησεις γιατι απ'οτι λενε τα παιδια ειναι πιο συμβατες ;)

Link to comment
Share on other sites

Η να παρεις dv ανεξαρτητου μαρκας. Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

H SANDISK 1GB RS-MMC του e-shop είναι τελικά συμβατή με το 3230, γιατί λέω να την αγοράσω αλλά από τα πάραπάνω που έχουν γραφτεί δεν έχω βγάλει κάποια άκρη...

 

Πρέπει να πάρω DV ????....οπωσδήποτε ????

 

Thanks...

 

Κι εγώ θα σου πρότεινα καλύτερα κάρτα MMCmobile της Nokia, και γενικότερα DV κάρτα, ιδίως επειδή πρόκειται για 1GB.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησούλα????Υπάρχει κανείς που το κινητό του όταν παίρνει κάποιος τηλ και πατας να το σηκώσεις,δεν κανει τπτ και απλα συνεχίζει να δείχνει ότι τον καλεί και μπλοκάρει το κινητο και δεν δουλεύει κανενα αλλο πλήκτρο μεχρι να το κλεισει ο αλλος που σε τηλεφωνει.Σε ποια version ειμαστε τώρα????Ευχαριστώ!!!

 

ναι το κανει και σε εμενα αραια και που.... οσο για την τελευταια version, ειλικρινα δεν ξερω μιας και εχω να κανω αναβαθμιση κανενα εξαμηνο,μιας και δεν εχω καποιο προβλημα. εδω και 14 μηνες εχω κανει μια μονο αναβαθμιση και ποτε δεν εχω κανει ουτε hard ουτε soft format..... και φυσικα του εχω ενα σωρο εφαρμογες....:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα

επειδη ειχα πολυ καιρο να μπω με το Ν3230 στο vodafone live πηγα σημερα να το επιχειρησω και τιποτα : βγαζει μια σελιδα notepad οπου γραφει ενα σωρο απο παρατηρησεις unicode τετραγωνακια κλπ. :mad:

εκανα προσπαθεια να βαλω τις ρυθμισεις με μηνυματα αλλα τιποτα

Πηρα τηλεφωνο vodafone και αφου προσπαθησαμε με ενα παρα πολυ καλο παιδι να βρουμε λυση, μου εστειλε παλι ρυθμισεις απο Νοκια απο οτι ειπε, παλι τιποτα :blink:

απο ενα Sony V600 που εχω μπηκα και ειδα οτι εχει γινει αλλαγη προς το καλυτερο θα ελεγα στο vodafone live ομως μηπως αυτη η αλλαγη δεν μπορει να φορτωση στο Ν3230 :(

για πειτε μου ρε παιδια αν το εχετε αντιμετωπισει το προβλημα και ποια λυση υπαρχει :confused:

συγγνωμη παιδια που επανερχομαι αλλα κανενας δεν ξερει για αυτο το προβλημα ? Οσοι εχετε Vodafone μπαινετε κανονικα στο vodafoneLive με το 3230 ? αν ναι ας μου στειλει καποιος τις ρυθμισεις και τι version εχει το 3230 του :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω Vodafone αλλα τις ρυθμισεις για οτι κινητο nokia θες μπορεις να τις βρεις ΕΔΩ

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

babis21 φιλε μου δυστυχως παρολο οτι πηρα τις ρυθμισεις απο εκει που μου υπεδειξες, παλι τα ιδια :cry:

βγαζει μονο σημειωση και γραφει ενα κατεβατο απο παρατηρησεις :blink:

Link to comment
Share on other sites

babis21 φιλε μου δυστυχως παρολο οτι πηρα τις ρυθμισεις απο εκει που μου υπεδειξες, παλι τα ιδια :cry:

βγαζει μονο σημειωση και γραφει ενα κατεβατο απο παρατηρησεις :blink:

εχει διαφορες ρυθμισεις για ξεχωριστη υπηρεσια, οπως VF live prepay και VF gprs prepay και αναλογα για συμβολαιο. διαλεξε τα ολα εν προκειμενω να δεις.

επισης, μηπως αυτη η σημειωση λεει τις ρυθμισεις; λεω...

 

καμια επανεκκινηση εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Χθες κολλησα ιο.Εβαλα το carmageddon για κινητο.Το κινητο τα ειδε ολα.Ειχα δυο αντι-βιρους και ο ιος τα αχρηστεψε και τα δυο!Στο ενα εξαφανισε το .αρρ του και στο δευτερο δεν το ανοιγε!το 3230 τρελλαθηκε στις επανεκκινησεις!Το χα περασει και στο 6600 αλλα σαν καλο κινητο δεν πτοηθηκε καθολου!Το μονο που ειχε ηταν οτι ηθελε ο ιος να στελνει mms και μηνυματα ΒΤ.Η μονη λυση ηταν φορματ στο κινητο(ευτυχως ειχα κρατησει μπακαπ) και στην καρτα μνημης εκανα σκαννιν για βιρους τοποθετωντας την στο καρντ ριντερ του η/υ!Ευτυχως δουλεψε.Η φαση ηταν οτι το παιχνιδι δουλευε αψογα.Κριμας ηταν ωραιο παιχνιδι.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να αναβαθμίσω και δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware για το 3230. Ποια είναι και τι διορθώνει σε γενικές γραμμές????

Έχει καθόλου καινούρια bugs????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να αναβαθμίσω και δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware για το 3230. Ποια είναι...???

πρεπει να'ναι αυτη:

 

5.0604.0

23-01-06

RM-51

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πριν απο καιρο κληδωσα την εξωτερικη καρτα και τωρα ποια δεν θυμαμαι τον κωδικο ξερετε πως μπορω να την ξεκλειδωσω???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πριν απο καιρο κληδωσα την εξωτερικη καρτα και τωρα ποια δεν θυμαμαι τον κωδικο ξερετε πως μπορω να την ξεκλειδωσω???

 

Δες αυτο το θεμα ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=292890#post292890

αλλα και αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110066

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο.Τα παιχνιδια τoυ n-gage τα οποια δεν ειναι .blz αλλα ειναι ενας φακελος με διαφορα φορματ,πως τα εγκαταστουμε?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...